Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, julekstep napisał:

Podobno przedsiębiorcy "nie mają urlopu".

Coś mi się tu nie zgadza w narracji 😕

Nie maja płatnego urlopu. Bezpłatny każdy może sobie zafundować. 

2 godziny temu, fluber napisał:

No mniej niż o połowę więcej, czyli kto zarabia mniej niż 2400 na rękę:)

Wiesz, że jeżeli na egzaminie dostaniesz 5, a Twój kolega 2, a potem to poprawi na 4, to będziesz głupszy?:)

Złe porównanie. Wykonujesz pracę A za 20 zł/h druga osoba wykonuje połowę pracy A za 10 zł/h  Druga osoba dostaje od państwa prezent w postaci gwarantowanej podwyżki o 15% i teraz za wykonywanie 1/2 A będzie dostawać 11,50 zł za godzinę. Czy Ty nadal będziesz godził się dostawać 20 zł za wykonanie całego A ? Czy też będziesz chciał dostać za to 23 zł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mogli ustalić wyborów później? Mieli takie możliwości a teraz wprowadzają taki precedens i dziwią się, że powstają teorie spiskowe.

Do tego jak chcą dokończyć mniej ważne sprawy po wyborach to mogli zwyczajnie zakończyć posiedzenie sejmu i te mniej ważne sprawy zrobić na pierwszym posiedzeniu nowego sejmu, albo z tymi mniej ważnymi sprawami usunąć się w nocy, co już często robili i po kłopocie. Dlatego dziwny jest ten precedens, bo nie był konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebastian napisał:

 

Złe porównanie. Wykonujesz pracę A za 20 zł/h druga osoba wykonuje połowę pracy A za 10 zł/h  Druga osoba dostaje od państwa prezent w postaci gwarantowanej podwyżki o 15% i teraz za wykonywanie 1/2 A będzie dostawać 11,50 zł za godzinę. Czy Ty nadal będziesz godził się dostawać 20 zł za wykonanie całego A ? Czy też będziesz chciał dostać za to 23 zł ? 

Czy mógłbyś podać jakiś przykład praktyczny?:)

6 minut temu, Tecu napisał:

To nie mogli ustalić wyborów później? Mieli takie możliwości a teraz wprowadzają taki precedens i dziwią się, że powstają teorie spiskowe.

Jest też możliwość, że tworzą ten precedens, żeby PO wyszła na wariatów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Czy mógłbyś podać jakiś przykład praktyczny?:)

Normalnie samo życie. Coś o czym pisze o dwóch-trzech lat. Gdzie nawet twardy beton jak Sebastian się kruszy ( nic obraźliwego, sam wspierałem PiS jeszcze zanim ukończyłem 18 lat ;) )

Tylko może sformułowanie wykonywania "połowa pracy" jest nietrafione. Tu raczej chodzi o podział personel i kadra kierownicza, gdzie tym pierwszym musisz dać, a tym drugim nie, bo przecież i tak "mają dużo" :)

Zarobki nie rosną równomiernie, bo Polska pod rządami PiSu nie ma gospodarczego boomu ( skąd miałby się brać? ) tylko stawia na zrównoważenie płac i coraz bardziej wracamy do czasów "czy się stoi czy się leży 500zł się należy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" "Jeśli chodzi o płacę minimalną - będziemy musieli podnieść nasze wynagrodzenia. […] Ten ruch będzie miał, oczywiście, wpływ na naszą działalność. Będziemy inwestować w automatyzację. Liczymy, że jeśli ludzie będą zarabiać więcej, to też będą więcej przeznaczać na konsumpcję, co wróci do naszych sklepów dzięki zwiększonej sprzedaży" - powiedział Lutkiewicz podczas konferencji prasowej. "

Lutkiewicz chyba rozumie jak dziala rynek ;). Co mnie najbardziej dziwi, to fakt, ze naprawde w Polsce trzeba mocno podnosic place minimalna, zeby firmy zaczely starac sie byc innowacyjne...

Mozecie sie denerwowac na socjal wszystko, ale zyjemy w XXI w. i firmy, ktore swoja rentownosc opieraja na niskich kosztach pracy nie maja racji bytu w dluzszym okresie z perspektywy gospodarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

trochę więcej szacunku dla małżonki , która pracuje na Twoja pensje i filozofowanie :)

No tak, bo jak ktos uczy dzieci to nie pracuje i jest na utrzymaniu innych?:)

Naprawde masz na tyle szarych komorek zeby nie powtarzac jak malpa hasel mowiacych o tym ze pracujacy na etacie panstwowym to nierob:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Normalnie samo życie. Coś o czym pisze o dwóch-trzech lat. Gdzie nawet twardy beton jak Sebastian się kruszy ( nic obraźliwego, sam wspierałem PiS jeszcze zanim ukończyłem 18 lat ;) )

Tylko może sformułowanie wykonywania "połowa pracy" jest nietrafione. Tu raczej chodzi o podział personel i kadra kierownicza, gdzie tym pierwszym musisz dać, a tym drugim nie, bo przecież i tak "mają dużo" :)

Zarobki nie rosną równomiernie, bo Polska pod rządami PiSu nie ma gospodarczego boomu ( skąd miałby się brać? ) tylko stawia na zrównoważenie płac i coraz bardziej wracamy do czasów "czy się stoi czy się leży 500zł się należy"

Ja nigdy nie popierałem PiSu jako takiego. Głosowałem na Kukiza w proteście przecie całemu temu tałatajstwu :) Ale z entuzjazmem przyjąłem niektóre ich pomysły i nie mogę powiedzieć, że to co dotychczas robili było tragiczne - z wielu rzeczy się naprawdę cieszyłem. Bo jak mówię - wyprostowali statek. Problem w tym, że teraz znów go chcą przechylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tecu napisał:

To nie mogli ustalić wyborów później? Mieli takie możliwości a teraz wprowadzają taki precedens i dziwią się, że powstają teorie spiskowe.

Do tego jak chcą dokończyć mniej ważne sprawy po wyborach to mogli zwyczajnie zakończyć posiedzenie sejmu i te mniej ważne sprawy zrobić na pierwszym posiedzeniu nowego sejmu, albo z tymi mniej ważnymi sprawami usunąć się w nocy, co już często robili i po kłopocie. Dlatego dziwny jest ten precedens, bo nie był konieczny.

A o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cardi napisał:
8 godzin temu, fluber napisał:

 

To też, ale gdy minimalna wzrośnie, to wzrosną ceny, a Twoja wypłata stojąc w miejscu pozwoli Ci na mniej. Skorzysta najbardziej państwo, bo dla tych z wyższą minimalną ceny wciąż wzrosną.

Jeśli minimalna wzrośnie o 100%, ceny o 20%, moja pensja o 50%, to w jaki sposób ja zubożeję? Wyjaśnisz?

8 godzin temu, MarcusCamby napisał:
8 godzin temu, fluber napisał:

 

Fajnie widać być na państwowym cycku, ale na wolnym rynku wzrost pensji nie nadąża za inflacją.

 Znaczy nadąża może dla najbiedniejszych, bo ich pensje ostro idą w górę. Gorzej z klasą średnią. Oni widzą tylko skok cen.

Jakieś dowody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.