Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, fluber napisał:

Tylko, że nie musisz mu jej dawać.

O czym my mówimy? Minimalna to 1600 złotych na rękę. Kto z nas tu na forum zarabia mniej niż o połowę więcej, ręka do góry.

Wiesz że jeżeli pensja minimalna wzrośnie, a Ty nie dostaniesz jednakowej procentowo podwyżki, to zubożejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

Mniej niz o polowe wiecej? 🤣

No mniej niż o połowę więcej, czyli kto zarabia mniej niż 2400 na rękę:)

2 minuty temu, Cardi napisał:

Wiesz że jeżeli pensja minimalna wzrośnie, a Ty nie dostaniesz jednakowej procentowo podwyżki, to zubożejesz?

Wiesz, że jeżeli na egzaminie dostaniesz 5, a Twój kolega 2, a potem to poprawi na 4, to będziesz głupszy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, josephnba napisał:

Nie mają urlopu płatnego i nie mają tych 26 dni, iść na urlop nikomu nikt nie zabrania ale i nie płaci 

Ot różnica 

ale ja wiem jak to działa :)

po prostu "nie mamy urlopu" to flagowy punkt w procesie narzekawczym przedsiębiorców...a teraz narzekają, że czegoś nie mogli załatwić bo odbywało się to w okresie urlopowym - mam dziwne przeczucie, że cokolwiek, gdziekolwiek by się nie działo to przedsiębiorcy zawsze będą narzekać (jednocześnie oczekując od innych wdzięczności za swe istnienie lol)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

Wiesz, ze jesli wszyscy zarabiajacy minimalna sie wzbogaca, to Ty bedziesz mial wiecej mozliwosci?

Niby w jaki sposób?

Teraz, fluber napisał:

No mniej niż o połowę więcej, czyli kto zarabia mniej niż 2400 na rękę:)

Wiesz, że jeżeli na egzaminie dostaniesz 5, a Twój kolega 2, a potem to poprawi na 4, to będziesz głupszy?:)

Jak kulą w płot, nauczyciel przez to że kolega dostanie lepszą ocenę nie podniesie ceny swojego produktu/nie wywali ucznia ze szkoły.

Przedsiębiorca tak.

Teraz, julekstep napisał:

ale ja wiem jak to działa :)

po prostu "nie mamy urlopu" to flagowy punkt w procesie narzekawczym przedsiębiorców...a teraz narzekają, że czegoś nie mogli załatwić bo odbywało się to w okresie urlopowym - mam dziwne przeczucie, że cokolwiek, gdziekolwiek by się nie działo to przedsiębiorcy zawsze będą narzekać

Czyli przedsiębiorca nie ma prawa wyjechać na BEZPŁATNY urlop? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

A niby jak to jest możliwe, że jesteś coraz bogatszy, chociaż pensja minimalna rośnie szybciej niż wzrasta PKB?:) 

Moja pensja też wzrasta, a Ty dalej odnosisz się do zdań wyrwanych z kontekstu, już wczoraj to robiłeś. Zatem jeszcze raz przeczytaj pogrubioną część:

18 minut temu, Cardi napisał:

Wiesz że jeżeli pensja minimalna wzrośnie, a Ty nie dostaniesz jednakowej procentowo podwyżki, to zubożejesz?

 

10 minut temu, julekstep napisał:

ma prawo

a mnie ma prawo śmieszyć "nie ogarnąłem tego bo okres urlopowy" po tym jak od tych samych osób x razy słyszałem "jesteśmy bidulki, bo nie mamy urlopu!"

Okres urlopowy może też oznaczać mniejszy stan osobowy w urzędzie :) A co do cwaniaków przedsiębiorców to dlaczego tak niewiele osób z własnej woli decyduje się na UoD czy UZ zamiast UoP? Przecież zarabialiby więcej kosztem "braku urlopu" :) 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

Okres urlopowy może też oznaczać mniejszy stan osobowy w urzędzie :) A co do cwaniaków przedsiębiorców to dlaczego tak niewiele osób z własnej woli decyduje się na UoZ czy UZ zamiast UoP? Przecież zarabialiby więcej kosztem "braku urlopu" :) 

Bo cwaniaki w wiekszosci sa po drugiej stronie (ci 'true' przedsiebiorcy). Juz o tym wczoraj pisalem.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, julekstep napisał:

Bo cwaniaki w wiekszosci sa po drugiej stronie (ci 'true' przedsiebiorcy). Juz o tym wczoraj pisalem.

Widocznie niektórzy jednak cenią sobie pójście na 4 tygodnie na urlop i skasowanie wypłaty za ten okres :) To dopiero cwaniaki!

17 minut temu, fluber napisał:

Zubożeję jeżeli wzrost mojej pensji będzie niższy niż wzrost inflacji.

To też, ale gdy minimalna wzrośnie, to wzrosną ceny, a Twoja wypłata stojąc w miejscu pozwoli Ci na mniej. Skorzysta najbardziej państwo, bo dla tych z wyższą minimalną ceny wciąż wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Cardi napisał:

Niby w jaki sposób?

 

Bo gospodarka to system naczyn polaczonych. Pracujesz dla pracodawcy x, ktory tworzy produkt y. Jesli zwiekszy sie potencjalna baza klientow na produkt Twojego pracodawcy badz kogos z konkurencji, to bedziesz mogl zawalczyc o wyzsze wynagrodzenie u obecnego lub pojsc do konkurencji. Albo zostaniesz u obecnego, nie dostaniesz podwyzki, bo powie, ze kryzys/wzrost minimalnej/whatever. I Ty zamiast wziac sprawy w swoje rece i pojsc w rynek bedziesz na forum e-nba narzekal, ze gdyby nie PIS, to juz bylbys milionerem.

Niestety, ale socjal zawsze musial/musi/bedzie musial istniec, bo sa jednostki, ktore sobie nie radzo all in all. A te jednostki sa potrzebne tym, ktorzy sobie radza. Jak zostana tylko ci, ktorzy sobie radza, to efekt bedzie taki sam jak w sytuacji, gdy beda tylko tacy, ktorzy sobie nie radza/panstwo wymyslilo, ze sobie nie radza (komunizm welcome to).

Zeby nie bylo w tym wszystkim trzeba znalezc zloty srodek, PIS obnizajac wiek emerytalny, wprowadzajac 500+ na pierwsze dziecko i jadac z minimalna z dnia na dzien do 2600 juz dawno jest po drugiej stronie barykady. Co nie zmienia faktu, ze to dalej lepiej pachnace gowienko od Grzesia i ferajny.

Na temat cwaniakowania itd. nie chce mi sie wypowiadac, ale chyba oczywiste jest, ze skladki powinny byc zalezne od dochodu. Do tego podoba mi sie ten zal na forum, ze ktos wyzywa od cfaniaka, by potem pojsc z kumplami na browar, wziac rachunek na firme za typowa najebke i odliczyc go od podatku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Nie zdarzylo mi sie jeszcze:)

Fajnie widać być na państwowym cycku, ale na wolnym rynku wzrost pensji nie nadąża za inflacją.

Znaczy nadąża może dla najbiedniejszych, bo ich pensje ostro idą w górę. Gorzej z klasą średnią. Oni widzą tylko skok cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Fajnie widać być na państwowym cycku, ale na wolnym rynku wzrost pensji nie nadąża za inflacją.

Znaczy nadąża może dla najbiedniejszych, bo ich pensje ostro idą w górę. Gorzej z klasą średnią. Oni widzą tylko skok cen.

Zapewniam, że mojej żonie pensja rośnie znacznie szybciej niż mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, quevas napisał:

wg mnie, pomijasz strukturę tego społeczeństwa, jego stopień zaawansowania w demokracji, rozwój kulturalny, trzeźwość i skalę przystosowania do kanonu wartości cywilizowanego świata

tyle że właśnie w debacie na temat "kleru" i "płodów" można się przekonać, że polskie społeczeństwo, w swoim całokształcie, nie dorosło do postulatów, które zgłaszasz

jesli można wygrać wybory apelem o "obronę dzieci przed molestowaniem seksualnym przez WHO", a zamiast doradzać ludziom jak legalnie dorobić 15 zł dziennie do budżetu - dać im do łapy z łapy, którą oni poliżą z wdzięczności, choćby były na niej krew, brud i smród, to żadna inicjatywa polityczna, jakiej się domagasz, nie otrzyma odpowiedniego wsparcia i zaufania.

A ludzie nie tyle są zmęczeni polityką , ile zwyczajnie państwo, szumnie : Polskę - mają w nosie i ich poczucie odpowiedzialności za innych ludzi jest zerowe. Są po prostu egoistami, bo na takich zostali wychowani i tak lubią.

Jasne że upraszczam ale wszystko i tak się sprowadza do poziomu  poznania i zrozumienia zasad funkcjonowania państwa/świata i zdrowego rozsądku. I ja nawet ubolewam nad swoim poziomem wiedzy o świecie, gdyż pomimo, że jest na pewno wyższy niż średnia to wiem i rozumiem mniej niż bym chciał. Wg mnie m.in. ogólna wiedza o świecie powinna być jednym z głównych kierunków na który kładzie się nacisk w szkole. Nie uważam, że znajomość daty zakończenia pierwszej wojny światowej jest w życiu do czegokolwiek potrzebna, natomiast sposób zakończenia i skutki z niego wynikające są bardzo ważną nauką. Dopóki naukę historii będzie się traktować jako lek na kompleksy (ja ich nie mam) a nie jako zbiór przerobionych eksperymentów z których można czerpać wiedzę na przyszłość to ogólna świadomość społeczeństwa nie będzie rosła. Jeśli mam się czuć lepszy od Turka "bo Sobieski pod Wiedniem" to jest żałosne a do tego sprowadza się mieszanie obecnej polityki w szkolnictwo. 

Polityka oparta na demonach i strachu jest skuteczna z powodu niewiedzy i głupoty. O ile na głupotę niewiele się poradzi to o edukacje warto zadbać. Łatwo straszyć Unią skoro mało kto w Polsce wie jak ta unia funkcjonuje. 

W Polsce potrzeby jest reset w wielu dziedzinach, tyle że politycy powinni się od niego trzymać jak najdalej a nieupolityczniony ruch oddolny, bez poparcia autorytetów, których w Polsce brak bo już dawno zostały obrzucone kałem albo wymarły, jest raczej utopią.

13 godzin temu, fluber napisał:

@jack

Zgodnie z sondażem okopress, 66% wyborców PIS głosuje na tę partię ze względu na jej program społeczno-gospodarczy

51% wyborców KO deklaruje, że głosuje na KO "żeby nie rządziła inna partia"

Platforma albo szykuje się znowu na wyprowadzanie ludzi na ulice po wyborach, albo stracili resztki zdrowego rozsądku i stali się partią szurniętych szaleńców.

Ja się tylko obawiam, że u znacznej części wyborców PIS znajomość tego programu sprowadza się do hasła "500+". A argument za wyborem PIS ponad PO nawet w miarę rozsądnych ludzi jest taki, że wprawdzie kradną tak jak PO ale za to dali ludziom pieniądze. A comiesięczny wpływ na konto, za 500 zł można kupić wiele fajnych rzeczy, to ogromny argument za głosowaniem na PIS. I dopóki PO oficjalnie i z ręką na sercu nie przyzna (a wyborcy uwierzą, że mówią prawdę) - myliliśmy się, czasy zaciskania pasa należało skończyć szybciej, bo można było to zrobić, bo było państwo na to stać, a PIS to zrobił i miał rację i my też uważamy, że 500+ jest dobre i oczywiście zawsze będziemy je wspierać, nie ma szans na nawiązanie walki z PIS bo część wyborców będzie się ich powrotu do władzy po prostu bała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Koelner napisał:

bo pracuje zamiast bawić się w filozofa na forum jak małżonek :P 

No to widzisz, zamiast narzekać na PIS, przestań siedzieć na forum, to może coś w końcu zarobisz:)

Ależ Platforma odlatuje:

Cytat

 

1. PiS przegrywa wybory bez szans na utworzenie rządu.
2. Wprowadzenie stanu wyjątkowego przez Dudę pod sfingowanym pretekstem.
3. Sejm w STARYM składzie NIE odrzuca rozporz. Dudy.
4. Wojska OT na ulicach.

Niestety to w październiku może stać się rzeczywistością❗

 

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.