Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, julekstep napisał:

czo? :D

No nic, korzysta się z google, facebooka i każda średnioogarnięta ameba umysłowa wie, że jest przez te firmy inwigilowana. Godzisz się na to akceptując zgody, których nie czytasz. Z firmą NSO Group żadnej zgody nie podpisywałem :) Jest różnica?

11 minut temu, fluber napisał:

Przeczytales chociaz artykul ktory linkowales?:)

No przeczytałem. Na pewno to co mi umknęło nie umknęło Tobie, już się nie mogę doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cardi napisał:

nie powinno, bo większości z nas nigdy nie będzie dotyczyło. mocniej powinniśmy się troskać o metadane udostępniane telefonami, do których dostęp mają "zwykłe" firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

nie powinno, bo większości z nas nigdy nie będzie dotyczyło. mocniej powinniśmy się troskać o metadane udostępniane telefonami, do których dostęp mają "zwykłe" firmy.

Wyobraź sobie hurr durr w mediach gdyby wynalazcą tego systemu była firma rosyjska, a nie izraelska :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cardi napisał:

No nic, korzysta się z google, facebooka i każda średnioogarnięta ameba umysłowa wie, że jest przez te firmy inwigilowana. Godzisz się na to akceptując zgody, których nie czytasz. Z firmą NSO Group żadnej zgody nie podpisywałem :) Jest różnica?

To wrecz niedorzeczne, ze sluzby nie nie daja do podpisania zgody! Chociaz to info o ciasteczkach mogliby dodac no :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 20:41, RappaR napisał:

Gdzie i Kiedy? Nie kojarzę za wiele jego pisania poza Mein Kampf, szczególnie po rozpoczęciu drugiej wojny światowej był bardziej zainteresowany twórczością oralną. 

Mein Kampf został wydany w 1925 r. Serio uważasz, że można w 20 wieku zdobyć i sprawować władzę "oralnie".

W ten sposób można zostać sekretarką prezydenta USA.

Temat był wałkowany wielokrotnie przez polskich historyków - jak Cię to interesuje, znajdziesz bez trudu.

W dniu 4.09.2019 o 11:40, Koelner napisał:

jedyne co można byłoby uniknąć to ciężkiej okupacji, gdzie wymordowano naszą elitę, już pisałem o tym to było pójść na ugodę jak Czechy.

Mniej więcej pod tym kątem pisałem, tyle, że Czechy, Szwajcaria miały przemysł. Hitler chciał polskiej armii (słabej, ale mającej doświadczenie w walce z bolszewikami).

Tak więc raczej układ musiałby być inny. Polska nie miała przemysłu ciężkiego/precyzyjnego, miała strategicznie dobre położenie (tak jak Szwajcaria). Propozycje antykominternu były składane kilkukrotnie w 1938 i 1939, tak więc można (czy trzeba nie da się ocenić nawet z tej perspektywy) byłoby osiągnąć kompromis gdyby Beck brał to pod uwagę. Historycy też raczej nie rozpatrują tego pod kątem zaangażowania militarnego, bardziej zwracając uwagę na możliwość uniknięcia tragedii, poprzez wykorzystanie okazji.

Dzisiaj można jedynie oceniać tą sytuację, pod kątem skuteczności polskiej dyplomacji, tym bardziej, że zdawano sobie sprawę ze skali zagrożenia.

W dniu 4.09.2019 o 18:15, Cardi napisał:

:D Niski poziom to raczej u Ciebie, ale czytania ze zrozumieniem :) 

 

Na jakiej podstawie zakładasz (w wielu postach), że ktoś ma ochotę rozbierać semantycznie Twoje konfabulacje?

Słuchaj, nie interesuje mnie forumowy "podryw", jestem na to za stary, za duży i za brzydki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, StaryFan napisał:

Na jakiej podstawie zakładasz (w wielu postach), że ktoś ma ochotę rozbierać semantycznie Twoje konfabulacje?

Słuchaj, nie interesuje mnie forumowy "podryw", jestem na to za stary, za duży i za brzydki.

Obraziłeś się za "niski poziom dyskusji" samemu prezentując niezrozumienie argumentu. Potem próbujesz obśmiać rozmówcę, a na dodatek używasz słowa, które pasuje do sytuacji jak pięść do nosa. 

Tak, to dalsza część podrywu.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lorak napisał:

a to na jakiej podstawie stwierdzasz? zrównywałem te dwie kwestie kiedyś?

 

to i to jest przejawem chamstwa.

Nie porównywałeś, użyłem po prostu hiperboli w ceku podkreślenia różnicy. W obu  wypowiedziach przebrzmiewa chamstwo ale tylko jedna z nich jest jawną obrazą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, StaryFan napisał:
W dniu 3.09.2019 o 20:41, RappaR napisał:

 

Mein Kampf został wydany w 1925 r. Serio uważasz, że można w 20 wieku zdobyć i sprawować władzę "oralnie".

Tak. 

 

25 minut temu, StaryFan napisał:

Temat był wałkowany wielokrotnie przez polskich historyków - jak Cię to interesuje, znajdziesz bez trudu.

Widziałem go wałkowany wielokrotnie przez pseudohistorycznych odpowiedników Zięby. Jeśli masz dowody źródłowe - bo to nie polscy historycy byli Hitlerem - to je podaj.

Ewentualnie jeśli masz ochotę zdobyć jakąkolwiek wiedzę na ten temat, znajdziesz bez trudu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, StaryFan napisał:

To Ty ciągle piszesz o niskim poziomie, nie ja.

 

W dniu 3.09.2019 o 20:36, StaryFan napisał:

No cóż, każdy ocenia świat, pod względem własnej autopsji.

Jeżeli, to jest ten poziom dyskusji, to niestety z mojej strony koniec.

 

Faktycznie. Nie Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, StaryFan napisał:

Mniej więcej pod tym kątem pisałem, tyle, że Czechy, Szwajcaria miały przemysł. Hitler chciał polskiej armii (słabej, ale mającej doświadczenie w walce z bolszewikami).

Tak więc raczej układ musiałby być inny. Polska nie miała przemysłu ciężkiego/precyzyjnego, miała strategicznie dobre położenie (tak jak Szwajcaria). Propozycje antykominternu były składane kilkukrotnie w 1938 i 1939, tak więc można (czy trzeba nie da się ocenić nawet z tej perspektywy) byłoby osiągnąć kompromis gdyby Beck brał to pod uwagę. Historycy też raczej nie rozpatrują tego pod kątem zaangażowania militarnego, bardziej zwracając uwagę na możliwość uniknięcia tragedii, poprzez wykorzystanie okazji.

propozycje dołączenia do paktu antykomintermu oznaczałoby wasalizację w stylu Słowacji. teraz tylko pytanie czy warto byłoby oszczędzić gehennę ludności takim kosztem. ale patrząc na nasze elity to mają w dupie ludność i społeczeństwo, potwierdzając to ucieczką we wrześniu czy decydując się na Powstanie Warszawskie.

16 godzin temu, fluber napisał:

Grzegorz Schetyna o tym, dlaczego ludzie mu nie ufają:)

ten dystans akurat mi się u niego spodobał :)

 

jeśli jesteśmy przy PO to prosiłbym o wsparcie , jeżdżę sobie po Gdańsku i prześladują mnie bilbordy z Agnieszka Pomaską, będę potrzebował po tym terapii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.