Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
9 minut temu, Lucas napisał:

Ale ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać do głosowania na Razem. To u mnie opcja pt. najmniejsze zło. 

A z telefonu w podróży ciężko się dyskutuje

To dlaczego nie chcesz skonfrontować swoich poglądów z ludźmi o odmiennym zdaniu?:) Na przykład jak już nie będziesz na telefonie w podróży:)

Ponadto pal licho Razem, ja bardzo bym chciał się dowiedzieć, jak uzasadniasz to, że abp Jędraszewski powinien stanąć Twoim zdaniem przed sądem za słowa o zarazie?

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem podchodzi to pod mowę nienawiści. Biorąc pod uwagę wydarzenia z Białegostoku powinniśmy być wyczuleni na tego typu wypowiedzi. 

Inb4 to działa w dwie strony, więc ta regularnie przytaczana przez TVP wypowiedź o wymarciu wyborców PiS również pod to podchodzi. 

Co do początku Twojej wypowiedzi to po prostu wątpię, żeby przy tak skrajnie różnych stanowiskach wyjściowych coś to zmieniło :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, julekstep napisał:

Dla mnie liczy sie efekt. Obecnie jest przyzwolenie spoleczne na tyranie kosciola. Przykladowe tyranie LGBT to mocne faux pas, ktore moze tyrajacego sporo kosztowac.

nie bardzo. w rozmach może w pracy czy z ludźmi wyżej wykształconymi to faktycznie jest skręt w lewo ale mój znajomy pracując na budowie ma same od chłopaków opinie prawicowe.

teraz wyobraź sobie, że nie ma tych ruchów lewicowych w Polsce.

15 minut temu, julekstep napisał:

I chce ten problem rozwiazac eliminujac tych najslabszych i bezbronnych. Lewicowo w pyte!

nie dają nakazu eliminacji tylko dają wybór.

15 minut temu, julekstep napisał:

Nie wiem do czego odnosil sie ten fragment (bo wiekszosc akcji afirmacyjnych LGBT organizuja kapitalistyczne korpo a nie zadne ruchy lewicowe). Moze po prostu chciales sie z nami podzielic swoim przepisem na szczescie? To mile.

ruchy lewicowe po to aby był pluralizm , dla mnie świat zbudowany przez Winnickiego lub Biedronia jest nie do zaakceptowania i nie byłbym w nim szczęśliwy ale niech będzie jakaś ściana i beton aby móc dokonać analizy i wyboru.

osoba o poglądach prawicowych się wkurwia że są robione marsze LGBT , blokuje się ulice  a o lewicowych że blokuje mu się trasę jak przechodzą pielgrzymki czy w boże ciało. i niech będzie taki wybór.

jeśli chodzi o eskalację tych dyskusji polecam film Hakowanie Świata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Lucas napisał:

Co do początku Twojej wypowiedzi to po prostu wątpię, żeby przy tak skrajnie różnych stanowiskach wyjściowych coś to zmieniło :P

Pociesze Cie. Prawie 1400 stron w tym temacie nic nie zmienilo. Ot kolejny sposob na wesole marnowanie czasu :) Po prostu gadke LBJ vs Kobe zmieniasz na Kaczynski vs Tusk (i czasem pojawia sie rolsi typu Zandberg czy Korwin :P)

1 minutę temu, Koelner napisał:

nie dają nakazu eliminacji tylko dają wybór.

nie eliminowanemu

2 minuty temu, Koelner napisał:

nie bardzo. w rozmach może w pracy czy z ludźmi wyżej wykształconymi to faktycznie jest skręt w lewo ale mój znajomy pracując na budowie ma same od chłopaków opinie prawicowe.

Czyli kolejny raz klasa robotnicza i jej postulaty sa wyciszane przez burzuazje.

Przydalaby sie jakis ruch lewicowy, zeby z tym zawalczyc....oh wait.

6 minut temu, Koelner napisał:

dla mnie świat zbudowany przez Winnickiego lub Biedronia jest nie do zaakceptowania i nie byłbym w nim szczęśliwy

No to git. Zyjesz w rzeczywistosci ksztaltowanej przez Jarka i Donalda. Raduj sie!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
29 minut temu, Lucas napisał:

Moim zdaniem podchodzi to pod mowę nienawiści.

Ale czy mógłbyś to jakoś uzasadnić? W jaki sposób ta wypowiedź:

Cytat

Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa 

dotyczy tego artykułu kodeksu karnego?

Cytat

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch

Jak oceniłbyś wypowiedź tego duchownego przed głosowaniem jednego z czytań ustawy o związkach partnerskich w parlamencie. Czy to tez mowa nienawiści?

Cytat

Nie bądźmy naiwnymi. (…) Jest to destrukcyjny projekt wymierzony w Boży plan. Nie jest to zatem tylko projekt ustawodawczy (projekt ustawy to tylko narzędzie). Jest to działanie ojca kłamstwa, który pragnie oszukać i zmącić umysły dzieci Bożych. (…) W tych działaniach musimy dostrzec zazdrość diabła, przez którego wszedł grzech na świat i który pragnie zniszczyć obraz Boga w człowieku: w mężczyźnie i kobiecie, stworzonych przez Boga i którym to zostało polecone, aby wzrastali i rozmnażali się. Wołajmy zatem do Boga, aby zesłał swojego Ducha na parlamentarzystów, którzy będą głosować. Aby nie oddawali głosu kierując się błędem lub koniunkturą, lecz aby głosowali kierując się prawem naturalnym i prawem Bożym

29 minut temu, Lucas napisał:

Skoro jesteś zupełnie po przeciwnej stronie, to powinieneś z łatwością wyjaśnić błędy w moim rozumowaniu, prawda?:)

21 minut temu, Koelner napisał:

osoba o poglądach prawicowych się wkurwia że są robione marsze LGBT , blokuje się ulice  a o lewicowych że blokuje mu się trasę jak przechodzą pielgrzymki czy w boże ciało. i niech będzie taki wybór.

Osoby o poglądach katolickich się denerwują głównie dlatego, że na tych marszach drwi się z wiary katolickiej. Tutaj płocka Matka Boska Tęczochowska:

Ja nie zauważyłem na żadnej pielgrzymce, w której uczestniczyłem obrażania społeczności LGBT.

Jak te Marsze Równości chcą chodzić, w porządku, tylko niech nikogo przy tym nie obrażają.

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, fluber napisał:

https://sport.dziennik.pl/boks/artykuly/404576,marcin-rozalski-jestem-satanista-nie-pochwalam-kosciola-i-biblii.html

Miałeś już okazję przeczytać "Czuwanie pod rzeźnią świń w Kutnie"?:)

https://krytykapolityczna.pl/kraj/czuwanie-pod-rzeznia-swin-w-kutnie/

@quevas

Najnowszy sondaż:

PIS 44,9%

KO 26,9%

Lewica 14,9%

Koalicja Polska (Kukiz + PSL) 9,3%

Rozal, którego znam i szanuję, nie ma racji

W tym marszu szło mnóstwo ludzi z Płocka, sam znam przynajmniej 30 osób które za pośrednictwem mediów o tym informowało a na zdjęciach widziałem kolejne X osób które znam z widzenia

Generalnie to był chyba najbardziej spokojny marsz równości w ostatnich latach. Chyba tylko dwie osoby aresztowali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, josephnba napisał:

W tym marszu szło mnóstwo ludzi z Płocka, sam znam przynajmniej 30 osób które za pośrednictwem mediów o tym informowało a na zdjęciach widziałem kolejne X osób które znam z widzenia

W sensie, że znasz przynajmniej 30 osób z Płocka? Czy z Warszawy?

Sporo też było etatowych działaczy KOD-u i myślę, że stąd wypowiedź Różalskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

k**** jebać veganizm!

Mam dość! Wszędzie gdzie nie wejdę nawet ostatnio w KFC vege menu!

pi****le idę zajebac świnię

Teraz, fluber napisał:

W sensie, że znasz przynajmniej 30 osób z Płocka? Czy z Warszawy?

Sporo też było etatowych działaczy KOD-u i myślę, że stąd wypowiedź Różalskiego

W sensie że zadajesz debilne pytanie wiedząc że pochodzę z Płocka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, josephnba napisał:

W sensie że zadajesz debilne pytanie wiedząc że pochodzę z Płocka 

Nie wiedziałem lub nie pamiętałem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, julekstep napisał:

Czyli kolejny raz klasa robotnicza i jej postulaty sa wyciszane przez burzuazje.

Przydalaby sie jakis ruch lewicowy, zeby z tym zawalczyc....oh wait.

chyba nie trzeba, patrząc na posty w tym temacie to przeważają osoby o poglądach prawicowych.

reprezentujecie klasę robotniczą ? czy studenci marudy ?

33 minuty temu, fluber napisał:

Osoby o poglądach katolickich się denerwują głównie dlatego, że na tych marszach drwi się z wiary katolickiej. Tutaj płocka Matka Boska Tęczochowska:

Ja nie zauważyłem na żadnej pielgrzymce, w której uczestniczyłem obrażania społeczności LGBT.

Jak te Marsze Równości chcą chodzić, w porządku, tylko niech nikogo przy tym nie obrażają.

a co jest obrazą w tym zdjęciu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, josephnba napisał:

A to przepraszam

Nie szkodzi, prawie cała moja rodzina pochodzi z Sierpca, więc mamy korzenie prawie w tym samym miejscu:)

Pamiętam, jak w 1997 byłem w płockim ZOO zaraz po powodzi:)

chyba nie trzeba, patrząc na posty w tym temacie to przeważają osoby o poglądach prawicowych.

reprezentujecie klasę robotniczą ? czy studenci marudy ?

Jesteśmy na forum fanów klasy robotniczej, a konkretnie koszykarzy NBA:)

a co jest obrazą w tym zdjęciu ?

Mam przeczucie, że wiesz:)

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Lucas napisał:

Bo głosuję na nich głównie z powodów światopoglądowych. 

Uważam, że gospodarczo gorzej niż teraz nie będzie, a u Razem to chociaż jakaś idea i plan, a nie kupowanie głosów kolejnych grup społecznych.

Gratuluję odpowiedzialności za swój głos z takim podejściem do spraw gospodarczych, będących bądź co bądź kluczem do właściwego funkcjonowania państwa. Razem nie ma żadnej idei i planu, czego najlepszym dowodem było wypunktowanie ich "programu" przed wyborami w 2015 roku. Tak naprawdę jedynym powodem, dla którego jako tako utrzymują się na polskiej scenie politycznej, jest granie na emocjach (światopogląd, zaangażowanie się w protesty i demonstracje) i całkiem sprawie radzący sobie w dyskusjach lider. Cała reszta to bełkot, który u każdego poważnego człowieka powinien budzić uśmiech politowania. Podobnie jest zresztą u Biedronia, który już na początku tworzenia swojego ugrupowania rzucił jakieś astronomiczne sumy i absurdalne pomysły, nie podpierając tego żadnymi wyliczeniami. Tak czy siak zrobisz co uważasz, natomiast przykro się patrzy na to jak kwestia światopoglądu spycha na bok tematy znacznie ważniejsze i poważniejsze. Tyle ode mnie

Edytowane przez Hoolifan
literówka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, fluber napisał:

Jesteśmy na forum fanów klasy robotniczej, a konkretnie koszykarzy NBA:)

koszykarzy bym zaliczył bardziej do artystów ;]

12 minut temu, fluber napisał:

Mam przeczucie, że wiesz:)

nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Koelner napisał:

nie wiem

W takim razie wybacz, że Cię przeceniłem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, fluber napisał:

W takim razie wybacz, że Cię przeceniłem:)

Cieszę się że nie rozumiem Twojej wrażliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No na jakiegoś Korwina z jego narodowcami nie będę głosował, mimo że gospodarczo mi pewnie do nich bliżej niż do Razem ;)

Ludzie głosują na partie z różnych powodow, a swoj punkt widzenia już i powodu głosowania na Razem już przestawiłem. 

Szkoda że .N nie wyszło, bo to partia w założeniu programowym mi bliższa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Lucas napisał:

Ludzie głosują na partie z różnych powodow, a swoj punkt widzenia już i powodu głosowania na Razem już przestawiłem. 

No tak, tylko że Twoje poglądy sprowadzają się do: mogę nie mieć co jeść, ani gdzie mieszkać, ale najważniejsze, żeby Czesio i Grzesio mogli wziąć ślub, a Ania i Dorotka usunąć swoje dziecko z in vitro:) Czy masz tego świadomość?:)

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolę żeby Czesio i Grzesiu mogli zalegalizować związek partnerski niż żeby pomnik Kaczyńskiego stał obok Piłsudskiego!

Oczywiście pozostajemy w kwestiach światopoglądowych, nie tykając gospodarki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, josephnba napisał:

Wolę żeby Czesio i Grzesiu mogli zalegalizować związek partnerski niż żeby pomnik Kaczyńskiego stał obok Piłsudskiego!

Oczywiście pozostajemy w kwestiach światopoglądowych, nie tykając gospodarki

Tylko ze nie stoisz przed takim wyborem bo istnieje cala masa roznic pomiedzy tymi od czesia i grzesia a tymi od pomnika kaczynskiego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi