Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Lucas napisał:

Bo głosuję na nich głównie z powodów światopoglądowych. 

Uważam, że gospodarczo gorzej niż teraz nie będzie, a u Razem to chociaż jakaś idea i plan, a nie kupowanie głosów kolejnych grup społecznych. 

Niestety w Polsce nie ma partii progresywnej świątopoglądowo i liberalnej gospodarczo, a konserwatyzm w Polsce uważam za większe zagrożenie niż rozdawnictwo. 

Możesz się z tym nie zgadzać, ale może teraz choć trochę rozumiesz. 

Niestety kompletnie nie rozumiem, jakie realne zagrożenia niesie za sobą konserwatyzm w Polsce:)

Nie wiem też, co bardziej wpisuje się w definicję "kupowania głosów" niż bezwarunkowy dochód podstawowy:)

Na jakiej podstawie uważasz, że gospodarczo gorzej niż teraz nie będzie?:) Bo zapomniałeś, jak było zanim do władzy doszli Ci okropni konserwatyści?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę sugerujesz, że 13 emerytura tuż przed wyborami do europarlamentu to nie jest kupowanie głosów? Teraz robią to samo z 500+ na kazde dziecko. 

Co do konserwatyzmu to przez dużą rolę KK w polskim społeczeństwie i rządy konserwatyzmow nie ma w Polsce choćby związków partnerskich, prawa do aborcji etc, a to nie są jakieś szalone postulaty patrząc z perspektywy europejskiej. Przez klauzulę sumienia w niektórych częściach kraju, głównie Podkarpacie, nawet obecne prawo aborcyjne nie jest respektowane. 

Do tego władza za pośrednictwem prawicowej prasy i mediów publicznych regularnie szczuje na mniejszości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Lucas napisał:

Naprawdę sugerujesz, że 13 emerytura tuż przed wyborami do europarlamentu to nie jest kupowanie głosów? Teraz robią to samo z 500+ na kazde dziecko. 

Co do konserwatyzmu to przez dużą rolę KK w polskim społeczeństwie i rządy konserwatyzmow nie ma w Polsce choćby związków partnerskich, prawa do aborcji etc, a to nie są jakieś szalone postulaty patrząc z perspektywy europejskiej. Przez klauzulę sumienia w niektórych częściach kraju, głównie Podkarpacie, nawet obecne prawo aborcyjne nie jest respektowane. 

Do tego władza za pośrednictwem prawicowej prasy i mediów publicznych regularnie szczuje na mniejszości. 

Za obecnego "konserwatywnego" rządu odrzucono najmniejszą liczbę ustaw o związkach partnerskich (jeden i to na etapie KRS + to bubel Nowoczesnej)

Za obecnego "konserwatywnego" rządu zadziało się najwięcej w kierunku legalizacji marihunaen (by far)

Za obecnego "konserwatywnego" rządu nic nie zmieniło się w kwestii aborcyjnej (mimo intensywnych działań Ordo Iuris)

I z ciekawości - jakiś przykład, gdzie "władza" szczuje na mniejszości?

Edytowane przez julekstep
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Lucas napisał:

Nie, ja sugeruję tylko, że Razem ma w programie o wiele więcej rozdawnictwa niż PIS, więc krytykowanie 13 emerytury i 500+ mocno trąci hipokryzją:) 

3 minuty temu, Lucas napisał:

Aborcja to zabijanie ludzi. Mnie nie jest trudno zrozumieć, że budzi to opór dużej liczby osób. Brutalne łamanie kręgosłupa moralnego to są szalone postulaty z perspektywy polskiej.

Zastanów się chwilę, co jest w życiu Twoim, Twojej rodziny i co jest w Twojej przyszłości ważne? Co jest najważniejsze? Fakt, że dwóch homoseksualnych mężczyzn lub dwie homoseksualne kobiety będą mogły udawać heteroseksualną parę poprzez jakieś dziwne kopiowanie ich praw? Przecież to są zupełnie nieistotne pierdoły z punktu widzenia gospodarki, czy przyszłości kraju. 

Małżeństwo w systemie prawnym ma ściśle określone funkcje. 

Małżeństwo w sensie Sakramentu nie ma dla homoseksualistów żadnego znaczenia. 

Obie skrajności szczują na siebie nawzajem. Po Marszu Równości w Białymstoku czytałem, że "pedały zrobiły prowokację a uderzenia były udawane". Po serii ostatnich pobić księży czytałem, ze to "prowokacja mająca na celu sprawienie by ludzie zapomnieli o tym, że księża to zboczeńcy molestujący małe dzieci".

I obie strony prowokują. Twoja również:

3 minuty temu, julekstep napisał:

To akurat proste, władza to KK, KK to Jędraszewski, Jędraszewski to tęczowa zaraza. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, fluber napisał:

To akurat proste, władza to KK, KK to Jędraszewski, Jędraszewski to tęczowa zaraza. 

ale to Kaczyński mu święceń udzielił, czy ocb? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, julekstep napisał:

Pisałem że za pośrednictwem mediów rządowych :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Lucas napisał:

Pisałem że za pośrednictwem mediów rządowych :P

No ale w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

No ale w jaki sposób?

Obejrzyj sobie materiały Wiadomości o LGBT czy okładki WSieci/DoRzeczy czy innej GPC. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, fluber napisał:

oglądałem ostatnio dość ciekawy dokument na netflixie https://www.filmweb.pl/film/Hakowanie+świata-2019-835638

patrząc na zaangażowanie ludzi na twitterach , instagramach, fb to zaczynam być ostrożniejszy. można zawsze trafić na trola lub jak to pisał Wiktor Suworow o określeniu pewnej grupy ludzi "Pożyteczni idioci"

bo kto normalny może marnować tyle czasu aby oglądać te głupoty z dwóch stron ?

polecam dokument.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Lucas napisał:

Obejrzyj sobie materiały Wiadomości o LGBT czy okładki WSieci/DoRzeczy czy innej GPC. 

Jak definiujesz szczucie na LGBT?

okÅadka

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Lucas napisał:

Nie wiem czy WSieci / DoRzeczy to "media rządowe", ale z tego co widzę w obu na okładkach coś a propos księży i ich propsowanie.

Tak więc oba magazyny wydają się wspierać najbardziej dyskryminowaną obecnie mniejszość w Polsce (szeroko pojętych pracowników KK). To powinno chyba zadowolić tzw. 'lewicową wrażliwość'? 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, quevas napisał:

specjaliści od chorób zakaźnych : pp. Jędraszewski, Dec, Gądecki, Milewski doczekali się prawdziwego zbrojnego ramienia :

pytanie, czy taki duży ministrant pod sutanną im się zmieści ?

https://sport.dziennik.pl/boks/artykuly/404576,marcin-rozalski-jestem-satanista-nie-pochwalam-kosciola-i-biblii.html

16 godzin temu, julekstep napisał:

Krytyka polityczna to ostatnimi czasy zdecydowanie mój ulubiony portal :D

Miałeś już okazję przeczytać "Czuwanie pod rzeźnią świń w Kutnie"?:)

https://krytykapolityczna.pl/kraj/czuwanie-pod-rzeznia-swin-w-kutnie/

@quevas

Najnowszy sondaż:

PIS 44,9%

KO 26,9%

Lewica 14,9%

Koalicja Polska (Kukiz + PSL) 9,3%

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, julekstep napisał:

tak więc oba magazyny wydają się wspierać najbardziej dyskryminowaną obecnie mniejszość w Polsce (szeroko pojętych pracowników KK). To powinno chyba zadowolić tzw. 'lewicową wrażliwość'? 

pracownicy KK reprezentują większość w Polsce , nie manipuluj jak Kaczyński z lotami Tuska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Koelner napisał:

pracownicy KK reprezentują większość w Polsce , nie manipuluj jak Kaczyński z lotami Tuska.

Nie wiem kogo reprezentuja (mnie np nie), ale wiem ze to o ksiezach mozna codziennie poczytac na mainstreamowych portalach: 'czarna mafia', 'pedofile', 'mafia w sukienkach' i o tym jak to dane osoby ich nienawidza. To wszystko w codziennie dostepnym mainstreamie a nie na jakichs niszowych, prawicowych portalach, ktore poza Delta odwiedzaja dziennie ze 3 inne osoby.

Aha - nie moga tez brac slubow i adoptowac dzieci (i wg nich to nie wybor a powolanie, wiec pewnie sie z tym urodzili).

Chociaz po namysle stwierdzam, ze jednak osoby nienarodzone sa jeszcze bardziej dyskryminowana mniejszoscia. Nie dosc, ze w okreslonych przypadkach mozna je zabic, to jeszcze czesc kawiorowej lewicy o kolonialnej mentalnosci walczy o usankcjonowanie miedzy nimi a ich matkami relacji Pan-niewolnik ('moje cialo, moja sprawa' - czyt. 'moge z Toba zrobic co zechce'). Straszny ciemnogrod.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy dyskryminowaniu KK Twoim zdaniem to chyba nie mamy o czym dyskutować. W sensie mamy tak różne punkt widzenia, że zaraz to się pewnie przerodzi w mniejsze lub większe wzajemne obrażanie, taki obraz większości dyskusji w internecie.

W sumie jednak jestem wdzięczny, bo trochę przebijacie moja bańkę poglądowa, bo nie znam wyborców PiS i chyba pierwszy raz spotykam się z tekstem, że KK może być w Polsce dyskryminowany. Ciekawe doświadczenie w porównaniu do codzienności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Lucas napisał:

Przy dyskryminowaniu KK Twoim zdaniem to chyba nie mamy o czym dyskutować. W sensie mamy tak różne punkt widzenia, że zaraz to się pewnie przerodzi w mniejsze lub większe wzajemne obrażanie, taki obraz większości dyskusji w internecie.

W sumie jednak jestem wdzięczny, bo trochę przebijacie moja bańkę poglądowa, bo nie znam wyborców PiS i chyba pierwszy raz spotykam się z tekstem, że KK może być w Polsce dyskryminowany. Ciekawe doświadczenie w porównaniu do codzienności. 

https://fakty.interia.pl/polska/news-kard-dziwisz-abp-jedraszewski-przewodzi-w-walce-o-wartosci-m,nId,3145067

Pierwszy link po wygooglowaniu 'Jedraszewski'. Zapraszam do sekcji komentarzy po wiecej ciekawych doswiadczen (juz trzeci komentarz mowi o 'czarno-sukienkowych dewiantach'). Takich linkow jest w internetach miliony.

Skala nienawisci wobec pracownikow KK jest nieporownywalna z - przykladowo - skala nienawisci wobec osob LGBT (juz nie mowiac o tym, ze Ci drudzy dostaja milion akcji afirmacyjnych z kazdej strony).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, julekstep napisał:

Nie wiem kogo reprezentuja (mnie np nie), ale wiem ze to o ksiezach mozna codziennie poczytac na mainstreamowych portalach: 'czarna mafia', 'pedofile', 'mafia w sukienkach' i o tym jak to dane osoby ich nienawidza. To wszystko w codziennie dostepnym mainstreamie a nie na jakichs niszowych, prawicowych portalach, ktore poza Delta odwiedzaja dziennie ze 3 inne osoby.

jakich mainstreamowych ? na tym polega wolność , że prywatne tv czy portale mogą sobie pisać co chcą, wszystkie publiczne media są na sznurku KK a Ty piszesz jakby obecnie KK był pochowany po katakumbach i jaskiniach jak za Nerona.

12 minut temu, julekstep napisał:

- nie moga tez brac slubow i adoptowac dzieci (i wg nich to nie wybor a powolanie, wiec pewnie sie z tym urodzili).

mogą tylko tego nie robią

12 minut temu, julekstep napisał:

Chociaz po namysle stwierdzam, ze jednak osoby nienarodzone sa jeszcze bardziej dyskryminowana mniejszoscia. Nie dosc, ze w okreslonych przypadkach mozna je zabic, to jeszcze czesc kawiorowej lewicy o kolonialnej mentalnosci walczy o usankcjonowanie miedzy nimi a ich matkami relacji Pan-niewolnik ('moje cialo, moja sprawa' - czyt. 'moge z Toba zrobic co zechce'). Straszny ciemnogrod.

to nie jest ciemnogród tylko eugenika, która istnieje od zarania dziejów. przed chrześcijaństwem u germańskich poganów czy greków pozostawiono w lesie lub zrzucano ze skarby chore dzieci lub gdy orzeczono ,że jest za dużo osób do wyżywienia a za mało jest żywności.

ogólnie guru lewicowe uważa, że jest za dużo ludzi na świecie.

3 minuty temu, julekstep napisał:

Skala nienawisci wobec pracownikow KK jest nieporownywalna z - przykladowo - skala nienawisci wobec osob LGBT (juz nie mowiac o tym, ze Ci drudzy dostaja milion akcji afirmacyjnych z kazdej strony).

całe szczęście, że te ruchy lewicowe się pojawiały od XVII/XVIII wieku i dalej istnieją. świat skonstruowany przez Kościół daleko odbiega od mojej wizji szczęśliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy dyskryminowaniu KK Twoim zdaniem to chyba nie mamy o czym dyskutować. W sensie mamy tak różne punkt widzenia, że zaraz to się pewnie przerodzi w mniejsze lub większe wzajemne obrażanie

Dlaczego?jezeli racja jest po Twojej stronie to na pewno przedstawisz konstruktywna krytyke naszych pogladow i racjonalnymi argumentami o wysokiej wartosci merytorycznej przekonasz nas do swojego punktu widzenia.

Przekonaj nas dlaczego warto glosowac na Razem, dlaczego nalezy dopuscic aborcje, dlaczego sluszne jest Twoim zdaniem podanie jedraszewskiego do sadu?

3 minuty temu, Koelner napisał:

mogą tylko tego nie robią

Dokladnie jak homoseksualisci:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać do głosowania na Razem. To u mnie opcja pt. najmniejsze zło. 

A z telefonu w podróży ciężko się dyskutuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Koelner napisał:

jakich mainstreamowych ? na tym polega wolność , że prywatne tv czy portale mogą sobie pisać co chcą, wszystkie publiczne media są na sznurku KK a Ty piszesz jakby obecnie KK był pochowany po katakumbach i jaskiniach jak za Nerona.

Dla mnie liczy sie efekt. Obecnie jest przyzwolenie spoleczne na tyranie kosciola. Przykladowe tyranie LGBT to mocne faux pas, ktore moze tyrajacego sporo kosztowac.

Jak masz w pracy jakas strone social networkingowa to polecam eksperyment:

w najbardziej poczytnym artykule daj komentarz 'homoseksualisci to pedofile', popros jakiegos kolege o napisanie komentarza 'ksieza to pedofile' i sprawdz ktorego pierwszego zwolnia. Nie zapomnij sie tu podzielic wynikami!

15 minut temu, Koelner napisał:

to nie jest ciemnogród tylko eugenika, która istnieje od zarania dziejów. przed chrześcijaństwem u germańskich poganów czy greków pozostawiono w lesie lub zrzucano ze skarby chore dzieci lub gdy orzeczono ,że jest za dużo osób do wyżywienia a za mało jest żywności.

ogólnie guru lewicowe uważa, że jest za dużo ludzi na świecie

I chce ten problem rozwiazac eliminujac tych najslabszych i bezbronnych. Lewicowo w pyte!

17 minut temu, Koelner napisał:

całe szczęście, że te ruchy lewicowe się pojawiały od XVII/XVIII wieku i dalej istnieją. świat skonstruowany przez Kościół daleko odbiega od mojej wizji szczęśliwości.

Nie wiem do czego odnosil sie ten fragment (bo wiekszosc akcji afirmacyjnych LGBT organizuja kapitalistyczne korpo a nie zadne ruchy lewicowe). Moze po prostu chciales sie z nami podzielic swoim przepisem na szczescie? To mile.

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi