Skocz do zawartości

FBL head to head


billypilgrim

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ligę head to head. Zapraszam, warto się w to pobawić, bo gra się zupełnie inaczej niż na punkty. Poniżej opiszę zasady head to head, zasady ligi, jakie stworzyłem, trochę bardziej liberalne niż w ligach e-NBA. Oczywiście można je zmienić, to jest tylko moja propozycja.

 

Head to Head to liga w której w każdym tygodniu sezonu stają naprzeciw siebie dwie drużyny i toczą ze sobą pojedynek przez 7 dni, od poniedziałku do niedzieli. W poniedziałek ogłaszany jest wynik, czyli wygrana jednej ze stron lub remis i na podstawie tego tworzony jest ranking. W zależności od ilości drużyn, każdy spotyka się z każdym parę razy w sezonie, kalendarz jest ustalany z góry, losowo. Na koniec sezonu (jeszcze przed playoffs w NBA), zaczynają się playoffs FBL. 6 najlepszych drużyn walczy do jednej wygranej w klasycznym systemie pucharowym. Czyli 1 z 6, 2 z 5, 3 z 4. Wyłaniany jest mistrz ligi. Duży plus takiego systemu to emocje związane z bezpośrednimi pojedynkami oraz playoffy, które dają szansę na wygraną każdej z 6 najlepszych drużyn.

 

W ramach każdego tygodnia między dwiema drużynami pojedynek toczy się na statystyki i na koniec jest tylko wygrana, przegrana lub remis. W każej statystyce, ten kto ma więcej dostaje 1 punkt, a za takie same liczby punktów nie dostaje nikt. Czyli co tydzień do podziału jest tyle punktów ile statystyk, które się liczą (w granicach 10 na ogół). W poniedziałek w rankingu dostaje się miejsce na zasadzie ilość wygranych, przegranych remisów w ujęciu tygdniowym! Czyli, że nie ma znaczenia, czy się wygrało 8:0, czy też 5:4, oba wyniki to po prostu wygrana, jak w NBA. Różnica tylko jest taka, że są też remisy, czyli po wyniku 4:4 jest remis i ma to znaczenie w rankingu, kiedy ktoś ma tyle samo zwycięstw i porażek. Wtedy ten kto ma więcej remisów jest wyżej.

 

Zatem przykład, wiem, że jeśli w to nie graliście to się wydaje abstrakcyjne. Ja mam na koniec tygodnia (po niedzielnych meczach) więcej punktów, zbiórek, asyst, bloków oraz mniej strat od przeciwnika, za co dostaję 5 punktów. On ma więcej przechwytów i lepszy procent z gry, za co dostaje 2 punkty. Obaj mamy tyle samo trafionych trójek, czyli nikt nie dostaje punktów. W poniedziałek zatem wygrywam 5:2 w statystykach. W rankingu jestem zapisany tak 1:0:0, a mój przeciwnik jest zapisany tak 0:1:0 (jeśli to był pierwszy tydzień). Na koniec sezonu, ten kto ma więcej wygranych minus przegrane + ewentualnie remisy ma wyższe miejsce w rankingu. Optymalna wielkość ligi to 10 - 14 graczy.

 

 

W lidze, którą założyłem jest 12 drużyn. Statystyki, które się liczą to:

punkty, zbiórki, asysty, bloki, przechwyty, trafione trójki, FG%, straty. Można by jeszcze coś dodać, np FGA, 3PA, faule, ale tak jak teraz jest bardzo prosto i przejrzyście.

 

Pozycje zrobiłem tak samo jak w Waszych normalnych ligach na punkty:

PG, SG, SF, PF, C

3xutil

5xbench

 

Nie ma żadnych ograniczeń, co do pozycji, wymian itd, pełen liberalizm.

 

Zasadnicza różnica między head to head a punktami jest taka, że tutaj trzeba mieć bardzo wszechstronny skład, czyli że trzeba mieć balans między wszystkim. Można też np zupełnie olać jakąś statystykę i powiedzmy nie mieć nikogo, kto blokuje, ale za to kilku niezłych snajperów za 3, którzy do tego mają dużo przechwytów. Co tydzień wystarczy być lepszym w 5 statystykach, zeby wygrac!

 

league ID: 87500

hasło: forum

draft online proponuję w przyszłym tygodniu w środę 18 października o 20:00, można też zrobić draft tylko z rankingu, ale to chyba nie to.

 

Szczególnie zapraszam kolegów z FBL 4, z którymi wczoraj mieliśmy pasjonujący draft. Wybralibyście teraz tak samo? :wink: W ogóle zapraszam do dyskusji, może ktoś inny się tym zajmie, kto myśli, że zna się lepiej? Jakieś propozycje? Ja tak czy owak chcę zagrać na tym samym loginie z yahoo, bo można mieć do 4 drużyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystko zależy od ustawień, ale raczej w head to head gra się bez limitów spotkań. Ja teraz gram w takiej lidze, gdzie nie mam limitów spotkań, ale za to mam mało pozycji, na które mogę wystawiać graczy. Więc tak, mogę wystawiać słabszych graczy, kiedy ci lepsi akurat nie mają meczu i nic nie tracę. Ale kiedy już wszyscy grają, wtedy trzeba myśleć, kogo posadzić na ławce. Czyli ogólnie, cały skład gra.

 

Gra z limitem spotkań jest trudniejsza i ambitniejsza, ale też ma więcej losowości. Chodzi mi o kontuzje, bo ciężko przewidzieć, kto w ilu spotkaniach będzie grał. Z drugiej strony gra bez limitów wymaga więcej uwagi, bo trzeba praktycznie codziennie zmieniać skład.

 

Dołącz się do jakiejś gry na yahoo, polecam. Można jeszcze się zapisywać przez parę tygodni. Ja gram jeszcze w dwóch ligach i w obu idzie mi lepiej niż w naszej lidze ;). Ale przyznam, że granie z całkiem anonimowymi graczami zza oceanu nie jest aż tak emocjonujące, jak granie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się chętnie przyłączył ale za każdym razem gdy próbuje wpisać Id i hasło wyskakuje mi błąd :? "This league is not registered in this game. (Error #272) " Z tego co przeczytałem to ligę już założyłeś, więc nie bardzo rozumiem w czym tkwi problem - id i hasło napewno prawidłowe podałem ... Ale niestety coś nie bardzo mi wychodzi :) a możliwe, że coś źle robię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.