Skocz do zawartości
RappaR

Gry komputerowe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się naczytałem i dziś chyba wjadę w "BloodBorne" skoro jest za free na PS+, a dodatkowo PlayStation robi promocję na roczny abonament -25% i za 180 zł można cieszyć się grami za free i przecenami.

A Rappciu: Twoja frustracja nie jest spowodowana przypadkiem niemożnością pokonania boss, skoro musisz się do niego wracać co i rusz i zwalasz to na powrót do niego przez statystów? :] 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się naczytałem i dziś chyba wjadę w "BloodBorne" skoro jest za free na PS+, a dodatkowo PlayStation robi promocję na roczny abonament -25% i za 180 zł można cieszyć się grami za free i przecenami.ni

A Rappciu: Twoja frustracja nie jest spowodowana przypadkiem niemożnością pokonania boss, skoro musisz się do niego wracać co i rusz i zwalasz to na powrót do niego przez statystów? :] 

Polecam built z katana, bardzo przyjemnie mi sie gralo, ciezko ja zdobyc - w zasadzie nie da sie dobiec do bossa lol.

Niestety tak jak DS3 tak i BB nie gralem DLC, brak czasu.

Edytowane przez agresywnychomik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam built z katana, bardzo przyjemnie mi sie gralo, ciezko ja zdobyc - w zasadzie nie da sie dobiec do bossa lol.

Niestety tak jak DS3 tak i BB nie gralem DLC, brak czasu.

Na pierwszy raz to Ludwig's Holy Blade i jazda. Łatwo zdobyć, dobrze się skaluje i daje poczucie mocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pierwszy raz to Ludwig's Holy Blade i jazda. Łatwo zdobyć, dobrze się skaluje i daje poczucie mocy.

Ja nie nigdy nie gram z tymi mainstreamowymi broniami ktore ulatwiaja gre na poczatku ;) - cwicze charakter...

BB pierwszy run gralem Blade of Mercy, pozniej Chikage, zaluje ze nie zrobilem arcane build? z Tonitrusem.

DS3 za pierwszym razem gralem pure magic ale nie spasowalo mi tak jak w DS2, drugim runem postawilem na bleed build, warden twinblades loocilem ze 3 godziny... pod koniec Onikiri i Ubad cos tam daje super frajde z gry.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero wczoraj wjechałem w "Bloodborne". Od roku nie grałem w "Soulsy", więc wczoraj dałem sobie 2h na wprowadzenie i przypomnienie szybkiego naciskania kółka na padzie :] 

Klimat świetny. Nie jest to poziom "Demons' Souls" ale jest naprawdę blisko. Brakowało mi strasznie tarczy, czegoś co dawało mi złudne poczucie bezpieczeństwa, ale kontry i wybicia przeciwników z  rytmu za pomocą broni palnej nadają grze intensywności i są nawet miłą odmianą. 

Mam pytanie: gra w jakiś sposób karze gracza za śmierć? Jak np: w "Demons' Souls" stawaliśmy się zjawą z połową życia i zmieniała się tendencja świata. Czy tu jest coś podobnego? Bo jakoś nie zaobserwowałem nic nadzwyczajnego poza utratą tętnień krwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero wczoraj wjechałem w "Bloodborne". Od roku nie grałem w "Soulsy", więc wczoraj dałem sobie 2h na wprowadzenie i przypomnienie szybkiego naciskania kółka na padzie :] 

Klimat świetny. Nie jest to poziom "Demons' Souls" ale jest naprawdę blisko. Brakowało mi strasznie tarczy, czegoś co dawało mi złudne poczucie bezpieczeństwa, ale kontry i wybicia przeciwników z  rytmu za pomocą broni palnej nadają grze intensywności i są nawet miłą odmianą. 

Mam pytanie: gra w jakiś sposób karze gracza za śmierć? Jak np: w "Demons' Souls" stawaliśmy się zjawą z połową życia i zmieniała się tendencja świata. Czy tu jest coś podobnego? Bo jakoś nie zaobserwowałem nic nadzwyczajnego poza utratą tętnień krwi.

Z tego co pamietam to nie ma kary jako takiej, kase przejmuje najblizszy "mob" aby ja odzyskac trzeba go zabic (moze miec zmieniony move set, byc agrysywniejszy niz za pierwszym podejsciem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Długofalowo nic. Standardowo tracisz tylko zebraną krew i musisz odzyskać. Aha, no i siedzisz pół minuty na ekranie loadingu :P

Twist fabularny i alternatywne zakończenia mają związek z zupełnie czymś innym. Zresztą wygląda świata też się zmieni po pewnych wydarzeniach.

Gdybyś miał jakieś pytania/problemy, to śmiało - postaram się pomóc. Mam w Bloodborne z dodatkiem jakieś 200h przegrane, więc coś tam o grze wiem.

Miłej zabawy, o ile można tak w kontekście tej gry w ogóle powiedzieć  :panda:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PRZEMO

Oczywiscie jak w soulsach "scaling" oraz upgrady - krysztaly bardzo wazne (do jednego mozna dobiec, uklony dla rappara :)).

Jaskinie - odpuszczalem absolutnie bez tego mozna skonczyc gre., aczkolwiek pomagaja w szybszym upgradzie broni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

^ dzięki Panowie :]

Dziś usiadłem na chwil kilka i ubiłem "Bestię Kleryka" za 3 razem. Po owych próbach zorientowałem się żeby wyłączyć namierzanie bo od tego kamera głupieje i o ogólnie jest źle :] Czegoś mnie potyczki z "Maneaterem" nauczyły :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

200h w Bloodborne? Damn... ja miałem chyba z 260h w Wieśka 3 i podobnie w Skyrim, ale żeby aż tyle męczyć taką liniówkę?

chyba szacun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

200h w Bloodborne? Damn... ja miałem chyba z 260h w Wieśka 3 i podobnie w Skyrim, ale żeby aż tyle męczyć taką liniówkę?

chyba szacun

Jestem z tych, dla których Soulsy zaczynają się od NG+. Dużo tracą ludzie, którzy poprzestają na jednym przejściu. Zresztą akurat Bloodborne ma mechanikę nieskończonych, proceduralnie generowanych lochów (coś jak szczeliny w Diablo 3), więc można "chwilę" pograć.

W Wiedźminie mam też ze 200h, ale ledwie liznąłem drugi dodatek. Zmęczyły mnie bardzo zadania w stylu "rozwiąż 5 problemów na plantacji". To nie jest rodzaj questów do jakiego byłem w tej serii przyzwyczajony :/

Teraz gram na zmianę w Nioh (dziecko Ninja Gaiden, Soulsów i Diablo) i zaskakująco dobrego Monster Huntera, który jest dla mnie na razie grą roku 2018 i nie zapowiada się, żeby miało się to prędko zmienić. Polecam.

Edytowane przez jamalcegłacrawford

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja lubię Football Managera :)

Na steamie promo - FM 2018/Eastaside hockey/Motorsports manager za jakos 120 zeta.

Ja sie skusilem - pierwszy raz od chyba FM 2008 pogram troche uczciwie lol.

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na steamie promo - FM 2018/Eastaside hockey/Motorsports manager za jakos 120 zeta.

Ja sie skusilem - pierwszy raz od chyba FM 2008 pogram troche uczciwie lol.

120 za wszystkie gry razem czy osobno? Jak osobno to trochę się cenią za te tytuły :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

120 za wszystkie gry razem czy osobno? Jak osobno to trochę się cenią za te tytuły :grin:

Nie no razem :tongue:

Hokej i te wyścigowe to normalnie kosztują 70 i 50 zeta :tongue:.

Tutaj po prostu masz albo FM za połowę ceny (118 zamiast 235) albo dorzucasz jeszcze 9 zeta (127 łącznie) i dostajesz też te fillery ;)

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! 

Mam pytanie odnośnie Bloodborne'a: zabiłem Roma: Tępego pająka. Widać, że świat w grze się zmienił. Nie mogę wrócić do "Podziemnego Więzienia". Czy jest jeszcze jakaś szansa aby tam powrócić? Został tam opcjonalny boss, którego nie zabiłem :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Granie w Bloodborne po polsku, to udręka, jak chce się coś sprawdzić na wiki  :panda:

Wnioskuję, że chodzi o Darkbeast Paarl w Hypogean Gaol. Możesz dać się zabić Snatcherowi (gość z worem w Cathedral Ward), wtedy zostaniesz porwany i przeniesiony tam. Działa tylko jednorazowo, więc jeśli już kiedyś byłeś porwany, to zwyczajnie zginiesz i nigdzie cię nie przeniesie.

Inna droga będzie dostępna po pokonaniu bossa One Reborn. Nie wiem w jakim momencie gry jesteś, ale skoro nie masz lampy ani otwartego przejścia do więzienia, to raczej jeszcze tego bossa nie pokonałeś. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

^Dzięki :] 

Zostałem już porwany przez Snatchera i przeniesiony do "Podziemnego więzienia". Tam znalazłem Tonitrusa, ale nie zagłębiałem się dalej w tą lokację, bo Snatcher + te kilka psów na wczesnym etapie gry nieźle mi napsuły krwi. Po zabiciu Roma (jak to brzmi XD ) chciałem się wrócić do tej lokacji i dokończyć dzieła zniszczenia, ale lampa w więzieniu jest już nieaktywna. Poszperałem w internecie i rzeczywiście muszę pokonać One Reborn żeby tam wrócić. 

Odnośnie postępu w grze: jestem na "zaproszeniu" w zamku Cainhurst :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi