Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wrocic do grania w gry na PC.

Gdybym tak kogos zmusil do odpowiedzi, najlepsza/najbardziej grywalna gra w ostatnich 8-10 latach:

RPG?-ktorys Fallout? Pillars of Eternity? Skyrim? Wiedzmin 3?

Strategia?-Cywilizacja 6? Hearts of Iron? (mam 3 ale wyszla juz 4 tez)?, Europa Universalis 4? moze ktorys Total War (ktory?)?

Kazda opinia mile widziana.

 

Strategie i cRPGi to generalnie mój koszyk zainteresowań w grach. Od wydania HoM&M V mam taką politykę, że nie gram/kupuje nowych gier z prostej przyczyny premierowe wydania to wersje w najlepszym wypadku beta, które są łatane od dnia premiery i zyskują pełną grywalność po kilku miesiącach czy nawet po roku.

 

Od gier od Paradox odbiłem się lata temu (zbyt słaby komp przy pierwszej próbie podejścia względem potrzeb tego arkusza danych ;-). Total War cóż mimo sporej sympatii do tej serii (chyba mam wszystkie części poza najnowszym) to najlepiej mi się grało w pierwszego Shoguna, pierwszego Roma i drugiego Medieval II, kolejne części były wydawane podczas mojego okresu mmo więc to bardziej moja wina niż ich.

Civ - grałem długie godziny w 2, w 3 również, od 4 się odbiłem, 5 długie godziny. 6 za świeża żeby rozważać.

Jest jeszcze Civilization: Beyond Earth, ale mnie ta gra nie przekonała wole Sid Meier's Alpha Centauri z 1999.

 

Skoro pytasz o Cywilizacje to pewnie lubisz gry typu 4X, rozważ Endless Space (kosmos) Endless Legends gry wymagają trochę czasu, żeby się ich nauczyć.

 

cRPG - jako, że lubiłem Morrowind to Skyrim przypadł mi do gustu. Wiedźmin 1, 2, 3 trochę pograłem w jedynkę po premierze, a później tak jakoś wyszło, że już nie.

Pillars of Eternity - mam, ale czekają jak będę miał wenę na uczenie się tej gry.

"Nowych" Falloutów to New Vegas, 3 mam, ale czeka na lepsze czasy, 4 cóż za słaba karta graficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wrocic do grania w gry na PC.

Gdybym tak kogos zmusil do odpowiedzi, najlepsza/najbardziej grywalna gra w ostatnich 8-10 latach:

RPG?-ktorys Fallout? Pillars of Eternity? Skyrim? Wiedzmin 3?

Strategia?-Cywilizacja 6? Hearts of Iron? (mam 3 ale wyszla juz 4 tez)?, Europa Universalis 4? moze ktorys Total War (ktory?)?

Kazda opinia mile widziana.

 

Aha mam nie ruszanego "Panzer Corps", fani "Panzer General" wiedza co to za twor, musialem go sciagac az z Anglii, bo w USA nie uznali takiej gry za warta sprzedazy na Amazonie :smile: Teraz sie to zmienilo, ale gra lezy na polce od ladnych paru lat.

 

hmm czyii lubisz RPG i lubisz strategie Paradoxu...

 

Crusader KIngs 2 all the way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim jest cudowny i eksploracja daje dużo frajdy ale zwiedzanie podziemi jest niestety mega powtarzalne. Z jednej strony imponuje ilość unikatowych lokacji, bo każde podziemie jest zupełnie inne. Nawet krasnoludzkie fortece, pomimo oczywistych podobieństw, są od siebie kompletnie różne. Z drugiej strony, to zawsze to samo - prosta zagadka, kilkudziesięciu łatwych do pokonania wrogów, skrzynie w analogicznych miejscach i chociaż zwiedzanie tej gry niejednokrotnie zaparło mi dech w piersiach, to co raz trudniej mi do niej wracać. Nie jest jednak tak nudne, jak zwiedzanie planet w Mass Effect 1. Chociaż mam rozegrane pewnie z 70 godzin, to w głównym wątku kończę dopiero 1 akt z trzech, a to oznacza, że widziałem już wiele z tego co gra ma do zaoferowania i nie wkręciłem się w główny wątek, który jest dość płytki. Pamiętam, że zanim zacząłem w niego grać ktoś napisał, że po 10 smoku wszystkie walki są takie same. Niestety, faktycznie tak jest. Co nie zmienia faktu, że trzeba w Skyrima zagrać. Chociażby po to, żeby zobaczyć co gra ma do zaoferowania audio-wizualnie. To jest perfekcja.

 

Wieśmin 1 jest nudny i ma drewniany system walki. Bardzo się cieszę, że polska gra wypłynęła tak szeroko i jestem zdumiony, że część 1 zrobiła taką furorę. Może kiedyś podejdę do niego jeszcze raz ale marnie to widzę. 3 widziałem i jest genialna. Nie gram, bo mam za słaby sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pamiętam, że zanim zacząłem w niego grać ktoś napisał, że po 10 smoku wszystkie walki są takie same.

 

 

szczególnie jak dodasz do tego kowalstwo i wykujesz sobie miecze, zbroje deadryczne. mój mag przemienił się wtedy w siepacza i w sumie jak pamiętam to nie miałem problemów na najwyższym poziomie trudności przy odrobinie czujności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie jak dodasz do tego kowalstwo i wykujesz sobie miecze, zbroje deadryczne. mój mag przemienił się wtedy w siepacza i w sumie jak pamiętam to nie miałem problemów na najwyższym poziomie trudności przy odrobinie czujności

Ale ja zabiłem już ze 20 smoków, kowalstwo mam na razie na 70 poziomie chociaż materiałów tony, nie chce mi się skillować tego bo i tak używając znalezionych itemów i przeze mnie enchantowanych (nie mam żadnego perka w enchantingu) morduje smoki, centurionów i kto mi się tam trafi bez najmniejszego problemu, a walczę łukami (wszystkie perki do 70 lvl poza odzyskiwaniem strzał) i dwoma mieczami (wszystkie perki dla mieczy i walki dwiema brońmi), rzadko korzystam ze staba bo nie muszę, a mam wyskillowany. Jestem na 38 poziomie i zero wyzwań dla mnie na tym etapie gry,. Czy muszę przejść do 2 aktu, żeby poziom rozgrywki się podniósł czy już tak będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale chyba od 45 lvl wchodzą nowi przeciwnicy.

Zawsze możesz zmienić poziom trudności.

A jak wbijesz no umiejętności na 100 to możesz je przerobić na legendarne. Resetuje do chyba 15 punków i odzyskujesz punkty Perkow. Wtedy powinno być trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale chyba od 45 lvl wchodzą nowi przeciwnicy.

Zawsze możesz zmienić poziom trudności.

A jak wbijesz no umiejętności na 100 to możesz je przerobić na legendarne. Resetuje do chyba 15 punków i odzyskujesz punkty Perkow. Wtedy powinno być trudniej.

Do tego trzeba DLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi po głowie chodzi powrót na PC.

 

Oczywiście zastanawiam się czy mój Asus kap top udźwignie nowe zabawki ale mając jednak w nim rDeona powinno dać radę.

 

Chodzi mi civ6 po głowie.

 

Beyond mnie odrzuciło.

4 była kultowa.

5 takim skokiem na kasę raczej.

 

Cena 209 pln z aztec trochę przegięciem.

 

Uwielbiałem panzergeneral 2 bo 3 mi nie podpaliła a wyniki starć głupie.

 

Najgorsze ze grając w mm6 mm7 mm8 Ani 9 ani x mnie nie powaliła Wiec mając morrowinda nawet tego jakoś nie dotknąłem.

 

Klasyk ishar3 już nie wróci ;).

 

Co mam chwytać przy takim sprzęcie?

 

Coś mega wartego to nawet i kompa mogę kupić jakby mnie wchycilo ale tu nue chce wchodzić w blaszaka tylko w all in jak maja w Apple.

 

Jest jakiś PC z mocna grafika ukryty w monitorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jak nie grałeś w Wieśka trójkę to lepiej szybko zagraj . Ta gra to ezy top10 ever. Razem z dodatkami to jakieś 300h niezapomniaj przygody. Skyrim też mogę polecić, ale jednak Wiedźmin to półka wyżej.

 

Nie wiem czy mi pójdzie. Nie mam komputera, używam jedynie laptopa, który raczej jest złożony pod kątem obróbki grafiki i edycji baz danych niż grania. Ale spróbuję na pewno. Tylko pierw chciałbym przejść dwójkę. Mogę zacząć dwójkę kiedy I porzuciłem w 3. akcie? Dużo stracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi pójdzie. Nie mam komputera, używam jedynie laptopa, który raczej jest złożony pod kątem obróbki grafiki i edycji baz danych niż grania. Ale spróbuję na pewno. Tylko pierw chciałbym przejść dwójkę. Mogę zacząć dwójkę kiedy I porzuciłem w 3. akcie? Dużo stracę?

Porzuciłeś w tym samym momencie co ja więc chyba coś w tym jest co pisałem o nudności Wieśmina 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.