Skocz do zawartości

Play Station 4


JakubW

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś grał w Order 1886??? Gra zebrała dość średnie recenzje co mnie początkowo odepchnęło, ale jak teraz mocno potaniała, to ją przygarnąłem i... jest moc! OK, liniowa, ok, zrzynka i misz-masz tego co jest na rynku, ok krótka, ale ten klimat (!!!), ta fabuła, ta grafika... Mniam!

 

Jak ktoś (tak jak ja) stawia te 3 rzeczy jako absolutny wyznacznik jakości gry (tylko w innej kolejności; 1. Fabuła, 2. Klimat, 3. Grafika), to taki must have.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś grał w Order 1886??? Gra zebrała dość średnie recenzje co mnie początkowo odepchnęło, ale jak teraz mocno potaniała, to ją przygarnąłem i... jest moc! OK, liniowa, ok, zrzynka i misz-masz tego co jest na rynku, ok krótka, ale ten klimat (!!!), ta fabuła, ta grafika... Mniam!

 

Jak ktoś (tak jak ja) stawia te 3 rzeczy jako absolutny wyznacznik jakości gry (tylko w innej kolejności; 1. Fabuła, 2. Klimat, 3. Grafika), to taki must have.

To polecam Ci Bioshock:Infinitive, na pewno spodoba Ci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś (tak jak ja) stawia te 3 rzeczy jako absolutny wyznacznik jakości gry (tylko w innej kolejności; 1. Fabuła, 2. Klimat, 3. Grafika), to taki must have.

A gameplay gdzie stawiasz? 

 

Edit:

Bioshock: infinite jest lepszy od pierwszego Bioshocka? Ja póki co ograłem właśnie tylko pierwszego i bardzo mi się podobał, chociaż generalnie nie lubię FPSów.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gameplay gdzie stawiasz? 

 

Edit:

Bioshock: infinite jest lepszy od pierwszego Bioshocka? Ja póki co ograłem właśnie tylko pierwszego i bardzo mi się podobał, chociaż generalnie nie lubię FPSów.

 

Nie jestem na bandwagonie Bioshocka i nigdy nie byłem, ale kumpel-wielki fan stwierdził, że mimo ociekającego zajebistością Infinite nie ma ch na Mariole zeby przebiło 1 :)

 

Co do gameplayu, to w dzisiejszych czasach, chyba najbardziej uniwersalnych pod tym względem w historii gamingu, to - jak na ironię - schodzi on na drugi plan. Gros gier ma niezwykle zbliżony gameplay i idzie ścieżką wytyczoną lata temu przez GTA. Nie wspomniałem o tym, bo dla mnie gry o mechanice charakterystycznej np dla tak ukochanej przez Ciebie Zeldy mogłyby nie istnieć ;) Inna sprawa, że klimat, a przede wszystkim fabuła są ważną częścią tegoż gamplayu, a sama mechanika rozgrywki i różnice w niej w różnych tytułach tak bardzo się zatarły, że ocenianie gier na tej podstawie nie jest tak istotne jak kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nigdy gameplay nie zejdzie na drugi plan. Niektóre gry może i mają podobne założenia, ale w jedne się lepiej gra, a w drugie gorzej i to już jest ta różnica. Dla mnie różnica między grą z świetnym gameplayem, a taką która jest piękną graficzną wydmuszką, jest taka, że od tej pierwszej nie idzie się oderwać i pojawia się syndrom jeszcze jednego levelu itd. Zgadzam się, że w gameplay też wchodzi fabuła i klimat, to są bardzo ważne elementy. Grafika zresztą też jest ważna, nie ma co ukrywać, ale to wszystko by nie miało znaczenia jeśli będzie się źle grało w daną grę. Dużo gier zupełnie niepotrzebnie idzie na efekciarstwo, a zapomina o najważniejszym - dobrym gameplayu. Jeszcze jak te efekciarstwo i filmowość jest zrobione tak jak w Uncharted to OK, zwłaszcza, że sama mechanika gry jest dobra. Gry to nadal gry, a nie filmy. W to ma się przede wszystkim dobrze grać.

 

btw. Zelda to nie jest moja ukochana seria. Naprawdę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to może inaczej: gameplay wyjmujemy ze schematu oceniania gry i traktujemy jako fundament, że bez dobrego gameplayu nie tykamy gry. Także w tym ujęciu, gdyby tworzyć hierarchię wg czego oceniać gry to najpierw idzie gameplay jako wartość niezmierzalna i podstawa, a potem "mierzymy" fabułę, klimat i grafikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.