Skocz do zawartości
kore_old

Futbol europejski

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Qbajag napisał:

A teraz kto podał Bild czy Super Express? :)

Dopiero co się śmiałeś z info o Chelsea i City, więc może troszkę więcej pokory :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, january napisał:

Dopiero co się śmiałeś z info o Chelsea i City, więc może troszkę więcej pokory :) ?

Śmieję się ze wszystkich "doniesień" medialnych w szczególności śmietnikowych mediów typu Guardian czy Bild :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostaną tylko United, Real i Juve 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, january napisał:

Barcelona i Atletico też, lol :D 

Laporta dał informacje, że to socios zadecydują czy Barcelona będzie grała w SL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak relegacji budzi niesmak. Zrobiliby tą ligę na 24 zespoły z czego 4 najgorsze odpadają nieważne jak wielka to marka i zabrali by największy argument przeciwnikom z głowy a top 12 i tak by raczej nie spadło bo to za silne ekipy. I tak im kibicuje bo FIFA to wstrętny monopolista i jak zwykle w przypadku takich organizacji próbują się ratować ingerencją rządu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Sylvinho. napisał:

Laporta dał informacje, że to socios zadecydują czy Barcelona będzie grała w SL.

Czyli tak jak pisałem - wycofują się :) 

Ale tam w 1/2 LM nie mogę doczekać się na 3 czerwone kartki i 4 rzuty karne przeciw Realowi w 1 meczu.

Jebło wstępnie niesamowicie, zaskoczony jestem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, january napisał:

Czyli tak jak pisałem - wycofują się :) 

Ale tam w 1/2 LM nie mogę doczekać się na 3 czerwone kartki i 4 rzuty karne przeciw Realowi w 1 meczu.

Jebło wstępnie niesamowicie, zaskoczony jestem.

To fakt, czyli Chelsea w finale LM :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po finale LM znów w Super Lidze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie beka jak projekt jebnie zanim powstał 🙂 - siła kibiców w piłce to inny świat 

Edytowane przez Koelner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie angielskie kluby wycofują się z Super Ligi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, january napisał:

Nie no, jednak pamiętajmy, iż były to zupełnie inne czasy (po pierwsze limity UE w ligach zagranicznych, po drugie znacznie mniejsza kasa w piłce i masa innych czynników). Cupiał po prostu do pewnego momentu kupował co chciał z polskiej ligi (i nie tylko - powroty zza granicy). 

Obecnie by zbudować na Polakach na przestrzeni 2-3 okienek transferowych porównywalny (raczej gorszy zespół) to musiałby chyba 50+mln euro wydać.

Tyle tylko, że mistrzowie Chorwacji, Bułgarii czy Izraela działali w podobnych warunkach co Wisła a dostawali od niej wpi****le w pucharach. Obecnie nawet ekipy z Islandii, Mołdawii czy Luksemburga ogrywają Legię czy Lecha pomimo mniejszych budżetów i znacznie gorzej opakowanych lig.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jeśli to prawda to kompromitacja na całego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Qbajag napisał:

No jeśli to prawda to kompromitacja na całego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, fluber napisał:

Nawet nie próbowali walczyć. Ale to w takim razie ta Super Liga była totalnie nieprzygotowania i nie przegadana. Zjebali totalnie w takim razie już teraz oficjalnie ją powołując. Smutne jest tylko to, że leśne dziadki dalej będą rządzić piłką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Qbajag napisał:

Nawet nie próbowali walczyć. Ale to w takim razie ta Super Liga była totalnie nieprzygotowania i nie przegadana. Zjebali totalnie w takim razie już teraz oficjalnie ją powołując. Smutne jest tylko to, że leśne dziadki dalej będą rządzić piłką.

Nie no bez przesady, dla tych co organizowali Superligę w strukturach światowej piłki raczej już miejsca nie będzie, także jakieś pozytywne odświeżenie nastąpi :)

I racją jest, ze potrzeba jest większa transparentność FIFA i UEFA ale kurde Ci zalożyciele superligi są tymi samymi, którzy pełnią wysokie funkcje w tamtych organizacjach i nic nie reformowali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

👳🇸🇦💷>⚽ jak widać. Szkoda Pereza ale on ma swoje lata, za to ten facet od Juventusu i Fiata jest już spalony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Sebastian napisał:

Nie no bez przesady, dla tych co organizowali Superligę w strukturach światowej piłki raczej już miejsca nie będzie, także jakieś pozytywne odświeżenie nastąpi :)

I racją jest, ze potrzeba jest większa transparentność FIFA i UEFA ale kurde Ci zalożyciele superligi są tymi samymi, którzy pełnią wysokie funkcje w tamtych organizacjach i nic nie reformowali. 

Jedynym odświeżeniem dla europejskie piłki byłoby zniszczenie UEFA. To nie nastąpi więc nie ma o czym mówić. Ale jeśli ty uważasz, że wejście Nassera do władz zamiast Agnelliego to jakieś odświeżenie to ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze mnie zastanawia, a zdarza się to także w nba, jak to jest, że te multimilionowe korporacje, molochy świata sportu podpisują  umowy, przygotowywane przez najlepszych prawników na świecie żeby później z jakiegoś powodu z dupy (no umówmy się, nie spodziewali się, że części kibiców takie nagłe zmiany się nie spodobają?!) stwierdzają "mmm jednank nje chcemy, wycofujemy siem, przempraszamy" 

A gdzie jakieś kary umowne, zabezpieczenia wykonania umowy, cokolwiek? 

Jak wspominałem, w nba też co pół roku są jakieś kompromitujące gafy jak choćby ostatnio Bogdanovic w Bucks.

Chyba zdrowo przeceniamy tych "byznesmenów"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jaja.... chciałem właśnie smarować ładnego długiego posta że pewnie raczej jest to wszystko obliczone na przyciśnięcie UEFA w negocjacjach i skończy się dogadaniem - bo wiedzcie, że piłka (i ogólnie sport) w Europie to mocno chory system, gdzie masa klubów opiera się na jakichś dotacjach czy współpracy z miejscowymi samorządami (te dotacje i pomoc to pewnie  jakieś setki milionów / miliardy euro ogólnie razem) bądź posiadaniu jakichś nieruchomości (stadiony ) w centrach wielkich miast (też wielka wartość) ,a jak 2 - 3 -4 kluby (może w UK trochę więcej) na całą ligę w tych wielkich miastach robią jakąś kasę, to się wielce wożą jakie oni nie są niesamowite firmy, marki i w ogóle.  I z tego po prostu powodu ta SuperLiga i tak by upadła myślę - byłaby straszna nagonka na zespoły SL  kibiców tych gorszych drużyn z extralig, poza tym same ligi narodowe (zakładając wyjście z nich SL - teams) by upadły / siadły strasznie.   

....ale nie zdążyłem

No ale, widać że i tak przeceniłem władze tych klubów.

A że UEFA to też ch**e i że w ogóle, tam gdzie wielkie pieniądze to stężenie ch**a jest dość wysokie, to też chyba nikogo nie zaskakuje. 

42 minuty temu, Zimny napisał:

Chyba zdrowo przeceniamy tych "byznesmenów"

trochę tak. A trochę to jest działanie na niepewnym gruncie i robienie rzeczy, których nikt wcześniej nie robił - tego typu projekty zawsze obarczone są dużym ryzykiem, i często po prostu nie wychodzą. Tak jak w tym właśnie przypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Qbajag napisał:

Śmieję się ze wszystkich "doniesień" medialnych w szczególności śmietnikowych mediów typu Guardian czy Bild :)

Ale to Ty sobie wymyśliłeś skąd brałem info. Niesłusznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi