Skocz do zawartości

Orlando Magic 2014/15 - nowa siła czy znów tankujemy?


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Chytruz czerwoną latarnią ofensywy od początku roku jest 76 ers i nikt nawet nie ma szans sie do nich zbliżyć

 

Nie napisałem tego przez przypadek, adresat poprzedniego posta powinien wiedzieć co mam na myśli:

 

 

W ataku z kolei są przedostatnim zespołem z wynikiem 99.1 pkt na 100 possesions, a tak naprawdę najgorszym zespołem NBA, bo niżej są tylko Sixers.

 

 

 

No i co by nie powiedzieć to ostatnie 5-6 meczów Orlando ma cokolwiek łatwych przeciwników bo Knicks czy Detroit to w obecnej chwili parodia koszykówki

 

Takie już są realia grania na wschodzie, Hawks rok temu wygrali może 5 meczów z poważnymi zespołami, a i tak im to wystarczyło żeby wejść do PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co by nie powiedzieć to ostatnie 5-6 meczów Orlando ma cokolwiek łatwych przeciwników bo Knicks czy Detroit to w obecnej chwili parodia koszykówki

Zgoda, ale dzisiaj grają już 4-ty back-to-back w tym sezonie. Będzie to ich 15 mecz (najwięcej wśród wszystkich drużyn). Tylko raz zdarzyło im się 2 dni przerwy i było to ponad 2 tygodnie temu. To jak sobie radzą przy tej intensywności daje jakieś powody do optymizmu.

Optymizmem nie napawa za to grudzień: również 4 back-to-back (w dodatku dwukrotnie 4 mecze w 5 dni), do tego objazd po zachodzie. Zobaczymy. Na razie mamy 4 wygrane mecze na wyjeździe, czyli tyle ile w całym zeszłym sezonie. Wygląda na to, że wreszcie odcinamy się od tankowania.

 

Po meczu z Hornets plus dla Vaughna za wyczucie i pozostawienie na boisku Paytona, Gordona i Greena przez całą IV kwartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po meczu z Hornets plus dla Vaughna za wyczucie i pozostawienie na boisku Paytona, Gordona i Greena przez całą IV kwartę.

Wybór i granie greenem ponad oladipo w ostatniej odsłonie mi się nie podobalo,i chociaż zadziałało to wole żeby jednak mecz kończyli młodzi którzy bedą decydować o przyszłości Magic niż weterani nawet kosztem porażki.

 

Forma przeciwników ostatnio może i nie powala ale wygrana to wygrana.

 

Szkoda że Orlando nie daje rady zdrowotnie pograć całym składem.

Edytowane przez PH#1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że Magic są w DRTG już na 12 miejscu? ;]

 

I od kiedy przestali być totalnie najgorszym atakiem, nagle wyglądają jak semi-poważny team.

 

Naprawdę obejrzyj sobie na spokojnie kilka meczów, jak broni Orlando zespołowo, w tym dzisiejszy z Miami, to może wtedy podyskutujemy. Inaczej nie ma to sensu. Pozdrawiam.

 

Ps. Kurcze, żeby Vuk potrafił bronić albo miał na czwórce dobrego defensora, a nie Frye, to pod koszem byłoby super. Po takim meczu, jak dziś jeszcze bardziej mam nadzieję, że Gordon okaże się bardzo dobrym obrońcą i da coś w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę obejrzyj sobie na spokojnie kilka meczów, jak broni Orlando zespołowo, w tym dzisiejszy z Miami, to może wtedy podyskutujemy. Inaczej nie ma to sensu. Pozdrawiam.

 

No nie ma to sensu, bo ja Magic cały czas oglądam, cały czas też ich obrona wypada w DRTG nieźle lub dobrze, a ty cały wyskakujesz z tym jacy to są dramatyczni w obronie nie argumentując tego w żaden sposób poza "zobacz jak oni wyglądają", "popatrzcie na wczorajszy mecz" itp. Zastanawia mnie ten fenomen po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem tego przez przypadek, adresat poprzedniego posta powinien wiedzieć co mam na myśli:

 

 

 

 

 

Takie już są realia grania na wschodzie, Hawks rok temu wygrali może 5 meczów z poważnymi zespołami, a i tak im to wystarczyło żeby wejść do PO.

 

Lubię Atlantę i tak z ciekawości zrobiłem 

 

check

 

# 1,2  Raps (zależy jak oceniacie) x2

# 3 Dallas

# nie liczę Clippers bo bez JJ i Barnesa

# nie liczę Miami z LBJejem ale bez Wade'a wyjazd

# 4,5 u siebie i w Indianie

# nie liczę Nets bez Lopeza Andersona Livingstona 

# 6  kolejny raz Miami ( ale to kwietniowe zabawy)

 

inne nominacje? brak

Wizz bez Beala i Nene nie liczę tak jak Rakiety bez Parsonsa i Asika

 

więc jeżeli Raps odrzucamy mamy 4 jak zaliczamy mamy 6

średnia 5 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak Mario Chalmers przychodził do ligi i myślałem, że to Derek Harper spędził całe lato w najlepszej klinice w LA i odmłodził się na tyle, że znowu startuje do NBA. Od tamtej pory jestem bardziej sceptyczny zanim nazwę kogoś najlepszym on-ball defenderem na PG.

 

 

Elfrid Payton to Derek Harper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Młode wilczki w ostatnich 4 meczach radzą sobie coraz lepiej. 

Kolejno   pts        reb        ast      stl

Payton   16,50    4,50     7,75    2,25

Vucevic  23,00    9,75    1,75     0,75

Oladipo  26,00    3,75    4,25    1,50

tot           65,5      18      13,75    4,5

 

 

Szczególnie cieszy gra Paytona. Miał być ofensywnym tobołkiem a jakoś mu idzie. Skuteczność w 4 meczach 54,9%. Do tego widać że to chyba pierwszy rozgrywacz od dosyć dawna. Ma wyczucie w ofensywie, niektóre podania rewelacja idealnie w tempo. Wiem że to może dla niektórych nic ważnego ale po latach oglądania Nelsona na rozgrywaniu taki widok to bajka:)

 

Vuc od początku sezonu pozytywnie zaskakuje. A Oladipo po kontuzji złapał rytm. Gdybyśmy mieli tylko trenera który ma trochę pomysłu to może PO byłoby w zasięgu. 

Edytowane przez konsul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co tam z Harrisem wymyślą, bo jaja go swędzą do gry gdzie indziej a jak odejdzie to dziura na SF i zostaną z niczym. 

 

Chyba, że mają plan znowu Mauricea Harklessa ogrywać, ale to chyba powinni robić już teraz. 

Mogą wybrać sobie Forwarda w drafcie, a będzie ich sporo czy mogą zapolować w offseason na takiego DeMarre Carrolla, a powinien być tańczy od Tobiasza.

Vaughna imo powinni zwolnić, a ściągnąć McMillana z Indiany, albo Thibsa :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, czy trener w Orlando to statysta na czas przebudowy, czy faktycznie wiązane są z nim jakieś większe plany. Wydaje mi się, że ta pierwsza opcja jest chyba najbardziej logiczna. Już nie wiele potrzeba, aby Orlando naprawdę bylo drużyną na którą czekam już parę ładnych lat : )

 

coś czuję że możesz jeszcze parę lat poczekać 

no chyba że czekasz na drużynę która tylko awansuje do PO, wtedy to rzeczywiście są blisko w walcze o wschodnie playoffs :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że mogą kogoś wyjąć z draftu, ale bardziej mi chodzi o to, żeby nie pozwolili Harrisowi odejść za darmo po tym sezonie. Przed zamknięciem okienka transferowego powinni go za coś puścić... 

ja plotek na temat Harrisa nie słyszałem po za tym, że może chcieć maxa. 19 lutego się przekonamy czy Orlando widzi go w swojej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.