Skocz do zawartości
Zaphod

New Detroit Pistons 2014/15

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po prostu już się nie dam nabrać na śpiewkę, że "Ciągle walczymy o PO". To się nie stanie, są obecnie dużo lepsze zespoły i każde zwycięstwo to tylko obniżenie szans w drafcie.

Naprawdę, ta porażka z NYK to był koszmar i największe upokorzenie tego sezonu, bęcki z marniutkimi Wizzards też nie podniosły morale...

Co do Monroe to nie wiem, miewa przebłyski geniuszu ale też lubi sobie nabić statsy i czasem kompletnie olewa mecz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po prostu już się nie dam nabrać na śpiewkę, że "Ciągle walczymy o PO". To się nie stanie, są obecnie dużo lepsze zespoły i każde zwycięstwo to tylko obniżenie szans w drafcie.

Naprawdę, ta porażka z NYK to był koszmar i największe upokorzenie tego sezonu, bęcki z marniutkimi Wizzards też nie podniosły morale...

Co do Monroe to nie wiem, miewa przebłyski geniuszu ale też lubi sobie nabić statsy i czasem kompletnie olewa mecz.

Oglądałem mecz z Wizards w knajpie na żywo z amerykańskim komentarzem Detroit i kolesie rozpływali się nad Gortatem niemniej ja byłem świeżo po meczach dwóch Wizards to mogę tylko powiedzieć że Nene nigdzie nie wyglądał tak dobrze ostatnio jak właśnie przeciw Drummondowi

Stan robi co może ale niestety widać że Detroit ma za dużo kontuzji i wciąż nie do końca może spasować Monroe z Drummonda. Nie da się mieć w nowoczesnej koszykówce ( a w sumie to żadnej) dwóch podkoszowych co nie potrafią nic 3 metry od kosza. Żeby chociaż mieli bajeczny post up  - ja nie widzę Monroe za rok w Tłokach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reggie plakal lzami szczescia ze ucieka z Oklahomy a jedyne zwyciestwo jakie z nim osiagneli to z wiz w debiucie Reggiego, gdzie wiz byli w beznadziejnej formie. Detroit z Reggiem: 1-9. Nice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, czas na małe podsumowanie.

Another year, anorher nightmare...

Zaczęło się koszmarnie. 5-23 na starcie dawał zespołowi mierne szanse na odegranie jakiejkolwiek roli w sezonie. Późniejszy, zainicjowany spuszczeniem J.Smitha na drzewo run dał odrobinę nadziei kibicom i samym zawodnikom. Skończyło się bardzo szybko, kontuzja Jenningsa i zmusił SVG do dokonania kolejnych roszad. W wyniku nich do drużyny dołączył R. Jackson aka The New Hope i przejął pałeczkę dyrygenta. Wystarczyło to na bilans 32-50, co mimo swojej beznadziejności i tak jest najlepszym od kilku dobrych lat...

Na plus:

- SVG na stanowisku zarządczym i trenerskim, ma swobodę ruchów, tworzy coś co sobie wymyślił. Na razie wygląda to tak sobie, ale pomysł jest (Dre + 3)

- Drummond, który może nie zrobił oszałamiającego postępu, a wręcz się cofał na początku sezonu, ale wciąż to groźna broń i center na lata

- Reggie J., potencjał ma wielki, ambicje równie wielkie i tylko od jego głowy zależy jak to się skończy

- KCP, zapowiada się, że będzie miał swoje miejsce w systemie Stana, 3&D bez wielkich wzlotów, ale solidnie

- A. Tollivier, wyciągnięty za frytki z Suns, świetnie powinien się spisywać jako zmiennik PF w przyszłym sezonie, stretch four jak z podręcznika

- B. Jennings, trzeba mu oddać, że miał kilka wielkich meczów i ciągnął ten wózek często sam

- wypierdol**** Josha "Cancer" Smitha

- znacząca poprawa ilości trójek, brawo

Minusy:

- brak SF

- fatalny początek spowodowany niezrozumieniem

- wyrzucenie Smitha, które odbije się finansowo latami, trzeba to było zrobić inaczej, zabrakło cierpliwości

- słabiutka psychika drużyny, która powinna być już tylko lepsza

- osobiste Dre...

- ślamazarność i zamulanie Monroe

- oddanie Augustina

Teraz zobaczymy co dalej. Będzie trochę kasy, bo z Gregiem się raczej pożegnamy. Priorytet to SF z prawdziwego zdarzenia i zobaczymy czy uda się wyrwać go z draftu czy może ktoś przyjdzie na FA. W sumie to trzeba 2 grajków na tą pozycję. Trzeba też zdealować Jenningsa, bo dublowanie pozycji już mamy przerobione na NIE.

Ciężko przewidzieć w jaką stronę to pójdzie, plan jest, jakaś rama też, należy ją tylko porządnie wzmocnić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stanley Johnson kręci się w mockach w okolicach Detroit, chyba po roku pecha, może tym razem dopisze wam szczęście i wybierzecie SF z prawdziwego zdarzenia. No i jeszcze PF potrzebny od zaraz. Czy poza Greenem mówi się w perspektywie Detroit o kimś konkretnym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, zapomniałem o tej pozycji... Jakiś czas temu mówiło się o T.Youngu, ale on ma zdaje się opcję gracza na przyszły sezon. Poza tym: R. Anderson, D.Lee. Może PF z draftu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej dla Pistons jednak z draftu brac SF (Stanleysie ciut obsunal, a to dobry potenclalny pick).

No i pytanie - czy RJ i BJ moga wspolpracowac ?

Bardzo podobalby mi sie pomysl Lee za rozsadna cene.

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i pytanie - czy RJ i BJ moga wspolpracowac ?

Jak dla mnie nie mogą, ale tego jeszcze nikt nie sprawdził. Natomiast sprawdzanie, czy mogą zadziałać JS, AD i GM pod koszem było sprawdzane i wiadomo jak to się skończyło. Dlatego lepiej mieć czystą sytuację moim zdaniem i zostawić jednego z nich, a będzie to raczej RJ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbliża się draft i tak się składa, że Arn Tellem, który niedawno dołączył do Pistons jest(był?) agentem Hezonji (tak to się odmienia?), więc się nie zdziwię jak trafi do Pistons jak dotrwa do numeru 8. Orientuje się ktoś, do kiedy Hezonja ma kontrakt z Barceloną i kiedy ma zamiar przejść do NBA?  Jakoś nie jestem do niego przekonany i wolałbym zdecydowanie Stanleya Johnsona, no ale zobaczymy co wykombinują.

Edytowane przez Bloniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hezonja podpisal z Barcelona w 2012 7-letni kontrakt. Zawarta w nim jest jednak klauzula, ze moze od niego odstapic po trzecim sezonie, a suma odszkodowania chyba byla w granicach 1-2 mln.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hezonja ma automatycznie teraz iść do NBA.

W sumie jak dobrze by się rozwinął (+- Gallinari, Parsons) to do obecnej strategii Pistons by pasował. Z tym, że jak nie będzie wymiennych niespodzianek to raczej Nuggets go zawiną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oszczędzanie kasy na kontrakt Middletona. No i robienie miejsca młodym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no spoko sprawa, dla wszystkich 

Detroit mają wysokiego z rzutem za 3 który bedzie grał za Grega, tak jak chciał Stan 

A Bucks będą mogli grać młodymi pod koszem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No z Turków w Detroit to wolałem Memo Okura, ale po sezonie nie będzie go i git, pytanie kto przyjdzie w drafcie bo na razie to karuzela - Johnson, Łotysz, Hezonja, WCS we will see !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

obstawiam Winslow/Hezonja/Johnson -w takiej kolejności jak podałem, mimo że wolę Stanleya od Henzonji

Na Winslowa bardzo mała szansa, ale jego notowania nieco spadają i draftexpress.com ma go teraz na 7 miejscu, więc może jakimś cudem zostanie jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oszczędzanie kasy na kontrakt Middletona. No i robienie miejsca młodym. 

Raczej na Brooka Lopeza, a jak nie wypali to od biedy Butler coś tam dorzuci w punktach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

obstawiam Winslow/Hezonja/Johnson -w takiej kolejności jak podałem, mimo że wolę Stanleya od Henzonji

Na Winslowa bardzo mała szansa, ale jego notowania nieco spadają i draftexpress.com ma go teraz na 7 miejscu, więc może jakimś cudem zostanie jeszcze...

Błoniek na ESPN insider - projektowany jest do Detroit - choć jak dla mnie to nierealne, ale co tam Drummond też miał być niedostępny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo podoba mi się ta wymiana pod każdym względem. Pistons dostają umiarkowanie tanią stretch-four i Ilyasova może się tam bardzo ładnie wpasować, Bucks oddają trochę zbędnego im Turasa czyszcząc kasę, a Ersan jakoś w Bucks wpadł w lekki marazm i może podniesie się z tego w Detroit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak donosi Realgm

Pistons Interested In Tim Hardaway Jr. Deal With Knicks

chodzi o ewentuaną zamianę za Jenningsa - w zasadzie po pozyskaniu RJ nie mam nic przeciwko - choć jeśli chodzi o talent - to niekoniecznie na plus, ale na tę chwilę wziąłbym chłopaka po uczelni z MIchigan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi