Skocz do zawartości

Utah Jazz 2014/15


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Utah Jazz miało dużo szczęścia w tym drafcie - co ciekawe oficjalnie to oni chcieli parą Gordon/Adams którzy zostali ostatecznie wybrani o 1 pick wyżej

 

Wybory:

nr 5 - Exum - nie spodziewałem się że trafi do nas. Facet ma fantastyczny pierwszy krok. W obecnej NBA zaryzykuje i stwierdzę że tylko Russell Westbrook ma lepszy ( no chyba że Rose wróci na pełnym atletyźmie). Prawda jest taka że sufit tego kolesia to właśnie Russell albo Rose. W Jazz Stockton od zeszłego sezonu bierze graczy na indywidualne treningi rzutowe więc pewnie Dante dużo będzie pracował nad rzutem bo tu musi poprawić ale jego gabaryty sprawiają że będzie koszmarem dla większości pg tej ligi

 

nr 23 - Hood - jakim cudem on zsunął się tak nisko. Jest przeciętny w obronie 1 na 1( ale dziś sobie ściągnąłem mecze Duke i nie wygląda też aż tak źle jak głosiła fama) ale jego wyskok, wysokość na której piłka opuszcza jego dłonie, i szybkość z jaką się składa - rewelacja. Facet wg Goldsberrego ma 3 pt range na poziomie NBA. ( prawie wszędzie trafia z min 39% skutecznością) pod koszem 61% ma dobrą selekcję bo praktycznie nie rzuca long 2. Hood moim zdaniem ma takie gabaryty że będzie w small ballu grał jako czwórka

 

W tej chwili Jazz ma w składzie 10 zawodników poniżej 25 roku życia wliczam QO na Gordonie i to że pewnie zostawią opcję na Garrecie bo 3 rozgrywający za 900 tys i to taki który dawał radę to cena właściwa

 

W tej chwili przewiduje że Jazz będzie grało

 

Burke/Exum/Hayward/Kanter /Favors

wymiennie z

Exum/Burks/Hayward/Hood/Favors

 

Na kontraktach mamy:

 

Burke -2,55

Burks - 3,03

Evans - 1,79

Exum - 3,01

Favors - 12,83

Garrett - 0,91

Gobert - 1,13

Hayward - na razie 4,68 czuje że ok 10

Hood - 1,07

Kanter - 5,69

 

 

Do tego mają prawo do Neto - niezłego pg z Brazylii i prawo do Clarka za 0,8 i wciąż mają 28 mln do wydania

 

Jazz ma nowego trenera który dużo pracował w NCAA i miał nawet niezłe sukcesy z Mizou. Myślę że ten rok Jazz poświęci na ogranie ekipy.

 

Jazz jest w dobrej sytuacji do handlu po gwiazdę ma mnóstwo miejsca w wypłatach.

 

Kogo Jazz potrzebuje z weteranów

 

gtg - bo w tej chwili trudno powiedzieć czy ktoś z tej młodzieży stanie się opcją nr 1 - na razie tam jest kilka świentych opcji nr 2 i 3

na pewno przydałby się rezerwowy pf - bo wciąż mam wątpliwości czy Kanter się dostosuje bo rok temu były z tym duże problemy - on lepiej gra jako center a jako pf gra fatalnie ale w parze z Favorsem to ten drugi musi być centrem

przydałby się dobrze broniący gość na obwodzie

 

Zastanawiam się czy Jazz chciałoby zainwestować w Grangera ale biorąc pod uwagę młodość tego składu to raczej stawiam na opcję typu - Marvin , Ed Davis i taki Morrow powiedzmy bo realnie to lato nie jest bogate w gwiazdy które by mogły przyjść do Jazz no chyba że wymienią Kantera + Burks + picki za K.Love

 

Co do poprawki :

 

Obrona - ale już pozbycie się Jeffersona powinno poprawić sytuacje bo on był koszmarem. Hayward też lepiej sobie radzi w obronie na trójce. No ale dopóki Kanter nie poprawi się to będzie ciężko

rzuty za 3 - Hood powinien pomóc - no i przyjście Exuma powinno uwolnić Haywarda od potrzeby rozgrywania co z kolei powinno znów poprawić jego skuteczność za 3. Na dodatek Burke też mniej by musiał penetrować bo Exum robi to znacznie lepiej za to mógłby się skupić w rzutach dystansowych bo tu jest całkiem niezły

 

Jazz ma w tej chwili mega młodą ekipę poza Evansem każdy ma mniej niż 5 lat doświadczenia na parkietach NBA. Nowego trenera który znany jest z pracy z młodzieżą. Wsparcie Karla Malone i Stocktona

 

Zachód jest za silny aby już teraz awansować do PO ale za rok dwa przyszłość będzie w rytmie Jazz

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utah Jazz miało dużo szczęścia w tym drafcie - co ciekawe oficjalnie to oni chcieli parą Gordon/Adams którzy zostali ostatecznie wybrani o 1 pick wyżej

 

Wybory:

nr 5 - Exum - nie spodziewałem się że trafi do nas. Facet ma fantastyczny pierwszy krok. W obecnej NBA zaryzykuje i stwierdzę że tylko Russell Westbrook ma lepszy ( no chyba że Rose wróci na pełnym atletyźmie). Prawda jest taka że sufit tego kolesia to właśnie Russell albo Rose. W Jazz Stockton od zeszłego sezonu bierze graczy na indywidualne treningi rzutowe więc pewnie Dante dużo będzie pracował nad rzutem bo tu musi poprawić ale jego gabaryty sprawiają że będzie koszmarem dla większości pg tej ligi

 

 

Sytuacja w której będzie grał koło burke sprawia jednak że nie będzie jednak koszmarem na pg dla reszty. Dante bedzie teraz kryty przez sg/sf bo rozgrywajkow spokojnie mozna rzucic na treya jak da mnie to troche gorsza sytuacja dla samego Dante natomiast draft dla jazz zajebiscie udany i ogólnie fajna ekipa sie tam zebrala. Mam nadzieje ze im to wypali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mac

 

Moim zdaniem Jazz będzie wymiennie nim grać a poza tym to może być takie duo jak Dragić/Bledsoe wPhoenix a przynajmniej na tą chwilę dużo podobieństw bym widział - no a tam wymiennie Bledsoe grał z dragiciem jako jedynka

Jest tylko jeden problem - nazwya się jumper

 

40% od Burka i 40% od Exyma (moze ciut wyzej dzieki wjazdom) nie brzmi fajnie spacing-wise. 

 

Niemniej jednak wybór w 100% słuszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mac

 

Moim zdaniem Jazz będzie wymiennie nim grać a poza tym to może być takie duo jak Dragić/Bledsoe wPhoenix a przynajmniej na tą chwilę dużo podobieństw bym widział - no a tam wymiennie Bledsoe grał z dragiciem jako jedynka

Ale to na cyzm ma polegac ten koszmar, skoro drużyna przeciwna rzuci na Burke PG, a na Exuma SG. Danny Green go zniszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mac

 

Zobacz moją drugą proponowaną piątkę gdzie grają Exumem na 1 a Aleciem na dwójce o tym mówiłem że wymiennie. A to że Green może go zniszczy to pewnie i tak ale kurde D.Green to najlepszy w tej lidze plaster na jedynki i poza nim wielu nie masz którzy mogą tak grać

 

Exum grał w półfinale rok temu naprzeciwko Smarta i Paytona. Obaj są uważani za elitarnych obrońców a on ich mijał jak tyczki ( to że potem nadziewał się na ścianę pod koszem to sprawiło że miał kiespko ale Australia to tak naprawdę był Exum a potem długo długo nic więc cała obrona USA była skoncentrowana na nim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grał 11 minut i Smart go parę razy zjadł, też mi cholera materiał do oceny naprawdę, narazie to Exuma można lubić i wierzyć w jego uside bo jego skilsów nikt tak naprawdę nie sprawdził, w jego wypadku każdy scenariusz jest możliwy, ze będzie superstarem; przeciętniakiem czy nawet bustem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to na cyzm ma polegac ten koszmar, skoro drużyna przeciwna rzuci na Burke PG, a na Exuma SG. Danny Green go zniszczy ;)

Mac

 

Właśnie przeczytałem że Snyder i GM Jazz mają taką koncepcje że w ciągu sezonu przestawią Exuma jako rozgrywającego nr 1 a Burke ma wchodzić z ławki

 

Wtedy najpewniej będą wychodzić piątką Exum-Hayward-Hood- ktoś tam- Favors

 

Mam nadzieje że Snyder znajdzie koncepcje na obrone Kantera. Bo z ławki para Kanter-Favors dobrze grała w obronie ale jak Kanter został przesunięty na czwórkę w zeszłym sezonie to się w tym pogubił koszmarnie. Nie wiem co się stało że kolo który zaczynał sezon jako najlepszy w pkt 2 szansy bo miał tyle ofensywnych zbiórek potem potrafił przez 25 minut zebrać 1 piłkę. To jest dla mnie jak na razie największe rozczarowanie

 

Przy okazji obejrzałem wszystkie mecze Duke z turnieju ACC + jego mecz z Arizoną i musze przyznać że nie mam bladego pojęcia jak to się stało że Hood zsunął się aż do 23 pozycji

 

A smaczku dodaje to że jak tylko skończyła się loteria to Jazz dzwoniło do wszystkich  i chciało dać picki 23 i 35 po to aby się przesunąć w górę draftu bo chcieli ........... Hooda . Wszyscy odmówili podobno było bardzo nerwowo aż tu nagle ...... Hood trafił do nas z wyborem 23. A najdziwniejsze jest to że facet w Chicago combine i na każdym workoucie w grach 3 na 3 masakrował wszystkich bez wyjątku. Trafiał ponad 60% rzutów

 

Nie jestem fanem tego jak on zbiera ani tego jak broni ( choć tu mam wrażenie że dużo zależy od tego czy mu się chce) ale kolo będzie moim zdaniem wybitnym strzelcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac

 

Właśnie przeczytałem że Snyder i GM Jazz mają taką koncepcje że w ciągu sezonu przestawią Exuma jako rozgrywającego nr 1 a Burke ma wchodzić z ławki

 

Wtedy najpewniej będą wychodzić piątką Exum-Hayward-Hood- ktoś tam- Favors

 

Mam nadzieje że Snyder znajdzie koncepcje na obrone Kantera. Bo z ławki para Kanter-Favors dobrze grała w obronie ale jak Kanter został przesunięty na czwórkę w zeszłym sezonie to się w tym pogubił koszmarnie.

 

1. W końcu rozsądna decyzja, bo ciężko byłoby z grą Xeum-Burke razem.

2. Nie można Kantera trejdować do C's za PF. Poszłoby to w dobrą stronę dla obu stron, bo Kanter na PF się nie nadaje, a jest słabszy niż Favors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak można oceniać gracza pod tak sałbym trenerem, szczególnie Fani Jazz powinni o tym pamiętać po stracie Sapa i Ala, Kantera nigdzie nie oddadzą bo to jest największa nadzieja że w Utah będzie miał kto ptk zdobywać, plus Burke bankowo nie będzie chciał wchodzić z ławki więc lepiej go odrazu opchnąć, chociaz ja niewierze że Exum będzie zdolny do gry przez więcej niż 20 min na mecz w tym rs więc będzie poprostu zmienikiem Burka i Haywarda; ludzie chyba niezdają sobie sprawy ze on przez ostatnie kilka miechó w ogóle niegrał i jest po jakiejś cholernej australijskiej hs i on ma z miejsca do nba wejsć przeciez to wolne żarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W końcu rozsądna decyzja, bo ciężko byłoby z grą Xeum-Burke razem.

2. Nie można Kantera trejdować do C's za PF. Poszłoby to w dobrą stronę dla obu stron, bo Kanter na PF się nie nadaje, a jest słabszy niż Favors.

ad. 2 Za Bassa chyba. Po co Celtom nieco lepsza wersja Olynyka? 

 

Zgadzam się, że Kantera powinni zostawić na co najmniej jeden sezon, żeby sprawdzić go u innego trenera. Nawet jak się nie nadaje do s5 to może być ekskluzywnym 6-man na poz. 4/5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wybór Exuma może podziałać pozytywnie na Treya. Zdrowa rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, w najlepszym scenariuszu jeśli oboje okażą się kozakami to za 2 sezony któryś pójdzie w trejdzie za dobrego zawodnika. Czy Dante od razu wskoczy do s5 jako PG cz może SG to na razie cholera wie.

 

Gdzieś tam pojawiła się plota, że Burke ma nie grać w lidze letniej ale chciałbym żeby oboje już w Vegas wybiegi na parkiet, to zupełnie inna bajka niż NBA ale dla fanów będzie ciekawiej.

 

Neto to ciekawy grajek, parę ostatnich tygodni spędził w SLC bujając się razem z Gobertem, mimo pierwszych doniesien zabraknie go jednak w SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neto to ciekawy grajek, parę ostatnich tygodni spędził w SLC bujając się razem z Gobertem, mimo pierwszych doniesien zabraknie go jednak w SL.

Neto musi przebywać na zgrupowaniu kadry brazylijskiej dlatego nie zagra w lidze letniej

 

jazz oczywiście w 5 minut po rozpoczęciu sezonu łowieckiego zadzwoniło do Gordona i jego agenta ale jak widać do porozumienia nie doszli.

Jazz w tej chwili chce przedłużyć Haywarda, i Marvina

 

z FA na razie to polują na Arize i Brookera który stał się niezastrzeżonym

 

Ciekawsze jest to że Jazz rozmawia z Bykami i Houston o wchłonięciu ich zbędnych kontraktów tzn Boozera  i Lina. I teraz tylko pytanie kto ciekawiej obuduje

 

DO Lina Rakiety dorzucają pewnie T.Jonesa

a z kolei Byki mają ciekawsze picki po wymianie z Cavs ale Jazz by chcieli coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem (nie wiem ile w tym prawdy), że Hay ma w przyszłym tygodniu odbyć jakieś rozmowy z Hornets. 

 

Jazz w ogóle coś z nim negocjują w tej chwili, czy dali się wyszaleć i wyrównają ewentualną ofertę? 

Narazie nikt nie mówi o cyferkach, była tylko jakas lipna plotka że Cavs mu dadzą maksymalną umowę, ale to chyba tylko jego agent wcielił się w ewentualnego pracodawcę :P Ciekawe kto mu co zaoferuje,najprawdopodobniej tacy Hornets może Pacers rzucą coś w okolicach tych 40/4 i wtedy JAzz to wyrównają ewentualnie będą musieli go przepłacić to te kilka mln ale nie wierze żeby dostał lepszą ofertę od Favors i wtedy będzie sobie mógł pluć w brode że w zeszłym sezonie nie podpisał podobno takiej samej umowy jak Favors dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.