Skocz do zawartości

Rady dla początkującego koszykarza


Robinho1234

Rekomendowane odpowiedzi

Kobe jest koszykarzem, ale nie jest to jedyny zawód związany z koszykówką. Są też takie, gdzie taka umiejętność jest niezbędna.

Temat brzmi: "Rady dla początkującego koszykarza"

 

 

Jakaś kasa z tego musi być skoro gość ma sponsorów i jeździ na różne imprezy.

 

Tego nie neguję, ale patrz Ad.1 temat to Rady dla początkującego koszykarza, a nie cyrkowca z koszykówką w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobe kroki. Rozpoczynając kozioł nie możesz oderwać nogi pivotującej dopóki piłka nie opuści dłoni. W NBA bardzo rzadko to gwiżdżą, w PLK znacznie częściej.

 

Dzięki za radę. Dla mnie jest ona cenna ,bo później nie chcę popełniać błędów związanymi z krokami i czasami nie jestem pewien jak było w tym przypadku czy można rozpoczynać kozłowanie w taki sposób. 

 

Znacie dobry filmik z nauką kręcenia piłki na palcu ? Nie wiem co robię źle.

 

 

Ja się uczyłem z tych filmików. Ale od razu tego nie opanowałem. Myślę ,że z miesiąc i powinieneś to ogarnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

nie chciałem zakładać nowego tematu, a ten wydaje się odpowiedni na taki post :) 

nie jestem początkującym koszykarzem i ostatnio wracam trochę do formy po krótkiej przerwie i zacząłem ćwiczyć wyskok. ćwiczę go już trochę czasu (spokojnie nie trenuje żadnych programów na wyskok, ćwiczenia są jak najbardziej odpowiednie, nigdy po treningach nie bolały mnie kolana) i zauważyłem jedną rzecz. najlepiej skacze mi się z dwóch nóg, ale co najdziwniejsze z miejsca skacze prawie tak samo (a czasami nawet i lepiej) niż z rozbiegu. jak myślicie, w czym jest problem? w technice wyskoku? nie powiem jest to bardzo dziwne, a nikt z moich kumpli nie ma takich problemów, wszyscy z rozbiegu skaczą o wiele lepiej niż z miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znałem chłopaka co z naskoku będąc niskim robił plecak z dwóch a z dwutaktu robił "sprite'a". ale to dlatego, że nie trenował koszykówki. ba ,nawet dwóch takich znałem streetballowych jumerków, ba nawet i trzech i więcej by się znalazło. uda a łydki to dwie różne sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skakanie do obręczy to pamiętaj żeby z rozbiegu z jednej nogo wybić się trochę dalej niż z dwóch z miejsca.
 
Po rozbiegu nie lecisz pionowo do góry, w związku z tym swój najwyższy punkt możesz osiągać już za obręczą, sam kiedyś miałem z tm problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz tu jestem to chcialbym was zapytac :)

Znacie moze jakis "poradnik" najlepiej w formie filmimu jak grac strefą w obronie i jak powinien poruszac sie z pilka i bez niej gracz na pozycji 1/2 ?

Ostatnio zauważyłem ze nie potrafie sie odpowiednio ustawic na wymiarowym boisku (trenuje nazazwyczaj na troche mniejszym), posiadam dosyc spore umiejetnosci ale nie potrafie ich wykorzystac. Grajac strefą w obronie (3-2) nie wiem czy ja popelniam blad czy koledzy.

 

Lapidarnie : szukam filmiku na ktorym pokazane jest jak grac strefą w obronie 3-2, 2-3 i jak powinien grac gracz na pozycji 1 i 2.

 

Z gory dzieki

P.s

Szukalem takowych filmow i nie znLazlem

 

tapniete z mojego note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skakanie do obręczy to pamiętaj żeby z rozbiegu z jednej nogo wybić się trochę dalej niż z dwóch z miejsca.

 

Po rozbiegu nie lecisz pionowo do góry, w związku z tym swój najwyższy punkt możesz osiągać już za obręczą, sam kiedyś miałem z tm problem 

Próbowałem i dalej to samo. Z miejsca na luzie wieszam się na obręczy, z rozbiegu ledwo do niej doskakuje, a czasami nawet nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i dalej to samo. Z miejsca na luzie wieszam się na obręczy, z rozbiegu ledwo do niej doskakuje, a czasami nawet nie.

klania sie technika wyskoku...

skoro z 2 nog ci lepiej to rozbiegnij sie i zrob naskok na 2 nogi i pakuj wtedy, wiadomo ze z 2 nog masz wiecej sily niz z jednej. zobacz sobie jak john wall naskakuje na 2 nogi i przealnalizuj caly ten proces od biegu az po wybicie i w efekcie paczke :)

 

tapniete z mojego note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i dalej to samo. Z miejsca na luzie wieszam się na obręczy, z rozbiegu ledwo do niej doskakuje, a czasami nawet nie. 

 

Z nabiegu lecisz pionowo czy ruch poziomy jest znaczący? Popatrz sobie na yt na wyskok siatkarski i porównaj czy robisz wszystko tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.