Skocz do zawartości

All-Time Fantasy Draft Playoffs - P_MvsKoelner


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Porażka z wowo uświadomiła mi wiele rzeczy. Nadrzędną myślą wyciągniętą z tamtego pojedynku

to „Nie przekombinować”. Jako, że na środku u Koelnera jest Shaq, to muszę grać mnóstwo pick-and-
rolli. Penny&KAJ, Penny&Kemp. KAJ będzie potrzebował pomocy zarówno w D jak i w O przy

zdobywaniu pozycji. W D stosuję podwajanie od Wallace’a Kempem nawet kosztem zostawienia go

wide-open. W przypadku ataku stosuję downscreeny Kempa, który pozwoli odetchnąć KAJowi (KAJ

najgorsze mecze rozgrywał przeciwko silnym fizycznym centrom – patrz Nate Thurmond najlepszy

obrońca tamtych czasów) i złapać pozycję i piłkę po entry passie najczęściej od Coopera, którego

podejrzewam, że będzie krył Reggie. Domyślam się także, ze Ron Ron, będzie krył Penny’ego, stąd

ograniczam grę tyłem do kosza Penny’ego, gdyż Artesta nie przepcha, bo to top topów wśród post-
defenderów, śmiem twierdzić nawet, że przy sile Rona najlepszy obwodowy post-defender. Stąd

ponownie będę naciskał na grę wszelakich wariacji pick-and-rolli, czy to z top of the key, czy po

łukach przy linii 3pt Line. Penny jest szybszy od Artesta na nogach, więc liczę na jego minięcie. Jako

obrońcy szybkość nóg Rona to jego jedyna wada w grze defensywnej. Ron ma mega szybkie ręce i

jest bardzo silny, dlatego muszę wykorzystać tę jedyną słabość podkręcając tempo. Po zasłonie czy to

Kempa czy KAJ’a Ron z racji swoich rozmiarów i motoryki będzie przechodził under. Pytanie czy zdąży?

Jako, że i Ron Ron i Shaq nie sa specjalistami w P&R defense delikatnie mówiąc, to Penny jako

rozgrywający będzie miał więcej możliwości niż zwykle i przy tym szans na podjęcie najlepszych dla

zespołu decyzji. Czy to rozrzut na obwód do Battiera lub Coopera, czy możliwy cut Coopa, na coop-a-
loop, czy odegranie do KAJa po zejściu Shaqa do pomocy, czy biegnącemu na kosz Kempowi i

oczywiście sam Penny może zakończyć efektownie akcje, dzięki przewadze szybkości. W przypadku

gdyby po zasłonie Koe switchował i Penny’ego przejął Reggie to wtedy na high-post Penny robi swoją

robotę – hesitation dribble post-up gubiąc below average w obronie Millera. Oprócz tego

standardowo rozpisane wczesniej give’n’go kareem coop i warianty corner Offense. Liczę, że

pick&rolle i wszystkie cuty pod kosz wymuszą faule u Shaqa, co wówczas eliminuje potężną broń

Koelnera w mantoman D i gram wtedy All day long przez KAJA na low-post.

Obrona standardowo Man-2-man + pomoc do Shaqa od Wallace’a (Kemp) i Artesta (Penny). Jeśli

trzeba będzie to nawet potrajam!. Mam high iq players, w większości wybitnych defensorów, więc

liczę na ich szybkie ręce, szybkie rotacje i pomoc (Help&recover)

Krycie

KAJ-Shaq

Kemp-Wallace

Penny-Artest

Battier-Reggie

Cooper-Davis

Jeśli Koelner zdecyduje się na granie częstym postupem Artesta na Penny’ego, to biorę to w

ciemno, ograniczanie akcji tria Shaq/Miller/Davis to właśnie to czego chcę. Spowolnienie gry

w ataku Koelnera to moja szansa. Nie wiem czy Koelner będzie postupował Coopera Baronem,

ale nie ukrywam, że to także byłoby przeze mnie pożądane, gdyż wymusi to spowolnienie gry,

poprzez kolejne ISO, to po pierwsze, a po drugie Coop mimo, że był lekki to był bardzo silny i nie

jest łatwo go przepchnąć mimo jego niepozornych rozmiarów, był potwornie wyżyłowany. Ważnym

elementem będzie dla mnie walka o zbiórki, Shaq co prawda na środku będzie sam ze względu na

Wallace na obwodzie, ale kładę nacisk na boxout Shaqa przez duet KAJ&Kemp, którzy wspólnymi

siłami powinni powstrzymać Diesla. Za Millerem po zasłonach ugania się Battier, więc mam

defensywnego specjalistę na poważnym zagrożeniu jakim jest Reggie. Na penetracje Barona mam

Coopera - niezawodnego bulteriera i na Shaqa rzucam KAJA i Kempa, a gdy zajdzie potrzeba to nawet

Penny’ego jak już wcześniej wspomniałem, z trójkami duetu Wallace-Artest mogę żyć, niech próbują

rozstrzygać serię.

Gdy będzie brakować mi siły ognia to mogę wyjść także ustawieniem Penny-Coop-King-Kemp-
KAJ. Nadal zachowuję dobry spacing Penny proven 3pt% w PO, Coop to samo, a King ma zabójczy

midrange.Pozwoli mi to wykorzystać którąś z dziur w D w postaci Reggiego czy Stojakovica, jeśli

Koelner zdecydowałby się na granie tym drugim.

Krótko o przewagach i słabościach

Koelner ma argument na high-post Penny’ego w postaci RonRona stąd głównym motorem

napędzającym moją grę są P&R. ISO KAJA na lowpost musi być wspomagane przez downscreeny

Kempa, gdyż Shaq jest dużo silniejszy od Jabbara i będzie go wypychał spod kosza, więc muszę

pomóc Kajowi w tym względzie, potem będzie miał już z górki, skyhook przy jego przewadze wzrostu

i wingspanu to także mój atut. Rola Kempa to przede wszystkim stawianie zasłon i ścinanie na kosz

w związku z czym easy points. Nie gram żadnych ISO Kempem na Wallace’a. Największą wadą w

składzie Koelnera jest brak odpowiedniego składu do obrony pick-and-rolli, co jest moją największą

przewagą i mam personel by to grać. Co kluczowe to też starsze wersje graczy Koelnera zarówno

Reggie (słabsza mobilność) jak i Sheed z Pistons, to już Ci sami gracze co parę lat wcześniej i nie rotują

tak dobrze jak kiedyś.

Ciężko mówić o minutach

Ale wstępnie

C:KAJ 43

PF Kemp 40

SF Battier 40

SG Cooper 40

PG Penny 40

Minuty Kinga Ainge’a i Camby’ego są tak naprawdę uzależnione od tego jakim składem wyjdzie

Koelner to jest wyjściowe ustawienie na S5 Koelnera z meczu z Rapparem.

 

 

 

 

Mój gameplan na PM.

Rotacja:

C Shaq / Wallace

PF Wallace / Oakley

SF Stojaković / Artest

SG Miller / Davis

PG Christie / Davis

Mamy już drugą rundę, więc trzeba nieco poszerzyć rotację. Dlaczego postanowiłem nieco

zmienić minuty oraz s5? Ano dlatego, że PM ma obwód bardziej defensywny niż ofensywny

z racji czego Stojaković czy Miller nie będą tak wiele tracić w obronie ile dadzą mi w ataku.

Christie będzie grał więcej z racji tego, że jest świetnym obrońcą o wielkim wpływie na

defensywę drużyny i będzie dobrze wyglądał przy Hardawayu, który musi być ograniczany

w obronie 1 vs 1 gdzie Doug będzie cały czas przy nim. Minut nie wypisałem ponieważ to w

dużej mierze zależy od tego kto będzie przebywał na boisku co napisze poniżej.

Atak:

1. Shaq i tak będzie dokarmiany jak zawsze a teraz będzie lepiej dokarmiany ponieważ

ma zawodników, którzy dzielą się piłką. Ale moim największym zadaniem w

ofensywnie jest ograniczenie znaczenia w obronie jego obwodowych więc będę

grał jak najwięcej stagger offense na Millera i Stojakovicia aby to właśnie na

zasłonach zostawiali jego świetni defensorzy (Cooper ,Battier) i wtedy PM będzie

miał do wyboru albo pomoc od wysokich na niskich z czego będzie po rollowaniu

korzystał Shaq, albo zostaną przy wysokich gdzie Stojakovic i Miller będą efektywni.

Wymagam jak najwięcej obcinania się po zasłonach Stojakovicia oraz Millera

i robienie tutaj przewagi w celu lepszego wykorzystania Shaqa. Zdecydowana

przewaga będzie na Kingu czy Aingu.

2. Baron Davis będzie grał i chcę aby w tym czasie katował p’n’r white guya czyli Ainge

oraz wyższego od siebie Hardawaya, dlatego będą mi tutaj potrzebne mocne zasłony

Oakleya, Wallace oraz w mniejszej części Shaqa. Zadanie zostanie wykonane jeśli

będą wyciągani Abdul Jabbar oraz Camby, tutaj ważny jest Jabbar i jego „dynamizm”

w helpdefense J jeśli będzie PM zagęszczał środek to mam strzelby na obwodzie,

jeśli będzie bronił wysoko picki to wtedy Shaw/Wallach (na centrze) blisko dechy.

Obrona:

1. W obronie pierwsze założenie to ograniczyć Jabbara oraz Hardawaya. Jabbar ma

świetnego defendera 1 vs 1 na siebie czyli Shaqa, dlatego Shaq jest w stanie być

efektywny i w obronie oraz w ataku a w obronie dostaje help and recover od graczy

obwodowych. W tym pojedynku idzie pomoc niskich do wysokich z racji słabszej siły

na obwodzie w ofensywie.

2. Christie będzie grał z Hardawayem, Hardaway przez to będzie ograniczony w grze na

dole tyłem do kosza, a na pickach ma go ustawiać na słabą stronę oraz wykorzystywać

pressing na piłkę, Hardaway lubił zawsze chronić piłkę graniem tyłem do kosza i tutaj

siła Christiego się przyda a na 10 minut przejmie go Artest aby go pomęczyć , Baron

wtedy może kryć Coopera. na pickach Hardawaya idzie obrona pod ,bardziej się boję

rollów Kempa czy Jabbara oraz drivów Hardawaya niż ich jumpera, chcę Hardawaya

daleko od kosza gdzie nie jest aż takim killerem jak pod deską.

3. Miss match powoduje Bernard King więc nie wiem ile będzie grał ale jak będzie na

boisku to będzie krył go Artest.

W skrócie plan jest taki aby grać jak zawsze w ataku na Shaqa ale musi być ruch na zasłonach

Millera/Stojakovicia. First pass zawsze do uciekających po zasłonach chłopakach i wtedy

w zależności od obrony albo entry pass do Shaqa ,który odwróci się po zasłonie i będzie

miał 1 vs 1 Jabbara , albo Bang chłopaków walących trójki. A Shaw i Wallac/Oakley dają

twarde zasłony. Jak z ławki wchodzi Baron to katuje pickami gdzie więcej na parkiecie będzie

Wallach z Oakleyem.

W obronie pomoc od niskich do wysokich oraz plaster na Hardawaya (Christie/Artest)

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.