Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam goraco ksiazki Ciszewskiego:

 

www.1939.com.pl

www.1944.waw.pl

Major

www.ru2012.pl

 

przeczytalem je jednym tchem

Z nastepnego cyklu Mroz Wiatr zdecydowanie najslabszy.

 

Z Pilipiuka uwielbim Wedrowycza + niektore opowiadania ma calkiem calkiem szczegolnie te wczesniejsze.

 

Jacek Piekara z jego cyklem inkwizytorskim jest wiecej niz dobry ale tylko wczesniejsze tomy te ostatnie to tylko dojenie czytelnikow.

 

Plus z zagranicy to zajawilem sie ostatnio na Jacka Reachera przeczytalem jak narazie chyba 8 ksiazek i moge powiedziec ze sa strasznie nierowne tzn jedne sa duzo lepsze a inne bardzo slabe.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to jesli Mroz byl najslabszy wg ciebie (tylko to czytalem) to teraz mam dylemat czy tych wszystkich pozostalych nie chapnac, a miejsce w walizce ograniczone :smile:

 

Sorry wielkie :tongue:

 

Wiatr najslabszy a ze rzecz dzieje sie w gorach na sylwestra to mi sie pokielbasilo....

 

Najlepsza ksiazka Ciszewskiego to chyba Major. Ogolnie cala seria o samodzielnym batalionie WP jest dla mnie ponad Mrozem.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@RappaR z ciekawosci spytam, masz jakas liste swoich ulubionych/najlepszych polskich pisarzy fantastyki? Top 5 czy top 10 ?

Listy może nie, po prostu z tych co obecnie piszą, Wenger się wybija zdecydowanie. Jeśli chodzi o fantasy to do poczytania, jeśli jeszcze nie znasz jest na pewno Wiedźmin i wspomiany Meekhan. Poza tym całkiem dobre są, ale już bez takiego szału Pan Lodowego Ogrodu, Kameleon, Achaja czy cykl inkwizytorski, ale to już nie jest dla mnie wyższa półka, także zawsze się da coś dobrego wyłowić, choćby jakieś opowiada (Polska jest najważniejsza to świetna antologia)

Z sci fi, to tutaj do wyboru do koloru. Lem dla mnie alltime best ;) poza tym Zajdel, Snerg, Dukaj, Huberath, to są pisarze, którzy przed nikim na świecie nie muszą czuć kompleksów(Ci co żyją ;) ) i po każdego z nich można sięgać w ciemno. Ogólnie jak patrzę na to co jest w Polsce tłumaczone i wydawane, to mam wrażenie, że polska literatura fantasy jest najlepsza na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za Pana Lodowego Ogrodu sie nie zabralem, ale juz mam wszystkie ksiegi, w koncu rusze pewnie.Mam po drodze jeszcze nowa Achaje i Samozwanca Komudy, jakby nie patrzec to wszystko to jest pare tomow. A moje dopiero co urodzone blizniaki daja mi niezle w kosc, nie mowiac o mojej malzonce :) Moje chlopaki zyja sobie wg wlasnego grafiku i nie ma zmiluj, sen, mecze, praca, hobby (akwarystyka morska zajmuje troche czasu) czy inne przyjemnosci jak ksiazki musza poczekac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak ktoś lubi Japońskie klimaty z całym ich folklorem wierzeń gdzie nia ma miejsca na elfy i skrzaty za to jest miejsce lisice Kinuke to polecam najnowszą powieść Kossakowskiej - Takeshi Cień Śmierci

 

Wzięła z feudalnej Japonii to co najlepsze i osadziła to w innej sferze czasu i przestrzeni. I fantastyczne zakończenie Tomu dodam że pierwszego -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czytam fantastyczną powieść pt. władca pierścieni i bynajmniej nie jestem pod wrażeniem, jak za fantasy nie przepadam tak tu spodziewałem się czegoś innego. drużyna pierścienia to powieść drogi normalnie.

 

Trzeba bylo zaczac od Hobbita cieniutki i milo sie czyta (nie wiem jak zrobili z niego trylogie filmowa po 3 godziny kazda czesc heh)

 

Co do wladcy to sam nie jestem w stanie powiedziec ile stron przerzucilem w tej pozycji wiec chyba to normalne.

 

P.s. W powrocie krola kinowej wersji to sie chyba wszyscy zegnali ostatnie 45 minut filmu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz proszę, abyście na chwilę chociaż odłożyli fantastyczne powieści i przeczytali o tym co się dzieje Tu i Teraz.:

Wojciech Sumliński - Z mocy bezprawia.

Pozycja otwierająca oczy.

 

woooo, jak fronda otworzy oczy to nie ma chazana we wsi

 

proponuje reklamowac jeszcze twiter gruszki, to dopiero jest fantastyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi Japońskie klimaty z całym ich folklorem wierzeń gdzie nia ma miejsca na elfy i skrzaty za to jest miejsce lisice Kinuke to polecam najnowszą powieść Kossakowskiej - Takeshi Cień Śmierci

 

Wzięła z feudalnej Japonii to co najlepsze i osadziła to w innej sferze czasu i przestrzeni. I fantastyczne zakończenie Tomu dodam że pierwszego -

 

zakladam ze pomieszales kitsune z kabuki. ale fakt, ksiazka zacna, zreszta czytalem juz cos wczesniej Kossakowskiej i jak dotad nie zawodzila.

 

ja bym do listy aktualnie piszacych i dobrych dopisal koniecznie Forysia, Bochinskiego, Kolodziejczaka, Komude i Mortkę, oraz warunkowo Ćwieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladam ze pomieszales kitsune z kabuki. ale fakt, ksiazka zacna, zreszta czytalem juz cos wczesniej Kossakowskiej i jak dotad nie zawodzila.

 

ja bym do listy aktualnie piszacych i dobrych dopisal koniecznie Forysia, Bochinskiego, Kolodziejczaka, Komude i Mortkę, oraz warunkowo Ćwieka

ha ha miało być kitsune a wyszło mi kinuke bladego pojęcia nie mam skąd mi się to wzięło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woooo, jak fronda otworzy oczy to nie ma chazana we wsi

 

proponuje reklamowac jeszcze twiter gruszki, to dopiero jest fantastyka

 

Z Twojej reakcji wnioskuję, że nie za bardzo czaisz o czym jest w/w pozycja.

Z Chazanami i jakimiś gruszkami (???) nie ma to nic wspólnego.

Polecam gorąco Sumlińskiego każdemu kto jest w stanie udźwignąć świadomość, że TVN, TVP, Polsat i GW traktują swoich odbiorców jak zwykłych idiotów. Historia Sumlińskiego wyjaśnia praktycznie wszystko co zdarzyło się w najnowszej historii Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruszka - nieoficjalny pseudonim samuela pereiry

 

mysle ze kazdy majacy do czynienia z mediami i treoche wiecej niz 15 lat jest juz w stanie zauwazyc ze media manipuluja, problem jest wtedy jak traktuje sie nieufnie wylacznie media z przeciwnej opcji ideologicznej

 

jezeli cos wydala fronda, to brak manipulacji (umyslnej) mozliwy jest tylko jezeli autor odlecial juz tak daleko, ze na manipulowanie nie pozwala mu nikly kontakt z rzeczywistoscia. co nie znaczy  ze pisze prawde, po prostu pierwsza osoba zmanipulowana byl on sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, z góry zakładasz, że wszystko co wydaje fronda to tamto owamto.

Nie jestem żadnym propagatorem ani specem od ich wydawnictw. "Z mocy bezprawia" to pierwsza książka z tego wydawnictwa jaką przeczytałem. Wiem, że są kojarzeni z Terlikowskim itp. typami. Mnie wojenki ideologiczne mało interesują. Uważam, że rozdmuchiwanie spraw golgota picnic, gender, Chazana itp. przez masowe przekaziory jest celowym odwracaniem uwagi rodaków od znacznie ważniejszych wydarzeń dotyczących naszego kraju. Interesują mnie wyłącznie fakty i to właśnie o nich pisze Sumliński - jako ( w tym momencie były) dziennikarz śledczy, zgnojony przez służby specjalne nasłane na niego przez najgrubsze ryby naszego kraju. Po prostu chłop ośmielił się dotknąć spraw, których nikt nie tykał do tej pory. I stąd właśnie zmasowana akcja ABW w jego mieszkaniu (i jeszcze paru innych miejscach) w 2008 r., konfiskata materiałów będących rezultatem wieloletniego śledztwa dziennikarskiego, fałszywe oskarżenia i w rezultacie doprowadzenie Sumlińskiego do próby samobójczej i uniemożliwienie mu dalszej pracy w charakterze dziennikarza śledczego. W książce są wszystkie szczegóły na ten temat, m.in.: 80 stron przedruków autentycznych dokumentów - protokoły przesłuchań świadków sądowych (m.in."Masy" i ówczesnego marszałka Komorowskiego), uzasadnienia prokuratorów, wyroki sądów. 

 Co do manipulacji mediów, to zgadzam się, że należy patrzeć krytycznie na wszystkie strony naszego medialnego światka, dostrzegając jednocześnie wielką dysproporcję w ich oddziaływaniu i sile przekazu. Dzisiaj manipulacja sprowadza się głównie do tego, że na pewne tematy się po prostu nie mówi, nie informuje o nich ani słowem. Rozdmuc***e się tematy dotyczące spraw ideologicznych, wielce emocjonujące tłumy, a tymczasem grube Misie po cichu przeprowadzają swoje grube wałki (fundacja "Pro Civili" na przykład), w wyniku których z budżetu państwa wypływają miliony, ludzie tracą pracę, uczciwi przedsiębiorcy nie są w stanie funkcjonować a kluczowe dla państwa strategiczne gałęzie przemysłu i energetyki powoli, niepostrzeżenie przechodzą na własność obcego kapitału. To po krótce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.