Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

Na początku to sory, że tego nie zamieszczam w poprzednim poście no ale troche bez senku by wyglądało.

A więc tak. Proponuje głosowanie. Odnośnie:

1.Najlepszy polski emce 2003 roku

2.Najlepszy skład 2003 roku

3.Najlepszy debiut (legalna płyta) 2003 roku

4.Najlepszy Producent, DJ 2003 roku

5.Najlepszy kawałek 2003 roku

6.Najlepsza hip-hopowa wytwórnia 2003 roku (np. UMC records, Blend Records)

7.Najlepsza płyta roku 2003

 

Jeżeli jesteście zainteresowani podsumować ten 2003 rok to piszcie tu czy na moje gg

2680436 w celu oddawania głosów. I jeszcze jedno pytanie do zainteresowanych czy odrazu chceicie oddawać głosy czy najpierw zgłosić jakieś propozycje i dopiero potem głosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie widze problemu, po prostu kazdy daje swoje nominacje, a potem sie to jako podliczy, wiec ja zaczynam:

 

1.Najlepszy polski emce 2003 roku- FokusSmok

2.Najlepszy skład 2003 roku- PFK Kompany aka Pokahontaz Projekt

3.Najlepszy debiut (legalna płyta) 2003 roku- 52 Debiec(a co :))

4.Najlepszy Producent, DJ 2003 roku- 600V

5.Najlepszy kawałek 2003 roku- "Mechaniczna Pomarańcza"- PFK

6.Najlepsza hip-hopowa wytwórnia 2003 roku- PFK Kompany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie widze problemu, po prostu kazdy daje swoje nominacje, a potem sie to jako podliczy, wiec ja zaczynam:

 

1.Najlepszy polski emce 2003 roku- FokusSmok

2.Najlepszy skład 2003 roku- PFK Kompany aka Pokahontaz Projekt

3.Najlepszy debiut (legalna płyta) 2003 roku- 52 Debiec(a co :))

4.Najlepszy Producent, DJ 2003 roku- 600V

5.Najlepszy kawałek 2003 roku- "Mechaniczna Pomarańcza"- PFK

6.Najlepsza hip-hopowa wytwórnia 2003 roku- PFK Kompany

Mogę sie mylić ale Mechaniczna.... to pochodzi z 2002 Paktofonika "Archowum kinematografii". Chyba ze mowimy o czym innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak szczerze i od serca co sądze o hip-hopie i rapie otuż .... Polski hip-hop moim zdaniem jest lepszy niz Rap zza oceanu , dlaczego ?? mimo że w Rapie jest lepszy dzwięk i bass to texty w przełozeniu na polski język są beznadziejne ze tak powiem . Taki Peja on ma texty znakomite z 7 jego piosenek znam na pamięć jak nie więcej . Co tu duzo mowic wszyscy zasługuja na pochwałe : " Ostr , Fenomen i cała reszta ... "

W polsce dominują wg mnie 8) wokalisci z Poznania , i Warszawy tacy jak : Peja , ProbleM , Mezo , Lajner , Ascetoholix - POZNAN SQUAD , WWO , Fenomen , Fu - Warszawa . Takze co tu duzo mowic hh Rulezzzzzzzzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie widze problemu, po prostu kazdy daje swoje nominacje, a potem sie to jako podliczy, wiec ja zaczynam:

 

1.Najlepszy polski emce 2003 roku- FokusSmok

2.Najlepszy skład 2003 roku- PFK Kompany aka Pokahontaz Projekt

3.Najlepszy debiut (legalna płyta) 2003 roku- 52 Debiec(a co :))

4.Najlepszy Producent, DJ 2003 roku- 600V

5.Najlepszy kawałek 2003 roku- "Mechaniczna Pomarańcza"- PFK

6.Najlepsza hip-hopowa wytwórnia 2003 roku- PFK Kompany

Mogę sie mylić ale Mechaniczna.... to pochodzi z 2002 Paktofonika "Archowum kinematografii". Chyba ze mowimy o czym innym

no tak, cale archiwum kinematograffi jest made in 2002, ale doslownie wyszlo gdzies na przelomie grudnia 2002 stycznia 2003, wiec mozna zaliczyc do 2003 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak szczerze i od serca co sądze o hip-hopie i rapie otuż .... Polski hip-hop moim zdaniem jest lepszy niz Rap zza oceanu , dlaczego ?? mimo że w Rapie jest lepszy dzwięk i bass to texty w przełozeniu na polski język są beznadziejne ze tak powiem.

to chyba jakaś prowokacja? zresztą - w końcu Kano :P

wiedziałem, że hiphop i rap niektórzy oddzielają, ale żeby w polsce był hiphop a w usa rap - czegoś takiego jeszcze nie słyszałem.

a ten kawałek z tekstami... to na pewno prowokacja. (faktycznie, jeśli teksty tłumaczy się w English Translatorze to wychodzi beznadzieja)

no wiem, wiem, chodzilo mi o ogolny poziom calego krakowskiego hh, a co do legali, to kto nagral chyba tylko krk rap attack, czy jak to tam bylo i nikt poza tym..... no jeszcze byl karamba

zapomniałeś o radosnej twórczości zooteki: firma, INS i kto tam jeszcze (nie licząć mixtapów Krime'a). nie wiem czy YezYezYo też wydali na legalu bo się już trochę pogubiłem w tym wszystkim :) (chociaż oni to chyba najlepsi z tego całego towarzystwa).

a na krk rap atak jeden z kawałków nagrali moi znajomkowie (tylko nie pamiętam tytułu :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Najlepszy polski emce 2003 roku- O.S.T.R

2.Najlepszy skład 2003 roku- Fenoemen

3.Najlepszy debiut (legalna płyta) 2003 roku- Trzeci Wymiar

4.Najlepszy Producent, DJ 2003 roku- Tabb i Doniu

5.Najlepszy kawałek 2003 roku- Tu mogę przyznać tylko wyróżnienia

6.Najlepsza hip-hopowa wytwórnia 2003 roku- UMC Records

7.Najlepsza płyta roku- Fenomen "Sam na Sam"

 

Kategorie numer 7 właśnie dodoałem więc travcka dodaj ją w swoim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Więc moje typy

 

1.Najlepszy polski emce 2003 roku- Fokus SmoQ

2.Najlepszy skład 2003 roku- Vinio i Pele

3.Najlepszy debiut (legalna płyta) 2003 roku- DKA

4.Najlepszy Producent, DJ 2003 roku- Nie mam pojęcia :)

5.Najlepszy kawałek 2003 roku- Eldo - List z ziemi...

6.Najlepsza hip-hopowa wytwórnia 2003 roku- Nie wiem polecam nielegale :)

7.Najlepsza płyta roku- Eldo - Eternia..

 

 

PISska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Najlepszy polski emce 2003 roku-Sokół

2.Najlepszy skład 2003 roku-Vinio& Pele

3.Najlepszy debiut (legalna płyta) 2003 roku-52 Dębiec

4.Najlepszy Producent, DJ 2003 roku- Dj.600V

5.Najlepszy kawałek 2003 roku- Zipera-Bez Cisnien

6.Najlepsza hip-hopowa wytwórnia 2003 roku-UMC Records

7.Najlepsza płyta roku- Eldo- Eternia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Najlepszy polski emce 2003 roku- O.S.T.R.

2.Najlepszy skład 2003 roku- Fenomen

3.Najlepszy debiut (legalna płyta) 2003 roku- nie mam

4.Najlepszy Producent, DJ 2003 roku- Emade

5.Najlepszy kawałek 2003 roku- "Dynamit" - F.I.S.Z.

6.Najlepsza hip-hopowa wytwórnia 2003 roku- Asfalt Records

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy MC - OSTR

najlepszy kawałek Mezo - Aniele i flexxip - List

 

 

nie lubie polskiego andergrandu i osiedlowego hip hopu. takie małe reality check dla niektórych - w polsce nie ma gangsterów a jak są to napewno nie rapują o tym tak więc 90% textów nie jest RIIL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy MC - OSTR

najlepszy kawałek Mezo - Aniele i flexxip - List

 

 

nie lubie polskiego andergrandu i osiedlowego hip hopu. takie małe reality check dla niektórych - w polsce nie ma gangsterów a jak są to napewno nie rapują o tym tak więc 90% textów nie jest RIIL :)

O czym ty czlowieku mówisz? Jakich gangsterów. Sam mówisz że nie nawijają o tym że są gangsterami a z twojej wypowiedzi wynika że są tylko o tym nie mówią.Podaj jakis przykład!!! Powiedz który MC jest gangsta.

Twierdzisz że polskie teksty nie są real? Widać że nie słuchasz HH więc nie piernicz głupot. A jak chcesz sobie posłuchać prawdziwych tekstów to włącz sobie Polsat2 i Disco relax. Tam są kawałki pokroju Aniele czy List

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nerwow Arboos, w koncu musza gdzies byc odbiorcy Mezo bo inaczej nie bylby taki popularny :wink:

 

A z tymi polskimi gangsterami to byly pewne tendencje, wlasnie wspominany juz w tym temacie Nagly Atak Spawacza razem z Peja i Icemanem robili z siebie gangsta w polowie lat dziewiedziesiatych(dobitnie na plycie gdzie byl "Antyliroy"), ale innego przypadku nie kojarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno są odbircy jego muzy to znaczy Meza ale to nei jestem ja i basta,i pozatym gdzie widzicie tych gangsterów w polskim HH to fakt ze nawet w disco polo leci mezo-aniele nawet kiedys widziałem Peje-głucha noc no normanie paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha nie słucham hip hopu....

haha

 

słucham i to na pewno dłużej niż ty (z twojej wypowiedzi wynika że słucham go dłużej niż ty żyjesz) i mówie że teksty w polskim hip hopie nie są real. z tych real raperów to prawie nikt nie żyje w blokowiskach. (sam byłem świadkiem sytuacji jak vienio przyczepisł się do dziewczyn z pare słów z tekstem: Co wy robicie nie jesteście real dlaczego wasz teledysk jest w casynie. wy tak nie żyjecie. MUSI być na blokowisku.) Może byś posłuchał Mezo i postarał się zrozumiec jego teksty (ok nie musi się wszystkim podobać ale teksty są bardzo inteligentne, prawdziwe) Dlatego właśnie moim ulubionym MC w polsce jest OSTR bo nie pierdoli jak to siedzi cały dzien na podwórku z ziomami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj zgadzam się z Chapim. Tak czytam sobie czytam, co tu piszecie i niezbyt kiedy miałem się wpisać, bo z hh to raczej się śmieje, niż słucham. Texty. Może i są prawdziwe, ale tylko przy pierwszej płycie. Wtedy prawdziwe są texty o braku perspektyw, braku marzeń, braku kasy i wogle... Ale jak gościu sprzedaje płyt, co Kukulska, czy inna, to nie może pi*****ić, że całe życie spędza na trzepaku!! Bo całe życie to on spędza z dupami w swoim basenie. I właśnie dlatego, jak słucham, to innego hh, typu O.S.T.R., Fisz, Paktofonika itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno na samym początku zwraca się uwage na beat, potem na flow a chyba na samym koncu na przekaz. Mam na myśli kawałek który słyszymy pierwszy raz.

Dopiero po przesłuchaniu pare razy zapamiętujemy słowa i coraz bardziej w słuc***emy się w tekst. Dlatego nigdy nie staram się oceniac płyty czy piosenki która słysze po raz pierwszy.

 

A co do tego Wasli ile słucham HH to sie nie bój. Po prostu nie wiem o co ci chodziło z tymi gangsterami i kto nawijał o tym że takowym jest. Pozatym przecież już prawie nikt nie nawija o tym że jest biednym chłopakiem z ulicy i tylko siedzi naławkach i pije browary. Sami raperzy przyznają ze na HH coraz lepiej się zarabia, ale na pewno nie kreują się na gangsterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.