Skocz do zawartości

Transfery - komentarze, uwagi


gimmie

Rekomendowane odpowiedzi

@julekstep @Krzemo ten deal Knicks to jest w ogóle legalny? Knicks maja 19mln salary a ta dwójka generuje 18 mln, z tymże Knicks maja jeszcze prawa birda Rosa- czy oni nie powinni najpierw zrzucić birdow Rosa? + każdy wolny slot to chyba jakieś wirtualne minimum powinien się liczyć wiec nawet jeśli przyjmiemy ze to 400k to 7x 400k =2,8 mln 

Czy w simce to działa inaczej? najbardziej interesuje mnie kwestia tych birdow, bo byłem przekonany ze jeśli ktoś korzysta z birdow to te birdy mu się wliczają w capspace 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

@julekstep @Krzemo ten deal Knicks to jest w ogóle legalny? Knicks maja 19mln salary a ta dwójka generuje 18 mln, z tymże Knicks maja jeszcze prawa birda Rosa- czy oni nie powinni najpierw zrzucić birdow Rosa? + każdy wolny slot to chyba jakieś wirtualne minimum powinien się liczyć wiec nawet jeśli przyjmiemy ze to 400k to 7x 400k =2,8 mln 

Czy w simce to działa inaczej? najbardziej interesuje mnie kwestia tych birdow, bo byłem przekonany ze jeśli ktoś korzysta z birdow to te birdy mu się wliczają w capspace 

Birdy wchodzą w ostatni dzień draftu, więc do tego czasu mogą operować na cap space.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Birdy wchodzą w ostatni dzień draftu, więc do tego czasu mogą operować na cap space.

i tak jest w realu tez? Czyli jak komuś się kończy umowa po danym sezonie to przed rozpoczęciem kolejnego można (jeśli capspace pozwala) wziąć graczy na kontraktach a jednocześnie moc zachować birdy do graczy, którym się kontrakty skończyły?

Dobrze wiedzieć, nie miałem zielonego pojęcia wcześniej, ze tak to funkcjonuje, to może być prawdziwy gamechanger dla mnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

i tak jest w realu tez? Czyli jak komuś się kończy umowa po danym sezonie to przed rozpoczęciem kolejnego można (jeśli capspace pozwala) wziąć graczy na kontraktach a jednocześnie moc zachować birdy do graczy, którym się kontrakty skończyły?

Dobrze wiedzieć, nie miałem zielonego pojęcia wcześniej, ze tak to funkcjonuje, to może być prawdziwy gamechanger dla mnie :D 

w realu tak nie ma :)

bo w realu z automatu są dodawane prawa do grajka (i dowalane do salary) i dopiero potem możesz z nich 'zrezygnować' (tak żeby sobie uwolnić salary)

 

w simce mamy na odwrót :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

w realu tak nie ma :)

bo w realu z automatu są dodawane prawa do grajka (i dowalane do salary) i dopiero potem możesz z nich 'zrezygnować' (tak żeby sobie uwolnić salary)

 

w simce mamy na odwrót :P 

no wlasnie, to było dla mnie dziwne :)

Dziekuje za wytłumaczenie, zajebista opcja w takim razie dla mnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

i tak jest w realu tez? Czyli jak komuś się kończy umowa po danym sezonie to przed rozpoczęciem kolejnego można (jeśli capspace pozwala) wziąć graczy na kontraktach a jednocześnie moc zachować birdy do graczy, którym się kontrakty skończyły?

Dobrze wiedzieć, nie miałem zielonego pojęcia wcześniej, ze tak to funkcjonuje, to może być prawdziwy gamechanger dla mnie :D 

W sumie to zastanawiające co zapytałeś, ale w simce to tak funkcjonuje. 

Ale teraz zastanawiam się czy w RL NBA lub BeGM jest taki moment sezonu, gdzie korzystasz z cap space, a potem podpisujesz z swoich praw Birda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

W sumie to zastanawiające co zapytałeś, ale w simce to tak funkcjonuje. 

Ale teraz zastanawiam się czy w RL NBA lub BeGM jest taki moment sezonu, gdzie korzystasz z cap space, a potem podpisujesz z swoich praw Birda.

mógłbym najpierw zrobić trejd a później birdy - przecież bird można użyć powyżej salary cup więc sztucznie dobiłoby się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

mógłbym najpierw zrobić trejd a później birdy - przecież bird można użyć powyżej salary cup więc sztucznie dobiłoby się 

no właśnie nie mógłbyś tak, no bo jak? Birdy się wliczają normalnie do capspace ZAWSZE, dziwne jest tutaj, ze możesz mieć ciastko i zjeść ciastko bo tym właśnie są prawa birda, ciastkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

no właśnie nie mógłbyś tak, no bo jak? Birdy się wliczają normalnie do capspace ZAWSZE, dziwne jest tutaj, ze możesz mieć ciastko i zjeść ciastko bo tym właśnie są prawa birda, ciastkiem. 

Ale działa to tylko przez chwilę, podczas FA już nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

no właśnie nie mógłbyś tak, no bo jak? Birdy się wliczają normalnie do capspace ZAWSZE, dziwne jest tutaj, ze możesz mieć ciastko i zjeść ciastko bo tym właśnie są prawa birda, ciastkiem. 

ale birdy można powyżej salary podpisywać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

mógłbym najpierw zrobić trejd a później birdy - przecież bird można użyć powyżej salary cup więc sztucznie dobiłoby się 

Zastanawiam się czy przed July Moratorium w RL NBA jest podobnie.

Czy to luka simki.

Twój ruch jest ok, bo w simce to tak funkcjonuje któryś sezon i nie ma z tym problemu. Ja tylko zacząłem się zastanawiać czy w RL NBA by to przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

ale birdy można powyżej salary podpisywać 

tak, tyle ze birdy wliczają Ci się w capspace, czyli jak masz 19 mln ale birdy do Rosa za 15 mln to defacto masz 4 mln - dopiero jak zrzucisz birdy Rosa to masz 19 mln- tak to działa w rl NBA, w momencie w którym kończą się kontrakty graczy, zaczyna się nowy sezon i wtedy zachowujesz/rezygnujesz z birdow graczy, a tutaj w simce wyglada jakby była dziura w czasoprzestrzeni i kończy się sezon i kontrakty, capspace idzie na tydzień wolnego w czasie którym robi się defacto z gumy, a po wolnym jak dopchasz je do syta (o ile możesz ofc) to możesz jeszcze dojebac birdy. 

Nie pisze tego ze złością, po prostu jestem zaskoczony ze tak to działa, ale dobrze to wiedzieć bo sprawia to, ze QO przestaje być musem w przypadku graczy którzy nie są nobrainerami dla takich zespół jak Hawks np. 

To daje mi dodatkowy jeden rok na tworzenie zespołu, super wiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobra, a jak to działa w przypadku QO? 

Np. teraz Nuggets maja 7 mln wolnego capspace, czy to oznacza ze mogą najpierw dojebac sobie jakiś graczy za ten 7 mln, a dopiero później podpisać QO Giannisa i przekonwertować jego kontrakt na 14,5 mln? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

no nie działa to tak jak w RL NBA, ale że to jest jakaś dziura to teraz się pierwszy raz tak wydaje bo w sumie nikt do tej pory nie rozdawał ot tak ciągle sensownych HoFów na spadających kontraktach jak Ice xD

to jest najlepsze, że ja z @Ice23 próbowałem kilka razy robić i trejd i wychodziła goła dupa a tu taka fajna odmiana 

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

to ja handlowałem Jordanem xd 

wiec sobie odpowiedz haha

długo się uczysz ale dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.