Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, MTH napisał:

Serio ale to pobieranie teraz w obliczu tego co się stało tych wszystkich Durantów, Klejów i innych, którzy mają niby dostać drugie życie wydaje mi się mega słabe...

Nie wiem czemu ale kojarzy mi się to z tą sytuacją, gdzie firmy handlowe (typu garnki, pościele) żerują na seniorach i oferują żel antybakteryjny za przyjście na spotkanie.

Period.

 

A co takiego sie stało? 😏 

Zawiesli sezon, kazali zostac w domu. Nie wiadono co bedzie dalej. 

Twoim zdaniem takie pobrania jest zerowaniem na czym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wziąłem instyntkownie u nas Isaaca ale byłbym za cofnięciem wszystkich ruchów, które były wykonane po ogłoszeniu zawieszenia sezonu przez NBA i za zablokowaniem przez komisarzy waivers do czasu decyzji NBA, co do dalszych losów sezonu. nawet w NBA jest freeze na jakiekolwiek transakcje, to jest fantasy NBA ale powinno być podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, goozman napisał:

sam wziąłem instyntkownie u nas Isaaca ale byłbym za cofnięciem wszystkich ruchów, które były wykonane po ogłoszeniu zawieszenia sezonu przez NBA i za zablokowaniem przez komisarzy waivers do czasu decyzji NBA, co do dalszych losów sezonu. nawet w NBA jest freeze na jakiekolwiek transakcje, to jest fantasy NBA ale powinno być podobnie

Tylko nie do konca rozumiem... dlaczego...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mikowal83 napisał:

Tylko nie do konca rozumiem... dlaczego...? 

chyba wyraźnie napisałem dlaczego, albo łatwo dodać sobie  1 + 1: zawieszenie sezonu w real NBA, freeze na transakcje w real NBA, niepewność co do dalszego ciągu sezonu w real NBA, brak żerowania na tej niecodziennej sytuacji..

mniej jest raczej argumentów przeciwnych, przynajmniej ja ich nie znajduję. to, że spekulacyjnie wziąłem Duranta, a potem jednak wymieniłem go na Isaaca, ma mi dać jakieś fory w niepewnej przyszłości miało by być takowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2020 o 19:13, goozman napisał:

chyba wyraźnie napisałem dlaczego, albo łatwo dodać sobie  1 + 1: zawieszenie sezonu w real NBA, freeze na transakcje w real NBA, niepewność co do dalszego ciągu sezonu w real NBA, brak żerowania na tej niecodziennej sytuacji..

mniej jest raczej argumentów przeciwnych, przynajmniej ja ich nie znajduję. to, że spekulacyjnie wziąłem Duranta, a potem jednak wymieniłem go na Isaaca, ma mi dać jakieś fory w niepewnej przyszłości miało by być takowym?

Ja się z tym zgadzam. Sam nie uczestniczyłem w tym wyścigu po Isaaców i innych, którzy mogą ozdrowieć, bo nie jestem fanem wyścigu szczurów w obecnej sytuacji. Zastanawiać się nad kształtem ligi w przypadku odwołania to ok, coś trzeba robić teraz, ale pobieranie kontuzjowanych gwiazd by mieć priorytet na koniec sezonut o wypaczenie rywalizacji. Powinni być waiverami i jeśli liga ruszy, ten kto da najwięcej, tego taki Isaac jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikowal83 napisał:

A gdyby lige zawiesili z innego powodu niz koronawirus to takie pobrania bylyby ok? 😏 

Pobrania Kobe Bryanta po jego smierci byly "oddaniem hołdu" ale pobrania w czasach korona wirusa jest niemoralne... 😏 

Jakos tego nie czaje... 

 

nie czaisz, bo jesteś amoralnym fantasy psycho ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o dwóch obliczach tego samego problemu. Czy pobieranie Durantów i Isaaców jest legalne oraz czy jest moralne.

Otóż wygląda na to że w swietle obecnych (być może niedoskonałych) przepisów - takie ruchy są legalne. Nikt nigdy nie zabraniał ani nie zamierzał zabraniać pobierania połamanych gwiazd. Jesli zawodnik jest w lidze - mozna go probrać. Ergo ci ktorzy tego dokonali licząc na przyszle zyski IMO nie złamali przepisow.

 

A teraz druga strona medalu - czy jest to moralne. IMVHO nie jest, ale w sumie nie wszystkie niemoralne rzeczy są jedncześnie niezgodne z prawem. A i samo definiowanie moralności jest mocno indywidualne.

Sezon zasadniczy i tak nie zostanie dokonczony. wiec nie ma co sie podniecac.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mikowal83 napisał:

A gdyby lige zawiesili z innego powodu niz koronawirus to takie pobrania bylyby ok? 😏 

Pobrania Kobe Bryanta po jego smierci byly "oddaniem hołdu" ale pobrania w czasach korona wirusa jest niemoralne... 😏 

Jakos tego nie czaje... 

 

Ale czego Ty nie czaisz ? Bo, że nie - to widzę... Czym innym jest chyba oddanie komuś hołdu jak sam to ująłeś, a czym innym jest próba odnoszenia korzyści na niefajnych wydarzeniach, jaką w tej sytuacji jest pandemia. Oczywiście nie zrobiłeś nic karalnego bo to tylko gra, która umilała nam życie codzienne - ale albo wyznajemy w życiu jakieś zasady fair i gramy fair i mamy jakiś kręgosłup moralny albo próbujemy się "wzbogacić" i iść po trupach niezależnie od sytuacji, nawet tak wyjątkowej jak ta. Ja mogłem wiele razy pobrać tych zombie tego sezonu i tego nie zrobiłem mimo, że aktywność na fasach wybiła mnie z dolnej tabeli w górną, bo dla mnie to jest takie typowo polskie i cebularskie, a z takimi zachowaniami na co dzień walczę... 
Poza tym jest to wypaczenie rywalizacji jakby nie było, i nie udawaj że tego akurat nie czaisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MTH napisał:

dla mnie to jest takie typowo polskie i cebularskie, a z takimi zachowaniami na co dzień walczę

Oświecony się znalazł, zagraniczny pewnie. 

A tysiące pobrań dziennie tych grajków to sami nasi robią. To część gry, a próby jakiegokolwiek blokowania są idiotyczne, gdy liga jest cały czas aktywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MTH napisał:

Ale czego Ty nie czaisz ? Bo, że nie - to widzę... Czym innym jest chyba oddanie komuś hołdu jak sam to ująłeś, a czym innym jest próba odnoszenia korzyści na niefajnych wydarzeniach, jaką w tej sytuacji jest pandemia. Oczywiście nie zrobiłeś nic karalnego bo to tylko gra, która umilała nam życie codzienne - ale albo wyznajemy w życiu jakieś zasady fair i gramy fair i mamy jakiś kręgosłup moralny albo próbujemy się "wzbogacić" i iść po trupach niezależnie od sytuacji, nawet tak wyjątkowej jak ta. Ja mogłem wiele razy pobrać tych zombie tego sezonu i tego nie zrobiłem mimo, że aktywność na fasach wybiła mnie z dolnej tabeli w górną, bo dla mnie to jest takie typowo polskie i cebularskie, a z takimi zachowaniami na co dzień walczę... 
Poza tym jest to wypaczenie rywalizacji jakby nie było, i nie udawaj że tego akurat nie czaisz 

Łomatko - facet zachował jak klienci Lidla ktorzy brali po 100 darmowych wiader. Jest to legalne, ale niekoniecznie eleganckie.

Savoire-vivre to dla niektorych czarna magia i nie ma co nawet próbować tego wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze niektorzy maja sraczke od koronawirusa... 😏 

Trzeba to dopisac do objawow chorobowych... 

Nie widze roznicy w tym gdyby liga byla zawieszona ze względu na kleske żywiołowa w calym USA a ta epidemia. Gdyby liga byla zasieszona np ze wzgledu na kleske żywiołowa to takie pobrania bylyby ok? 

Nie widze w tym nic niemoralnego... 

Jest to taka sama reakcja w grze jakby dotarla jakas informacja ze jakis polamany grajek ktory mial juz nie zagrac w tym sezonie jednak znacznie szybciej sie wyleczyl i wroci do gry jeszcze w tym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tej dyskusji gdzieś pomiędzy. 

Wydaje mi się, że pierwszeństwo w takich pobraniach powinni mieć ostatni ich posiadacze. Dopadł ich pech kontuzji, więc traktowałbym to jako szansę na pokrycie częściowe tych strat. 

Ale to tylko spekulacje, nie wiadomo czy ktokolwiek z nich wróci i czy zostaną rozegrane jeszcze jakieś mecze w tym sezonie. 

I co na takie zakończenie sezonu regulamin. Martwię się też co z @wiLQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku ja bym nawet nie poruszał sprawy moralności, ale bardziej wpływu na rozgrywki. Dla mnie to jest po prostu wypaczenie. Jedni brali Isaaców w minutę po zawieszeniu rozgrywek, drudzy woleli bardziej śledzić przebieg sytuacji, nie zawracając sobie głowy Isaacowi. Każdy z nas żyje w innym terytorium kraju, Europy czy świata, każdy patrzy na sytuację też pod kątem lokalnym. Nie wymagajmy, by każdy z nas uczestniczył w wyścigu po Issaców tego świara w obliczu niewątpliwej pandemii, która zaważy na krachu finansowym i gospodarczym. Nie wspominając już o tym, iż dla każdego z nas ta sytuacja ma inne odniesienie finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.