Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, bulek napisał:

W tym przypadku ja bym nawet nie poruszał sprawy moralności, ale bardziej wpływu na rozgrywki. Dla mnie to jest po prostu wypaczenie. Jedni brali Isaaców w minutę po zawieszeniu rozgrywek, drudzy woleli bardziej śledzić przebieg sytuacji, nie zawracając sobie głowy Isaacowi. Każdy z nas żyje w innym terytorium kraju, Europy czy świata, każdy patrzy na sytuację też pod kątem lokalnym. Nie wymagajmy, by każdy z nas uczestniczył w wyścigu po Issaców tego świara w obliczu niewątpliwej pandemii, która zaważy na krachu finansowym i gospodarczym. Nie wspominając już o tym, iż dla każdego z nas ta sytuacja ma inne odniesienie finansowe.

Dokladnie, powinni wrocic na waivers i tyle, kto pierwszy lub kisił kasę ten lepszy, panowie. I mowie to jako osoba bez grosza na waivers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bulek napisał:

W tym przypadku ja bym nawet nie poruszał sprawy moralności, ale bardziej wpływu na rozgrywki. Dla mnie to jest po prostu wypaczenie. Jedni brali Isaaców w minutę po zawieszeniu rozgrywek, drudzy woleli bardziej śledzić przebieg sytuacji, nie zawracając sobie głowy Isaacowi. Każdy z nas żyje w innym terytorium kraju, Europy czy świata, każdy patrzy na sytuację też pod kątem lokalnym. Nie wymagajmy, by każdy z nas uczestniczył w wyścigu po Issaców tego świara w obliczu niewątpliwej pandemii, która zaważy na krachu finansowym i gospodarczym. Nie wspominając już o tym, iż dla każdego z nas ta sytuacja ma inne odniesienie finansowe.

Wszystko prawda, ale co z tego? Na Wall Street ceny akcji lecą na ryj. Dzięki temu setki inwestorów zarobi masę kasy gdy sytuacja wróci do normy. Czy ktos zarzuca im działanie nielegalne? Nie - to ich decyzja, ich ryzyko i ich podejście.

Tak samo jest w fantasy.

24 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Dokladnie, powinni wrocic na waivers i tyle, kto pierwszy lub kisił kasę ten lepszy, panowie. I mowie to jako osoba bez grosza na waivers.

Czyli Ty może i nie zyskasz, ale on na pewno straci! Słowem działamy po polsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Leszczur napisał:

Wszystko prawda, ale co z tego? Na Wall Street ceny akcji lecą na ryj. Dzięki temu setki inwestorów zarobi masę kasy gdy sytuacja wróci do normy. Czy ktos zarzuca im działanie nielegalne? Nie - to ich decyzja, ich ryzyko i ich podejście.

Tak samo jest w fantasy.

Czyli Ty może i nie zyskasz, ale on na pewno straci! Słowem działamy po polsku :)

Chodzi mi o to ze nie każdy był online, kiedy to ogłoszono, czy nawet rano, wiec jakieś wyrównanie szans powinno być. Nie gramy na giełdzie i ta gra nie wymaga trzymania ręki na pulsie 24/7, wiec nie porównuj plz.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymaga ale jesli trzymasz reke na pulsie 24/7 to zyskujesz. Przeciez to samo dzieje sie np w nocy gdy sa rozgrywane mecze i np w trakcie meczu jakas gwiazda odnosi powazna kontuzje. Jak ktos nie spi i oglada albo jest online to wie i od razu lyka z FA zmiennika gwiazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.03.2020 o 12:45, MTH napisał:

Tak czy siak @wilLQ zadecyduje co z tym dalej...

Jakby co wlasnie tak do tego podchodze...

W dniu 17.03.2020 o 19:37, goozman napisał:

analizując newsy zza oceanu sezon fantasy jest już raczej skończony, więc na nic nasze wywody..

Taaa, ten problem sam sie rozwiazal. Ze zlamasami bylaby ciekawa dyskusja gdyby caly RS zostal dograny do konca po np 3 miesiacach przerwy, ale raczej jest tylko czysto teoretyczna, wiec ja pomine bo wg mnie teraz trzeba sie skupic nad tym jak oficjalnie zakonczyc ten sezon [zaczalem temat w watku o regulaminie].

W dniu 17.03.2020 o 12:45, MTH napisał:

ale no właśnie, ktoś widział komisza? Bo gdzieś się zagubił nam w tym sezonie chłopak 🔍

Szykowal mi sie najgorszy sezon na enba, ale na szczescie teraz bedzie z gwiazdka, ze to wszystko przez wirusa 😉

A odrobine powazniej, dotarlo do mnie, ze moje nadzieje na rozgrywki byly zbyt optymistyczne i dyskusje juz wlasciwie umarly, wiec w perspektywie lat z tego zostanie kilka lig na krzyz. W zwiazku z tym skupilem sie na innych sposobach spedzania wolnego czasu by nie pojsc z tym statkiem na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 20:39, wiLQ napisał:

W zwiazku z tym skupilem sie na innych sposobach spedzania wolnego czasu by nie pojsc z tym statkiem na dno.

Nie rozpaczaj, tylko weź się w garść. Atrakcyjność rozgrywek zależy od wielu elementów - ale przede wszystkim musi sie coś dziać. Jak sam organizator znika, ba nawet prognoz corocznych nie wrzuca, to czego się spodziewasz? Jak nie zasiejesz to nic potem nie zbierzesz.

Wg mnie sporym elementem mającym wpływ na atrakcyjność rozgrywek ma tez samo forum - można by spytać @Borys jak statystyki wyglądają użytkowników i ich aktywności, jak brak tapatalku wpłynęła na komunikację, a może po prostu trzeba się na SM jak FB czy TT przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że powoli fora internetowe odchodzą do lamusa. Z tego co obserwuję ostatnio bardzo popularny zrobił się Discord i wiele społeczności korzysta z tego jako narzędzia do komunikacji. Sam nie jestem aktywnym użytkownikiem, ale skoro prawdopodobnie będziemy mieć długą przerwę to może właśnie jest dobry moment na sprawdzenie różnych alternatyw, żeby jednak nie pójść na dno, tak jak prorokuje @wiLQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, Mentor napisał:

Przeciwnie. Skoro część zespołów nie wraca do gry to nie rozumiem w jaki sposób dałoby się dokończyć ligi fantasy. Koniec.

Moznaby przyjac, ze 8 druzyn poszlo w tank i posadzilo wszystkich istotnych...
co nie byloby az tak dalekie od prawdy poza tym, ze by ubylo losowych eksplozji losowych ziutkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna logiczna opcja dla mnie to przeliczać wyniki wg prostej formuły wynikającej z ilości rozegranych meczów ogółem (prawie 80% rozgrywek było za nami w momencie stopu) - czyli tak jak to przeliczył @Wooden dla lig roto na 6G cyt.:

NBA rozegrała do momentu zawieszenia rozgrywek 971 z 1230 spotkań. To oznacza rozegranie dokładnie 78,9431% sezonu. I tej właśnie wartości postanowiłem użyć jako wagi. Czyli w proponowanym rozwiązaniu na punkty końcowe składałoby się 0,79*Totals + (1-0,79)*Averages. W ten sposób zostanę przytemperowane kłopoty z ludźmi, którzy są za wysoko w tabeli, bo nadegrali spotkania i wyeliminowane problemy z tymi, których średnie ciągnęły w górę tabeli.

https://szostygracz.pl/2020/04/27/fantasy-6g-ligi-jeszcze-rozstrzygniete/

wg mnie nic sensowniejszego dla roto się nie da wymyślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tecu napisał:

Nawet w kadłubkowych składach? 

Jeżeli nie zagrają wszystkie zespoły to nie ma to sensu dla mnie. Chyba, że dla funu szybkie nowe drafty od nowa. 

Czym to się różni od losowej kontuzji u zawodnika typu season - ending?

Sam mam Aytona w 2lidze niestety, ale cóz, wolę grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mac napisał:

Czym to się różni od losowej kontuzji u zawodnika typu season - ending?

Sam mam Aytona w 2lidze niestety, ale cóz, wolę grać.

1. Masowością - mniej więcej 50-60 kontuzji w jednym momencie 

2. Po season ending wskakuje rezerwowy, którego jest szansa pobrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.