Skocz do zawartości

/polska free/ eurobasket 2013 / polska free/


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy Marc Gasol jest na boisku, Hiszpany są nie do ruszenia. Gośc gra podręcznikową defensywę bez piłki, wyłącza swojego człowieka [wczoraj Krstic w ogole nie pograł przy nim], asekuruje każde podwojenie i mądrze utrudnia każde wejście po layup. Imo, tytuł dla Hiszpanii zalezy - z ich strony - od tego, jak długo Gasol będzie na boisku, czyli od tego, ile i jak szybko fauli nałapie. W sumie, pierwsze 10 minut pozbawiło złudzeń Serbów, jak się w 6 kolejnych posiadaniach 4 razy zostaje ograbionym z piłki na linii środkowej i dorzuca airballa oraz histeryczną cegłę, a w obronie inkasuje kolejne trójki, to wypada powiedzieć : to nie nasz dzień, dobranoc.

 

Stawiam czyjeś życie, że Francuzi w ogole nie trenowali przed tym turniejem, ani nie robili tego w jego trakcie. Są przezabawni próbując ustawiać jakieś parazagrywki na pooczekaniu,w efekcie grają tym, co bozia dała, zespołu w tym nie ma wcale.

 

[Krstic wygląda tak, jakby wyłysiałą glacę dokładnie sobie opryskał czarnym sprejem, żeby z daleka uchodzić za kudłatego]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie poza tym, że mają potencjału ze trzy razy więcej od konkurencji i ze dwa razy od Francji, to przede wszystkim bawią się koszykówką i czerpią radość z gry jako zespół. Pokonanie SERBII (notabene napisałbym o nich podobną końcówkę) w ten sposób, że zabrali chłopakom frajdę z klepania kulki to wielki i brutalny wyczyn.

Rubio jest potwornie dobry w obronie i nie wiem czy to europejski dystans czy co, ale nabrał pewności w jumperku i często oddaje - często trafia.

Spanish Chocolate put on the show. Ogrywał cały obwód Serbów w profesorskim stylu z wyglądem Toma Hanksa z Cast Away, hands down.

 

Oj nie mogę się doczekać jak minuty Clavera (cieniutki chłopak jest ogólnie) dostanie Mirotic i młodziutki Diez. Pod kosz wróci Pau, a tego nieszczęsnego Xaviera zmieniać będzie Reyes. Powrót La Bomby to już tylko danie do pieca i tak gorącemu backcourtowi, ale lineup na 2014 Calderon-Rubio-Rudy-Pau-Marc i "ławka" Sergio-Navarro-Claver-Mirotic-Reyes (jest jeszcze Lllul, Sada, SEmeterio) jest w stanie wygrać z USA.

 

Francja jest mierna, ogólnie wczoraj tyłek uratowało im zesranie się większości Słoweńców, ale tutaj rewelacji nie ma. Co roku to samo, Francja przyjeżdża z palcem w dupie i ten palec im nie wychodzi nawet podczas odbierania któregoś z medali gorszego kruszcu. Szkoda, bo potencjał jest ale może jak świeża krew dostanie więcej minut (Dallo, Westermann, Fournier, J-Charles, Jaiteh, Gobert) to zmieni się nastawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi strasznie nierówni. Najpierw 5 min 4q nie zdobywają punktów, potem nadrabiają pomimo sabotującego Aradoriego. Następnie zamisat dać piłkę Belinellemu to dalej jakies dziwne wejścia forsuje ten Aradori. Nie wiem co trener w nim widzi, serio nie było tam nikogo żeby go zastąpić? Mimo wszystko lepiej że Litwa zagra w półfinale, choć nie wiem czy można ich uważać za faworyta przeciwko Chorwacji.

 

Tak czy inaczej zanosi się na kolejne mistrzostwo Hiszpanów, Gasol i reszta ekipy jeśli tylko zagra na swoim poziomie nie da szans nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi strasznie nierówni. Najpierw 5 min 4q nie zdobywają punktów, potem nadrabiają pomimo sabotującego Aradoriego. Następnie zamisat dać piłkę Belinellemu to dalej jakies dziwne wejścia forsuje ten Aradori. Nie wiem co trener w nim widzi, serio nie było tam nikogo żeby go zastąpić? Mimo wszystko lepiej że Litwa zagra w półfinale, choć nie wiem czy można ich uważać za faworyta przeciwko Chorwacji.

 

Tak czy inaczej zanosi się na kolejne mistrzostwo Hiszpanów, Gasol i reszta ekipy jeśli tylko zagra na swoim poziomie nie da szans nikomu.

Włosi po prostu nie mieli pomysłu na grę. Przez pierwszą połowę 4q nie wiem czy oddali chociaż jeden dobry rzut - cały czas liczyli, że zacznie im 3 siedzieć... Mam wrażenie, że ich trener trochę przespał ten mecz - wziął za późno czas pozwalając zrobić spokojnie 12-0 Litwie i wtedy już było wiadomo, że będzie ciężko odrobić. Tak to w pewnym momencie jakby coś im powiedział, ustawił jakąś zagrywkę żeby zdobyli punkty to możliwe, że uspokoili by trochę swoją grę (w sumie dokładnie to się stało jak wziął ten czas). Litwinów oglądało się bardzo przyjemnie, ale nie mogą sobie pozwolić na takie granie jak wczoraj w końcówce przeciwko Chorwacji. Jak zagrają równo to imo mają te swoje 50% szans.

 

EDIT:

Spóźniłem się na mecz i jak włączyłem 3 min do końca - muszę przyznać, że nie do końca tego się spodziewałem :P

Edytowane przez liv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shit, na razie ta dogrywke graja jak niepelnosprawni jedni i drudzy

 

e1: nooo, za to co claver zrobil i to bez niesportowego to juz kibicuje francji

 

e2: ja peeeep, na 4 akcje 3 mental lapsy - parker, rodriguez, diot

 

e3: i znowu rodriguez a potem gasol. wow

Edytowane przez mythos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker oczywiście świetny mecz ale przełom 4q i dogrywka miał w sumie chyba 5 akcji pod rząd nieskutecznych, co z tego skoro Hiszpanie zrobili sporo aby ostatecznie pożegnać się z finałem. Dla mnie najlepiej to podsumowała ta akcja clavera który na siłę podwała do rudego chyba zamiast rzucać 3 z czystej pozycji po czym za chwilę i tak musiał odpalać 3 pod wpływem zegara ale tym razem będąc krytym. Jeszcze hokejowe jego wejście w Tonego :unconscious: i na sam finisz duet jose marc rozgrywają ostatnią akcję :hopelessness: ogólnie nie kibicowałem specjalnie żadnej z drużyn ale po tym wszystkim dobrze się stało ze to Francuzi awansowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.