Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

cda, albo youtube widzę że w większości są. Ewentualnie w TV, na TVP Kultura, TVP HD, albo KIno Polska na tych kanałach często dają starsze polskie filmy. Ostatnio leciał Wielki Szu (http://www.filmweb.pl/film/Wielki+Szu-1982-1183), też świetny film.

 

Poza tym to oczywiście skandynawskie kryminały polecam. Hiszpanie też robią bardzo dobre filmy:

http://www.filmweb.pl/film/Trup-2012-637730

http://www.filmweb.pl/film/La+Cara+oculta-2011-627333

http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82odkich+sn%C3%B3w-2011-548865

http://www.filmweb.pl/film/Stare+grzechy+maj%C4%85+d%C5%82ugie+cienie-2014-701323

http://www.filmweb.pl/film/Transsiberian-2008-326488

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na "TO!" i polecam w c***! 

 

Vega skończył się na 2 sezonie Pitbulla :/ 

Na to się wybieram pod koniec miesiąca do mojego małego kiniątka:) 

 

Widziałem dramatyczną ocenę Botoksu na filmwebie (4,3) i czytałem, że PIS powinien dopłacić Vedze za wsparcie dla ich polityki antyaborcyjnej i byłem ciekawy, co się tam wydarzyło:) Zwłaszcza, że w weekend w kinach było na tym ponad 700 tysięcy ludzi i myślałem, że ktoś z forumowiczów się skusił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to się wybieram pod koniec miesiąca do mojego małego kiniątka:) 

 

Widziałem dramatyczną ocenę Botoksu na filmwebie (4,3) i czytałem, że PIS powinien dopłacić Vedze za wsparcie dla ich polityki antyaborcyjnej i byłem ciekawy, co się tam wydarzyło:) Zwłaszcza, że w weekend w kinach było na tym ponad 700 tysięcy ludzi i myślałem, że ktoś z forumowiczów się skusił :smile:

 

Kina studyjne > miltiplebsy :] 

 

Oceną na Filmwebie bym się nie sugerował, gdyż sami użytkownicy zarzucają "sprzedanie się i robienie dobrze twórcy" redakcji. Podobno nawet jakieś fake konta miały podbijać jego ocenę, a sama redakcja zwleka z oceną, by nie być posądzona o stronniczość, kiedy wszyscy rzucają w to gównem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Blade Runner - wizualnie -(nie chodze za czesto do kina) ale ten film to jest obecnie najlepsze wizualne 3godzina kina

Jesli chodzi o fabule teksty i fun -to stanowczo odradzam - totalna beznadzieja , Villeneuve jak widze tu i w Sicario to taki swietny gitarzysta bez nawet przecietnego wokalisty, albo inaczej jedyne na czym sie zna to na operowaniu kamera

Nie wiem o czym byl ten film, nie wiemjaka byla fabula i jaki byl zamysl, moge powiedziec ze skuteczniemnie zniechecil do Androidow i reszty tematyki AI

Nowy Blade Runner - wizualnie -(nie chodze za czesto do kina) ale ten film to jest obecnie najlepsze wizualne 3godzina kina

Jesli chodzi o fabule teksty i fun -to stanowczo odradzam - totalna beznadzieja , Villeneuve jak widze tu i w Sicario to taki swietny gitarzysta bez nawet przecietnego wokalisty, albo inaczej jedyne na czym sie zna to na operowaniu kamera

Nie wiem o czym byl ten film, nie wiemjaka byla fabula i jaki byl zamysl, moge powiedziec ze skuteczniemnie zniechecil do Androidow i reszty tematyki AI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to nie było twoim celem, ale dawno się tak nie ubawiłem czytając post, już zestawienie Manchester By The Sea z into the wild jest nie na miejscu to jeszcze nietykalnych tam wcisnąłeś

 

 

Co do Blade Runnera to dobry film, Gosling jako replikant dał radę, niestety Ford zawiódł, w ogóle nie przypominał Deckarda z 1 części

Edytowane przez wygnaniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Twój Vincent - całkiem niezła fabuła a trochę się obawiałem ,ze to będzie film wydmuszka. Ciekawe spojrzenie na umysł wybitnego artysty na to jakim był człowiekiem a nie tylko malarzem. Główny wątek to tylko pretekst do szerszego spojrzenia na ludzką duszę i ogólnie XIXwieczny impresjonizm.

 

A wizualnie to jest arcydzieło. Praktycznie pewny Oskar ( pytanie tylko czy uznają to za animację czy jednak za film klasyczny bo on został ręcznie pomalowany już po nakręceniu tradycyjnego filmu). Estetycznie nie ma się tam czego przyczepić. Nawiązania co rusz do obrazów Van Gogha są dodatkowym smaczkiem ( w sensie wyszukiwania w trakcie seansu czy to jest obraz czy jednak zwykła scena filmowa)

Aż się nie chce wierzyć ,że to stworzyli Polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem Rogue One po raz drugi. I może to bluźnierstwo ale dla mnie to zdecydowanie najlepszy z 8 filmów w świecie SW. Po pierwszym obejrzeniu Łotra rok temu byłem pod mega wrażeniem, ale konserwatywnie stwierdziłem, że jednak Imperium Kontratakuje to klasyk klasyków. Ni ch**a. Rogue jest dużo bardziej kompletnym i lepiej zrealizowanym filmem, a tzw. "pacing" akcji to po prostu mistrzostwo świata.

 

eh w weekend chyba sobie zafunduje maraton z epizodami I-VI, żeby się upewnić (bo do gównianego VII już nie zamierzam nigdy wracać)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Rogue One po raz drugi. I może to bluźnierstwo ale dla mnie to zdecydowanie najlepszy z 8 filmów w świecie SW. Po pierwszym obejrzeniu Łotra rok temu byłem pod mega wrażeniem, ale konserwatywnie stwierdziłem, że jednak Imperium Kontratakuje to klasyk klasyków. Ni ch**a. Rogue jest dużo bardziej kompletnym i lepiej zrealizowanym filmem, a tzw. "pacing" akcji to po prostu mistrzostwo świata.

 

eh w weekend chyba sobie zafunduje maraton z epizodami I-VI, żeby się upewnić (bo do gównianego VII już nie zamierzam nigdy wracać)

Ja tam się zgadzam. Trochę szkoda, że powybijali wszystkich od razu, mogli jeszcze z 1 film o nich zrobić.

Liczę, że epizod 8 będzie o niebo lepszy od 7.

A ogólnie fajnie, że bedą filmy o Solo, Kenobim ploty mówią, że i o Yodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też strasznie tych wszystkich bohaterów polubiłem, zwłaszcza droid był debeściakiem, a np. pary c3po r2d2 jakoś nigdy nie trawiłem w oryginalnej trylogii.

 

Ale ode mnie Rogue One ma największy plus za brak typowych dla wysokobudżetowych produkcji żenujących WTF momentów, wszystko jest takie sprawne i eleganckie, nawet w ostatnich scenach gdy Jyn i Cassian czekają na plaży na falę uderzeniową po prostu trzymają sie za ręcę i przytulają, a pewnie w 95% hollywódzkich filmów by był namiętny pocałunek. Ogólnie dużo scen, które są po prostu super cool i praktycznie zero budzących zażenowanie albo komentarz, że można było to inaczej w scenariuszu napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W telegraficznym skrócie: "misja niemożliwa", tj. nakręcenie sequela godnego pierwszego "Blade Runnera", zakończona względnym sukcesem; nawiązania do filmowego wzorca odnotowane; klimat futurystycznego Los Angeles w stanie moralnego rozkładu z wizjonerskimi nowinkami technologicznymi rządzi, sama linia fabularna już niekoniecznie; zagmatwane śledztwo nijak ma się do przejrzystości oryginału; znaki charakterystyczne reżysera, czyli majestatyczne ruchy obiektywu w rachitycznym tempie, przyczyniły się do pokaźnego czasu trwania produkcji; styl kręcenia bliźniaczo podobny do tego z "Arrival", co w uniwersum Dicka sprawdza się średnio; tak czy inaczej, "dwójka" hańby nikomu nie przynosi.

 

To cytat z filmweba pod, ktorym sie podpisuje stalkerowe tempo zabilo ten film, mielismy tu bardziej klimat odyseji kosmicznej niz blade runnera, zabawne bo myslalem kiedys o orginale, ze ma stonowane tempo. Moze gdyby nie tony muzyki rzucane na mnie ciezkie dzwieki to nie zmeczyloby mnie to wolne kino i dodalo subtelnego klimatu. Czulem w tym prometeusza bardziej niz blade runnera. Film mi sie podobal, ale nie powalil jak jedynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skończyłem właśnie tygodniowy maraton z Gwiezdnymi Wojnami i stwierdziłem, że to dobra okazja na podsumowanie sobie cyklu jakimś ostatecznym rankingiem ;)

 

tier 1

 

1. Empire Strikes Back (minimalnie o włos :) )

2. Rogue One

 

tier 2

 

3. Revenge of the Sith

4. New Hope

5. Return of the Jedi

 

tier 3 

 

6. Phantom Menace

7. Attack of the Clones

8. Force Awakens 

 

tak pomyślałem, że wrzucę - może ktoś będzie chciał się pokłócić/podyskutować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie tygodniowy maraton z Gwiezdnymi Wojnami i stwierdziłem, że to dobra okazja na podsumowanie sobie cyklu jakimś ostatecznym rankingiem ;)

 

tier 1

 

1. Empire Strikes Back (minimalnie o włos :smile: )

2. Rogue One

 

tier 2

 

3. Revenge of the Sith

4. New Hope

5. Return of the Jedi

 

tier 3 

 

6. Phantom Menace

7. Attack of the Clones

8. Force Awakens 

 

tak pomyślałem, że wrzucę - może ktoś będzie chciał się pokłócić/podyskutować ;)

Rogue One w tier 2, Revenge of The Sith w tier 1, Return of The Jedi tier 1 (jakoś mam większy sentyment do finałowego starcia Luke'a z Palpatinem, cały klimat tamtej sceny jest genialny). Phantom Menace nie wiem czy nie dałbym wyżej, ze względu na wyścigi podów i dziesiątki godzin grania, w te wyścigi na PC i masterowania tras i bicia rekordów i za Liama Neesona :D

 

W sumie tez podciagnalbym Atak Klonów za pojedynki Yody, ale wychodzi powoli na to, że wszystkim filmom podciągam oceny^^

 

Force Awakens Tier 4,5,6... -> aż ósemka się przewróciła. Ten film przepada w momencie, gdy Kylo Ren ściąga maskę po prostu. Od tego momentu dla mnie to jest parodia Gwiezdnych Wojen niewiele lepsza od Kosmicznych Jaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.