Skocz do zawartości

Acl


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

@Kobbas

 

Jeszcze nie gram- operację miałem 8 marca. Ale oczywiście byłem już na treningu chłopaków i trochę porzucałem:) Generalnie rehabilitavcja idzie super- widzę postępy z tygodnia na tydzień. Ale wybrałem naprawdę dobrego lekarza (Domżalski w Łodzi- poczytaj o nim) no i też jego ekipa mnie rehabilituje. Specjalizuja się w sportowcach wyczynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często się rehabilitujesz jakie ćwiczenia itd? nie musisz dzisiaj odpisywac jak nie masz czasu ;)

 

no ja mialem 21 kwietnia, i tez czekam wlasnie na te pierwsze chwile zeby porzucac troche itd

 

4 maja zdjecie szwow i juz ide na lasery i krio

 

Mnie operowal Jurkowski Stanislaw spec od kolan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasery, krio- hmm, w ogóle takich rzeczy nie mam:) ćwiczenia, ćwiczenai i jeszcze raz ćwiczenia:) 2-3 razy w tygodniu chodzę na rehabuilitację (ok 1,5h każda) i w zasadzie tyle. A oprócz tego staram się jak najwięcej chodzić. Na co dzień w ogóle nie odczuwam, że jestem dopiero niecałe 2 m-ce po- ale oczywiście nie skaczę, nie biegam i w ogóle nie uprawiam sportu praktycznie. Nawet na basenie mnie rwało kolano. Koniecznie idź do jakiegoś sprawdzonego rehabilitanta- ja chodzę do ekipy, która rehabilituje zawodowych sportowców (przede wszystkim Widzew- ale też piłkarzy z innych klubów spotykam).

 

Aha- pytasz jakie ćwiczenia. ćwiczę dużo z piłkami i takimi gumami- generalnie chodzi o to, żeby napinać czworogłowy jak najintensywniej. Ale nie radzę robić nic samemu- znaczy bez kontroli specjalisty. Lepiej poczekać nawet meisiąc dłużej niż wrócić dzień za wcześnie- pamiętaj o tym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam bo miałem to po artroskopi, piłke rehabilitacyjna mam w domu, rehabilitacje z cwiczeniami bede mial od 7 maja, 5 dni pod rzad, dalej juz musze prywatnie wykupic jak bede chcial

 

właśnie myślałem nad basenem ciekawe czy też będzie mnie rwało i bieganiem, zapytam się lekarza, a wychodzisz pobiegać truchtem po parku czy coś?

 

te ćwiczenia miałem te same wyprostować nogę z gumą naciągniętą na stopę itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia, gumą naciągasz nogę do pełnego wyprostu i wypinasz piętę do przodu a palce do siebie.

Biegać? Zwariowałeś chyba- masz niestabilne kolano, zrobisz sobie krzywdę. Nawet na rowerku/steperze tylko do tyłu mogę jeździć.

Szczerze mówiąc nie wiem jak jest z rehabilitacją w NFZ- prywatnie chodzę. Ale spróbuj choć raz w tygodniu chodzić do rehabulitanta, w skali miesiąca wyniesie cię to ok. 200-250zł. Raz, że te półtorej godziny możesz naprawdę dac sobie w kość pod kontrolą a dwa że może ci ustawiać ćwiczenia w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś jak ja, też grałem mi 2 razy spuchło, ale na szczęście nic nie rozjebałem, wiesz tak się mówi, głupota jak teraz o tym myślę, na szczęście lekarz nic w środku podczas operacji nie znalazł rozjebanego, ciągle się o to pytałem podczas operacji, tak się mówi, że głupota ale czas oczekiwania na operacje z NFZ to jest głupota, a grasz teraz? odpisz juz w temacie o ACL, w dziale inne jest

ja was przebijam głupotą. pierwszy raz kolano uszkodziłem jakieś 5 lat temu, byłem oczywiście u lekarza, ale zrobili mi tylko prześwietlenie ;] i wysłali na dwa tygodnie rehabilitacji - laser i takie tam. no nic, to grałem dalej i co jakiś czas uraz się odnawiał. ale czekałem aż przejdzie i wracałem do gry, bo po kilku dniach opuchlizna i ból przechodziły, aż w końcu w tym sezonie zdarzyło się tak, że ból nie chciał przejść przez długi czas. wybrałem się więc znowu do lekarza i tym razem wymusiłem już zrobienie rezonansu. i lipa straszna, oglądając wyniki powiedział, że czegoś takiego to jeszcze nie widział. teraz czeka mnie operacja. sport to zdrowie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia, gumą naciągasz nogę do pełnego wyprostu i wypinasz piętę do przodu a palce do siebie.

Biegać? Zwariowałeś chyba- masz niestabilne kolano, zrobisz sobie krzywdę. Nawet na rowerku/steperze tylko do tyłu mogę jeździć.

Szczerze mówiąc nie wiem jak jest z rehabilitacją w NFZ- prywatnie chodzę. Ale spróbuj choć raz w tygodniu chodzić do rehabulitanta, w skali miesiąca wyniesie cię to ok. 200-250zł. Raz, że te półtorej godziny możesz naprawdę dac sobie w kość pod kontrolą a dwa że może ci ustawiać ćwiczenia w domu.

Nawet w stablizatorze żadnego joggingu? Tylko mówię już o czasie tak 2 miechy po operacji jak minie

 

 

 

ja was przebijam głupotą. pierwszy raz kolano uszkodziłem jakieś 5 lat temu, byłem oczywiście u lekarza, ale zrobili mi tylko prześwietlenie ;] i wysłali na dwa tygodnie rehabilitacji - laser i takie tam. no nic, to grałem dalej i co jakiś czas uraz się odnawiał. ale czekałem aż przejdzie i wracałem do gry, bo po kilku dniach opuchlizna i ból przechodziły, aż w końcu w tym sezonie zdarzyło się tak, że ból nie chciał przejść przez długi czas. wybrałem się więc znowu do lekarza i tym razem wymusiłem już zrobienie rezonansu. i lipa straszna, oglądając wyniki powiedział, że czegoś takiego to jeszcze nie widział. teraz czeka mnie operacja. sport to zdrowie ;]

taka sluzba zdrowia tez. i co ci wykazal rezonans? ACL?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak

Nie będę się licytował bo nie ma czym się chwalić:) TIa- sport to zdrowie, u mnie w lidze już tylu chłopaków miało zerwane ACL, że można by z tego kilka teamów zrobić:)

 

@Kobbas

Ja jestem prawie po dwóch miesiącach od operacji i bym nie zaryzykował jeszcze joggingu. Mówię ci- najlepiej konsultuj to z kimś! 200zł to może i nie jest nic- ale kurka na kolanach nie ma co oszczędzać. Pewnie na treningi wydajesz ze 100 miesięcznie to już połowę tej sumy masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o bieganiu tak wcześnie. Ja jestem 6 miesięcy i nadal mam problemy z bieganiem.

Rehabilitacje miałem codziennie po 1,5-2h ostrych ćwiczeń. Tak przez jakieś 8 tygodni z jedną tygodniową przerwą. Lasery i inne krio to pic na wode, liczą się porządne ćwiczenia fizyczne. Maksymalnie odbuduj mięśnie to nawet one będą Ci trzymały kolano żeby było stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraso w stabilizatorze biegałeś?

Nie biegam normalnie jeszcze, bo nie mogę, ale na boisko zakładam krótki stabilizator. W sumie tylko dlatego że czuję się wtedy bezpieczniej, nie obawiam się wykonywać gwałtownych ruchów.

 

BTW Wczoraj wykręciłem drugie kolano, dzisiaj jest mega ból i nie mogę go wyprostować. To był "dobry" dzień dla kolan, Rose i Shumpert potwierdzą.

Edytowane przez Kraso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport to zdrowie definitywnie ;]

 

Mi najbardziej właśnie zależy żeby móc porzucać trochę poruszać się wyjśc na boisko samemu z piłką, potrenować jakies ruchy, kiedyś dużo czasu temu poświęcałem + granie meczowe, i chciałbym przynajmniej to pierwsze robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rzuciłem w kąt kule, po 9 dniach od operacji, dobrze źle? Nie wiem wiem, że mi wygodniej chyba dobrze zrobiłem co? Bólu żadnego nie ma, chodzę powoli, małymi kroczkami nie obciążam nogi, stabilizator chyba robi swoje

 

Coś tam niby się napina wszystkie mięśnie ale to chyba dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz siedzę i myślę i boję się czy nie za wcześnie i czy nie wrócić do kuli, niby nic mnie nie boli wszystko ok i chodziłem normalnie, starałem się nogi nie obciążać żadnego bólu nie było jakiś tam wysiłek i czułem napinanie się nogi.

 

Jak ktoś będzie z ACLowców niech da znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żałuje, że chodzę bez kul, ale jebać już zacząłem to trudno, dzisiaj nachodziłem się znowu dużo, i w pewnym momencie noga mi się obsunęła, tzn stąpnałem a grunt był niżej i jakby napieła mi się lekko, nic mnie nie boli obecnie itd, nic nie spuchło chodzę nadal normalnie w stabilizatorze jest szansa, że coś zjebałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraso powiedz mi jeszcze czy po domu mogę chodzić bez stabilizatora? Bo wiadomo duszno w nim w c*** zwłaszcza w taką pogodę, ciągle zakładać zdejmować itd trochę lipa, nie chodzę bez wgl nic a nic, ale mogę nogę stawiać na ziemi jak stoje normalnie bez stabilizatora przy jakichś tam różnych domowych czynnościach?

 

A i jak możesz powiedz mi jakie ćwiczenia robić już, napinanie 4głowego coś jeszcze może?

 

Dzięki wielkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodziłem bez stabilizatora w domu, tak samo stawiałem nogę bez problemu. Ważne żebyś nie położył całego ciężaru ciała na tę nogę kiedy jest ugięta, to byłaby najgorsza sytuacja. Poza tym normalne stawianie i chodzenie jest zalecane.

Ja po takim czasie jak u Ciebie już zaczynałem rehabilitacje. Na początku to były lekkie ćwiczenia: napinanie czwórki, wciskanie piłki wyprostowaną nogą w podłoże, nogi wyprostowane i ściskanie piłki między stawami skokowymi, unoszenie wyprostowanej nogi i trzymanie z napiętym udem w powietrzu przez jakiś czas, lekkie zgięcia(pod nadzorem kogoś i tylko do momentu gdy poczujesz opór). W sumie najlepiej byłoby gdybyś zaczął się rehabilitować profesjonalnie, wtedy ktoś by Ci wszystko powiedział i pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej szybciej nie odstawiać kul.

Mimo ze nie czuje sie bólu itd. To ważne aby sie zagoiło miejsce operowane.

 

Zawsze można po dwóch kulach póxniej chodzić z jedną. Ćwiczyć mieśnie napinając itp.

 

 

Zalezy tez od operacji.

Ja po jednej z operacji miałem przykurcze jak cholera po stabilizatorze. I rehab sie wydłuzył i przezwyciezanie bólu nabrało nowego wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no u mnie wszystko pogojone żadnego bólu nie ma, jak chodzę w stabilizatorze to daje wszystko na lewą nogę i prawą stawiam lekko. Więc chyba będzie ok

 

Kraso rehab zaczynam 4 albo 7 maja więc chyba bedzie w sam raz, piłkę rehabilitacyjną mam w domu, tylko niech mi pokażą ćwiczenia, btw intensywnie ćwiczyłeś w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.