Skocz do zawartości

Loga, parkiety i inne rzeczy związane z NBA.


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Bach, Adidas właśnie ogłosił, że chce na parkiety NBA wprowadzić więcej koszulek z krótkim rękawem. Prezes tamtejszego adidasu Patrik Nilsson potwierdził, że takie koszulki zostaly zaoferowane każdej z 30 drużyn. Motywują to tym, żeby więcej fanów nosiło te jakże "innowacyjne" ubiory oraz tym, że t-shirty są bardziej komfortowe dla mężczyzn niż bezrękawniki. Człowiek z ligi czyli Sal LaRocca potwierdził oferty dla drużyn, nie chce jednak powiedzieć, które zespoły przystały na propozycję adidasa. Jeszcze informacja taka, że wg adidasa te koszulki są 26% lżejsze niż standardowe bezrękawniki oraz nie krępują ruchów tak jak mogłoby się to wydawać. Kontrakt adidasa z NBA wygasa po sezonie 2016/17.

 

Teraz moje zdanie. Pierwsza rzecz, adidas fanów zapewne tym nie zyska (chyba, że położy duży nacisk na promocję) pomimo tego iż jest to jakiś powrót do początków koszykówki (pogooglujcie sobie zdjęcia Celtics z lat 40 czy też drużyn uniwersyteckich z tamtych czasów, sporo z nich ma normalne koszulk tak samo jak paski w spodenkachi) to dzisiaj wygląda to dziwnie gdyż to właśnie przez bezrękawniki ta gra jest rozpoznawalna. O ile jednak w NBA takie koszulki wyglądają jak wyglądają to w NCAA jest to najnormalniejsza w świecie rzecz (choć może nie w takim wyglądzie jak te na tegoroczne March Madness) gdyż t-shirt pod bezrękawnikiem ma swoją długą historię (w latach 90'tych często też spotykana rzecz w rozgrywkach Fibowskich) i tutaj pewnie nastąpi wysyp rękawów. Druga rzecz, wydaję mi się, że drużyną, która przystanie na takie rozwiązanie będą Pelicans jako staro(w końcu to Hornets pod inną nazwą)-nowy team będą chcieli sobie zyskać przychylność władz i być może Brooklyn Nets (w koncu to oni jako pierwsi mieli to nosić). Pozostałe drużyny nawet jeśli nie przystaną to i tak pewnie NBA wciśnie im na siłę jako Christmas jerseys, Latine Noche czy inne tego typu rzeczy.

Ja prawdę mówiąc nie przepadam za grą w bezrękawnikach stąd może moja opinia jest taka neutralna.

 

PS: Nie wiem czy wiecie, ale replika trzeciej koszulki Warriors jest sprzedawana jako normalny tank-top.

PS 2: http://blogs.thescore.com/tbj/2013/02/22/what-the-new-short-sleeved-warriors-jersey-looks-like-on-a-normal-person/ Nie wygląda to aż tak źle, nie wyglądają nawet na takie obcisłe jak wszyscy przypuszczali.

PS 3: Jeśli moje zdanie jest trochę poplątaniem z pomieszaniem to wybaczcie, ale późna pora.

PS 4: Prawdopodobnie jedno z nowych alternatywnych logotypów Suns:

Dołączona grafika

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta Suns:

https://pbs.twimg.com/media/BNJ70htCMAE_OZx.png:large

 

Prawdę mówiąc średnio mi się widzi zmarginalizowanie roli fioletowego koloru, który towrzyszył im od zawsze. Swoją drogą oni tez mogą dostać koszulki z rękawkami. Pewnie pamiętacie jak rok temu pisałem, że Suns nie zmieniają stroi na sezon 12/13 gdyż czekają na zgodę NBA, może ta zgoda obejmowała właśnie temat rękawów.

 

Jeszcze do tematu, pisałem o Celtach, jeżeli nikt nie wygooglował to wrzucam fotkę i powiem, że Celtics mogli by użyć tego w ramach Hardwood Nights:

Dołączona grafika

 

A teraz coś niewziązanego z NBA. Mianowicie wygląda na to, że nasi koszykarze będą grali w Zinie. Pewny w 100% nie jestem, ale nasze kobiety oraz kadry młodzieżowe już grają w sprzecie tej marki. Wróble ćwierkają, że zmiana nastąpiła z powodu dobrych kontaktów Jakubowskiego w tej firmie (inaczej mówiąc bez przekrętu się nie obyło). Czy to dobrze? Kto wie, koszykarki ponoć się skarzą na sprzęt, ale dla nas kibiców jest szansa na to, że repliki będą tańsze aniżeli Spaldinga i ich dostępność może być większa niż to było dotychczas. Wiadomym jest, że stroje będą wzornictwem od początku do końca robione typowo pod kadrę.

 

Jeszcze jedna rzecz nie związana z NBA czyli nowe logo Polskiej ekstraklasy kobiet:

Dołączona grafika

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "S" wydawało sie spoko:

 

 

Dołączona grafika

 

Ale w rzeczywistości jest takie:

 

Dołączona grafika

 

Ogólnie porażka, wygląda jakby dali to do zrobienia totalnemu amatorowi., który coś tam pomyślał, coś poklikał na czuja w programie, wyszło mu takie i w sumie jak na pierwszy projekt w życiu to był nawet zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji podanych przez stronę Arizona Central Phoenix Suns będą mieć wyjazdowy uniformy koloru czarnego natomiast trzeci będzie pomarańczowy z rękawami. Stroje mają zostać oficjalnie pokazane nie wcześniej jak w połowie września. Dodatkowo ESPN reportuje, że w nowym sezonie aż 5 drużyn mają mieć koszulki z rękawami wszystkie jako alternatywne. Możliwe, że będą to też Pistons, którzy mają wprowadzić nowy trzeci strój. Nie jestem tutaj do końca pewny, ale ponoć Knicks też mają wprowadzić trzeci strój choć oni razcej nie pójdą w rękawy. Przy okazji z tego co widać to zasada, że trzeci strój można wprowadzić dopiero po dwóch sezonach od wprowadzenia nowych stroi prawdopodobnie została zniesiona.

To logo, które pokazałem faktycznie raczej nie będzie w użyciu aczkolwiek jest ładne a może nawet i ładniejsze od tego "S", które weszło do obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Conradowi mamy wgląd w wordmarki jakie będą na koszulkach Suns:

Dołączona grafika

 

I teraz robi się ciekawie, jak widać wyjazdowy wordmark ma fioletowe tło co by oznaczało, że Arizona Central się pomyliła i wyjazdowa jednak nie będzie czarna. Druga rzecz wordmarki są pod kątem a chyba wszyscy wiemy jakie koszulki w historii Suns miały tak przekrzywiony napis na przedzie. Czyżby jakiś powrót do przeszłości, ale w nowoczesnym wydaniu? Ciekawie wygląda przy tym wszystkim koncept wykonany właśnie przez Conrada: http://boards.sportslogos.net/topic/93298-phoenix-suns-fixing-the-problem/?do=findComment&comment=2032941

Nie wiem czy dawałem, ale pokażę jeszcze wordmarki dla Pelicans:

Dołączona grafika

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.