Skocz do zawartości

E-NBA'ejowy wątek filmowy: Złote Globy, Oscary, itp


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

chodzilo mi o to ze lubie jak ktos potrafi dobrze wyrazic swoje uczucia, ale nie wiedzialem jak to napisac a ze byl srodek nocy to pisalem ciagiem, nie zastanawiajac sie.

 

a kontrybucja to bardzo dobry neologizm, ktorego biedny jezyk polski nie ma i mam zamiar go uzywac jeszcze nie raz. chyba ze wolisz "przyczynianie sie" :mrgreen:

 

basketball diaries ogladalem nawet ostatnio i musze powiedziec ze swietna rola ogolnie, ale on sie czuje w takim czyms jak w wodzie. podobno sam wychowywal sie wsrod podobnych warunkow, w swoim srodowisku bylo pelno takich cpunow i widzial ten caly proces - dlatego wlasnie byl stworzony do tej roli. ale w kosza to jest c***owy, widac nawet na tych urywkach ze nie potrafi kozlowac i ma c***owy footwork przy dwutaktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde znów zaskakujesz :]

 

Oczywiście, że słowo kontrybucja istnieje w języku polskim. Najprościej mówiąc jest to np. jednorazowy podatek dla państwa z którym dane państwo przegrało wojnę - można też mówić kontrybucje wojenne.

 

Ale dobra eot ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde znów zaskakujesz :]

 

Oczywiście, że słowo kontrybucja istnieje w języku polskim. Najprościej mówiąc jest to np. jednorazowy podatek dla państwa z którym dane państwo przegrało wojnę - można też mówić kontrybucje wojenne.

 

Ale dobra eot ;]

A wiesz, że żadna z tych gaf i tak nie podważa jego wrażenia zajebistości i arogancji ?;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez k**** wiem co to znaczy kontrybucja, przeciez zdaje za te 2 miesiace mature z historii :P

 

chodzi mi o to ze nie ma jej w tym znaczeniu w ktorej wystepuje w angielskim. tam "contribution" oznacza ogolnie przyczynianie sie do czegos. spolszczenie tego bardzo ulatwia sprawe i nie trzeba sie ratowac jakimis zastepczymi gownami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez k**** wiem co to znaczy kontrybucja, przeciez zdaje za te 2 miesiace mature z historii :P

 

chodzi mi o to ze nie ma jej w tym znaczeniu w ktorej wystepuje w angielskim. tam "contribution" oznacza ogolnie przyczynianie sie do czegos. spolszczenie tego bardzo ulatwia sprawe i nie trzeba sie ratowac jakimis zastepczymi gownami.

No przecież napisałeś - "przyczynienie się" :roll: Poza tym istnieje w polskim - rzadko bo rzadko - związek frazeologiczny, w którym użycie słowa "kontrybucja" oznacza zachowanie konieczne, acz nie zawsze akceptowane, oddanie daniny/przysługi/zwrot zaciągniętego długu. To tak a propos matury z polskiego :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.