Skocz do zawartości

Leslie Nielsen nie żyje:(


Maxec

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, faceta chyba nie da się nie lubić...

 

Mi osobiście na jego wspomnienie kojarzy się akcja z Enrico Palazzo (jako młody szczeniak doznałem w tym momencie "Nagiej Broni" kilkuminutowych spazmów ze śmiechu..... podobnie mój ojciec :D ).

 

 

Chronologicznie:

 

1)

 

2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zauważyłem nawet że ktoś poświęcił temat Lesliemu, absolutnie zasługuje na wspomnienie, trzeba pamiętać ze on zagrał również w dziesiątkach filmów nie komediowych, podobno zatrudniono go do "Czy leci z nami pilot" dlatego że zawsze na planach filmowych robił nieustannie jakieś żarty. "Police squad" "naga broń" to w sumie klasyki, niektórzy obniżają oceny tych filmów dlatego że żarty często są ... jakby to nazwać, niezbyt wysublimowane :) ale to robią tylko durni krytycy którzy nie wiedzą w czym rzecz, te filmy to absolutne dzieła w swojej kategori, a w sumie to nei wiem czy jest coś cięższego niz nakręcenie dobrej komedii. Wychował się prawie na kole podbiegunowym, pamiętam że kilka razy oglądałem z nim wywiady i widać było jak niesamowicie to inteligentny i fajny człowiek, tym bardziej szkoda że odszedł :(

 

Nielsen i ta jego absolutna powaga, to po prostu widać ze on sobie "jaja" robi ze wszystkich grając z tą 100% poważną miną, brzmi to trochę dziwnie ale na tym polegał jego sukces w tych produkcjach. Warte też nadmienienia że w broni miał extra suport, George Kennedy czyli też aktor do momentu występu w tym filmie absolutnie "dramatyczny" , mi najbardziej się kojarzy z filmem "Cool hand Luke" i właśnie tego tupu produkcjami, w sumie zazwyczaj grał takich mało sympatycznych twardzieli, a tu się okazało że ma talent absolutnie wszechstronny. No i OJ Simpson, po tej trylogii myślę że spokojnie powinien być samodzielny film o Nordbergu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc byly i wtopy bo jako aktor utozsamiany z Frankiem trudno mu bylo zaistniec inaczej

 

nawet w Mashu grajac w sumie na powaznie twardziela i wysportowanego skurczybyka smieszyl mnie nie z powodu roli tylko ogolnych skojarzen

 

a we wspomnianym MASH'u byl postacia tragiczna ( jego rola wg scenariusza)

 

nic to czas sobie zrobic maraton z FD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w Mashu grajac w sumie na powaznie twardziela i wysportowanego skurczybyka smieszyl mnie nie z powodu roli tylko ogolnych skojarzen

 

a we wspomnianym MASH'u byl postacia tragiczna ( jego rola wg scenariusza)

Bo Jego komedie widzieliśmy z reguły wcześniej od "poważnych" filmów. Przecież ja mialem podobne odruchy przy "Zakazanej planecie", co uniemożliwiło mi na spokojnie zapoznanie się z tym klasykiem s-f, który często leciał na TCM, czy oglądając, zupełnie już dramatyczną, "Tragedię Posejdona" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.