Skocz do zawartości

[NBA] Canal+Sport, Canal+ Sport2


Lu-

Rekomendowane odpowiedzi

To jest takie jałowe gdybanie.

 

Każdy istotny fakt z życia gwiazdy NBA (wydarzenia z młodości, wybór w drafcie, zmiany klubu itp) w dużym stopniu wpłynął na tą ligę i pociągnął za sobą olbrzymie konsekwencje.

 

Jordan był bliski utonięcia w dzieciństwie (jego przyjaciel zginął, on się uratował), gdyby utonął to NBA nie uzyskałaby takiej popularności i to forum prawdopodobnie by nie istniało. Co więcej taki LeBron mógłby nie zostac nigdy koszykarzem (jego inspiracje Jordanem są powszechnie znane). W sumie Kobe byc może też, ale jego inspirował również ojciec.

 

Albo inny przykład. Gdyby David Robinson nie pojechał na Olimpiadę w Atlancie nie doznałby kontuzji, Spurs nie wygraliby loterii rok później i nie dostaliby Duncana (który trafiłby prawdopodobnie do Sixers). Powstałby więc albo super duet Duncan-Iverson który miałby kilka pierścieni (i wtedy istotnie zmieniłoby się postrzeganie Iversona) albo AI zostałby wytransferowany i Duncan ugrzązłby na długie lata w słabym klubie niczym Garnett w Minny. Jak wtedy postrzegalibyśmy Duncana, gdyby nie miał tylu pierścionków co w Spurs?

 

A gdyby Shaq zostałby w Orlando w 1996 roku a Penny się nie skontuzjował?

 

Nawet takie leszcze jak Sam Bowie zmienili losy tej ligi. ;]

 

No i tak można bez końca...

 

Chociaż w sumie to jest fajny wstęp do rozważań na temat efektu motyla, teorii chaosu, znaczenia przypadku w naszym życiu, przeznaczenia, nieodwracalnych konsekwencji raz podjętych decyzji, czynników determinujących nasze życie i wielu innych filozoficzno - egzystencjalnych gówien. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaranowicz np. takie skoki narciarskie komentuje w trochę infantylnym stylu i do tego popełnia mnóstwo gaf. Ale koszykówka to co innego - to jego koronna dyscyplina, nie dość, że miał wiedzę to jeszcze potrafił ja w ciekawy sposób przekazac a gafy popełniał rzadko

No i jego brat mieszka w Salt Lake City :mrgreen:

Poważnie, Szaran nie jest z pochodzenia Polakiem tylko Czarnogórcem, jak Vlade Divać :mrgreen:

 

 

Ach, te lata 90-te... Aż trudno teraz uwierzyć, że kiedyś basket był sportem numer 2 w Polsce. Właściwie to wśród ludzi młodych (powiedzmy 10-20 lat) w połowie lat 90-tych był być może nawet numerem jeden. W każdym razie u mnie na podwórku czy w szkole fanów koszykówki było mniej więcej tyle co piłki kopanej. Jordana to nawet moja matka kojarzyła. ;] Teraz jest sportem właściwie niszowym - nie tylko wyraźnie ustępuje piłce nożnej ale została wyprzedzona przez skoki narciarskie i siatkówkę

Ach ta młodość :roll: No fakt, ja byłem trochę starszy, ale sobotnio/niedzielno/poniedziałkowe sesje (bo nigdy nie było wiadomo kiedy będzie transmisja :P ), a także ich odtwarzanie u kumpla w akademiku w 93 czy 94 roku było obowiązkiem. Moja Mama Ś.P. to nie tylko odróżniała graczy, uwielbiając Malone'a, Admirała i Shaqa, ale oglądaliśmy razem wraz bratem i Tatą bo miałem szczęście wychowywać się w "usportowionej" również by TV, rodzinie. W każdym razie nie znałem "walki o pilota" bo Mama, jak byłem mniejszy, jeździła z nami sama na mecze Ojca w ręczną potem w kosza albo później - zakładówkę - w nogę. A upadku medialnego kosza nie mogę przeboleć - ale cóż, vide topic o Ludwiczuku...

 

Ciekawe, że sporą popularnością cieszyły się gadżety (kurtki, bluzy, czapeczki) z logiem świętej pamięci Charlotte Hornets. Z tego co pamiętam to nie był to szczególnie popularny klub - ludzie więc chyba nosili to bardziej dlatego, że logo Hornets fajnie wyglądało na ubraniach a nie z jakiejś wyjątkowej sympatii do teamu nieodżałowanego Larry Johnsona.

EEE, ja wolałem Anthony Masona 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szaranowicz np. takie skoki narciarskie komentuje w trochę infantylnym stylu i do tego popełnia mnóstwo gaf. Ale koszykówka to co innego - to jego koronna dyscyplina, nie dość, że miał wiedzę to jeszcze potrafił ja w ciekawy sposób przekazac a gafy popełniał rzadko.

 

 

 

jako że na utuba zauploadowane zostało w ostatnim czasie kilka nba action / meczy z komentarzem by szaran & łabonć, to każdy sobie może obejrzeć i puścić, np pierwszy z brzegu:

 

ogólnie żenada nie komentarz, może wskażecie mi jakąś ciekawą analizę czy choćby rzeczowy opis zagrywki, analizę transferu etc

na koszykówce szaran się nie znał prawie wogóle, łabonć lepiej ale z kolei gorzej wypadał w TV, i to tyle

 

ja wiem że jak na tamte czasy to był szał pał & świst pizd, ale tak obiektywnie patrząc to byli bardzo słabi

 

p.s. poza tym był też świetnym tłumaczem, puściłem sobie

polecam 3:40 i tłumaczenie wypowiedzi Richmonda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj przykład ciekawej analizy w wykonaniu Michałowicza.

 

poza tym na ile sensowne byłyby jakieś zawiłe techniczne tłumaczenia taktyki dla widza laika w sytuacji, gdy trzeba wypromować daną dyscyplinę? to np. nie przypadek, że najbardziej hypowanych meczów NBA nie komentuje Hubie (chyba najlepszy analityk ze wszystkich komentatorów) tylko np. trio Jackson-JVG-Breen (i JVG, łebski przecież trener, też nie wdaje się w nie wiadomo jakie rozważania, lecz jest po prostu fajny).

 

ps

Szaranowicz zna się na koszu. do jakiegoś tam poziomu grał nawet, ale wypadek przerwał jego karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to np. nie przypadek, że najbardziej hypowanych meczów NBA nie komentuje Hubie (chyba najlepszy analityk ze wszystkich komentatorów) tylko np. trio Jackson-JVG-Breen (i JVG, łebski przecież trener, też nie wdaje się w nie wiadomo jakie rozważania, lecz jest po prostu fajny).

 

Raczej dlatego, że komentują dla ESPN/ABC, który te najbardziej hypowane mecze (w tym finały) pokazuje, Hubie z Marvem i Harlan dawniej z Dougiem są w TNT (zachodnim), którego transmisje kończą się na szczeblu WCF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to np. nie przypadek, że najbardziej hypowanych meczów NBA nie komentuje Hubie (chyba najlepszy analityk ze wszystkich komentatorów) tylko np. trio Jackson-JVG-Breen (i JVG, łebski przecież trener, też nie wdaje się w nie wiadomo jakie rozważania, lecz jest po prostu fajny).

 

Raczej dlatego, że komentują dla ESPN/ABC, który te najbardziej hypowane mecze (w tym finały) pokazuje,

ale to nie przypadek, że jedni pracują dla stacji mającej bardziej hypowane mecze, a inni nie. zresztą JVG i Jackson zastąpili właśnie Browna.

 

Hubie z Marvem i Harlan dawniej z Dougiem są w TNT (zachodnim), którego transmisje kończą się na szczeblu WCF.

Hubie komentował razem z Marvem?

 

coś może być w tym, co Jendras napisał. nie dam sobie ręki uciąć, ale być może Szaranowicz o tym kiedyś opowiadał. może ktoś coś takiego kojarzy? Łukasz, ty zdaje się bardzo dobrze pamiętasz te transmisje?

 

ps

zobaczcie na co się natknąłem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to np. nie przypadek, że najbardziej hypowanych meczów NBA nie komentuje Hubie (chyba najlepszy analityk ze wszystkich komentatorów) tylko np. trio Jackson-JVG-Breen (i JVG, łebski przecież trener, też nie wdaje się w nie wiadomo jakie rozważania, lecz jest po prostu fajny).

 

Raczej dlatego, że komentują dla ESPN/ABC, który te najbardziej hypowane mecze (w tym finały) pokazuje,

ale to nie przypadek, że jedni pracują dla stacji mającej bardziej hypowane mecze, a inni nie. zresztą JVG i Jackson zastąpili właśnie Browna.

 

 

Finały pokazuje ta stacja, która se wykupi do nich prawa, te hypowane mecze regulara (wtorkowe głównie czy tam czwartkowe) ma w większości TNT, a to że ich (Breena i JVG) stacja pokazuje finały nie znaczy automatycznie że są najlepiej wyselekcjonowani do robienia show wśród przecietnie zorientowanego widza - wystarczy popatrzeć na Marka Jacksona, który jest c***owy i nudny jak chleb z pasztetem.

 

Hubie w sumie chyba zawsze był ESPNie więc coś mi się pochrzaniło z TNT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moim marzeniem jest zeby jakas stacja pokazywala mecze tak jak al jazeera sport czyli z oryginalnym komentarzem i z taka czestotliwoscia jak al jazeera

moze i kupilbym to - niby 10 kanalow sportowych ale tam jest praktycznie sama pilka nozna ktora sie nie interesuje takze dla mnie troche jak wyrzucanie kasy w blooto bo tenis ktory tam jest mam na eurosporcie i polsacie sport rozne mistrzostwa swiata europy olimpiady tez pokazuja wyzej wymienione stacje takze nie dziekuje ale dla fanow NBA i pilki noznej mysle ze jest to pozycja obowiazkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zaproszenie niejakiego Ryszarda Katusa (tak, prawie bym napisał kutasa) było chyba najwiekszym nieporozumieniem w historii nba na c+. Studio też porażka. Tyle.

odczep się od Pana Ryszarda, jego wina że o koszu pojęcia nie ma i że go zaprosili do tego współkomentowania. natomiast co do studia to mam nadzieję ze ktoś zrobi jakieś highlightsy z tego, seryjnie warto by było

 

ps. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Katus

 

No i proszę nie jakiś tam tylko medalista olimpijski, i o dziesięcioboju gadał bo się na nim zna po prostu wszystko trafione, tylko nie ta impreza na stołku komentatorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.