Skocz do zawartości

ATF Roast E-NBA

BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam. 

Wiadomo, że ostatnio na forumq dużo negatywnych emocji: powrót patusiarza flubera i inne tego typu pomniejsze incydenty, wpływające na nieprzyjemną atmosferę, z czym jako społeczność musimy walczyć, żeby sytuacja nie eskalowała.

Stąd też pomysł, dla złagodzenia atmosfery, zaakceptowany przez kolegę Reikaia, (pierwszego) roastu e-nba. Zasady są bardzo proste:

- roastujemy każdego uczestnika, ale tylko uczestnika (np. 10 userów - 10 postów - 9 razy Wam się dostaje),

- zero moderacji, 

- jedna pasta-post, np. podczas roast-gali,

- konwencja dowolna, ale wiadomo, liczy się kombinacja humorystyczno-werbalna, a nie 'Ty c***u jebany', 

- głosują osoby spoza roastu.

Jedyny warunek: 1000 postów, ew. udokumentowana działalność publiczna.

Jeśli nie będzie chętnych i zadowolicie się sub-grupkowym lizaniem po fiutach i atakowaniem forumowych usual suspects z drugiej strony, ew. krypto-wysrywami na poziomie emocjonalnych 13-latków, to temat do skasowania.

• Reikai przypiął/eła ten temat
27 minut temu, jack napisał(a):

Fatalny pomysł. Niektórzy tu mają za sobą taką orgię nienawistnych postów, że wywoływanie wilka z lasu nic dobrego nie przyniesie a tylko rozleje się na wszystkie możliwe tematy. 

Tak, możliwe, że zabawowa formuła na równych warunkach to byłoby za dużo, w końcu zawsze znajdzie się kilku forumowych e-słabeuszy, na których można się e-dowartościowywać. 

ogólnie formuła roastów to jedna z bardziej cringe'owych rzeczy ever (kilka razy w TV czy tam na YT widziałem to 2 minuty to chyba max co wytrzymałem)

to już lepiej atf typowo forumkowy (największe ego, największa prujdupa, największy homer, największy głuptas, najlepszy GM prowadzący Magic w Simce itd)

Edytowane przez julekstep

27 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

zaklepuje roastowanie BMFa

To mi się podoba.

27 minut temu, julekstep napisał(a):

ogólnie formuła roastów to jedna z bardziej cringe'owych rzeczy ever (kilka razy w TV czy tam na YT widziałem to 2 minuty to chyba max co wytrzymałem)

to już lepiej atf typowo forumkowy (największe ego, największa prujdupa, największy homer, największy głuptas, najlepszy GM prowadzący Magic w Simce itd)

Reguły i format do dyskusji oczywiście. 

1 godzinę temu, julekstep napisał(a):

Ale to co zrobił Tom Brady szanuje

Nie no, roasty i stand upy (sry not sry) to nie moje klimaty faktycznie - zamysł jest taki, żeby to miało 'rozrywkową' formułę, bo ja tam do jakiegoś julekstepa nic nie mam pewnie (tzn. do nikogo nic nie mam, to forum na wypizdowie, lol). ;] A na każdego kto jest tutaj +5 lat są dobre kwity, więc mogłoby być śmiesznie. ;] 

Można by było zrobić najlepszego/najgorszego ATF-a, ale wtedy ludzie się poobrażajo jak polecą np. w 'największa 60' albo 'kto bylby najlepszym milicjantem'. ;] 

Ale jak nie będzie chętnych to whatever. 

W dniu 25.05.2024 o 14:00, BMF napisał(a):

Stąd też pomysł, dla złagodzenia atmosfery, zaakceptowany przez kolegę Reikaia, (pierwszego) roastu e-nba. Zasady są bardzo proste:

- roastujemy każdego uczestnika, ale tylko uczestnika (np. 10 userów - 10 postów - 9 razy Wam się dostaje),

16 godzin temu, BMF napisał(a):

Nie no, roasty i stand upy (sry not sry) to nie moje klimaty faktycznie - zamysł jest taki, żeby to miało 'rozrywkową' formułę, bo ja tam do jakiegoś julekstepa nic nie mam pewnie (tzn. do nikogo nic nie mam, to forum na wypizdowie, lol). ;] A na każdego kto jest tutaj +5 lat są dobre kwity, więc mogłoby być śmiesznie. ;]

IMO mocno przeceniasz kreatywnosc uzytkownikow i trzebaby byc chyba zawodowcem by sklecic 10 dobrych tekstow na temat 10 roznych osob [z ktorych czesc znasz slabo].
Ja proponuje gruba modyfikacje tych zasad:
w jakims zalozonym okresie [tydzien? 2 tygodnie?] kazdy moze napisac posta roastujacego dowolnego wybranego uzytkownika.
Z tego watku nie moze byc zadnych banow za obraze przez moderacje, ale oczywiscie chodzi o kreatywne docinki, a nie pare przeklenstw obok siebie.
Ktory post w watku zbierze najwiecej lajkow od przegladajacych wygrywa, ale i tak wazniejsze beda te ktore nas rozbawia ;->

O ile za klasycznym stand-upem nie przepadam (poza jakimiś wyjątkami) to formuła roastów jest całkiem ok i to również w polskim wydaniu.

Inna sprawa, że dużą rolę odgrywa charyzma komika - te same suchary opowiedziane przez jakiegoś randoma brzmiałyby dużo mniej zabawnie niż opowiedziane przez takiego przykładowego Sochę. 

Akurat Socha ma beznadziejne żarty i wymusza reakcję widowni swoim natarczywym śmiechem. Przy tym ma jakąś taką dziwną manierę i popada w narcyzm. Bardzo przereklamowany.

Dużo bardziej polecam Zalewskiego, Lotka, Krajewskiego, Leję. Ponteffski bardzo fajny.

Szulowski jeszcze świetny.

19 godzin temu, wiLQ napisał(a):

IMO mocno przeceniasz kreatywnosc uzytkownikow i trzebaby byc chyba zawodowcem by sklecic 10 dobrych tekstow na temat 10 roznych osob [z ktorych czesc znasz slabo].
Ja proponuje gruba modyfikacje tych zasad:
w jakims zalozonym okresie [tydzien? 2 tygodnie?] kazdy moze napisac posta roastujacego dowolnego wybranego uzytkownika.
Z tego watku nie moze byc zadnych banow za obraze przez moderacje, ale oczywiscie chodzi o kreatywne docinki, a nie pare przeklenstw obok siebie.
Ktory post w watku zbierze najwiecej lajkow od przegladajacych wygrywa, ale i tak wazniejsze beda te ktore nas rozbawia ;->

Generalnie zgoda, że początkowe założenia @BMFa mogą być zbyt ambitne. Mam dwa pomysły jak mogłoby to wyglądać żeby wypaliło:

1) to co Ty podałeś, ale roastować można tylko uczestników roastu (trochę jednak przypał żeby bez moderacji jechać do spodu z kimś, kto połknął kij od miotły i kompletnie nie chce się w to bawić); każdy po jednym poście i najlepszy wygrywa;

2) wariant bardziej rozbudowany, czyli wylosować wśród uczestników drabinkę i zrobić roast h2h, gdzie obie osoby z pary piszą wzajemnie na siebie teksty (najlepiej do jakiegoś neutralnego prowadzącego ATF, a on wrzuci publicznie oba posty na raz); potem głosowanie i zwycięzca przechodzi dalej (i tak do finału).

5 minut temu, Kily napisał(a):

Generalnie zgoda, że początkowe założenia @BMFa mogą być zbyt ambitne. Mam dwa pomysły jak mogłoby to wyglądać żeby wypaliło:

1) to co Ty podałeś, ale roastować można tylko uczestników roastu (trochę jednak przypał żeby bez moderacji jechać do spodu z kimś, kto połknął kij od miotły i kompletnie nie chce się w to bawić); każdy po jednym poście i najlepszy wygrywa;

Tez o tym myslalem, ale to nie skonczy sie tym, ze wezmie udzial pare osob na krzyz i tylko na ich temat bedzie mozna cos napisac? Lyso troche wyjdzie.

5 minut temu, Kily napisał(a):

2) wariant bardziej rozbudowany, czyli wylosować wśród uczestników drabinkę i zrobić roast h2h, gdzie obie osoby z pary piszą wzajemnie na siebie teksty (najlepiej do jakiegoś neutralnego prowadzącego ATF, a on wrzuci publicznie oba posty na raz); potem głosowanie i zwycięzca przechodzi dalej (i tak do finału).

To ciekawy pomysl, ale tylko pod warunkiem, ze by sie zebralo odpowiednio duzo chetnych na taka drabinke i to jeszcze ladnie podzielna ich liczba czyli np 16.

Godzinę temu, Kily napisał(a):

Opcja 1) luz