Skocz do zawartości
karpik

Draft 2021

Rekomendowane odpowiedzi

co by się musiało stać, żeby Celtics byli w top 5 jak tu prognozujecue?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo prosto. Kończą sezon na #10-14 miejscu i maja farta w loterii. I są top 4 wtedy. 

Pierwszy raz jak kliknąłem lotto w tankathlonie to mi wyszło ze 3 z 4 pierwszych ekip to były zespoły spoza top3 tankerow. Mega mi się to spodobało. 

Toronto wygrało loterie a drugie było Cavs o ile pamietam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, ely3 napisał:

@BMF

Ech myślałem ,ze wrzucisz coś więcej niż pierwszy z brzegu filmik z YT. Ja już nawet widziałem jakieś scouting reporty na jego temat czy nawet całe mecze reprezentacji  i skróty meczów ligowych. Ale ciekawiło mnie czy ktoś widział całe jego mecze i jak wygląda bo jednak robienie 20/10 w wieku 18 lat w bardzo mocnej lidze tureckiej to jednak jest intrygujące. Wygląda mi na dobrego obrońcę zespołowego i dobrego w post ale średnio dobrego na obwodzie bo zostawia za dużo miejsca ... . Wydaje się ,mieć dobry jumper . Do tego 80% z linii dla wysokiego to też zazwyczaj dobry prognostyk czy wyrobi sobie rzut za 3.

@blackmagic

Na podstawie jednego filmiku uważasz ,że on nie ma legit jumpera? Czy ogólnie widziałeś więcej

Obejrzałem 3 takie mixy i długi skrót z meczu Turcja Szwecja i facet na jakieś 100 akcji mial 2 trójki i jeden rzut z dalszego dystansu. W lidze rzuca trójki na 20% więc ogólnie chyba można bezpiecznie przyjąć że nie ma jumpera skoro z niego nie korzysta. 

W obronie na pilce dalej od kosza widziałem 2 akcje i 2 razy nie nadążał na nogach. 

Ogólne mam nadzieję że się mylę ale imho jego gra się nie skaluje na NBA. 

Na poziomie NBA nie daje rim protection, nie rozciąga gry, obok niego musi grać dobry defensor rozciągający grę. W ataku daje sporo mniej niż jokic, w obronie ma podobne ograniczenia. Nie wiem na ile te mankamenty można poprawić. Imho jego zbiórki, gra z piłką, bloki na poziomie NBA nie będą tak wychodziły jak w lidze tureckiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tecu@january

Marcus Bagley czy Greg Brown z Texas? Który z nich jest lepszy po obu stronach parkietu. I czy w ogóle w tej klasie jest ktoś po koniec pierwszej rundy z potencjałem dobrej obrony i przyzwoitej trójki?

A taki Boston ? Bo rok temu w mockach nie schodził poniżej TOP5 ale był tak kiepski w tym sezonie ( ale widziałem raptem dwa mecze więc mój punkt widzenia może być wypaczony) ,że teraz widzę go w okolicach 30-40 miejsca i nie wiem czy ktoś źle ocenił jego potencjał w HS ( spadek spektakularny nawet Labissiere nie miał takiego) czy jednak miał pecha w NCAA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ely3 napisał:

@Tecu@january

Marcus Bagley czy Greg Brown z Texas? Który z nich jest lepszy po obu stronach parkietu. I czy w ogóle w tej klasie jest ktoś po koniec pierwszej rundy z potencjałem dobrej obrony i przyzwoitej trójki?

A taki Boston ? Bo rok temu w mockach nie schodził poniżej TOP5 ale był tak kiepski w tym sezonie ( ale widziałem raptem dwa mecze więc mój punkt widzenia może być wypaczony) ,że teraz widzę go w okolicach 30-40 miejsca i nie wiem czy ktoś źle ocenił jego potencjał w HS ( spadek spektakularny nawet Labissiere nie miał takiego) czy jednak miał pecha w NCAA

Jeszcze @tangiers należy oznaczyć przy takim pytaniu. No i @BMF może też coś podgląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, memento1984 napisał:

hello, kto tam bedzie z #5 ?

Na ten moment wydaje się, że Kuminga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, ely3 napisał:

Marcus Bagley czy Greg Brown z Texas? Który z nich jest lepszy po obu stronach parkietu.

Brown to dla mnie spore rozczarowanie. Czysty atletyzm, jakiś tam rzut, niskie bbiq (10 asyst na 520 minut gry) , trochę tweener, który może i ma potencjał, ale ja w niego osobiście nie wierzę. 

Bagley miał dobry początek sezonu, później kontuzja i trochę słabiej. Mądry gracz, dobry rzut, dobra obrona, pewnie potencjał mniejszy, ale pewniejszy wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

miara po Bracholu jest:

co to ma wspolnego z draftem? mozesz nie zasmiecac forum 'infoskami' zawierajacymi slowo 'denver'. z gory dziekuje!...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

miara po Bracholu jest:

Na miniaturce video wygląda jak skrzyżowanie Portera i Murraya :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, kcp78 napisał:

co to ma wspolnego z draftem? mozesz nie zasmiecac forum 'infoskami' zawierajacymi slowo 'denver'. z gory dziekuje!...

Ale jakiś taki pocket Rocket?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jonathan Givony @DraftExpress 

55m 
Source: The NBA has informed teams that fully-vaccinated NBA personnel are permitted to travel overseas to evaluate draft prospects once again. The NBA had banned international travel since October 9th of 2020.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.11.2020 o 10:35, matek napisał:

J. Green i T. Clarke - moi dwaj kolesie do obserwacji na ten moment. 

Clarke wczoraj po jeździe na czerwonym zginął w wypadku samochodowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, january napisał:

Clarke wczoraj po jeździe na czerwonym zginął w wypadku samochodowym.

Widziałem. W takim razie zostaje Green. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 9.04.2021 o 13:08, ely3 napisał:

Marcus Bagley czy Greg Brown z Texas? Który z nich jest lepszy po obu stronach parkietu

Brown to tier niewypałów z HS. BJ Boston etc. Może jeszcze wypali, jednak śmierdzi bustem. Ale nie można przekreślać, że pójdzie wysoko za treningi sam na sam z koszem (Reddish). Bagley mnie nie przekonuje.

Było o Sengunie - niedoceniany mega typ. Przy tym co pokazuje spokojnie można go rozważać z wysokim pickiem.

Nie było o Giddeyu - co jest ciekawe, bo gra znacznie lepiej niż LaMelo Ball w tej lidze (wiadomo - inna dynamika, ale wciąż), poprawił się mocno na przestrzeni sezonu jak chodzi o pewne aspekty, a gdzieniegdzie dalej jest traktowany jako fringe 1st rounder.

Trochę mało docenieni są za to co robią vs inny level oponentów niż w NCAA. Zresztą dotyczy to też dalszych (poza Greenem i Kummingą) prospectów z Ingite - Todda i Nixa.

@memento1984 pytałeś o ready gracza z czołówki draftu do Cavs? Top5 będzie to się bierze kogoś stamtąd, a z 6+ pickiem jest bardziej sprawa skomplikowana, bo tam nie ma totalnie ready freshmana na SF-PF.

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, january napisał:

yło o Sengunie - niedoceniany mega typ. Przy tym co pokazuje spokojnie można go rozważać z wysokim pickiem

2 miesiące temu nie było go chyba w żadnym mocku. Miesiac temu zaczął się  pojawiać . A teraz widze ,że w USA zaczęli ogarniać ,że 18 latek kręci cyferki z kosmosu w o wiele mocniejszej niż NCAA lidze i nawet zaczął pojawiać się w TOP10 . Z drugeij strony ten draft na razie wygląda na mocną piątke a potem dziura więc taki Sengun powinien wysoko trafić. Patrząc na to jak rzuca wolne to ma szanse wyrobić sobie rzut na poziomie Mehmeta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, ely3 napisał:

2 miesiące temu nie było go chyba w żadnym mocku. Miesiac temu zaczął się  pojawiać . A teraz widze ,że w USA zaczęli ogarniać ,że 18 latek kręci cyferki z kosmosu w o wiele mocniejszej niż NCAA lidze i nawet zaczął pojawiać się w TOP10 . Z drugeij strony ten draft na razie wygląda na mocną piątke a potem dziura więc taki Sengun powinien wysoko trafić. Patrząc na to jak rzuca wolne to ma szanse wyrobić sobie rzut na poziomie Mehmeta

Nie wiem, ja go pamiętam z dyskusji na redditach i tt od dawna, ale nie będę się spierał, mocków tak nie śledzę.

Nie tyle dziura, co szeroka gama prospectów na podobnej półce w przedziale +- 6-20? Bardzo ciekawy będzie draft po 5 picku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi