Skocz do zawartości
nba2midnight

Los Angeles Lakers 2020/2021

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
43 minuty temu, karpik napisał:

Nie, no wiadomo, że wszystko się może zdarzyć, to podstawa, też lubię tę scenę z Chłopaki nie płaczą.

No, ale jak niby mieliby podpisać Lakers tego kałaja? On może się nie zgodzić grać za MLE.

Może (bardzo mało prawdopodone) zgodzić się na mniej niż max na np. rok. Tyle po oczyszczeniu salary w odpowiedniej kolejności mogliby mu Lakers dac. Zresztą tu nawet o Kalaja nie chodzi. Sednem tej wypowiedzi bylo to, ze w to lato, wbrew pozorom, przy pewnych mozliwosciach zakonczenia sezonu mozemy byc swiadkami wiekszej ilosci ruchow(w rhm niespodziewanych) niz sie zaklada, bo np dominujaca wygrana Nets moze wymusic nowa rzeczywistość i np. konieczność budowy nowych BIG3.

Sam KL zas - Już teraz nie pamiętam liczb dokładnie, może pamiętasz to mnie popraw. Kawhi sam mówił, że Lakers byli na bliskim drugim miejscu do jego podpisania, ale ostatecznie poszedl do Clippers. Ponoc tez bylo tak, że jak drugiego stara by mu nie sciagneli, to poszedłby do Lakers. A wtedy co pamiętam Lakers też Maxa nie mogli mu dac.

Zresztą Lakers zostawiaja sobie dość duża elastyczność w kontraktach I są raczej na krótki termin, a te co podpisali na dłużej są akurat takiej wysokości, żeby z dwóch-trzech takich można było to pchnac za konkret gracza. Wątpię żeby znowu czekali I liczyli na KL, dlatego jest to bardzo mało możliwe(sądzę że z Clippers podpisze jednak). Niemniej, jeśli by się tak zdarzyło ze jest kolejny mierny wynik Clippers w PO, Kawhi ma dosc, ale chce zostac blisko domu i sam idzie do Lakers widząc, że np inaczej BIG 3 się pchnac nie da (akurat Clippers ma dużo bardziej zjebane salary w sensie c***owosci kontraktów niż Lakers, a więc mniejsza możliwość zmian przez trejdy) I chce grać dla Lakers, to po prostu trudno mi uwierzyć, że Rob że LJ I AD tak o go po prostu spuszcza na drzewo i nie zaczną kombinować jak to wszystko poczyscic, żeby dac KL jak nie Maxa, to jak najbliżej niego (A w przypadku braku tytułu Lakers, jak pisałem, zapewne tylko AD I LJ byliby nietykalni).

Bardzo mało prawdopodobny scenariusz, ale nie niemożliwy. Zresztą tu nawet w miejsce Leonarda wstaw innego gracza - np zakladajac bardzo malo mozliwy scnariusz, ze Chris Paul jednak odstepuje od oststniego roku kontraktu. No ale jakby jakims cudem sie stalo to watpie, ze LJ by tak to przepuscil. Bo nie dosc ze superstar to i prywatnie przyjaciel.

I możesz się śmiać z takich scenariuszy itd. ale poważny GM w poważnej organizacji oprócz przygotowywania opcji na najbardziej realne wyjścia, na pewno przygotowuje też jakiś plan działania na wyjątkowe okazje, gdy sprzyjają gwiazdy. Choćby po to żeby wtedy moc wyprzedzić konkurencję I działa szybko. A jak się czyta o Pelince I słucha ludzi co z nim pracowali, to facet ma plany A, B, C itd. Dlatego też tego bym nie wykluczam całkowicie, obojętnie na jakim stopień możliwości to oceniamy.

Edytowane przez nba2midnight

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, nba2midnight napisał:

Może (bardzo mało prawdopodone) zgodzić się na mniej niż max na np. rok. Tyle po oczyszczeniu salary w odpowiedniej kolejności mogliby mu Lakers dac

Aha, mniej niż max, czyli ile? Bo jeśli założymy, że LeBron i Davis zostają, a Lakers wymieniają resztę za cap space, to powinni mieć na oko 20-22 mln do wydania. Myślisz, że Kawhi tyle starczy? Czy trzeba będzie jednak pomyśleć o sign-and-trade za LeBrona?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, karpik napisał:

Aha, mniej niż max, czyli ile? Bo jeśli założymy, że LeBron i Davis zostają, a Lakers wymieniają resztę za cap space, to powinni mieć na oko 20-22 mln do wydania. Myślisz, że Kawhi tyle starczy? Czy trzeba będzie jednak pomyśleć o sign-and-trade za LeBrona?

Nie wiem ile mu starczy czy nie starczy. Nie siedzę w jego głowie i co tam będzie za jakiś czas. Jak powiedziałem- sensem było to, że jeśli np Nets przejada się po lidze w dominujący sposób I np takich Lakers z najlepszym duo gładko pykna, to bedzie to jasny sygnal dla ligi, ze ... kurde nawet najlepsze duo jest duzo za takim BIG 3 wiec trzeba dzialac. I wtedy ci wszyscy ktorzy odpadli wczesniej zobacza, ze skoro nie dali rade szczebel nizej, to juz sie robi powaznie I jak się chce coś jeszcze w tej lidze ugrać, to trzeba łączyć siły. A to może do najróżniejszych kombinacji doprowadzić.

A wtedy już jakie motywacje się załącza u niektórych to nie mam pojęcia. Jedni mogą uznać, że ważniejsze jest legacy I pierścienie I chca coś wygrac(sam Hardena przecież też mógł wziąć 50 baniek za rok Rockets I odrzucił, bo uznał że woli dużo, choc mniej, kasy ale z pierscieniem. Garnett też swego czasu mnóstwo poświęceń robił dla pierścionka. Różni ludzie mają różne motywacje), a inni moga uznac ze jednak wola kase itd.

Do której grupy wejdzie Kawhi(teraz kumam że czepiamy się jego I gadamy o nim, ignorując resztę wypowiedzi, żeby na siłę na jednym przykładzie udowodnić, że tak na pewno nie będzie. O to chodzi, prawda @karpik?) nie wiem. Tak jak pisałem- jak miałbym strzelać to pewnie wybierze extension z Clippers, ale ja nie chce na pewno nic wykluczać.

Ale już zostawiając KL, to sądzę (moje zdanie tylko, zobaczymy po czasie czy sluszne), że przy założeniu, iż Nets pykaja gładko lige, możemy być świadkami scenariuszu, że ktoś z czołowych potencjalnych wolnych agentów motywowany chęcią zdobycia pierścienia godzi się na redukcję znaczna zarobków, byleby stworzyć nowe BIG 3 lub coś co BIG 3 będzie przypominac. Tak samo jak sądzę (znowu moje tylko przypuszczenie), że ci co się do tej pory nigdzie nie ruszali mogą jednak zechciec zmienić otoczenie.

Jak też koniecznie np chcesz się do mnie przyczepic, obsmiac co mówię lub za parę miesięcy dowalic jednozdaniowca lub mema do jakiegos cytatu ze mnie wyrwanego z kontekstu to ok. Wszystko masz spisane I będzie tutaj czekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co tu się odwala. Kawhi w LAL? Jakby chciał to byłby tu tworząc BIG3. Chciał wydymać Lakers, wydymał siebie. 

Zejdzie na ziemię, a to mi piszą niby, że trolluje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O matko... co mnie podkusilo napisać o tym nieszczęsnym KL... to jest naprawdę niesamowite jak się tutaj czepia niektórych trzeciorzednych rzeczy i robi z tego prawdziwe zagadnienie - problem...

Nie było Kawhiego,  wstawmy w jego miejsce trzy X ... lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to tak. Do na pewno nie grających LJ, AD i Dudza dołącza zapewne znowu Kuzma, Caruso(knee) i Gasol(harmstring)... będzie grubo.

Za to wróci z zawieszenia THT najpewniej. Schroeder, KCP, Wes, Kieff, Drumm, a z ławki THT, MCLemore,Harrell, a do tego Cacocki i inne Baby Giannisy... vs Nets w prawie pelnym składzie... that's gonna be fun.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może warto zadać sobie pytanie:

Czy sztab medyczny w LAL ogarnia?

Bo to wygląda aż nadto dziwnie. 

Ciężko uwierzyć w takie przypadki. Ilość kontuzji w sezonie jest wyjątkowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, KeepItDirty napisał:

Może warto zadać sobie pytanie:

Czy sztab medyczny w LAL ogarnia?

Bo to wygląda aż nadto dziwnie. 

Ciężko uwierzyć w takie przypadki. Ilość kontuzji w sezonie jest wyjątkowa.

Może być też opcja, że jakieś tam urazy są, ale też to dobra okazja by najważniejszym graczom (LJ , AD, Kuzma) dac trochę odpocząć przed najważniejszą częścia sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przez bilans Vogel na pewno COY nie zostanie, ale naprawde nawet o nim nie wspomniec przy takiej dyskusji to wrecz nietakt!

image.thumb.jpeg.f467c04ed97c56a8f51273561de567a5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Another fun one: Marc Gasol has the 6th-highest turnover percentage in the NBA. Another reason to be mad at Pelinka for bringing him in!!!!! The player with the highest turnover percentage in the NBA is Dwight Howard.

no to chyba na plus, progres o 5 pozycji :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dobra, trzeba rozgrzeszyć Vogela - jeśli Marc zmaga się z urazem to nic dziwnego, ze zostawił go z Toronto poza grą. Dziś znów ponadto bez Kuzmy i Matthewsa. Cholerne kontuzje...

Po pierwszej połowie Lakers są +3, a ich prowadzenie nie jest przypadkowe (do połowy 2 kwarty utrzymywała się przewaga +10 punktów). Pewnie nie utrzymają tego w drugiej połowie, tym niemniej Nets chyba odczuli troszkę poziom defensywy LAL.

Drummond będzie nadwyżką nad Gasolem przede wszystkim jeśli chodzi o poruszanie się - na zmianach krycia przeciwko niższym Andre jest o wiele szybszy na nogach aniżeli Hiszpan (szybszy chyba także od każdego z centrów, których mieliśmy w zeszłym roku), co sprawia, że stanowi kolejną wartość dodaną do i tak dobrej już defensywy.

Niemiec dzisiaj na drugim biegunie jeśli chodzi o skuteczność, wpada mu niemal wszystko, w dodatku umiejętnie miesza ataki bo i atakuje obręcz i punktuje z półdystansu oraz za 3 :)

edit:

126-101 dla Lakers :D Jeden z lepszych do oglądania meczów Lakers w tym sezonie. A Nets? No cóż, obrona wciąż do poprawy, skoro tak wybrakowani LAL dzisiaj momentami bardzo łatwo punktowali.

Edytowane przez Geronimo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Caruso ze statement game. Defensywa Lakers to co jest coś pięknego. W tym aspekcie czapki z głów przed Frankiem. Jak to mawia Schroeder that's tuff 🔥💯

Kuzma chyba się ziomkuje z pidżejem tuckerem LOL co to jest za outfit. @rw30 Jak oceniasz?

EyqPQsOVIAMfkPL?format=jpg&name=4096x409

Edytowane przez ttr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Co tu napisać. 

Wow. Ta energię, ta agresja, ta chęć pokazania, że bez swoich gwiazd potrafią była niesamowita. 

Mina Hardena na ławce bezcenna.

To co robi w obronie zespół pod wodzą Vogela to jest kosmos. 

Edytowane przez KeepItDirty
Zmiana słowa. Powtórzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie wim co w tym meczu bylo bardziej niezwykle ... 126 pkt Lakers, czy tylko 101 Nets ... 

Skipy Baylessy i inne media dobrze ze maja cala niedziele na przemyslenia i robienie narracji, bo to co tu sie odjebalo, to chyba im mowe odebralo(w koncu Lakers mielo byc skresleni, defensywa miala byc przestarzala, a Nrs miwli wszystko walcowac - czasem czulem sie jak jeden z garstki odludkow mowiacych inaczej- po piwku @ttr?). Zreszta jak ktos ogladal mecz z Clippers, to widzial ze podobnie moglo byc tam, gdyby im open looki wchodzily.

Nie ma co wyrokowac, nie znaczy to z automatu, ze teraz Lakers wszystko przejada itd. Absolutnie nie. Niemniej ile ziaren niepewnosci zasiali w sercach Nets i reszty ligi to ich. To tylko podtrzymalo moje zdanie, ze w serii best of seven nie widze kto mialby ich pokonac.

Naprawde czekam az wroca LJ i AD i chce zobaczyc jak to bedze wtedy dzialac. To moze byc przepiekny walec,

Drummond dopiero drugi mecz, ale patrzac jak naprawde niezle mu idzie, to przy AD i Jamesie, to facet bedzie mial zerowisko. Wiadomo ze interior defense Nets to zart, ale Drummond ich tam zdominowal. To nie ka co posac nawet jak beda musieli sie zmierzyc jeszcze z AD i Bronem...

Jak oni nagle tego McKinniego wytrzasneli na tyle minut i z taka gra, nie wspominajac o odnalezionym rzucie McLemore’a? Damn...

A i jeszcze odnosnie naszej rozmowy czy Lakers bez LJ i AD, to zespol na PO czy nie. Pisalem tam, po poerwszych porazkach, ze tej druzynie trzeba wiecej czasu, by to zgrac, zatrybic, a nie jebac od razu i skreslac. Nie chce wracac do tej dyskusji teraz, ale chce tylko powiedziec, ze Vogel mnie tu mega zaskoczyl, bo nie sadzilem, ze to az tak szybko pouklada. Naprawde czapki z glow. Jesli tylko nie beda kaleczyc za trzy, niech robia nawet tylko przecietne lub troche ciut pod staty w tym obszarze i to bedzie potwor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli Lakers jest 5-6 od czasu kontuzji JAmesa... Hmm może jednak to nie jest wsparcie na góra 15 zwycięstw jak co niektórzy prognozowali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może wygrywali ze słabymi drużynami i nets to pierwszy legitny team, który pokonali, więc tak naprawdę niewiele to mówi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, lorak napisał:

a może wygrywali ze słabymi drużynami i nets to pierwszy legitny team, który pokonali, więc tak naprawdę niewiele to mówi?

Przegrali z wszystkimi drużynami na plusie ( poza jedna) i wygrali z wszystkim drużynami na minusie ( poza jedna) więc 5-6 wygląda raczej na oddanie rzeczywistego poziomu ekipy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Nets to kolos na glinianych nogach? 

Popsuli mi noc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi