Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.04.2021 o 08:07, Kołczu33 napisał:

Też bym się bał jeździć na interwencje do niektórych dzielnic, będziesz chciał pomóc, uratujesz komuś życie, a najpopularniejszy sportowiec wrzuci moją mordę na Twittera. To już lepiej być strażakiem

ale w stanach Policjanci sa wlasnie zatrudniani przez konkretne dzielnice, a nie jakas tam centralna jednostka Policji. Zatrudniajac sie -> wiesz gdzie bedziesz jezdzil, 10/10 interwencji. Proste kapcioszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2021 o 19:01, fluber napisał:

Doprowadzi to do tego, że powstanie szara strefa. Ja bym przewrotnie poszedł w drugą stronę i zezwolił ponownie na reklamowanie fajek. Kto chce i tak zapali niezależnie od wszystkiego (Czy reklamy alko sprawiają, że częściej zaglądacie do kieliszka/pokala?) a np. taki motosport by sporo zyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pepis21 napisał:

Doprowadzi to do tego, że powstanie szara strefa. Ja bym przewrotnie poszedł w drugą stronę i zezwolił ponownie na reklamowanie fajek. Kto chce i tak zapali niezależnie od wszystkiego (Czy reklamy alko sprawiają, że częściej zaglądacie do kieliszka/pokala?) a np. taki motosport by sporo zyskał.

Spokojnie, na motosport też przyjdzie czas 😉 Chyba, że elektryki 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 13:03, lorak napisał:

https://edition.cnn.com/2001/BUSINESS/07/16/czech.morris/ (na początku jest link do samego dokumentu).

tak, ale nie byłoby oszczędności z powodu przedwczesnych śmierci.

Czy dobrze widzę, ze to badanie sprzed 20 lat? 
 

Oszczędności z powodu przedwczesnej śmierci są niewątpliwie kuszące, ale warto tez pamiętać, ze starsi ludzie to konsumenci oraz pomoc w wychowywaniu wnuków. Te aspekty są ciężko policzalne, a niewątpliwie są pożądane społecznie. 
 

No i wcale nie jest powiedziane, ze więcej pomiędzy w rękach rządu, których tych pieniędzy wydawać efektywnie nie potrafi, to cos dobrego :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RappaR napisał:

Ale rząd wydaje pieniądze dużo bardziej efektywnie od obywateli :)

Oczywiście nie znam danych, wiec tutaj upierać się nie będę, jednak wedle mojego subiektywnego wrażenie w Polsce rozliczanie polityków z pieniędzy publicznych nie stoi na najwyższym poziomie :) 

Chociaz to chyba przypadłość wszystkich postkomunistycznych krajów. 

Dlatego masa pieniędzy jest przepierdalna, zasila prywatne kieszenie albo nieefektywnie wykorzystywana. Biorąc to pod uwagę, ciężko mi jest się przekonać do argumentu @lorak o tym, ze a przynamniej nie musimy wydawać na emerytury :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MMM2121 napisał:

Oczywiście nie znam danych, wiec tutaj upierać się nie będę, jednak wedle mojego subiektywnego wrażenie w Polsce rozliczanie polityków z pieniędzy publicznych nie stoi na najwyższym poziomie :) 

 

Cóż. Z Twoim wrażeniem dyskutować nie mogę, jest to rzecz niepodważalna jak i całkowicie niezależna od faktów :)

Znam jednak swoje wydatki i wiem, że nie ma nic w nich efektywnego, ot 80% wydatków to głupie zachcianki i jestem pewien, że państwo polskie znalazłoby lepsze pomysły na inwestycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba dwa różne aspekty. Trudno aby państwo kupowało air maxy lub sponsorowało skoki na bangi. Patrzysz na to z perspektywy przedmiotu zakupu danego dobra a nie jakości wydania środków z optymalizacja cenowa. 
Wydatki budżetowe są ukierunkowywane funkcyjnie.
Ale już sama jakość przeprowadzanych przetargów publicznych jest mocno wątpliwa. 
Trudno abyś podczas swoich zakupów celowo szukał produktu droższego a równocześnie gorszego. W zamówieniach publicznych przy takim szukaniu oferty rośnie marża i zysk dostawczy/wykonawcy i dzięki temu rośnie „prowizja” za wygranie przetargu. sam zakup często gęsto jest bez optymalizacji kosztów jakości i tworzony jest na potrzeby prywatnego zysku. 
Samo przesuwanie środków na wątpliwej jakości cele jak misja społeczna TVP wsparcia jednych środowisk względem drugich to tez pole do dyskusji. 
haslo tanie państwo to kolejny mit i nie wmówisz mi ze utrzymywanie tych zusow krusow jest optymalne i porównywalne z firmami sektora prywatnego. 
Kwestie bonusów i premii w spółkach SP to dobry materiał na powieść sensacyjna z elementami humoru. 
 

odrzucając twój kontekst co się powinno kupować stwierdzam ze lepiej wydasz swoje pieniądze na nowy TV niż PP na czołgi maseczki czy sektor SSP. 
 

to czy potrzebny Tobie nowy to zupełnie inna sprawa. Chodzi mi o to ze zrobisz to starannie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

To naprawdę? A czemu tak? To tylko w jakiejś sieci czy całym rejonie?

No naprawdę:) Ponieważ firma koral była na tyle przytomna żeby dać reklamować lody najpopularniejszym youtuberom w Polsce ale nie na tyle przytomna żeby przewidzieć jakie będą tego skutki:) 

Te lody powinny być w biedronce i lidlu ( w biedrze miały być przez tydzień w promocji). Jak byłem o 10 rano w sklepie pierwszego dnia tej promocji to tylko widziałem dzieciaki biegajace za pracownicami które tlumaczyly że już nie ma:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Ale ja byłem tylko po guacamole:) 

To dobrze. Bo jesteśmy w temacie zagranicznym i te lody to straszny off top. 
Ogolnie chyba wszędzie na świecie od czasu do czasu są jakieś pierdolki rozchwytywane. Jest to przerażajace o tyle ze dla wielu skuteczny zakup takiego loda rośnie do rangi największego sukcesu dekady. Popyt podaż. Piękna rzecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ignazz napisał:

To dobrze. Bo jesteśmy w temacie zagranicznym i te lody to straszny off top. 

Czy ja wiem czy taki straszny.

'Ekipa friza' to jeden z wielu przykładów jak toćka w toćkę kopiujemy pato-zjawiska z zachodu (przecież w PL skopiowali nawet to że w 'ekipie' jest karzeł lol). Mnie - jako ojca 4-latki - to trochę przeraża tbh :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.