Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Sebastian napisał:

To w tym dobrego, że wymyśliło to paru głupków, którzy się tam znaleźli ale mądra reszta nie zareagowała a lewacka akcja wylewania Ciechana była masowa :) Od razu wiadomo kto głupszy 😜

Ja zwykłem nie wybierać między głupimi 

Wolę ich olewać 

A Ciechan się strasznie zjebał btw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

akurat ponoblowe statystyki zakupow pod ustawienie na polke sa meh :P

Jeszcze przed Noblem miała ponad milion sprzedanych egzemplarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, WD_czterdzieści napisał:

Znów ta ściana wschodnia głosuje na "buractwo" :P

A sam kandydat stwierdził ze dopiero teraz pod jego rządami wróci "demokracja", widac te wybory uważa za niedemokratyczne, pewnie sfałszowane czy coś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, jack napisał:

Pytam - czy TY czytasz? Po Noblu każdy pisarz ma hajpa. 

30 minut temu, darkonza napisał:

Znów ta ściana wschodnia głosuje na "buractwo" :P

A sam kandydat stwierdził ze dopiero teraz pod jego rządami wróci "demokracja", widac te wybory uważa za niedemokratyczne, pewnie sfałszowane czy coś

Samorządowka wyborczo jest lekko poje****. Developerka rządzi w mieście i tak. 

Edytowane przez Deltuś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Deltuś napisał:

Pytam - czy TY czytasz? Po Noblu każdy pisarz ma hajpa. 

Wyobraź sobie, że tak. Czy ta informacja coś zmieni w twojej bańce? Tam gdzie covid to grypa, nikt nie czyta Tokarczuk a Grzegorz Braun to mąż stanu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, jack napisał:

Wyobraź sobie, że tak. Czy ta informacja coś zmieni w twojej bańce? Tam gdzie covid to grypa, nikt nie czyta Tokarczuk a Grzegorz Braun to mąż stanu. 

a PTB idą znów na mistrza :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Deltuś napisał:

Jednak poziom,poniżej dna istnieje 

W sumie delta..   🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Deltuś napisał:

to już nie bańka ale sroga bania 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, josephnba napisał:

Połowie tych kretynów wcześniej trzeba powiedzieć gdzie kupuje się książki a dopiero potem jak je odesłać 

When you come across fake Spider-man in the game, who would have loved to  see an interaction like this as a tribute to this meme? : SpidermanPS4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, jack napisał:

A ile czytasz książek miesięcznie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Sebastian napisał:

A ile czytasz książek miesięcznie ? 

Niewiele czytam, właściwie nadrabiam w czasie urlopu. 8-10 książek rocznie. Ale miałbym co odesłać, nie martw się, moja żona zwykle 50 rocznie przekracza.

Śmieszne, trochę, takie pytanie bo nawet jakbym nie przeczytał żadnej w życiu to przecież tego nie napisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Tecu napisał:

niesamowite - jak tak symetryczny z natury temat można potraktować aż tak stronniczo

gazeta.pl where amazing happens ❤️ 

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, RappaR napisał:

When you come across fake Spider-man in the game, who would have loved to  see an interaction like this as a tribute to this meme? : SpidermanPS4

Props, ale on i tak nie skuma o co chodzi z tym obrazkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, julekstep napisał:

niesamowite - jak tak symetryczny z natury temat można potraktować aż tak stronniczo

gazeta.pl where amazing happens ❤️ 

Co tam jest takiego stronniczego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, jack napisał:

Niewiele czytam, właściwie nadrabiam w czasie urlopu. 8-10 książek rocznie. Ale miałbym co odesłać, nie martw się, moja żona zwykle 50 rocznie przekracza.

Śmieszne, trochę, takie pytanie bo nawet jakbym nie przeczytał żadnej w życiu to przecież tego nie napisał.

Dla mnie nie jest śmieszne. Ja czytam około 20-25 rocznie bez powtórek  ale książek Tokarczuk nie czytałem. Moja żona ma jakaś i pewnie bym sięgnął ale teraz mam już awersję do autorki.

A jeśli zakładasz że musisz skłamać w duskusji to znak, że nie powinieneś brać w niej udziału. Nie idz w darkozizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, Tecu napisał:

Co tam jest takiego stronniczego? 

wszystko?

przykłady:

- jako medialny demon pierwsze jest wymienione Fox News (i ta nazwa pojawia się dużo częściej niż jakakolwiek inna nazwa medium)

-  "Czy byłbyś niezadowolony, gdyby twoje dziecko poślubiło osobę z drugiej strony politycznej barykady?". Wtedy tylko 4 procent odpowiedziało twierdząco. Teraz aż 50 procent republikanów nie chciałoby mieć demokraty w rodzinie - jest masa różnych badań na ten temat, czemu akurat wybrano wyniki z voxa (maksymalny lewicowy bias) a nie np stąd: https://today.yougov.com/topics/politics/articles-reports/2020/09/17/republicans-democrats-marriage-poll  (już abstrahując od gównianego źródła to ten poll z Voxa jest z 2014.....)

- masa wrzut na Trumpa (bez bawienia się w podobne wyliczanki względem Obamy czy choćby teraz  Bidena)

- akcja na kapitolu przywołana w dwóch miejscach i ani słówka o BLM (które miało jakieś 100 raz większy impakt i spowodowało 1000 większe straty) wtf?

- kosmici od republikanów określeni jako najbardziej ekstremalni a kosmici od demokratów jako najbardziej PROGRESYWNI (no k**** pls xD)

dalej przestałem czytać ten instruktaż myślenia, bo serio szkoda czasu

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Sebastian napisał:

Dla mnie nie jest śmieszne. Ja czytam około 20-25 rocznie bez powtórek  ale książek Tokarczuk nie czytałem. Moja żona ma jakaś i pewnie bym sięgnął ale teraz mam już awersję do autorki.

A jeśli zakładasz że musisz skłamać w duskusji to znak, że nie powinieneś brać w niej udziału. Nie idz w darkozizm.

To zależy jaki styl pisania lubisz. Powieśći czy opowiadania Tokarczuk warsztatowo to jest absolutny top nawet historycznie. Świetnie prowadzi wątki. Nawet kilka przeplatających się. Postacie są wyraziste. Sęk w tym,że jej powieści to nie są takie XIX jak powiedzmy Biesy Dostojewskiego. Bliżej im do np Zielonego Domu Vargasa Llosy. Ja np wyzej cenię sobie Bieguni niż Księgi Jakubowe. Z drugiej strony Księgi mimo 1000 stron czyta się naprawdę wartko.. Prawiek i inne czasy mają podobny do Bieguni sposób kreowania opowieści... Te rozdziały raz są lepsze raz gorsze ale zawsze jest jeden motyw przewodni

JAk jesteś przywiązany do tradycyjnej powieści to możesz się nie połapać w zawiłości tych fragmentarycznych rozdziałów. Ja akurat lubię taki styl. Iwarsztatowo to jest jednych z najbardziej zasłużonych Nobli ostatnich lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi