Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jack napisał:

Ty im lepiej nie podpowiadaj. Jeszcze brakuje by KK dostał kasę od państwa za utracone wpływy z tacy w czasie pandemii. 

Jest to praktycznie jedyna branża której działalność została ograniczona i nie objęła jej tarcza antykryzysowa, ale wszyscy krzyczą że są tacy uprzywilejowani. Fakt, nie opinia:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, fluber napisał:

Tu KK nie jest dobrym przykładem bo to ma być kasa na artystów którzy kompletnie sobie nie radzą i nikt nie chce kupować ich strawy duchowej. KK to jest taka Marylą rodowicz a kasa z ustawy ma iść na no nameow. Czyli to tak jakby teraz duży podatek przeznaczyć na wyznania które nie mają wiernych i nie dostają na tace i sobie nie radzą. 

Jest też wielu księży "nonemów" a wręcz takich których działania są odbierane negatywnie również przez katolików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, darkonza napisał:

Jest też wielu księży "nonemów" a wręcz takich których działania są odbierane negatywnie również przez katolików.

Więź, Tygodnik Powszechny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, darkonza napisał:

A kasa z ustawy o artyście zawodowym ma iść na artystów którzy są wszystkim obojętni i nikt się nimi nie interesuje:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, fluber napisał:

Jest to praktycznie jedyna branża której działalność została ograniczona i nie objęła jej tarcza antykryzysowa, ale wszyscy krzyczą że są tacy uprzywilejowani. Fakt, nie opinia:) 

Przy wniosku o tarcze trzeba przedstawić swoje koszty 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, fluber napisał:

To tak jakbyś miał kleszczowi płacić odszkodowanie, gdy dostaniesz anemii 🐖

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, fluber napisał:

A kasa z ustawy o artyście zawodowym ma iść na artystów którzy są wszystkim obojętni i nikt się nimi nie interesuje:) 

Właśnie nawet nie. 40% ma iść na takich a reszta na pałac Marylki, kozaczki Beatki, pomarańcze dla Feel i słodycze dla braci G oraz wszystkich im podobnych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Cytat

Skarb Państwa podpisał umowę o współpracy z Orlenem, Lotosem i PGNiG dotyczącą przejęcia przez PKN Orlen kontroli nad tymi spółkami. W wyniku przyjętego scenariusza połączenia akcjonariusze Lotosu i PGNiG LOTOS i w zamian za akcje, obejmą nowe akcje w podwyższonym kapitale zakładowym.

W podmiocie, który powstanie z przejęcia przez PKN Orlen Lotosu i PGNiG Skarb Państwa podniesie swoje udziały do 50 proc., co zabezpieczy m.in. przed ewentualnym wrogim przejęciem - poinformował podczas środowej konferencji prasowej wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Przypomniał, że obecnie Skarb Państwa ma ok. 27 proc. akcji Orlenu.

Powstaje nam niezły hegemon paliwowo - energetyczny na rynku.

Po 89 rozbijano duże spółki jak PKP na mniejsze, w celu poprawy efektywności wykorzystania kapitału i lepszego zarządzania.

Komuno wróć.

Edytowane przez WD_czterdzieści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@darkonza ? https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,27066802,bezwarunkowy-dochod-podstawowy-dla-kogo-oznacza-to-1200-zl.amp

15 godzin temu, quevas napisał:

I tak od 6 lat.
Ale w Polsce pokutuje sowiecka skłonność do traktowania publicznego/państwowego jako niczyjego, nawet pieniędzy z własnych podatków, więc politycy PIS idą za ciosem, biorą i jedzą z tego wszyscy.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27074953,marek-suski-mam-dwojke-dzieci-i-one-maja-byc-bezrobotne-bo.html#do_w=60&do_v=143&do_st=RS&do_sid=289&do_a=289&s=BoxNewsImg1 No ale gdzie biedne dzieci tych polityków którzy mają dobro Polski w serduszkach mają pracować ? 😰 nie-Polacy mają za nich zarabiać w spółeczkach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Koelner napisał:

Wiadomo praca poza SSP nie istnieje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie wiedziałem że Platforma jest w takim dołku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.05.2021 o 06:35, blackmagic napisał:

No napisałeś że jest bez zmian - to Ci napisałem że to nie prawdami.

Jest bez zmian dla większości podatników. Tym bogatszym PiS nie tylko nie podwyższył kwoty wolnej do podatku, ale jeszcze ją obniżył. Jedynie osoby o najniższych dochodach mają tą kwotę nieco wyższą niż wcześniej.

Przepraszam, że byłem zbyt mało precyzyjny i przesadziłem ze skrótem myślowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Koelner napisał:

@darkonza ma całkowicie racje - KK nie jest to instytucja niezbędna do funkcjonowania społeczeństwa tylko taki nasz luksus 🙂

Ja ostatnio sobie uświadomiłem ile czasu zmarnowałem na kontakt z tą instytucją w dzieciństwie. Dwa razy w tygodniu lekcje religii, co tydzień msza, do tego jakieś gówniane spotkania przygotowujące do bierzmowania - przecież w tym czasie można było porobić tyle ciekawych rzeczy.

Swoją drogą czy pamięta ktoś jakiś dłuższy materiał o pedofilii w kościele czy rozpasaniu kleru sprzed kilkunastu lat? Nawet w TVP za czasów Kwiatkowskiego był kult papieża, programy religijne typu ,,Ziarno'', transmisje mszy czy traktowanie Episkopatu niczym czwartą władzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Artlan napisał:

Dwa razy w tygodniu lekcje religii, co tydzień msza, do tego jakieś gówniane spotkania przygotowujące do bierzmowania - przecież w tym czasie można było porobić tyle ciekawych rzeczy.

Ale to rodzice Cię zmuszali, czy o co chodzi?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, fluber napisał:

Rodzice też zmuszają do chodzenia do szkoły 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Rodzice + presja społeczna. Wyobraź sobie 10-latka, który w latach 90-tych oznajmia matce, że nie chce chodzić na religię (jako jedyny z klasy) i pierdoli chodzenie z nią do kościoła. Trochę to jednak byłaby abstrakcja. :)  W wieku 15 lat darowałem sobie chodzenie do kościoła, ale na religię nadal chodziłem, bo w zasadzie nie było alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, fluber napisał:

mam go na ignorze, ale czy właśnie wychodzi na jaw że Artlan był ministrantem? xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Gdyby nie pisowska łatwość ignorowania wyroków sądów i wszelakich niekorzystnych ustaleń państwowych instytucji oraz polskiego społeczeństwa zbiorowa mentalność homo sovieticus, można by powiedzieć : premier do dymisji, władza do szafy, klucz do jeziora, a tak skończy się na : Polacy, nic się nie stało, 133 mln - ot, drobne na waciki, wszak PIS wyhodował w ogródku 770 mld "dla wsi i małych miasteczek", więc kiełbasy do góry i golimy frajerów

"NIK negatywnie ocenił przygotowanie wyborów prezydenckich w formie kopertowej przez najważniejsze osoby w państwie. Skierowano zawiadomienia do prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez zarządy Poczty Polskiej i PWPW. - Prezes rady ministrów nie miał podstaw do tego, by taką decyzję (o przygotowaniu kart wyborczych do druku) wydać - przekazano, dodając, że analizowane jest także zawiadomienie prokuratury o działaniach Kancelarii Premiera i dwóch resortów"

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 minut temu, julekstep napisał:

mam go na ignorze

To dlatego Bezbek nawet nie pisnął jak go ostatnio zaorałem. :)

Dawniej pewnie zacząłby się bawić w głupie docinki, bo merytorycznie to on jest na poziomie jakiegoś czytelnika wPolityce albo widza TVP Info.

Przecież taki quevas (po tym gdy skrócił swoje wpisy i przestał odmieniać słowo ,,faszysta'' przez wszystkie przypadki) jest przy julku niczym prof. Matczak przy Marku Suskim. :)

Cytat

ale czy właśnie wychodzi na jaw że Artlan był ministrantem? xD

A to jest pokaz jego inteligencji.

Tak, na pewno to właśnie dało się wywnioskować z zacytowanego przez flubera wpisu. :)

Edytowane przez Artlan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi