Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ely3 napisał:

Wiem ,ze to sarkazm ale szkody gónicze to jest największa makabra Śląska. Jak byłem  w kopalni Guido ( polecam wszystkich bo to jest chyba najlepsze muzeum w Polsce zwłaszcza jak  pójdzie harcore czyli wersja chodzenia ze sprzętem w ciemnościach i naprawa rurociągu . Kapitalna rzecz. Ale do rzeczy. Otóż przewodnik sam przyznał ,że centrum Bytomia obsunęła sie oponad metr w ostatnich dekadach i że to jest spory problem bo praktycznie wiele miejsc na Śląsku nie nadaje się na inwestycje. A już nie powiem jaką rzeżnie w Pojezierzu Gnieźnieńskim robią kopalnie węgla pod Koninen . Niektóre jeziora mają linie brzegową przesuniętą o 15 metrów w cągu ostatnich 20 latach bo tak kopalnie wysysają wodę a Kanał Ślesiński to żybura a nie woda

To się dzieje w całym kraju. Jeżeli chodzi o jeziora, to jest też problem obniżającego się poziomu wód gruntowych.

Piezometryczny spada w całym kraju w błyskawicznym tempie. Po prostu, zużywamy znacznie więcej wody, niż naturalne roczne uzupełnienie. Zmieniają się warunki gruntowo/wodne, osiadają budynki, teren itd itp. 

Pierwszą katastrofą ekologiczną w Polsce będzie brak zasobów wody pitnej, ze względu na niekontrolowany rozbiór i brak gospodarki w ujęciu makro.

A szkody górnicze to duży problem. Większość da się naprawić, ale koszty są ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co się tutaj odjebało...

comment_1619627751KGsmjhqdXWqm6nSbC3OUZ3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, RappaR napisał:

https://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/strazak-z-osp-uderzyl-wozem-w-auto-uciekl-bo-byl-pijany,11033.html

Tak sobie myślę, że aby rozwiązać problem pijanych kierowców w Polsce wystarczyłoby rozwiązać OSP :)

W sumie można iść tą drogą

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/radom-bral-lapowki-za-wystawianie-recept-i-l4-lekarz-ma-500-zarzutow/8te50yz

https://shareinfo.pl/lekarz-z-poznania-oszukiwal-nfz-wyludzal-pieniadze-dzieki-fikcyjnym-wizytom-i-zwolnieniom/

Według powyższego aby rozwiązać problem oszustów, łapówkarzy i złodziei wystarczy zamknąć wszystkich lekarzy. Co ty na to ? :) 

1 godzinę temu, Artlan napisał:

Co się tutaj odjebało...

Zaakceptowanie warunków powstania funduszu jest karygodne i mam nadzieję, że niedługo będzie szansa przypomnieć Morawieckiemu słowa o tym, że w Polsce jest 38 mln ludzi i każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Sebastian napisał:

W sumie można iść tą drogą

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/radom-bral-lapowki-za-wystawianie-recept-i-l4-lekarz-ma-500-zarzutow/8te50yz

https://shareinfo.pl/lekarz-z-poznania-oszukiwal-nfz-wyludzal-pieniadze-dzieki-fikcyjnym-wizytom-i-zwolnieniom/

Według powyższego aby rozwiązać problem oszustów, łapówkarzy i złodziei wystarczy zamknąć wszystkich lekarzy. Co ty na to ? :) 

Znasz to przysłowie o dyskusji z głupkiem? 

No właśnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, josephnba napisał:

Znasz to przysłowie o dyskusji z głupkiem? 

No właśnie

Rappar nie jest głupi. Natomiast wychodzi z niego Janusz kiedy próbuje się dobrać do Twojego tyłka :) A ja reaguję, bo już mnie to zwyczajnie męczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Sebastian napisał:

Rappar nie jest głupi. Natomiast wychodzi z niego Janusz kiedy próbuje się dobrać do Twojego tyłka :) A ja reaguję, bo już mnie to zwyczajnie męczy. 

Proszę cię 

Tanimi tekstami to można dziwki na ulicy zaczepiać a nie mnie 

Rappar mi wisi luźnym kalafiorem na wysokości kostek. Zwyczajny żenujący skrzywdzony chłopiec 

Nawet mi go szkoda bo niestety inteligencja nie idzie u niego w parze z rozumem dlatego napisałem o przysłowiu.

Edytowane przez josephnba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zaczyna się : te 750 mld Polsce dał PIS, może nawet sam je wydrukował, zaś Platforma chciała Polskę ich pozbawić, może nawet za pomocą zamachu terrorystycznego. PIS prymusem i wybitnym europejskim graczem,  rozwścieczona Platforma chce Polexitu.

Mohery, dewoci, sieroty po Samoobronie i tropiciele zamachów smoleńskich grzeją TVP Info do czerwoności, a chwalipięto-busy PIS ruszają w Polskę.

23 godziny temu, Artlan napisał:

Co się tutaj odjebało...

typowa mętna woda, wymarzona dla pisowskich złodziejaszków

Lewica obudzi się z ręką w szklance z wybitymi zębami, kiedy PIS całą pomoc unijną przeznaczy dla samorządów kontrolowanych przez swoich kacyków, a reszta będzie musiała podnosić do horrendalnych rozmiarów opłaty, aby dopiąć coraz bardziej obciążany przez centralę budżet

Diagnoza : cyniczny sojusz socjalistycznych i narodowych populistów mający na celu osłabienie centrum i liberałów

W dniu 27.04.2021 o 22:02, Koelner napisał:

pisowski orzeł wyjaśnił punkt widzenia władzy : społeczeństwo się bogaci, więc ceny muszą być wyższe

w tym czasie kwota wolna od podatku wciąż na poziomie krajów trzeciego świata, emerytury skórowane podatkami, a zasiłek dla bezrobotnych starcza na zakup cyjanku potasu do indywidualnej konsumpcji, bo raczej nie do godnego życia, zaś lokaje władzy lamentują, jaka bieda nastanie gdy dojdzie do likwidacji programu 500+, będącego przepustką z biedy do komfortu

4 euro na dzień - polski miernik różnicy między biedą, a komfortem

w skrócie : tak wygląda pisowskie "bogactwo",  widoczne głównie na liście płac fagasów reżimu

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- Mamo, mamo, wykupmy abonament Netflixa, bo chcę obejrzeć ,,House of cards''

- Przecież mamy ,,House of cards'' w domu

,,House of cards'' w domu:

houseofcards.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Artlan napisał:

,,House of cards'' w domu:

image.png.d939d4d3438a4a4b10126dd7b9f54d05.png

prawidłowo ciężar na prawej nodze nie na lewej

ale to by wychodziło, że jest leworęczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Artlan napisał:

- Mamo, mamo, wykupmy abonament Netflixa, bo chcę obejrzeć ,,House of cards''

- mi się to bardziej z HBO kojarzy 

SPOR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nikt poważny serio nie traktował zapewnień pisowsko-obajtkowych parobków na temat obiektywizmu i skłonności do zapewnienia pluralizmu opinii w Polska Press, a oni sami nie wstydzą się demaskowania własnych kłamstw, bo już dawno nie mają godności, więc śmiało mogą paradować z gołym zadem w miejscu twarzy :

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27036951,nowi-naczelni-w-polska-press-niedawno-kania-nie-planowala-roszad.html#do_w=46&do_v=142&do_a=286&s=BoxNewsLink

Poziom czytelnictwa tych wazeliniarsko-brukowych głupstw będzie znikomy, tak jak słuchalność Polskiego Radia, oglądalność "Wiadomości" [mimo obecności na dwóch ogólnopolskich kanałach słabszy wynik niż "Faktów" idących w zasadzie tylko w jednej stacji] czy zakres sprzedaży "Sieci" i "Gazety Polskiej" [razem ciułają połowę tego, co "Polityka" albo "Newsweek".

Pisowska kamaryla musi sobie uświadomić jedną rzecz : nawet kupując wszystkie gazety w Polsce nie będzie w stanie powiększyć elektoratu, a gierkowsko-gomułkowskim bełkotem tam uprawianym, co najwyżej utwardzi żelazny, czyli 12-15 %.

Generalnie, najwyraźniej chodzi więc o posady i posadki z państwowego koryta dla pazernej hołoty oraz odbieranie możliwości zabierania głosu przez niezależnych dziennikarzy w mediach finansowych z budżetu tworzonego przez wszystkich obywateli, a tych głosujących na opozycję i antypisowskich w większości.

PIS za pieniądze antypisu finansuje spółdzielnię Samopomoc dla swoich nieudaczników, niezdolnych zarobić na papu inaczej niż dojąc wspólną kasę.

Wesołego tankowania na Orlenie.

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękny obrazek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, fluber napisał:

Piękny obrazek

Wyjątek od reguły 

Niepolskich Polaków to mogła sobie jednak darować, tym bardziej że chwilę wcześniej mówiła że boli ją podzielona Polska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, josephnba napisał:

Wyjątek od reguły 

Ciekawi mnie termin - „niepolscy” Polacy . 

5 minut temu, josephnba napisał:

Niepolskich Polaków to mogła sobie jednak darować, tym bardziej że chwilę wcześniej mówiła że boli ją podzielona Polska

Niestety to jest idealny przykład jak radio Maryja przemieliła główki tych biednych emerytów , z jednej strony chce jedności ale za to na ich warunkach - przykre 

Edytowane przez Koelner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, josephnba napisał:

Wyjątek od reguły 

15 minut temu, Koelner napisał:

Ciekawi mnie termin - „niepolscy” Polacy . 

Niestety to jest idealny przykład jak radio Maryja przemieliła główki tych biednych emerytów , z jednej strony chce jedności ale za to na ich warunkach - przykre 

Po prostu niewiarygodne:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To o niepolskich polakach nie jest ewidentnie do tej 21 latki i jej pokolenia. Babcia ma 83 lata mowi o "jej, naszych" dzieciach które były wychowywane przez niepolskich polaków. Chodzi o obecne pokolenie po 50 które było "wychowywane" jeszcze w prlu. Babcia to pamięta i jest jej smutno, że teraz nawet gdy Polska jest już wolna to dalej rodacy są podzieleni.

No ale josephnba z iq nie zbliżającym się nawet do przeciętnego 110 tego nie skuma

Edytowane przez the_secret

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, josephnba napisał:

Wyjątek od reguły 

Obejrzyj raz jeszcze.

Edytowane przez Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyzywać Polskę od popierdolonego kraju, pluć na pominki bohaterów, gardzicć tradycją, a potem mieć pretensję o to, że cię wyłączają ze wspólnoty narodowej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi