Skocz do zawartości

Laptop za około 3k


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

nie znam sie za bardzo na sprzecie nowym ani na tym co robisz wiec srednio cos polece. Osobiscie mam Lenovo T590, spoko maszyna acz nie jakis high-end.

Co do myszki to mam Logi MX2 master i jest bardzo ok (przede wszystkim jest duża, a nie mała sexy opływowa jak te wynalazki od apple'a które znowu, są sexy ale z ergonomią użytkowania nie mają nic wspólnego), ale to troche osobiste preferencje. Przejdz do mediaMarkt i pomacaj te myszki i zobacz co Ci pasuje (a na koncu i tak wezmiesz mx2 master : )  ) 

Jak chodzi o klawe, to ja mam podstawowy model bezprzewodowy MS jakiś.... jedyne co polece to żeby klawa miała też touchpad. Z reguły nie ma wtedy klawiatury numerycznej (co dla niektórych jest  minusem), ale za to do wielu zastosowań gdzie nie potrzeba myszki, np do smart TV czy do zwykłego przeglądania internetu,  sprawdza się to świetnie, bo masz wszystko w jednym urządzeniu i w ogóle nie trzeba sięgać do myszki. Z tego ostatniego powodu odpada większość zestawów myszka + klawa, bo w tych zestawach (przynajmniej z tych co widziałem) klawa z reguły nie ma touchpada.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 06:49, ignazz napisał:

Zapotrzebowanie na moc obliczeniowa nieznacznie rośnie bo projektanci obok map dwg i warstw geodezyjnych wysokościowych i mediów na mapach zaczynaja tworzyć renderingi 3 D budynków. 
mapy urzędowe chociażby Studium Gmin i Miast to czasem pliki 30-50 MB które wolno mi się odpalają. 
Komp ma obie funkcje czyli praca / priv

praca praca ale kolekcje zdjęć rodzinnych mając w domu bazę tez chciałbym mieć właśnie tu. 
priv to tez dobrze jakby ładnie chodził netflix w wyższej rozdzielczości 


 

stad potężnej mocy obliczeniowej nie potrzebuje ale nie mogę iść tez w minimum 

do zdjęć priorytetem raczej wysoka rozdzielczość a ze jesteśmy na forum nba to odświeżanie ekranu aby dobrze i komfortowo wrzucić tez LP. 

Eee po tej linkowanej cenie myślałem, że masz problem. To co opisałeś (i dużo więcej) robię od 8 lat na ultrabooku. Nie wiem czy cenisz mobilność, czy to ma ładnie stacjonarnie wyglądać. Tutaj w zasadzie wszystko ze średniej półki pociągnie Ci te zadania. Core i5 lub i7 na 9 szkoda $ (dla mobilnych końcówka U), pamięć > 8GB powyżej 2 GH taktowanie (koniecznie przy mobilnych pytaj o max ilość, liczbę slotów i czy jest lutowana), wydzielona karta graficzna (zintegrowana może dać d...y przy filmach 4K :) ) i co jeszcze? Bez względu na wszystko matryca matowa z szerokim kątem (coś ze 178 stopni) - pamiętaj, że powyżej 350 ppi ludzkie oko nie widzi różnicy, także jak nie chcesz 60 cali (stacjonarka) to wyższe rozdzielczości obciążają kartę/ żrą prąd z baterii. Pamiętaj też, że ssd są szybkie, ale padają. Osobiście nie ładowałbym tam dorobku życia :). Dobrym rozwiązaniem jest średni ssd i hybryda na dane i kopię zapasową.

Ultrabook podłączysz do każdego paroletniego telewizora, a jak trzeba weźmiesz pod pachę. Do wszystkiego co robisz znajdziesz wsparcie na linuxie za darmo. Po postawieniu wybierasz po odpaleniu win/lin i wio. Obsługujesz tak samo, masz w d... wirusy, licencje i najlepsze w tym wszystkim jest to, że potrzebujesz znacznie słabszej specyfikacji dla tego samego komfortu pracy.

Dla tych zadań to w zasadzie kwestia estetyki, osobistych preferencji i tego co Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc i opinie. Wychodzi na to ze mój zestaw który posiadam ( Asus) wystarczy podłączyć do lepszego monitora z bazy dokującej kupując wygodna bezprzewodowa klawiaturę z padem. Macie wiele racji ze niepotrzebny jest kombajn za koszmarne pieniądze.

zostaje pytanie o monitor. Co polecacie. Pamiętając o LP żebym obejrzał jak luba będzie okupować tv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ignazz napisał:

Dziękuje wszystkim za pomoc i opinie. Wychodzi na to ze mój zestaw który posiadam ( Asus) wystarczy podłączyć do lepszego monitora z bazy dokującej kupując wygodna bezprzewodowa klawiaturę z padem. Macie wiele racji ze niepotrzebny jest kombajn za koszmarne pieniądze.

zostaje pytanie o monitor. Co polecacie. Pamiętając o LP żebym obejrzał jak luba będzie okupować tv 

Coś dużego. A raczej dwa duże. Nie wyobrażam sobie pracy projektowej na jednym monitorze - znaczy wyobrażam ale wiem o ile jest wolniejsza od pracy na dwóch.  A z kompem to jest tak, że jak masz Intela to oni od 5 lat nie zrobili żadnego postępu i zmieniać po prostu nie warto. Co najwyżej lepszą quadro możesz sobie dołożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

chcę kupić zew, monitor, i nie wiem czy 24' czy 27'.

Są jakieś potencjalne minusy w ogóle przesiadki na 27' ? nie pracowałem nigdy na takim dużym, ale na moje oko nie powinno być żadnych, no ale może czegoś nie wiem?

zastosowania - nie podam Wam setu narzędzi bo to się zmienia z projektu na projekt, ale ogólnie to szeroko pojęte IT, a bliżej to data engineering / data integration, więc najczęsciej mix edytorów textu / kodu typu sublime, narzędzi bazodanowych, arkusze excel/googleSheets, klienty shella - czyli naprawde nic szczególnego z punktu widzenia wymagań dla monitora, można powiedzieć w przybliżeniu że 'typowa biurowa praca',  + narzędzia specyficzne już dla projektu typu infa powerCenter / ODI / OBI Admin tool.

Zupełnie nie będzie uzywany do gier  - bo nie gram, ani do filmów - bo te puszczam na TV. 

 

Jeśli macie do polecenia jakieś konkretne modele to też dajcie znać.

no i jeszcze 21:9 vs. 16:9, ktoś coś jakieś ciekawe opinie? 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wybierałbym o takich samych proporcjach boku jak masz w laptopie czyli 16:9, bo jeśli będziesz korzystał z ekranu laptopa i monitora zewnętrznego to wzrok będzie się mniej męczył jeśli będziesz miał ten sam układ.

Ewentualnie rozważyłbym zakup dwóch monitorów tak by nie korzystać z ekranu laptopa.

27 cali na Twój użytek to chyba za dużo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirwir napisał:

Raczej wybierałbym o takich samych proporcjach boku jak masz w laptopie czyli 16:9, bo jeśli będziesz korzystał z ekranu laptopa i monitora zewnętrznego to wzrok będzie się mniej męczył jeśli będziesz miał ten sam układ.

jestem trochę zaskoczony tą uwagą, i  chyba nie do końca się z nią zgadzam.

 

3 godziny temu, Mirwir napisał:

Ewentualnie rozważyłbym zakup dwóch monitorów tak by nie korzystać z ekranu laptopa.

bardzo możliwe że nie będę z niego korzystał i tak, zwłaszcza jeśli bym kupił 27'. Ale nawet jeśli 24', to z ekranu monitora będę korzystął tylko 'pomocniczo' / okazjonalnie

2 monitory - nie,  zwyczajnie za dużo sprzętu. Ew. później dokupię, ale mocno wątpię. Choć zgadzam się że całkiem przyjemnie się na zestawie 2x pracuje. Tyle że też wydaje mi się że zwłaszcza jeśli to 27' to już tyle przestrzeni że i tak nie obejmuje się wzrokiem wszystkiego?  Więc tym bardziej nie potrzeba dwóch, tylko na tym jednym rozstawić sobie wszystko ładnie, ew. alt-tabować :) albo zerkać na laptopa 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:

999 zeta brutto? Dobra cena 

to nie chodzi nawet o ten konkretny model, wrzuciłem tylko żeby ludzie którzy, jak ja wcześniej, nie widzieli z czym to się je, mogli sobie obczaić

 

obczajcie sobie w tym video co wrzucałem ten soft do konfigurowania 'docked areas', zaczyna się to na 3:10. Pewnie każda inna firma która sprzedaje monitory w tych proporcjach udostępnia coś podobnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rw30 napisał:

to nie chodzi nawet o ten konkretny model, wrzuciłem tylko żeby ludzie którzy, jak ja wcześniej, nie widzieli z czym to się je, mogli sobie obczaić

 

obczajcie sobie w tym video co wrzucałem ten soft do konfigurowania 'docked areas', zaczyna się to na 3:10. Pewnie każda inna firma która sprzedaje monitory w tych proporcjach udostępnia coś podobnego. 

Wiem ze chodzi o koncept tylko mnie tak rozwinięta technologia w takim przedziale jednak zaskoczyła gdy pamietam czasu kupowania za 1400 scanscreena 14 cali wymiary 50x50x60 bo dupa była dłuższa ;) a plastik szary i gruby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.05.2020 o 20:41, Sewer napisał:

Siema, może ktoś jest w stanie polecić jakieś laptopy między 2500 - 3000zł? Ma być głównie do przeglądania internetu, youtube i żeby można było sporadycznie w coś pograć np.WOT i nie było tragedii :)

 

jak nie kupiles to łap:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fx505-r5-8gb-512ssd-1650-w10.bhtml?utm_source=2381265|digidip+PL&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

W dniu 6.05.2020 o 20:01, rw30 napisał:

chyba niezły pomysł z tym 21:9 pomyślę o tym

 

kupiłem ostatecznie właśnie monitor 21:9 (34', zakrzywiony) i powiem Wam że jak dla mnie monitor o takich proporcjach spokojnie zastępuje zestaw 2ekranowy. Oczywiście to nie jest ciągle powierzchnia / proporcje 2 ekranów 16:9 (musiałoby być 32:9 - takie też są w sprzedaży), ale i tak pracuje się świetnie, no a sprzętu jednak mniej. 

Btw windows 10 ma podstawowe narzędzie do symulacji wielu ekranów na jednym (można używać tego na dowolnym monitorze, na 15' laptopowym też) - ja na razie tylko tego używam i jest ok. Wg. mnie mega przydatna rzecz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
17 godzin temu, jordan20 napisał:

chce kupic komputer all in one do 3 tys.najlepiej lenovo

cos polecicie ?

procesor najlepiej i7,      16 gb ram

 

Jak Lenovo to pewnie laptop. Poszukaj na stronach takich jak morele czy X-kom. Ewentualnie jakiś outletach. W I7 bym się nie bawił bardziej jakąś solidną  I5 w tej cenie bym się interesował. No i pytanie do czego ma służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MA23 napisał:

Jak Lenovo to pewnie laptop. Poszukaj na stronach takich jak morele czy X-kom. Ewentualnie jakiś outletach. W I7 bym się nie bawił bardziej jakąś solidną  I5 w tej cenie bym się interesował. No i pytanie do czego ma służyć?

Meh, wszystko zależy od chłodzenia,

Ja kupiłem jakieś 7 lat temu Acera V3-772G z i7 4702MQ i GTX850M na pokładzie, do tego SSDek i komp śmiga jak złoto. Nawet nowe gierki na przyzwoitych detalach można nadal pograć.
Problemem w większości laptopów 15-15,6 cali jest utrzymanie niskich temperatur CPU i GPU, a przy mniejszym rozmiarze, mamy z reguły gorszy wiatrak, więc często dochodzi do throttlingu, więc pomimo bazowo fajnych parametrów, komp się dusi po 15-30 minutach grania w wymagający tytuł i wydajność leci na łeb na szyję.

Polecam kierować się testami z https://www.notebookcheck.net

Jednak przede wszystkim wybierać, ten który w testach wypada najlepiej pod względem temperatur ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.