Skocz do zawartości

Polski Cukier Toruń 2017/18


TuPalnik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę zakładał tematu o całej PLK bo mnie ona gila ☺. Temat bedzie o Polskim Cukrze. Dziś został ogłoszony nowy gracz, ze Stelmetu do Torunia przenosi się Karol Gruszecki

19488789_1454211627955952_43437429283624

Teraz kto ma ważne umowy:

-Łukasz Wiśniewski

-Tomasz Śnieg

-Aleks Perka

-Krzysztof Sulima

-Bartosz Diduszko

 

Wiec polski skład wyglada dosyć miło. Kibice w Toruniu bardzo przywiązali się szczególnie do Sulimy, Wiśniewskiego. Ikony to za duże slowo, ale tą dwójke można spokojnie nazwać twarzami drużyny. Dobrze, że zostają.

 

Jest też duża szansa, że zostanie Cheick "Drim Szejk" Mbodji. Sam Senegalczyk bardzo pozytywnie wypowiadal się o drużynie, dał jasno do zrozumienia, że chciałby zostać. Taki gracz zawsze się przyda.

 

Dalej pewnie dołączy jakiś 2 wysokich prawdopodobnie z Bałkanów lub byłego ZSRR. Może podczas pobytu na SL kogoś wypatrzy Ryszard Szczechowiak. Pewnie jakiś amerykański Guard też dołączy do ekipy.

 

Odszedł Winnicki. Wykonał fajna robotę, żył każdym meczem. Ale chyba co miał osiągnąć to chyba osiągnął z ta grupą. Nastepca wedle plotek może być ktoś z dwójki Stelmahers - Kairys. Dobrze znane w PLK nazwiska. Zobaczymy co wykombinują.

 

Finansowo Pierniki stoją bardzo dobrze. Byl ostatnio przedstawiony raport finansowy, nie ma sensu wiec się rozpisywać.

 

Warto dodać, że Toruń zagra w L9ndynie sparing z Zalgirisem Kowno, a na Memoriale zagra choćby Alba Berlin. Idzie dobre w Toruniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ostatecznie nie udało się stworzyć budżetu pozwalającego na grę w Europie. To byłby na prawdę duży krok w rozwoju drużyny. Jasne - fajnie jest pograć sparingi z czołówką europejską ale jeszcze lepiej zagrać dziesięć ( co najmniej ) spotkań o stawkę z drużynami z innych lig. Promuje to klub i jest dobrą kartą przetargową w walce o lepszych, zagranicznych zawodników. 

 

Ostatecznie w Lidze Mistrzów zagra Stelmet, w eliminacjach Rosa a w FIBA Europe - Stal Ostrów. Trzy drużyny więc nie jest źle, na jesień Polskie drużyny powalczą trochę w Europie to zawsze cieszy. Toruń w tym czasie znów będzie mógł wypracować sobie dobrą sytuację w tabeli i HCA w play-offach. Kilka drużyn jak Anwil, Dąbrowa na pewno będą chciały zaatakować górną czwórkę - może być ciekawie :D

 

Jednak oczywiście władze nie mogą ustalić normalnych zasad. I po pierwsze nie ma sponsora - kluby muszą wpłacać wpisowe co baaaardzo ogranicza budżety nie których drużyn + nie wiadomo ile dokładnie zespołów zagra w lidze. Ostatnie 17stym stał się GTK Gliwice po wykupieniu dzikiej karty. Drzwi dalej nie są zamknięte - jest zielone światło dla 18 drużyn w PLK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Toruń idzie na grubo. Po podpisaniu Gruszki i pozostawieniu trzonu z poprzedniego roku Wisnia-Diduszko-Sulima-DreamCheick podpisano Aarona Cela. Teraz czekamy na Amerykańca na rozegraniu - Torun nawet nie ukrywa, że tam szuka.

Ale jeszcze do Cela. To gracz ktory idealnie wpisuje się w to co Toruń ostatnio miał na PF. Biały z rzutem za 3 ze średnią obrona. Jest dobrze.

Torun ma papiery by mieć najlepsza Polska rotację w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

A zapomniałem wczoraj napisać #DerbyDla Torunia :)

 

Mega mecz, super emocje. Licząc wszystkie możliwe sporty, to jedne z lepszych derbów Kuj-Pom jakie znam dał Cukier i Anwil pod względem kibicowskim jak i sportowym. A byłem i na piłce, żużlu i na siatce kobit(xd) no i kobiecym koszu.

 

Ogólnie PO w PLK już dawno nie było tak nieprzewidywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem wczoraj napisać #DerbyDla Torunia :)

 

Mega mecz, super emocje. Licząc wszystkie możliwe sporty, to jedne z lepszych derbów Kuj-Pom jakie znam dał Cukier i Anwil pod względem kibicowskim jak i sportowym. A byłem i na piłce, żużlu i na siatce kobit(xd) no i kobiecym koszu.

 

Ogólnie PO w PLK już dawno nie było tak nieprzewidywalne.

Mecz świetny. Jedyne co kłuło w oczy to te niepotrzebne straty z kapelusza obu drużyn

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mały przegląd offseason.

 

Zostali:

 

Śnieg, Wiśniewski, Gruszecki, Sulima, Perka, Diduszko a także (tu zaskoczenie) Mbodj i Cel, który wybrał Toruń over Anwil.

 

Sportowefakty podają, że rozmowy prowadzi Żołnierewicz. Dobry wybór by był. Walczy też Stal Ostrów.

 

Będzie też Amerykański PG - tu podany jest Aaron Johnson jako potencjalny wybor. Toruń raczej z zagranicznymi trafia, więc jestem spokojny.

 

A na koniec coś, czego się bałem w sumie dluższy czas. Przemek Karnowski prowadzi rozmowy z Toruniem. Nie dał rady w hiszpanii zupełnie, on głównie potrzebuje zdrowia, spokoju i gry. Czy w Toruniu to dostanie? Spokój na pewno, Cukier jest świetnie zarządzany, zawodnicy mocno chwalą organizację. Zdrowie? To w jego rękach w dużym stopniu. Minuty gry? Ciężko powiedzieć jak to Coach by poukladał. Raczej stawiałbym na naście minut. Mbodj jest dobrym fitem do Cela i ciężko by było aby go wygryźć. A jest jeszcze Sulima. Nie wiem, nie mam przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja średnio widzę miejsce dla Przemka dopóki w składzie mamy Sulime, Mbodja i Cela

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Z resztą chłopak spowolniłby grę w ataku

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.