Skocz do zawartości

Loga, parkiety i inne rzeczy związane z NBA.


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

Garść informacji na nowy sezon. Zacznijmy tym iż wszystkie koszulki (poza wyjątkami, które podam niżej) w tym roku będą miały diamentową Łyżwę/Jumpmana oraz logo NBA:

Będą również nowe warmupy:

Celtics, Knicks oraz Warriors jako drużyny, które istnieją od początku istnienia ligi dostały pierwsze wersje swoich koszulek z czego tylko Knicks są prawdziwym retro (Celtics mieli oryginalnie rękawy a Warriors napis Phila na koszulkach). Jak widać Classic nadal mają logo HWC zamiast diamentowego a swoosh dostał napis Nike aby dodać dodatkowego retro smaczku (dziw, że wcześniej na to nie wpadli):

Warriors pokazali też parkiet:

 

KQCR7XH.png

Pro po parkietów to 2K zrobiło przeciek dwóch nowych parkietów dla Pistons:

 

Pamiętacie też te mashupy? Mają one być strojami City a nie osobną kolekcją. Jazz oraz Phoenix (Przeciek ich pojawił się kilka strony wcześniej) zrezygnowały ze swoich mashupów i zostaną przy tegorocznych strojach City (Dark Mode Red Rock w przypadku Jazz oraz The Valley w przypadku Suns).

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tym razem przecieki nie koszulek a Shirsey'ów, które dają trochę światła na to jak mogą wyglądać stroje City. Na pierwszy ogień Pacers:

Widać tutaj połączenie trzech er, czcionka numerów oraz wordmarków nawiązuje do obecnych czasów, styl wordmarku do pierwszych lat Reggiego Millera a design do słynnych Flo-Jo.

Druga koszulka to Bucks:

FAxs8V4WYAs3d4t?format=jpg&name=large

Tutaj o designie nie wiele się dowiemy, aczkolwiek podwójna zieleń daje poszlakę aby spoglądać w kierunku Irish Rainbow czyli strojów Milwaukee z końca lat 80-tych/początku 90-tych. Wordmark jest z koszulek z pierwszej połowy 70-tych natomiast numery są z obecnych.

Swoją drogą wiedzieliście, że dawno tutaj nie widziany @badboys2 zaczął robić konkurencję dla M&N? Fajnie widzieć jak Rafał spełnia marzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie tiszerty. Nie mogłem w to uwierzyć, że Nike robi jeszcze większe ściery niż Adidas jeżeli chodzi o jakość materiału. Zresztą na tych fotkach widać, że to nawet na wieszaku wygląda jakby było wymiętolone przez psa.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 09:56, andy13 napisał:

Szczególnie tiszerty. Nie mogłem w to uwierzyć, że Nike robi jeszcze większe ściery niż Adidas jeżeli chodzi o jakość materiału. Zresztą na tych fotkach widać, że to nawet na wieszaku wygląda jakby było wymiętolone przez psa.

Nie no w CHT w Krakowie lepsze sprzedają.

Jak bym się uparł to sam pójdę do gościa co robi koszulki, wybieram czcionkę klubu i robię sobie coś o niebo lepszego. A to? No nie będę znów pisał jak wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje im parownic w sklepach co by wygładzić mogli. Materiał shirsey'ów to 100% bawełny, za adidasa było chyba tak samo. Piszę to, ponieważ jest kolejny przeciek (jeszcze bardziej niewyprasowany) shirseya, który daje pewien podstawowy obraz stroju City. Tym razem jest to Denver Nuggets:

FBWlv-iVEAEio2g?format=jpg&name=largeFBWlv-gUUAEdwiD?format=jpg&name=large

Znów nie daje to wglądu w pełny design. ale pokazuje iż numery będą z lat 1993-2003 natomiast wordmark będzie z lat 1975-1985. Podwójne obramowania są podobne do słynnych tęczowych koszulek, ale z racji iż Nuggets samo ogłosiło iż tęczy więcej nie będzie to szukałbym poszlaki w designie w strojach z lat 1977-1982, ponieważ pasuje to wszystko kolorystycznie.

Dallas Mavericks z kolei ponownie zmieniło swój parkiet:

Znajduje się też tam nazwisko Tony'ego Romo, któremu Adam Silver nie pozwolił zagrać w ostatnim domowym meczu Mavs w sezonie 16/17 (więcej to tym tutaj)

FBNkUuCXsAQwQwT?format=jpg&name=900x900

Kolejne nazwiska mają się pojawiać w trakcie sezonu wraz z ewentualnymi nowymi zawodnikami.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne prezcieki

Celtics (za camisasdanba):

FBnFGYAX0AAQ3jn?format=png&name=largeFBnGVvIXEAAm3VP?format=png&name=large

Koszulka nawiązuje do domowej z sezonu 1949/1950. Tamte stroje nie miały wtedy nazwisk na plecach (o ile się nie mylę Boston dodał je w latach 70-tych), więc aby to chyba w jakiś sposób zasymulować przesunięto je pod numery, choć zatem czemu dodali je na białym nameplate aby się wyróżniały? Nie wiem. Możliwe, że to nawiązanie do bluz rozgrzewkowych (które były motywem strojów City oraz Earned z 18/19).

Warriors:

Błyskawice to analogia do koszulek z lat 97-01, numery z "The City", które w ostatnich dwóch sezonach były jako Classic, design kołnierza i ściągaczy wzięty jest z pierwszych jersey'ów z lat 47-50 (przy okazji mała errata do Classic GSW gdzie napisałem iż jest to retro ich pierwszego stroju w historii otóż pomyliłem się, są one nawiązaniem do ostatnich strojów przed wyprowadzką z Phily do SF czyli sezon 1961/1962). Pochodzenie koloru czarny oraz promieni słońca w logo nie jest mi znane. Może ktoś ma jakiś pomysł?

2021-2022-new-oklahoma-city-thunder-unif

Tutaj zamiast opisu wstawię link, który wyjaśnia co jest od czego: https://news.sportslogos.net/2021/10/18/first-look-at-okc-thunder-new-city-uniform-for-2022/basketball/

Ostatni na tę chwilę, shirsey Nets:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wrzucić kilku rzeczy.

Bulls:

FBNjJOHWEAINlpp?format=png&name=large

Gumka w spodenkach Sixers:

FByQvD2XMAM65eR?format=jpg&name=large

S to od Simmonsa ;)

Celtics do strojów Classic ma mieć dodatkowy parkiet:

FBhiBj8XMAAvbhb?format=jpg&name=large

Dodatkowo Utah Jazz w najbliższej przyszłości planuje zmianę kolorów na czerń, biel i żółty. Kalendarz daję pogląd jak to dokładnie ma wyglądać:

JAZ2122_SeasonSchedule_WW_1080x1920.jpg

Mają też zmienić logo choć nutka ma zostać w jakimś tam kształcie.

Kompleks treningowy już się przeobraził:

 

Właściciel Jazz tłumaczy to chęcią ucieczki od bałaganu związanego z kolorystkami Jazz acz jednocześnie dodaje do niej kolejne kolory:

Teraz to już chyba wszystkie zaległe wiadomości przekazałem.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierdziele ci jazz to mogłoby się wreszcie jasno określić z kolorystyką bo nie ma chyba w lidze zespołu, który w ciągu ostatnich 20 lat częściej zmieniał logo/barwy 

Aktualna kolorystyka jest bardzo fajna, nie rozumiem co ich podkusilo, żeby iść w jakąś żółć i czerń 

 

 

A propos Bulls

Pierwszy jersey który mi się nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przecieki. Knicks:

FCZ-ER2WEAAjD7T?format=jpg&name=large

Pojedynczy (Czy aby na pewno patrząc na jego bliskie położonenie?) pasek stylizowany na lata 1965-1968. Wordmark jest tym, który nosili prawie że nieprzerwanie (bo była krótka przerwa na lata 1979-1982) od 1968 do 2012 roku. Wzór kołnierza z domówki z lat 1968-1970, za to ogólny kolor czarny totalnie od czapy choć nie zdziwię się narracji inspiracją logo z lat 1992-2012 ew. zeszłosezonową City z racji na Swoosha wtopionego w napis NYC.

Pistons:

FCQy8XuXsAEOjMN?format=png&name=large

Tutaj mamy ogólnie koszulkę dość podobną alternatywnych z lat 1994-1996 z tymże zamiast Pistons jest Detroit. Pasy po bokach ze względu na swoją budowę (jeden pas i obwódka) przywodzą na myśl koszulki z lat 1976-1978 aczkolwiek tam obwódka była dużo szersza. Seledynowy to oczywiście lata 1996-2001. Są przypuszczenia -ze względu na to jak się koszulka ułożyła do zdjęcia,- że na bokach zamiast pasków jest błyskawica ale nie wydaje mi się. Wg mnie po prostu tak się pofałdowała.

Szkoda, że w obu przypadkach nie ma numerów.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 02:55, josephnba napisał:

Jak pierdziele ci jazz to mogłoby się wreszcie jasno określić z kolorystyką bo nie ma chyba w lidze zespołu, który w ciągu ostatnich 20 lat częściej zmieniał logo/barwy 

Aktualna kolorystyka jest bardzo fajna, nie rozumiem co ich podkusilo, żeby iść w jakąś żółć i czerń 

Hej

Po 1 Jazz ma nowego właściciela i on by chciał pójśc w inne kolory i zmienić koncept - tu masz jak to może wyglądać bo już zmienili swoją halę do treningu

Sam napis Jazz tez ma ulec zmianie

Po2 - Jazz najwięcej sprzedaje koszulek City bo ten motyw zachodzącego słońca nawet w tej czarnej wersji jest po prostu genialny o wiele lepszy od historycznych gór. Ten parkiet City które sobie jazz zachowało jest obecnie chyba najlepszy  w lidze ( no z wyjątkiem Hornets)

Po 3 - Jazz nadal ma głównie zielony, biały i niebieski. Nike im dorzuciło jakieś złoto nie wiadomo co ale to raczej jest rzadko używane

Gdzieś mi może brakować tych zielonych ale jeśli nowy właściciel woli czerń to w sumie to tylko kolor koszulki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.