Skocz do zawartości

1st rnd: Magic (2) vs Bobcats (7)


Quester

Rekomendowane odpowiedzi

Seryjnie sie zastanawiałem czy nie zaryzykować u buków dać na Bobki, ale pewnie bym się przejechał, tylko jak się patrzy na ten mecz nr1 to można by pomylić kto jest faworytem serii, kurcze dziwne to Orlando z jednej strony niesamowicie mocne, ale z drugiej jest się do czego przyczepić, VC wpadki, Nelson też nie taki pewny, tylko tam jest naprawdę sporo kolesi którzy potarfią wejść kiedy trzeba do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hill i Tyreke mają sg warunki więc ich nie biorę pod uwagę.

Nie no naprawdę się popisałeś , obaj grają na pg więc nie rozumiem co warunki fizyczne mają tu do rzeczy :?

 

Monta gra pod Nelsonem- trenerem który nie wymaga obrony od swoich zawodników. Ustaw go po Brownem, a gwarantuje Ci że będzie lepiej wywiązywał się ze swoich zadań w obronie. Ellis jaki i Rose są sporo więksi, szybsi, bardziej atletyczni od Feltona. Odciąż ich w ataku, zmotywuj do gry w obronie a stają się naprawdę dobrymi obrońcami, Raymond natomiast ze względu na warunki fizyczne pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy. Nigdzie nie napisałem że jest złym obrońcą, rozumiem że pewnie bardzo go lubisz ale nazywanie go czołowym obrońcą wśród pg to przesada.

 

O obronie Billupsa była już kiedyś mowa, nie będę znów wchodził w ten temat. Zresztą bardzo dziwnie się z tobą dyskutuje jedyny argument jaki wysunąłeś to fakt że oglądałeś jakieś mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to odeprzyj swój argument:

-Felton jest słaby bo Nelson rzucił x pkt--->uważasz Ronda za świetnego defensora--->Rondo to najlepszy guard w głosowaniu na DPOTY-->Nelson wrzucił już kilka razy Rondo masę punktów

 

Więc to chyba żaden argument, co?

A odnośnie oglądania meczy to wolę swoją opinię przez doświadczenie niż patrzenie na cyferki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby poszedł teraz do kuchni i porozmawiał z chlebakiem na ten temat to zapewne poziom dyskusji byłby wyższy niż ten który Ty tu prezentujesz.

 

Pokaż mi w którym miejscu napisałem że Felton jest słaby, albo lepiej że jest słaby bo Nelson rzucił mu ileś punktów? Nie dość że kolejnym postem nie wysuwasz żadnych argumentów to jeszcze próbujesz mi wmówić coś czego nie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się sugerować liczbą wrzucanych pts przez guarda przeciwnika, bo obrońca może naprawdę znakomicie wywiązywać się ze swoich obowiązków, a i tak jego vis a vis skończy mecz z dużym dorobkiem punktowym. Do zatrzymania dobrego pg potrzeba dobrej obrony drużynowej. Wśród wysokich bardziej da się zatrzymać kogoś w zwykłej obronie indywidualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie sie zastanawiałem czy nie zaryzykować u buków dać na Bobki, ale pewnie bym się przejechał, tylko jak się patrzy na ten mecz nr1 to można by pomylić kto jest faworytem serii, kurcze dziwne to Orlando z jednej strony niesamowicie mocne, ale z drugiej jest się do czego przyczepić, VC wpadki, Nelson też nie taki pewny, tylko tam jest naprawdę sporo kolesi którzy potarfią wejść kiedy trzeba do gry.

Jak czytam tak sobie teksty typu jak powyżej to mi się śmiać chce. Bobki mają tylko trochę większą szansę na wygraną niż OKL z LAL. Każdy wynik inny niż 4-1 dla Magic będzie niespodzianką. A wygrana Bobków to już by była mega sensacja. (co nie oznacza że niemożliwa). W każdym razie nie po to pisałem że Magic mają najlepszą ławkę i jeden z najlepszych składów w NBA żeby teraz odpadli z Bobkami. Fakt Bobków lubie bo jestem pod wrażeniem postępów i ich gry w tym sezonie ale to jednak za mało. Jeżeli w Magic ktoś zawodzi np. VC to mamy na jego miejsce JJ i nawet Pietrusa więc nie ma się o co matwić (i tak prawie na każdej pozycji). Bobki mają najlepszą obronę w lidze a Magic mają najgorszą? Do tego trenera też nie mamy jakiegoś idioty żeby dać się ograć. Straciliśmy przewagę głównie przez rzuty VC który nie miał dnia (mam nadzieje że to nie kolejny początek stycznia).

 

Z całym szacunkiem i sympatią dla Bobków stawiam 4-0 ewentualnie 4-1 dla Magic oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Hollingera nasza obrona i obrona Charlotte są na I miejscu ;)

 

http://espn.go.com/nba/hollinger/teamst ... rder/false

 

 

Ja chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz - FG% przeciwnika. Magic są najlepsi w tym względzie w lidze. Orlando ma najmniej straconych punktów z pomalowanego. Za to jeśli chodzi o obronę rzutów trzypunktowych są w tym względzie dopiero na 23 miejscu. Pokazuje to mocne i słabe strony Magic. Akurat Charlotte jest drużyną, która jest mocno nastawiona na atakowanie pomalowanego, a rzuty z dystansu nie są jej mocną stroną. Podobnie jest z Atlantą (z tym, że ci lepiej rzucają z dystansu). Szansą Bobcats są kłopoty Dwighta z faulami, albo korzystanie w większym stopniu z rzutów z dystansu. Sama obrona i hustlowanie to prawdopodobnie będzie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on również najsłabszym punktem obrony Bobcats(1). Faktem jest że poczynił w tym elemencie gry wielkie postępy w porównaniu do tego co prezentował zanim w Bobcats pojawił się Brown. Obawiałem się mocno o to jak będzie wyglądała jego obrona na Nelsonie na razie w g1 miał dzień konia, i mam nadzieje że już tego nie powtórzy. Ale szczerze wątpię aby Raymond był w stanie go ograniczyć(2).

1)

Pokaż mi w którym miejscu napisałem że Felton jest słaby

Najsłabszy punkt obrony Bobcats? Czyli gorszy od Diawa np(bo wiadomo, że to prawdziwy niszczyciel w defensywie)

A Diaw w obronie jest zwyczajnie cienki. Więc stąd wywnioskowałem, że Felton jest gorszym obrońcą od Boryska. A więc jak to jest? Nie pamiętasz co napisałeś czy co?

 

2)

albo lepiej że jest słaby bo Nelson rzucił mu ileś punktów

Nie jest stanie go ograniczyć, jest najsłabszym punktem obrony etc etc...

A tu zaskoczenie bo nawet Rondo, którego uważasz ze najlepszego guarda(wnioskuję z tego ża npisałeś go jako pierwszego) nie potrafił go zatrzymać. Po co więc przytaczałeś ten argument? oO

 

3)

Nie dość że kolejnym postem nie wysuwasz żadnych argumentów to jeszcze próbujesz mi wmówić coś czego nie napisałem.

Aha... :roll:

 

Nie wiem jakie masz magiczne sprzety w domu z którymi rozmawiasz,ale wiesz, jak coś piszesz to nie zapominaj o tym... :roll:

 

Theo napisał:

 

nie ma co się sugerować liczbą wrzucanych pts przez guarda przeciwnika, bo obrońca może naprawdę znakomicie wywiązywać się ze swoich obowiązków, a i tak jego vis a vis skończy mecz z dużym dorobkiem punktowym. Do zatrzymania dobrego pg potrzeba dobrej obrony drużynowej. Wśród wysokich bardziej da się zatrzymać kogoś w zwykłej obronie indywidualnej.

Niektórym jak widać ciężko to pojąć. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, jak według Ciebie to co zacytowałeś może być równoznaczne z tym co próbowałeś mi wmówić. Bycie najsłabszym punktem najlepszej obrony w lidze nie jest równoznaczne z tym że zawodnik jest cienki w obronie. Diaw to był cienki w obronie jak musiał u noD'Antoniego grać na centrze. Teraz jest całkiem przyzwoitym obrońcą i akurat w tej konkretnej serii będzie bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Lewisa.

 

Rondo wymieniłem jako pierwszego, zwyczajnie dla tego że zespół w którym gra zazwyczaj prędko wyskakuje w alfabetycznych spisach klubów. A szukając pg patrzyłem na nazwy zespołów. Ale spoko wmów mi kolejną rzecz której nie napisałem jak widać jesteś w tym całkiem dobry.

 

Theo- zatrzymać to można Mbenge czy Smusha Parkera klasowych pg\ combo guardów można co najwyżej ograniczyć. Zdaje sobie sprawę że przy ograniczeniu rozgrywającego ważna jest również obrona zespołowa, jednakże nie należy minimalizować wpływu pg na obronę swojego przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Theo- zatrzymać to można Mbenge czy Smusha Parkera klasowych pg\ combo guardów można co najwyżej ograniczyć. Zdaje sobie sprawę że przy ograniczeniu rozgrywającego ważna jest również obrona zespołowa, jednakże nie należy minimalizować wpływu pg na obronę swojego przeciwnika.

mniej więcej to miałem na myśli pisząc:

nie ma co się sugerować liczbą wrzucanych pts przez guarda przeciwnika, bo obrońca może naprawdę znakomicie wywiązywać się ze swoich obowiązków, a i tak jego vis a vis skończy mecz z dużym dorobkiem punktowym.

A które słowo pasuje bardziej-zatrzymać czy ograniczyć to już kto jak uważa, ale jak taki Parker, ale Tony (w formie i zdrowy, sic!) kończy mecz z 10 pts na 30%fgs, do tego np. 5 as to można powiedzieć, że został zatrzymany.

A co do minimalizowania to nikt chyba tego nie czyni. Wiadomo pierwsza linia, bezpośrednio kryjący obrońca ma największą rolę w zatrzymaniu pg przeciwnika, ale gdy ten np. dużo penetruje, to tam rolę przejmują już wysocy, którzy też nie mogą biernie przyglądać się jak "ich" zawodnicy (tych których kryją) stawiają zasłony małym.

 

Dobra. Postawiłem na Bobcats w totmixie ,więc muszą dzisiaj urwać

 

urwą 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hill i Tyreke mają sg warunki więc ich nie biorę pod uwagę.

Więc zostaje:

Rondo, Williams, Paul, Westbrook, Miller, Davis(gdy mu się chce).

 

Więc czołówka czy nie?

o jakich ty warunkach mówisz??Hill warunki ma na SG??gosc jest nizszy od Westbrooka, Davisa, Williamsa i ma tyle co Miller ktorych wymieniles...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buła napisał(a):omg smush parker zapomniałem o człowieku, a swojego czasu tyle radości dostarczał widzom :]

 

 

w ojczyźnie achillesa, ta?

Nie tutaj w Polsce, zwłaszcza tym którzy nie byli fanami LA 8) ,jednak ta radość przeszła w złość kiedy zawitał w Heat :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymamy dzisiaj kciuki za Bobków w ataku w całym meczu i egzekucje w końcówce a będzie dobrze. Tego brakowało ostatnio.

Hehe. Trzymałem za nich kciuki w końcówce ale to nic nie dało bo przegrywali 20 pkt :D

 

Bobki musieliby mieć jeszcze z 2 s-jacków żeby być zagrożeniem dla Magic. Na razie to obrona jest problemem ale dla Bobków bo to oni mają problem z zdobywaniem pkt.

 

Jak bobkom uda się ukraść jeden mecz to powinni być z siebie dumni.

 

Heh, napaliliście sie na te Bobki, jakby faktycznie miały realną szanse w tej serii.

Mają realną szansę 1 na 1000 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.