Skocz do zawartości

Turkoglu vs Carter


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

wiele glosow slyszalem na poczatku tego sezonu jak Turkoglu stanowil o potedze Magic, jak to popelnili blad biorac Vinca, jak to Hedo tworzyl mismatche (!!!!) ktore funkcjonowaly jako ich najwieksza zaleta. widzialem ludzi, ktorzy nazywaja go GTG. widzialem ludzi, ktorzy nazywaja go dobrym, czy tez niedocenianym obronca. widzialem takich, ktorzy sadzili ze byl ich MVP w zezslym sezonie czy tez najwazniejszym zawodnikiem w ich postseason runie.

 

http://basketball.realgm.com/src_wireta ... _turkoglu/

 

Raptors forward Hedo Turkoglu didn't log a single minute against the Heat on Sunday night even though he claims he's fine physically.

 

Toronto lost 97-94, hurting their postseason chances.

 

"I'm good, I'm good," was all Turkoglu said after the game.

 

The Raptors have lost three straight and hold just a half-game lead over the Bulls for the eighth and final playoff spot in the East.

 

Toronto coach Jay Triano said it was his decision to play the entire game without Turkoglu.

 

"He was active, it was a coach's decision not to play him," said Triano.

 

The coach revealed when pressed that he was looking to send a message.

 

Read more: http://basketball.realgm.com/src_wireta ... z0jabrSDP9

takze czy juz nadszedl czas aby przyznac, ze Pizdoglu jest jednym z wielu, ktorzy korzystali na obecnosci Dwighta i tak naprawde nie jest niczym wiecej niz lekko ponadprzecietny starter w tej lidze ?

 

naprawde niesamowite byly te porownania Turkoglu-Carter w offseason. moja reakcja byla mniej weicej taka: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

dziekuje, musialem to z siebie wyrzucic

 

czy jest jakis kibic Magic, ktory zaluje tej decyzji w ogole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia. Dostał tłusty kontrakt i olał całkowicie sprawę. Kibice Raptors mają już go serdecznie dosyć a w stanie Oregon radość, że nie wpakowali się w tak długi kontrakt. W Magic coś tam pogrywał, korzystał na obecności DH i całej masy świetnych shooterów a i GW udawało mu się nieraz rzucić. Na pewno nie jest to Luke Jackson czy Sasha Vujacic ale płacić mu przez 5 lat ponad 10 baniek za sezon... Jest już po 30tce i z każdym sezonem będzie grał coraz gorzej. Dodatkowo nie ma żadnej motywacji - dostał swój ostatni, długi deal a jego zespół walczy jedynie o wejście do PO. 7/8 baniek na 3/4 lata byłoby w miarę rozsądną opcją. Ale to już nie mój problem - Raps są ustawieni na kilka lat (Bargs, Calderon, Hedo).

 

Swoją droga to mi trochę przypomina minę B-Easyego z ostatnich PO:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bast nie chodziło o to czy turek jest lepszym grajkiem niż carter. Chodziło o to że według wielu był lepszym fitem przy ogólniej krytyce rozgrywania nelsona ( i niedocenianiu tego jak bardzo dużo zależy od inside-outside i ball movement w grze magic) w stracie Hedo doszukiwano się tego że nie będzie miał kto rozgrywać bo stan okropnie ufał grze turkoglu. I te obawy można było zrozumieć ( a potwierdzały się też w momencie gdy carter był bez formy strzeleckiej gdy momentami bardziej przeszkadzał niż pomagał) bo to czego się naczytałeś o hedo to w dużej mierze prawda. Tak był on naszym gtg i wywiązywał się z tego co najmniej przyzwoicie. Z jego obroną też nie było tak źle nie przesadzajmy. Tworzył też mismatche przez swój wzrost i jakieś tam ( moim zdaniem przeceniane ) umiejętności rozgrywajka mówil o tym nawet Gortat w jakimś wywiadzie przed sezonem. Fajnie się teraz do niego przyjebać jak carter zaczął grąć swoje ale jeszcze 2 miechy temu nie było tak fajnie. Orlando się teraz zgrało poprawiło obrone i ich gra wygląda naprawdę spoko, wyglądają na gotowych na powtórke zeszłorocznego runu w PO ( a rok temu i tej porze wyglądali tragicznie.) z tym że cavs też tak wyglądają 8) Oczywiście że skorzystał na obecności Howarda ale o to właśnie chodziło że on w obecności drwala był lepszym grajkiem a jak dobrze wiesz howard dalej tu jest i o to się rozchodziło głównie. Inna kwestia że mam wrażenie że i tak po dostaniu kontraktu tutaj też grałby słabiej. Jak dla mnie w momencie podpisania był już przepłacony.

 

Co do odpowiedzi na ostatnie pytanie to nie ja nie żałuje byłem w styczniu przerażony grą cartera i z każdym kolejnym meczem myślałem sobie że przecież taki shit nie może trwać wiecznie a on w kolejnych meczach znowu dawał dupy. Co nie zmienia faktu że carter nawet w wieku 33 lat jest jeszcze wstanie dać nam wiele dobrego. NIe grał z tak dominującym centrem nigdy chyba mogę się pokusić że nie miał też tylu dobrych strzelców koło siebie. Dodasz do tego obrone jaką grają magic i on nigdy nie miał tak dobrego zespołu czy nie da dupy w najważniejszym meczach sezonu to sie dopiero okaże.

 

 

PS. JJ jest fpyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracie ostatnio wybornie, dzięki czemu znów głośno o Was w amerykańskich mediach. W każdej dyskusji o Was pojawia się jednak temat porównania Magic z Hedo Turkoglu, do Magic z Vince'm Carterem. Jakie widzisz największe róznice w Waszej grze w porównaniu z zeszłym sezonem? Co ma Vince czego nie ma Hedo i odwrotnie.

 

Przede wszystkim Vince Carter ma tą atletyczność, niesamowitą grę w ataku, która może sprawić, że w play-offach nie będzie zawodnika mogącego go zatrzymać. Vince jest potrzebny, by w decydującym momencie wziąć ciężar gry na swoje barki. Z kolei Hedo Turkoglu był na pewno lepszym obrońcą. Grał bardziej fizycznie i sprawiał, że nasz zespół często miał przewagę wzrostu. W dodatku pomagał nam bardziej w zbieraniu piłki z tablic.

jak widać MG docenia umiejętności defensywne Turka, ale nic nie wspomina o kreowaniu pozycji partnerom i to mnie dziwi dosyć.

'Winą' Cartera jest też to, że jest typowym strzelcem, ballhogiem, ale nie jest przy tym Kobasem czy Dwayne'em i pełniąc taką funkcję jaką pełni nie wzniesie czołowego teamu na sam szczyt. W Nets czy Raptors mógł sobie postrzelać i strzelał i wyglądało to fajnie, ale nie dziś i nie tu. Można VC porównać Bast do tak 'wielbionego' przez Ciebie Stata, który zajebiście wypada w Suns, ale pewnie wg Ciebie z taki zawodnik nie nadaje się do full contendera i nie zdobywa się z nim mistrzostwa? I rację ma Penny, że nie ma sensu porównywać indywidualny skills Cartera i Turkulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj nie są dobry fitem dla Orlando... zważywszy na to, że tym GTG powinien być Howard, to najważniejszym dla tej drużyny, nie jest kolejny shooter, ale rozgrywający... który potrafi obsłużyć Dwighta...

Defense, Clutch Skills, Scoring skills, shooting skills... to sprawy drugo i trzeciorzędne...

Jeśli masz Shootera na PG Shootera na SG Rolesa na SF/Jeźdźca bez głowy na SF/ Shootera na PF i dominującego C...

To siłą rzeczy szukasz playmakera, a J-Will gra niestety zbyt mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma gra w Raptors do gry w Magic ?

co ma wyjscie na balety do gry w playoffs ?

co ma gra Vince'a do gry Turkoglu ?

Vince mial fatalne pierwsze 2-3 miesiace, wczoraj sie polamal i nikt nawet jego straty nie zauwazyl, istnieje w pierwszych kwartach, cos tam sie spierdolilo u nich mentalnie i tak co by nie mowic

maja tak naladowany sklad ze na cieniutkim Wschodzie - Bux, Heat, Bobcats Raptors i Bulls - ze trudno zeby nie mieli innego bilansu jak top3

 

Hedo nadal jest lepszym zawodnikiem dla ofensywy Magic i bedzie to pokazane w playoffs, gdzie Vince zwyczajnie nic nie gra

 

brawo Colangelo, Raps 9 miejsce na Wschodzie, zajebany salar, zajebiste kontrakty Calderona Turkoglu i Bargnaniego (kazdy wart jakies 3-4 miliony mniej)

z nowym CBA, biorac pod uwage dzisiejszy stan rzeczy to wygladaja najbardziej szaro i niewesolo - Minnesota 2.0 - nie predko wejda do playoffs i nie predko sie odbuduja bo juz chodza sluchy ze draft 2011 ma byc jednym z biedniejszych w historii zwiazku ze strachem o nowe CBA gdzie wszyscy beda chcieli wyjsc w 2010 i 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak widać MG docenia umiejętności defensywne Turka, ale nic nie wspomina o kreowaniu pozycji partnerom i to mnie dziwi dosyć.

Przecież jemu i tak nie podają to tej zmiany nie odczuwa 8)

 

Problemem nie jest to że Carter jest wymarzonym zawodnikiem którego magic pragneli i o którym śnili i marzyli nocami, urządzali msze i prosili o deszcz. Sytuacja była taka że Hedo było pewne będzie chciał tłuściutki ( bo i ostatni dłuższy) kontrakt i to nie było dobre wyjście wpakowanie się w to gówno. Czegoś zabrakło do zdobycia misia i zaryzykowali z Carterem bo akurat był w sytuacji jakiej był i był stosunkowo tanio dostępny. Magic mają 2 lata na dobrą sprawę na granie z VC potem jest ostatni rok kontraktu i łatwo go mogą spuścić gdzie indziej. Jeżeli o mnie chodzi to wole w tym roku walczyć z nim niz z turkiem.

 

VC nie da rady sobie w PO? Już o tym pisałem nigdy nie grał w tak dobrej drużynie to nie jest drużyna budowana wokół niego i jest tu na tyle strzelców że nie musi napierdalać w każdym meczu po 25 pkt. Przed poprzednimi PO i lewis był cipą i Hedo był cipą i rzeczywiście mimo awansu do finału zdarzało im się grać jak łajzy w niektórych momentach/meczach. Co nie zmienia faktu że są jedną z najlepiej broniących drużyn i to też jest ich atut. Mam wrażenie że się to lekceważy bądź nie docenia przez ofensywe jaką grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowym CBA, biorac pod uwage dzisiejszy stan rzeczy to wygladaja najbardziej szaro i niewesolo - Minnesota 2.0 - nie predko wejda do playoffs i nie predko sie odbuduja bo juz chodza sluchy ze draft 2011 ma byc jednym z biedniejszych w historii zwiazku ze strachem o nowe CBA gdzie wszyscy beda chcieli wyjsc w 2010 i 2012

co jak co ale Minnesota ma wiekszy potencjał niż Raptors. Za 2 lata będą sie bili o playoffy...a Raptors bez Bosha wylądują w dupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj nie są dobry fitem dla Orlando... zważywszy na to, że tym GTG powinien być Howard, to najważniejszym dla tej drużyny, nie jest kolejny shooter, ale rozgrywający... który potrafi obsłużyć Dwighta...

Defense, Clutch Skills, Scoring skills, shooting skills... to sprawy drugo i trzeciorzędne...

Jeśli masz Shootera na PG Shootera na SG Rolesa na SF/Jeźdźca bez głowy na SF/ Shootera na PF i dominującego C...

To siłą rzeczy szukasz playmakera, a J-Will gra niestety zbyt mało.

Skąd wiesz, że nie szukano rozgrywającego? Tylko który rozgrywający będący istotnym wzmocnieniem był dostępny latem? Wymień chociaż jednego.

 

Tak się zastanawiam czy Magic nie mogli uderzyć po S-Jaxa, który może jest i gorszym scorerem od VC, ale jest nieporównywalnie lepszym obrońcą, ma lepszy kontrakt i nie trzeba byłoby za niego oddawać Courtneya Lee.

Zważywszy jednak, że trade Vince'a odbył się gdzieś na przełomie czerwca/lipca, a pierwsze głosy o odejściu S-Jaxa to był chyba sierpień (w każdym razie chyba później niż trade Cartera), to Magic w zasadzie zrobili to co musieli. Mając do wyboru: Turek, nic, Carter wybieram to ostatnie. Carter jest po prostu lepszy niż Hedo niezależnie od systemu, partnerów i trenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy Magic nie mogli uderzyć po S-Jaxa, który może jest i gorszym scorerem od VC, ale jest nieporównywalnie lepszym obrońcą, ma lepszy kontrakt i nie trzeba byłoby za niego oddawać Courtneya Lee.

Zważywszy jednak, że trade Vince'a odbył się gdzieś na przełomie czerwca/lipca, a pierwsze głosy o odejściu S-Jaxa to był chyba sierpień (w każdym razie chyba później niż trade Cartera), to Magic w zasadzie zrobili to co musieli. Mając do wyboru: Turek, nic, Carter wybieram to ostatnie. Carter jest po prostu lepszy niż Hedo niezależnie od systemu, partnerów i trenera.

Dokładnie o tym pomyślałem jak go wytransferowali. Słuszna uwaga o tym nic które w pewnym stopniu też groziło magic. Turek mógł pojść praktycznie za nic i naszą nadzieją miał być lee który jako role player jest spoko ale na wiekszą rolę za wcześnie u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowym CBA, biorac pod uwage dzisiejszy stan rzeczy to wygladaja najbardziej szaro i niewesolo - Minnesota 2.0 - nie predko wejda do playoffs i nie predko sie odbuduja bo juz chodza sluchy ze draft 2011 ma byc jednym z biedniejszych w historii zwiazku ze strachem o nowe CBA gdzie wszyscy beda chcieli wyjsc w 2010 i 2012

co jak co ale Minnesota ma wiekszy potencjał niż Raptors. Za 2 lata będą sie bili o playoffy...a Raptors bez Bosha wylądują w dupie.

Dopóki gra tam Jefferson, a nie gra tam Wall/Turner ? 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie Hedo byl dobrym fitem do Magic bo gral swietne pick&roll z DH12 , mial rzut za 3 i nie pekal w q4

 

Carter poza 1 fatalnym miesiacem tez robi swoje w miare, statsy ma coraz lepsze ( w ostatnim miesiacu fg ponad 50% ) IMO nie ma co sie nad tym tak mega rozwodzic.

 

P.S nazwa tematu swiadczy tylko o Twojej ignorancji....a i jeszcze jedno Hedo usiadl na lawie bo Sony weems gra swietnie i pewnie chcieli sprawdzic go w s5...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak. W sytuacji jaka zaistniała w poprzednie lato każdy GM o zdrowych zmysłach, a takim jest Otis i chwała mu za to, odpuściłby Turka. Jest jakiś gorszy kontrakt w lidze od jego? Lewis pewnie, inny mi nie przychodzi do głowy. Czaicie to - 10 mln przez 5 lat, przy czym swoją grą w obecnym sezonie zasługuje na jakąś połowe tej kasy. Co będzie w przyszłości? Raptors sie udupili i to grubo. Na forum Raptors na realgm już go ludzie nienawidzą i chcą tradeować, ale problem w tym, że nikt go nie weźmie, chyba, że dodadzą Bosha w pakiecie. Nawet jeśli wniósłby coś pozytywnego do tej drużyny, to wzięcie Cartera z jego krótszym kontraktem jest dużo lepszym posunięciem. A jak już wzieliśmy VC to to Turka nie było warto zatrzymywać, bo backcourt Nelson-Carter-Hedu to byłoby defensywne zabójstwo. Moja teoria jest taka, że Otis miał od początku lata plan, w którym nie uwzględniał w ogóle zatrzymania Kebaba. Aha, taki obrazeczek jako ciekawostka: http://img690.imageshack.us/img690/9225/beztytuuoqq.jpg ;]

 

Zaciekawiło mnie to co powiedział Gortat, że w Playoffs nie będzie nikogo, kto będzie w stanie go zatrzymać. Czyli VC oszczędza sie na PO i tam bedzie robił po 25ppg? Bardzo możliwe. Jego gra ostatnio jest satysfakcjonująca, szału cyferkami nie robi ale widać, że w końcu wpasował sie w drużynebo rzuca na skuteczności 50% bodajże od lutego.

 

Z Nelsonem też sie chyba dopasowali do siebie - ich Ortg gdy grają razem wynosił w marcu chyba coś koło 115, a na początku sezonu było to poniżej 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak. W sytuacji jaka zaistniała w poprzednie lato każdy GM o zdrowych zmysłach, a takim jest Otis i chwała mu za to, odpuściłby Turka. Jest jakiś gorszy kontrakt w lidze od jego? Lewis pewnie, inny mi nie przychodzi do głowy. Czaicie to - 10 mln przez 5 lat, przy czym swoją grą w obecnym sezonie zasługuje na jakąś połowe tej kasy.

Ben Gordon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW tak nawiązując do sąsiedniego tematu to dlaczego Pizdoglu?

 

Jakoś tak siadło na e-baskecie rok temu ( chyba że wcześniej) podczas ogólnych rozmów na temat Orlando i ich szans jako takich. Z tego co pamiętam to ogólnie za kartofle i głupie decyzje rzutowe a tych tez mało nie było jego usilne próbowanie wymuszania fauli co mi osobiście też działo na nerwy... i ogólnie chyba nie pasował do wizji gtg a już na pewno nie do wizji gtg drużyny z aspiracjami mistrzowskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że nie szukano rozgrywającego? Tylko który rozgrywający będący istotnym wzmocnieniem był dostępny latem? Wymień chociaż jednego.

 

Tak się zastanawiam czy Magic nie mogli uderzyć po S-Jaxa, który może jest i gorszym scorerem od VC, ale jest nieporównywalnie lepszym obrońcą, ma lepszy kontrakt i nie trzeba byłoby za niego oddawać Courtneya Lee.

Zważywszy jednak, że trade Vince'a odbył się gdzieś na przełomie czerwca/lipca, a pierwsze głosy o odejściu S-Jaxa to był chyba sierpień (w każdym razie chyba później niż trade Cartera), to Magic w zasadzie zrobili to co musieli. Mając do wyboru: Turek, nic, Carter wybieram to ostatnie. Carter jest po prostu lepszy niż Hedo niezależnie od systemu, partnerów i trenera.

Nie mówiłem, nic z tych rzeczy, napisałem tylko, ze siłą rzeczy szukasz rozgrywającego przy tym składzie jaki posiadasz ot, co.

I uważam, że zarówno Turkoglu jak i Carter nie byli/są odpowiednimi zawodnikami w odpowiednim miejscu.

Skillem Carter to wyższa półka, natomiast z racji jakiegoś tam kreowania gry Turkoglu trochę lepiej pasował z kolei do systemu.

Więc ogólnie tak jak mówiłem wcześniej wychodzi na remis, bo obaj nie są tymi idealnymi graczami do potrzeb jakie ma Orlando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak siadło na e-baskecie rok temu ( chyba że wcześniej) podczas ogólnych rozmów na temat Orlando i ich szans jako takich. Z tego co pamiętam to ogólnie za kartofle i głupie decyzje rzutowe a tych tez mało nie było jego usilne próbowanie wymuszania fauli co mi osobiście też działo na nerwy... i ogólnie chyba nie pasował do wizji gtg a już na pewno nie do wizji gtg drużyny z aspiracjami mistrzowskimi.

Dokładnie za to go nie lubiłem. Wymuszał faule bo nie miał tyle ofensywnego talentu co VC.

 

Chciałem założyć taki temat ale uznałem że jest za wcześnie. Trzeba pamiętać że sciągnięcie VC było tylko pod kątem patrzenia na PO więc porównywanie go już teraz nie ma sensu. Turek jaki by nie był w finałach jakoś tam zagrał. Co prawda 1 runda to była totlana porażka ale trzeba poczekać co VC pokaże. Ja wierzę w VC i wierzę że ta "wymiana" Pizdoglu na VC była słuszna. I chyba każdy tak mysli bo chyba nikt z obecnych tu forumowiczów nie dałby mu kontraktu na 4 lata. Za 1 sezon 10 baniek to jeszcze by może uszło ale pozostałe gdy zacznie grać coraz gorzej. Wystarczy że mamy kontrakt Lewisa.

 

Poczekajmy do PO zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.