Skocz do zawartości

Kto pobije Jabbara?


Pozioma

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat ma ponad 8 lat. Tak - ponad osiem lat. 

I dalej jedynym wnioskiem jaki został wymyślony przez ten czas jest taki, że wszystko zależy od zdrowia i szczęścia z kontuzjami. 

Zapomniałeś o farmakologii i wydawanym 1 milionie dolarów.

 

Z LeBronem współpracuje wielu specjalistów, którzy pomagają mu utrzymać idealną formę. Rzekomo zawodnik Cavs wydaje milion dolarów rocznie na to, by przygotować swoje ciało do rygorów sezonu NBA.

Od czasu do czasu przyjmuje zastrzyki, które pomagają mu radzić sobie z opuchlizną lub po prostu wzmacniają jego organizm po wytężonym wysiłku.

"Pracuję nad swoim ciałem każdego dnia o każdej porze. Albo je regeneruje, albo jestem na siłowni" – James. – "Staram się budować siłę wtedy, kiedy wszyscy odpoczywają. Dopiero w swoim piętnastym sezonie nauczyłem się dobrze zarządzać swoim ciałem. Im starszy, tym lepszy jak wino.Wszystkiego nauczyłem się w biegu. Nie mówię o grze, mówię o tym, jak być profesjonalistą i jak pozostać regularnym w tym, co robię ".

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o farmakologii i wydawanym 1 milionie dolarów.

 

Z LeBronem współpracuje wielu specjalistów, którzy pomagają mu utrzymać idealną formę. Rzekomo zawodnik Cavs wydaje milion dolarów rocznie na to, by przygotować swoje ciało do rygorów sezonu NBA.

Od czasu do czasu przyjmuje zastrzyki, które pomagają mu radzić sobie z opuchlizną lub po prostu wzmacniają jego organizm po wytężonym wysiłku.

"Pracuję nad swoim ciałem każdego dnia o każdej porze. Albo je regeneruje, albo jestem na siłowni" – James. – "Staram się budować siłę wtedy, kiedy wszyscy odpoczywają. Dopiero w swoim piętnastym sezonie nauczyłem się dobrze zarządzać swoim ciałem. Im starszy, tym lepszy jak wino.Wszystkiego nauczyłem się w biegu. Nie mówię o grze, mówię o tym, jak być profesjonalistą i jak pozostać regularnym w tym, co robię ".

Przedsiębiorca dba o swoje narzędzie pracy. Jak tak można!

Jestem przyzwyczajony do twojego "poziomu", ale dalej potrafisz zaskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kiepsko rozumujesz jak to typowy laik. To nie był minus, a plus.

Jordan czy Bryant też dbali o swe ciało i mieli na wysokim poziomie etykę pracy.

Też brali wspomagacze.

bierzesz aspekt tego, ze LeBron James to jest idealny przyklad mezomofrika, a Bryant to coś pomiedzy mezo a ektomorfikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat założony w 2010 roku, Panie i Panowie, przecież my zaraz będziemy na finiszu :redface-new: Przynajmniej teoretycznie... Ostatnio dobiegła nas informacja, że Dirk Nowitzki kończy sezon, 20 grania zabiegiem na kostce, niegroźnym, jest zdrowy, ma być zdrowszy w 21 sezonie, nie zmienia zdania i będzie grał w kolejnym sezonie...

 

Kim od 5 lat jest Dirk? Super starzejącym się graczem, wciąż przydatnym, każdy kontender ze śliną na wardze wciąż myśli, że może Cuban go kiedyś puści, z myślą o przebudowie.... A ile punktów zdobył Dirk przez ostatnie 5 lat? Dokładnie 6136 i będzie grał dalej....

Ile punktów po tym sezonie będzie potrzebował Lebron? Ok 7300. Dirk, w tych ostatnich 5 sezonach jest o 2 lata starszy od Jamesa, miał też kontuzje, i jest już tylko zadaniowcem... 

 

Trzymajmy kciuki za Lebrona, można go nie lubić, ale on wciąż nad sobą pracuje, jest lepszy zarówno statystycznie, jak i wizualnie niż ten James z czasów Miami, to jest niesamowite, a może 22 sezony i kolejny rekord?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Nowitzki gromadzi tych punktów od groma. Przy kontynuowaniu kariery wyprzedzić może spokojnie Chamberlaina i Jordana.

James ma 33 lata i gra swój 15 sezon. Będzie miał po zakończeniu tego sezonu 31 tysięcy.
On przy zdrowiu i regularności (rozgrywanie po minimum 70-75 spotkań) dogoni Jabbara w 4 lub niecałe 5 sezonów.
Czyli w 19 lub 20 swoim sezonie. A, że przyszedł do nba wcześniej od Jabbara to po rozegraniu 20 sezonów będzie miał 38 lat, a nie jak Jabbar czy Malone 42 lata.
James jeśli zechce grać do 42 roku życia i pograć w sumie 24 sezony to
z łatwością przebije 40 tysięcy punktów. Jabbara rekord przetrwał więc 33-34 lata (1989-2022/2023).
Rekord Jamesa też może utrzymać się podobną ilość czasu.
Chyba, że będzie duży napływ graczy przychodzących do nba w wieku 18 lat.
Ogólnie trudniejsze do pobicia w sporcie są zawsze rekordy na które potrzeba mniej czasu niż więcej.
W nba 1 meczowe czy 1 sezonowe są bardziej wyśrubowane niż te z długimi nogami.
Z racji tego, że mniej zawodników podjęło się tego.
Im więcej prób tym bardziej wyśrubowane rekordy.
Przykład z ruletką. Dłuższa seria się zdarza rzadko, ale po niej można trafić z takim samym prawdopodobieństwem w kolejnym rzucie na czarne, czerwone lub 0 jak przy pierwszym rzucie :smile:
Jabbar, Malone czy James to takie długie serie, ale przyjdą następni gracze, którzy pograją 23-25 sezonów i
będą mieć zdrowie i kiedyś to pobiją. Jak nie za 40 lat to za 60 :smile:
Jedno trzeba przyznać Jamesowi. Dołączył gość do grona graczy nba, którzy przez swoją karierę bili najwięcej rekordów jak Chamberlain, Jabbar czy Jordan.

 

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bast sam sobie wówczas zaprzeczył, gdyż Kobe jako jeden z największych hypów z hs był już właśnie po 30-tce... Z drugiej jednak strony, tak faktycznie było, młodzi z hs często szybko spadali na drugi plan, tylko z totalnie różnych powodów, J. O.Neal to raczej kontuzje, Kemp problemy z samym sobą, wybitny T Mac - kontuzja, inni narkotyki, kolejni kontuzje, kolejni zbyt młody wiek i niedojrzałość, każdy jak gdyby inaczej. Kobe i Lebron to już zupełnie co innego, to tak właściwie produkty, obserwowane od małego. 

 

Obecnie nikt nie wierzy w to, że można coś kochać od początku i być temu oddanym aż do śmierci, jeśli jesteś 17 letnim człowiekiem, to na bank jesteś głupi i grasz tylko dlatego, że ktoś tego chce...

 

Na starcie sezonu Lebron łyknie Dirka, 2 miesiące później Jordana, później całą resztę.... Może sie mylę, ale kto robił sobie plakaty z innymi graczami w 15 sezonie? Kto robił TD z 40 punktami w 15 sezonie? O kim mówiono, że jest juz dawno z górki jakieś 3 lata temu? A kto wejdzie do finałów i kolejny raz sprawi niespodziankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bast sam sobie wówczas zaprzeczył, gdyż Kobe jako jeden z największych hypów z hs był już właśnie po 30-tce... Z drugiej jednak strony, tak faktycznie było, młodzi z hs często szybko spadali na drugi plan, tylko z totalnie różnych powodów, J. O.Neal to raczej kontuzje, Kemp problemy z samym sobą, wybitny T Mac - kontuzja, inni narkotyki, kolejni kontuzje, kolejni zbyt młody wiek i niedojrzałość, każdy jak gdyby inaczej. Kobe i Lebron to już zupełnie co innego, to tak właściwie produkty, obserwowane od małego. 

Czwartym graczem w historii NBA prosto z HS i pierwszym w latach 90 był KG, który był w top3 w liczbie zagranych minut. Taki Rashard Lewis chociażby także zaliczył solidne 1049 gier w RS. 

Trzeba oceniając graczy z HS pamiętać, że bodaj średnio gracz w NBA spędza 3 sezony i wczesnych odpadów po NCAA jest mnóstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.