Skocz do zawartości

Zdjęcia, które powodują odgłos "oooo..." pt.2


rZeton

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcą niech budują, nie z mojej kasy i tyle

Ulgi podatkowe od nieruchomości, gruntów, itd... Skoro oni nie płacą, to inni muszą więcej do budżetu wyłożyć... Inni, czyli Ty i ja również... Więc jak najbardziej powinno się tą największą mafię wytępić, bo nawet jeśli komukolwiek wydaje się, że nie ma z nimi nic wspólnego to jest w wielkim błędzie i jest najzwyczajniej w świecie przez nich dojony...

 

inne koscioly tez sa nieopodatkowane. zielonoswiatkowcy, augsburscy, jechowi, zydzi itd wiec nie kumam tej nagonki na "nasz" kosciol

Z jakiej racji jakikolwiek kościół ma nie płacić podatku (lub płacić niższy)? Przecież to zwykłe przedsiębiorstwa usługowe... Właściciel SPA czy hotelu musi płacić podatki, to czemu ta banda złodziei nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co ja zrobie to jest moja sprawa i nie chodzi tu o mnie

 

chodzi o to, że czy człowiekowi który lata całe życie do kościoła, modli się , daje na tace, daje jakieś datki itp nie należy się ostatnia przysługa za darmo?

chodzi płaci całe życie żeby na koniec jeszcze jego bliscy musieli płacić za jego pochowanie.

 

a k**** o WYPADA DAĆ to możesz opowiadać dzieciom w przedszkolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No osoba wypisana z KK ma jeszcze ławiej, bo wielu księży odmawia chowania takich osób z ceremoniałem KK.

 

Kamil - ale realnie gdyby te ulgi zlikwidować to niestety mi nie byłoby lepiej, stąd piszę, że ja nie płacę (bezpośrednio), to, że z moich pieniędzy ktoś pośrednio wypłaca ani mi coś pogarsza ani polepsza. Niestety. I czepiając się tego można zejść na temat urzędników i w ogóle biurokracji i nieumiejętnego wydawania pieniędzy przez państwo.

 

 

Co do płacenia, cóż, niby jest co łaska, ale racja - czasami księża po chamsku to wykorzystują, np koleżance odmówił chrztu dziecka, bo nie wzięła ślubu kościelnego... później zobaczył, że mają fajny samochód to zaśpiewał neimałą kwotę - ale to tylko człowiek, ludzie, dziwne jest na podstawie kilku osób szkalowanie całego środowiska/instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil - ale realnie gdyby te ulgi zlikwidować to niestety mi nie byłoby lepiej, stąd piszę, że ja nie płacę (bezpośrednio), to, że z moich pieniędzy ktoś pośrednio wypłaca ani mi coś pogarsza ani polepsza. Niestety. I czepiając się tego można zejść na temat urzędników i w ogóle biurokracji i nieumiejętnego wydawania pieniędzy przez państwo.

Dlaczego ja jako osoba niewierzaca mam doplacac sie do Twojej wiary? Dawanie na tace jest forma darowizny. Dlaczego spadek, bedacy dorobkiem zycia jakiejs osoby ma byc opodatkowany, a pieniadze na zlote zyrandole i mercedesy dla biskupow (widzialem na wlasne oczy...) maja nie byc opodatkowane?

 

Nie dosc, ze musze do tego doplacac kosciol chce decydowac co moge robic, a co nie - np. in vitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil - ale realnie gdyby te ulgi zlikwidować to niestety mi nie byłoby lepiej, stąd piszę, że ja nie płacę (bezpośrednio), to, że z moich pieniędzy ktoś pośrednio wypłaca ani mi coś pogarsza ani polepsza. Niestety. I czepiając się tego można zejść na temat urzędników i w ogóle biurokracji i nieumiejętnego wydawania pieniędzy przez państwo.

 

Dlaczego ja jako osoba niewierzaca mam doplacac sie do Twojej wiary? Dawanie na tace jest forma darowizny. Dlaczego spadek, bedacy dorobkiem zycia jakiejs osoby ma byc opodatkowany, a pieniadze na zlote zyrandole i mercedesy dla biskupow (widzialem na wlasne oczy...) maja nie byc opodatkowane?

 

Nie dosc, ze musze do tego doplacac kosciol chce decydowac co moge robic, a co nie - np. in vitro.[/quote:1e7k43wz]

 

Eeeeee...Pogięło Cię? Od kiedy księża mają inicjatywę ustawodawczą? Wiem, ze antyklerykalizm jest modny, ale nalezałoby choc chwilę pomyślec przed walnięciem takiego gówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest zasadnicza

orlen czy cuban kase zarobili, mniej czy bardziej legalnie nie wiem ale zarobili. taki jest ich cel

 

kościół chyba ma troche inne cele niż k**** kasowanie po 1000zł za msze pogrzebową np

hmm, a w sumie dlaczego nie? dziwne jest, że niektórzy tu mają pretensje o to, iż kościół jest tak sprawny w działaniu, dzięki czemu tu i tam ma łatwiej, a inni nie byli tak obrotni i np. niektóre podatki muszą płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że czy człowiekowi który lata całe życie do kościoła, modli się , daje na tace, daje jakieś datki itp nie należy się ostatnia przysługa za darmo?

problem w tym, ze 95% to ludzie, ktorzy nie chodza do kosciola

zjawiaja sie na chrztach,komuniach,bierzmowaniu,slubach i pogrzebach

zatem skoro zjawiaja sie raz na ruski rok to tymbardziej powinni zaplacic. poza tym msza kosztuje, prad, chorek, organista itd. gdyby do kosciola przychodzilo 100% wiernych i dawalo co niedziele na tace, wierz mi ze kosciol nie musialby brac za zadne uslugi.

 

Nie dosc, ze musze do tego doplacac kosciol chce decydowac co moge robic, a co nie - np. in vitro.

w tej kwestii akura maja gowno do gadania

 

swoja droga jechowcy sa nie uznaja transfuzji krwi i wykluczaja ze swojego kosciola tych, ktorzy mieli takie przypadki w zyciu. kazdy kosciol/wyznanie ma jakies swoje zasady. wolny kraj.

 

przypominam, ulgi sa dla kazdego kosciola. jakbyscie je zlikwodowali pewnie inne wiary w polsce, nie majace tylu wiernych by padly. tego chcecie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza ignorancja jest po prostu niemożliwa. Nie wiecie o czym piszecie, nie macie o tym pojęcia i zarzucacie komuś niewiedzę.

Jak mniemam chodzi wam o wypowiedź jakiegoś biskupa o tym, że na posłów głosujących za in vitro zostanie narzucona ekskomunika. TAK WIELKO HALO. TVN ZWARIOWAŁ. WYBORCZA ZWARIOWAŁA. NEWSWEEK ZWARIOWAL. Afera na całą Polskę - EKSKOMUNIKA! Eks-ko-mu-ni-ka. Prawie jak krucjaty i satanizm. Powiało grozą. Ale ale...

 

...to nie jest opinia jednego biskupa czy jego wymysł - on po prostu stwierdził fakt. W Kościele Katolickim in vitro jest uznawane jako grzech przeciwko życiu bo zarodki niewykorzystane sa po prostu niszczone(a zarodek jest już uznawany jako człowiek bo przeciez nie wyrośnie z niego krówka czy piesek). A gdy się głosuje za tym i się jest katolikiem to automatycznie na takiego jegomościa zostaje narzucona ekskomunika ergo jest poza Kościołem. To się dzieje automatycznie, nikt nie bedzie publikował jakis list, nikt nie będzie nikogo wyklinał z ambony. Można to cofnąć bodajże przez spowiedź u dziekana conjamniej. Takie sa zasady w Kościele Katolickim i to nie jest wasz zasrany interes skoro się z nim nie utożsamiacie.

 

I teraz proste - to POSŁOWIE głosują za i przeciw i musza znac konsekwencje takich czy innych czynów będą katolikiem. Przecież moga się wypisać - nic to nie kosztuje, zaoszczędza sobie nerwów a w Boga i tak mogą sobie wierzyć. Nawet w UFO.

 

Ale nie - TO PRZECIEŻ KSIĘŻA MÓWIĄ CO MA SIE ROBIĆ! PRZECIEŻ W FAKTACH TAK MÓWILI, NO!!!!!!!!!

Przecież nie mamy własnego mózgu i nie możemy sami o sobie stanowić.

 

Co do kleru, antyklerykalizmu, parakatolicyzmu to polecam przeczytać wywiad w Polityce Zakowskiego z abp Życińskim, gdzie jest na te sprawy zaprezentowane stanowisko KOŚCIOŁA a nie RYDZYKA.

 

I na przyszłość - można gadać co się chce - "blaski" demokracji, ale pamiętajcie, ze pi*****ić niezgodnie z faktami nie wolno. :]

 

 

EDIT: A co do dochodów kościołów jako parafii to często są one nawet stratne bo kurii oddają ileśtam kasy ale nie od tego ile zarobią tylko od tego ile ludzi jest w parafii. I nie tylko ile chodzi tylko ile jest w papierach.

Tak więc tylko kurie mają różowo inni już nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak

wszystko się zgadza. jak chcą sobie sprawnie i dochodowo działać niech działają, mam to w dupie. ale na równych warunkach z innymi i nie pod przykryciem boga i dbania o dusze ludzkie.

dlaczego na równych warunkach z innymi? od kiedy to jesteś zwolennikiem komunizmu? ;]

kościół przez setki lat wypracował/wywalczył/wycwaniakował sobie to i owo i jak już to inni powinni brać z nich przykład, a nie mówić jaki to kościół be, bo pobił ich w ich własnej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki:

 

Nie wiem po co byl Twoj caly wywod o ekskomunikach. Ksieza powinni wypowiadac sie do swoich wiernych i im mowic jak powinni sie zachowywac. Ingerencja jest to, ze kosciol jawnie lobbuje na rzecz wprowadzenia zakazu stosowania in vitro dla calego spoleczenstwa. Skoro mamy taki bogobojny narod kazanie powinno wystarczyc, wtedy wierzacy sie ustosunkuja i nie musza z in vitro korzystac, a ja bede decydowal za siebie.

 

Jestem niewierzacy i nie wiem dlaczego lobbowanie kosciola ma wplywac na to co mi wolno, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale popatrz. W tym głosowaniu nie będzie dyscypliny partyjnej bo jest to sprawa śwatopoglądowa. Tak jakby nie głosują w tym momencie politycy tylko ludzie jako osoby wierzace albo nie. I to jest wg mnie haczyk. Tak nie powinno być.

 

Ja też jestem za tym żeby weszła możliwość robienia in vitro. Najbardziej mi chyba odpowiada propozycja Gowina. Powinno byc tak, że jest w państwie taka możliwośc bo nie jesteśmy krajem wyznaniowym. I dopiero po wprowadzeniu tego prawa każdy mógłby zdecydować czy chce to robić czy nie. Ty byś chciał. Ja bym nie chciał. I git. Tak powinno być. Jak to mówił Voltaire- za c***a nie zgadzam się z Twoim poglądem ale będę robił wszystko żebyś został wysłuchany. Ale z drugiej strony taki biskup miał obowiązek o tym powiadomić(wobec swojej wiary) - głosujesz za - jesteś poza Kościołem(jeśli Ci nie pasuje to się wypisz).

 

Dlatego uważam, ze stos. do in vitro powienien być w programie partii politycznych, żeby potem nie było takich jaj.

Pogmatwałem, ale mam nadzieję, ze wiesz o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o k****

 

Ulgi podatkowe od nieruchomości, gruntów, itd... Skoro oni nie płacą, to inni muszą więcej do budżetu wyłożyć... Inni, czyli Ty i ja również... Więc jak najbardziej powinno się tą największą mafię wytępić, bo nawet jeśli komukolwiek wydaje się, że nie ma z nimi nic wspólnego to jest w wielkim błędzie i jest najzwyczajniej w świecie przez nich dojony...

Czyli jak nie dam sie okradnąć to jestem złodziejem? Co do dojenia - tak samo ja jestem dojony przez wszelkie inne instytucje, do których państwo dopłaca i z których ja nie korzystam. Jak już sie brać za "złodziei" to za wszystkich.

 

Nie dosc, ze musze do tego doplacac kosciol chce decydowac co moge robic, a co nie - np. in vitro.

Socjaliści z PO też mówią mi co mam robić a czego nie - np. dopalacze. I też musze do nich dopłacać.

 

Incijatywa ustawodawcza... samego siebie probujesz oszukac?

 

Walnieciem gowna jest Twoje udawanie, ze kosciol nie ingeruje w polityke.

Ale nie bezpośredni, tylko przez posłów, taki sam, jak Ty czy ktokolwiek inny. Dlaczego Kampania Przeciw Homofobii miałaby ingerować w polityke, a Kościół nie? Gdyby Kościół nie miał za sobą wyborców za sobą, to gówno by zrobił, więc musisz sie z tym pogodzić, jeśli jesteś za demokracją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powracajac do tematu

Dołączona grafika

pani po lewej do jenn sterger. mozecie wygooglac wiecej jej fotek, pewnie lepszych

generalnie kojarze ja, bo czesto pojawiala sie jej... pojawialy sie jej duze oczy na roznych serwisach zczubowskich

nie sposob ich skresl jej nie skojarzyc

 

generalnie pani jest modelka/aktorka/prezenterka/dziennikarka skresl

wczesniej jako studentka florida state univ, pozniej przy ny jets

 

wlasnie wyszla na jaw afera rozporkowa z jej i bretta favre udzialem

 

edit:

i jeszcze jedno zdjecie powodujace odglos ooooooooo

Dołączona grafika

Keili Beachem koszykarka brzegu odra zatrzymana za jazde po pijaku:)

http://www.24opole.pl/?id=wiadomosci_in ... _z_druzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki

sory ale ty pierdolisz takie farmazony że po pierwsze nie mam pojęcia o co ci chodzi, a po drugie nie wiem o co ci chodzi.

jak uważasz że kościół nie ma wpływu na polską politykę, nie widzisz tego to pozdro 600 :]

 

lorak

nie jestem zwolennikiem komunizmu

ale też nie wiem gdzie tu komunizm widzisz jeżeli pisze o tym że wszyscy powinni mieć równe szanse i warunki na zarabianie kaski? a kościół pozycje ma zdecydowanie uprzywilejowaną , jeżeli mówimy o regułach wolnorynkowych(co wyklucza samo w sobie komunizm).

może wyjaśnij o kim mówisz mówiąc o 'innych'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale ty pierdolisz takie farmazony że po pierwsze nie mam pojęcia o co ci chodzi, a po drugie nie wiem o co ci chodzi.

jak uważasz że kościół nie ma wpływu na polską politykę, nie widzisz tego to pozdro 600 :]

Przepraszam, że jesteś idealnym przykładem elementu kultury masowej a do tego nie ogarniasz słowa pisanego. Życzę powodzenia w życiu i pozdrawiam :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.