Skocz do zawartości

Zdjęcia, które powodują odgłos "oooo..." pt.2


rZeton

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem czemu macie pretensje do kosciola o budowe takich rzeczy

maja kase to buduja, proste.

kosi predzej pretensje pozinienes miec do ZUSu, ktory duzo "lepiej" wydaje nasze pieniadze. nie wiem czemu na nich nie ma takiej nagonki. napewno przyniosla by wiecej pozytku. choc duzo latwiej poszczekac na kosciol ktory nic nie zrobi niz na zus, ktory za cokolwiek moze ci wjebac kare:)

 

aig, orlen czy peg tez buduja rozne rzeczy w tym kraju

to sa firmy, maja kase to buduja, podobnie jest z kosciolem

ile mozna wydawac na dzifki alko i koks? juz niech lepiej te pomniki hesusowi buduja :)

 

tylko zeby nie bylo, mnie tez krew zalewa jak widze wieeelkie koscioly i male sale gimnastyczne

ale na szczescie zdarzaja sie tez sytuacje, kiedy kosciol buduje na swoim terenie orlika i udostepnia to dzieciakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu macie pretensje do kosciola o budowe takich rzeczy

maja kase to buduja, proste.

kosi predzej pretensje pozinienes miec do ZUSu, ktory duzo "lepiej" wydaje nasze pieniadze. nie wiem czemu na nich nie ma takiej nagonki. napewno przyniosla by wiecej pozytku. choc duzo latwiej poszczekac na kosciol ktory nic nie zrobi niz na zus, ktory za cokolwiek moze ci wjebac kare:)

 

aig, orlen czy peg tez buduja rozne rzeczy w tym kraju

to sa firmy, maja kase to buduja, podobnie jest z kosciolem

ile mozna wydawac na dzifki alko i koks? juz niech lepiej te pomniki hesusowi buduja :)

 

tylko zeby nie bylo, mnie tez krew zalewa jak widze wieeelkie koscioly i male sale gimnastyczne

ale na szczescie zdarzaja sie tez sytuacje, kiedy kosciol buduje na swoim terenie orlika i udostepnia to dzieciakom.

100% racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buła roznica w ym, ze my zusowi placic musimy a oni rozpieprzaja kase i nie ma (i nie bedzie bez reform) na emerytury i renty. nie wiem czy juz placisz, czy jeszcze sobie beztrosko zyjesz ale predzej czy pozniej i ty zdasz sobie z tego sprawe, choc moze i nie:)

 

kosciolowi placic nikt nie musi. dostaja od wiernych i sie bawia. inne koscioly tez sa nieopodatkowane. zielonoswiatkowcy, augsburscy, jechowi, zydzi itd wiec nie kumam tej nagonki na "nasz" kosciol

 

a po co budowac stadiony?

po co autostrady?

a po co stawiac pomniki?

 

wszystko ma jakis tam swoj sens. po co budowano ilestam lat temu akropol czy wieze ajfla?

 

moze nam sie to nie podobac, tak jak wczesniej pisalem mnie tez troche to wkurza ale to nie nasze pieniadze. do bussa czy cubana tez powinnismy miec preensje ze stawiaja nowe hale i rozpieprzaja pieniadze na zespoly koszykarskie zamiast budowac w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest zasadnicza

orlen czy cuban kase zarobili, mniej czy bardziej legalnie nie wiem ale zarobili. taki jest ich cel

 

kościół chyba ma troche inne cele niż k**** kasowanie po 1000zł za msze pogrzebową np

żeruje na naiwności wiernych, którzy łykają te ciemnoty co im tam opowiadają

 

a różnica miedzy nimi a augsburgami i innymi jest taka, że kościół katolicki ma za mocną pozycję w polsce i wykorzystuje to do granicy możliwości i wpierdala się tam gdzie nie powinien.

 

a że watykan to najlepiej prosperująca firma na świecie to wiadomo nie od dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz to nie musisz płacić 1000zł za mszę pogrzebową - możesz nie robić takiej mszy ;) Uczestnictwo w KK nie jest obowiązkowe.

Ja tam nie widzę nic złego w takim pomniku - jak chcą niech budują, nie z mojej kasy i tyle, może to pomoże ludziom w tym mieście? Może będzie więcej turystów? Kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest zasadnicza

orlen czy cuban kase zarobili, mniej czy bardziej legalnie nie wiem ale zarobili. taki jest ich cel

 

kościół chyba ma troche inne cele niż k**** kasowanie po 1000zł za msze pogrzebową np

żeruje na naiwności wiernych, którzy łykają te ciemnoty co im tam opowiadają

 

a różnica miedzy nimi a augsburgami i innymi jest taka, że kościół katolicki ma za mocną pozycję w polsce i wykorzystuje to do granicy możliwości i wpierdala się tam gdzie nie powinien.

 

a że watykan to najlepiej prosperująca firma na świecie to wiadomo nie od dziś

Jak napisał kolega powyżej - jesli ktoś Ci umrze to wcale nie musisz go pochować po katolicku tylko dajesz w krematorium 100 zł czy ile i pójdzie elegancko z dymem. Za mszę, ślub i takie tam rzeczy z tego co wiem to opłata jest dobrowolna i tylko i wyłącznie WYPADA DAĆ a nie trzeba. Nie masz - nie płacisz. Masz i masz chęć zapłacić - płacisz(bo np. doceniasz obrzęd wykonany przez duszpasterza).

 

Zresztą Ty, jako jak mniemam osoba wypisana z KK nie powinna mieć z tym jakichkolwiek problemów. W końcu jesteś oświecony, wiesz, ze pinguiny to zuo, masz swoją ścieżkę życia i nie płacisz klerowskiej mafii. Tak jest?

 

No więc jeśli tak jest to nie ciśnij tutaj głupot bo żyjemy w wolnym kraju i kazdy może robić co chce(w granczach prawa rzecz jasna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.