Skocz do zawartości

Czy Cavs potrzebują Shaqa?


badboys2

Czy tak i czy tak?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tak i czy tak?

    • Tak, potrzebowali, dzięki temu są lepsi ale to wciąż za mało na mistrzostwo
    • Nie, nie potrzebowali, nie warto było próbować
    • Nie, nie potrzebowali ale warto było spróbować
    • Tak, potrzebowali i dzięki temu zdobędą mistrzostwo


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam się o co obrażać, irytuje mnie tylko głupota, szczególnie trenera jak i typowa nieporadność jakiegokolwiek gracza. Przegrać mecz z Dallas bez Nowitzkiego to po prostu wstyd.

Oglądam Cavaliers na bieżąco (tak jak Lakers i kilka innych zespołów) i to, co robił wczoraj Shaq to kpina. Chociaż tutaj kłania się coaching (o ile istnieje) Pana Browna. 150 kg klocka broni Tim Thomas, a on nie dostaje żadnej piłki, a w zamian dostaje wide open shoty, bo kryje go właśnie Shaq, dramat!

W ogóle to Shaq grać nie powinien (Big Z również, chociaż prędzej) - Varejao na C, LBJ na PF i jazda...

 

Przyznaje, nie karmili Grubasa, Mo Williams przechodził jakby celowo na drugie skrzydło, ale z 7 rzutów trafił 1, jego nieporadność przy tak niewielkiej próbie była straszna (w kolejnym meczu!). Tak było wczoraj: Shaq wchodzi, wynik jest w okolicach remisu, Shaq schodzi po 5 minutach - jest -10. Shaq na ławie, wynik powraca w okolice remisu. I znów powtórka...

 

Shaq na Drwala będzie idealny, nie mam wątpliwości, ale co z resztą? Zaczynam się zastanawiać czy było warto poświęcać Wallaca kosztem przygotowania się na samych Magic.

 

PS. Lorak, co chcesz od Westa? W kolejnym meczu (w ataku) prezentuje się przyzwoicie, po LeBronie najlepiej, a w defensywie nie widzę nadzwyczajnych słabości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki żart, czy jednak naprawdę wierzysz w jakiś cudowny wpływ Nasha? cudowny do tego stopnia, że nawet skuteczność FTs partnerów poprawia...

skoro Lebron poprawil FTs trenujac z Markiem Pricem to dlaczego Shaq u boku Nasha nie moglby poprawic ? :mrgreen:

 

kto wie, kto wie

 

biorac jednak pod uwage ze wiekszosc zawodnikow przy Nashu obnizala swoje FT% to raczej watpie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos Shaqa to juz kilka lat temu trenował on swoje rzuty z jakims tam trenerem (nie pamietam nazwiska), ale uznawanym za jednego z najwybitniejszych w tej dziedzinie

Koleś ten po wszystkim stwierdził, ze Shaq po prostu olewa ten element, a w czasie treningów nie przykładał sie praktycznie wcale do poprawy techniki, więc czy trenowałby z Nashem czy z Calderonem to i tak by myśle wiele nie zmieniło

 

LBJ to zupełnie inny przypadek, ten do treningów podchodzi naprawde profesjonalnie i zdaje sobie sprawę, ze przy ilości FT jakie oddaje poprawa tego elementu jest wazna

Shaq myslał chyba ze zawsze będzie mógł dupskiem zrobić sobie miejsce i nie wazne są wolne...jak sie okazało kilka sezonów później jednak te dupsko już nie tak skuteczne, choć wieksze :P

 

A czy jest/był potrzeby w Cavs?

Sportowo nie był to mądry ruch, bo O'Neal juz dawno przestał byc graczem mogacym znacząco upgradeować roster, ale Cavs musieli coś zrobic, zeby ewentualnie w najbliższe lato móc jakos przekonać Bronka do ohio

tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Lorak, co chcesz od Westa? W kolejnym meczu (w ataku) prezentuje się przyzwoicie, po LeBronie najlepiej, a w defensywie nie widzę nadzwyczajnych słabości.

chodziło mi o to, że nie grał dużo.

 

 

to taki żart, czy jednak naprawdę wierzysz w jakiś cudowny wpływ Nasha? cudowny do tego stopnia, że nawet skuteczność FTs partnerów poprawia...

skoro Lebron poprawil FTs trenujac z Markiem Pricem to dlaczego Shaq u boku Nasha nie moglby poprawic ? :mrgreen:

 

kto wie, kto wie

 

biorac jednak pod uwage ze wiekszosc zawodnikow przy Nashu obnizala swoje FT% to raczej watpie :wink:

czyli jednak nie uważasz, że Nash poprawia FTs% zawodników, z którymi gra. uff.

 

natomiast co do Price'a i LeBrona to chodzi raczej o to, czego LeBron się nauczył i jak widzimy mu to zostało. Nash być może też próbował nauczyć Shaqa, ale skoro O'Neal nadal słabo rzuca, to albo to była kiepska nauka, albo w ogóle jej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shaq przybywa do phx i camiast w tym miejscu rozegrac fenomenalne spotkanie chlop robi 3-5 w 19 min robiac +3 gdy taki varejao z lawki robi +21.

i dla mnie tu odpowiedz jest prosta w tym momencie.

nie widze by shaq byl w tym momencie odpowiedzia na kogokolwiek, szczegolnie w defensywie. jasne, ze miec go a go nie miec to jest roznica. ale wolalbym za niego zatrudnic 2 wysokich walczakow, ktrzy nie robiliby rozniwcy przynajmniej w defensywie.

a ta kjezeli to mial byc sposob na zatrzymanie lebrona to pogratulowac.

 

ja tylko czekam napierwsza krytyke mediow i reakcje shaqa. bo poki co temat jest milczenie a ten temat. to pokaze jak bardzxo dorosl i czy naprawde zdaje sobie sprawe z tego ze swojego polozenia i czy jest w stanie pogodzic sie z rola tego 7. czy 8.

 

a wolne shaqa w tym momencie to efekt zmeczenia i wieku. na kazdego centra przychodzi taki moment, gdzie fizycznie nie wyrabia. w cle shaq nie ma juz takiej opieki medycznej ja kw phx. do tego doszlo naturalne starzenie sie i shaq coraz mocniej odczuwea trudy grania. to przeklada sie na % udowadniac chyba tego nie musze.

 

co do work ethic shaqa. nie chce prtzypominac, kto pisal, ze shaq ponosi b.duza odpowiedzialnosc za rozpad tamtych lakers. nieporadnosc managmentu to jedno ale olewajacy obozy shaq to 2. potwierdzeniem jest cwiczenie rzutow osobistych. shaq w karierzen nie trafil ponad 5000 rzutow osobistych. i faktycznie wg trenerow, ktorzy mieli okazje pracowac z nim nad tym elementem sprawa jest prosta. on to poprostu olewal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shaq przybywa do phx i camiast w tym miejscu rozegrac fenomenalne spotkanie chlop robi 3-5 w 19 min robiac +3 gdy taki varejao z lawki robi +21.

i dla mnie tu odpowiedz jest prosta w tym momencie.

nie widze by shaq byl w tym momencie odpowiedzia na kogokolwiek, szczegolnie w defensywie. .

też na to zwróciłem uwagę

 

Shaq jakby mógł to na pewno nie darowałby sobie przejechania po Suns ( choc trzeba przyznać że szybka gra Suns na pewno w tym nie pomagała) więc jak dla mnie

 

po prostu

 

 

nie moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce zobaczyc Shaqa jak jest ruchany w playoffs na pickach. w ogole co to za mit, ze Shaq niby jest lepszy w PO. po okresie z Lakers za kazdym razem gral znaczaco gorzej w PO, a nawet gdy byl w LA to przeciwnicy bardziej wykrozystywali jego ulomnosci w obronie. mowimy tutaj o gosciu na ktorym ludzie sobie robili kontrakty. Hudson, Bibby, zreszta chyba Damon Stoudemire tez z tego co kojarze. nie mowiac juz o tym jak bolesnie Spurs wpickandrollowali Shaqa i jego tlusta dupe do ziemii w serii z Suns 2 lata temu, gdzie mieli w takich sytuacjach jakies 150 ORtg :? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole co to za mit, ze Shaq niby jest lepszy w PO

Nie wiem czy to się tyczy tego że ma być udaną odpowiedzią na howarda, ale jeśli tak to nie musi on byc wcale na jakimś wyższym poziomie w PO. Wystarczy że ma tyle wzrostu i waży ile waży.Na Howarda z jego brakami w ataku może to bardzo być przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też różnica między umiejętnościami Tima w ataku i tym jak Howard bardzo polega na swojej sile, przepychaniu się i na fizycznej grze.

 

Zresztą jestem zdania że shaq nawet jeżeli pozwoliłby im osiągnąć sukces w tym roku nie zapewni im tego że Lebron z nimi podpisze a bez tego i tak są w dupie. Ich głównym ruchem w ofsizon nie powinno być sprowadzenie shaqa ale pozbycie się kołcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo w RS cavs mogą miec nawet 5 seed, pierwsza runda z Miami, druga z Bostonem..i... trzeciej moga nawet nie osiągnąć.

 

Źle jest ten zespoł budowany, oj źle. Przegrali z Magic i już ściągnęli na Magic odpoweidź. Ok, imo w tym sezonie się z Magic lepiej matchupują, ale co z tego? W tym roku to nie jest drużyna ani na mistrza NBa ani nawet na mistrza konferencji.

 

James potrzebuje defensywnego centra i dobrych zmienników. Choć i tak nie jestem przekonany do trzonu tego zespoły. LBj- wiadomo, ale Mo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też różnica między umiejętnościami Tima w ataku i tym jak Howard bardzo polega na swojej sile, przepychaniu się i na fizycznej grze.

 

Zresztą jestem zdania że shaq nawet jeżeli pozwoliłby im osiągnąć sukces w tym roku nie zapewni im tego że Lebron z nimi podpisze a bez tego i tak są w dupie. Ich głównym ruchem w ofsizon nie powinno być sprowadzenie shaqa ale pozbycie się kołcza.

Ja nie wiem czy nie za bardzo wszyscy przyjebaliśmy się do Browna, w końcu jakoś on tą drużynę ułożył z wielu rolesów i LeBrona, tak wiem, że w okół gracza takiego formatu łatwiej.

 

W tym sezonie wpadł na świetny pomysł z line-upem 3 guardów, w którym Cavs wyglądaja chyba najlepiej i mają najwięcej sukcesów, koleś może czasami odpierdala duże błędy, ale gra z kart jakie ma na stole.

 

W zeszłym sezonie nie mieli odpowiedzi na Lewisa, też Brown chyba nie wiele mógł zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.