Skocz do zawartości

Wydarzenia muzyczne


Cichy

Rekomendowane odpowiedzi

dubluje temat? przegladnalem i nic podobnego nie zauwazylem

 

spokojnie pracujac wyskoczylo mi okienko skype a tam takie info:

The return of the Sonisphere Festival

We are proud to tell you that we will again be headlining the Sonisphere Festival, now embarking upon its second year in existence.

 

The first show of the traveling festival will be on June 16 at Bemowo Airport in Warsaw, Poland and joining us are some longtime friends - Slayer, Anthrax, and Mastodon!

w google wpisalem i to chyba tylko prawda, ticekt pro sie nie rozpisuje o tym, wiki mowi ze bilety od.... jutra, wtf>? czyli tylko w wawie w jednym okienku mozna sie w wezyku ustawic? oby nie.

set dosc mocny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, Pearl Jam to idealny zespół na taki festiwal. Rok temu Faith No More zmiazdżyło, także niewykluczone, że znowu na Heinekena się wybiorę.

 

Szykuje się dobra wiosna/lato koncertowe. Warto dodać Rammstein w marcu w Łodzi (koncert w Spodku ostatnio rozpier...olił). Na pewno jeszcze niejeden dobry band zawita do Polski, która do właściwie kilka lat temu przestała być oficjalnie zadupiem koncertowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, Pearl Jam to idealny zespół na taki festiwal. Rok temu Faith No More zmiazdżyło, także niewykluczone, że znowu na Heinekena się wybiorę.

czyli na poczatek trzesienie ziemi a pozniej napiecie stopniowo bedze rosnac? ;)

oby,

by nie okazalo sie ze rok temu kulminacje festiwalu mialem w sobote a w tym roku bedzie to juz czwartek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę na to :) Można powiedziec, że to historyczne wydarzenie będzie.

 

Natomiast martwi mnie jedna rzecz - marcowy Rammstein w Łodzi już wyprzedany :? Byłem wczoraj w Empiku i mi baba chamsko mówi, że wczoraj ostatni bilet poszedł. Sprawdzałem na eventim.pl i też nei ma. Ma ktoś jakieś pomysły, gdzie jeszcze można kupić? Ticketpro czy zostaje allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Chrzanic wielka 4, i tak byłoby mi szkda wydawać kasę na kasalike i sleyera.

Wiecie kto jedzie w trasę z okazji 20 rocznicy rust in peace?

Megadeth Testament Exodus.

3/5 prawdziwej wielkej 5.

Jakby w Europie miał dołączyć Kreator lub Sodom to jak dla mnie byłyby duuzo lepsze koncerty.

A nie taka komercha metallica slayer mastodon.

Pod publike ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybieram się na Australian Pink Floyd Show na Torwar. Był już ktoś na tym? Wrażenia, przemyślenia?

 

Cover band to cover band, ale jednak słyszałem wiele dobrego o nich, więc oczekiwania mam spore. Oryginalnego składu Pink Floyd już nigdy nie zobaczymy (Richard Wright RIP, no i Syd RIP), więc może to ostatnia okazja, żeby usłyszeć muzę Floydów na żywo, nawet jeśli wykonuje to ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybieram się na Australian Pink Floyd Show na Torwar. Był już ktoś na tym? Wrażenia, przemyślenia?

 

Cover band to cover band, ale jednak słyszałem wiele dobrego o nich, więc oczekiwania mam spore. Oryginalnego składu Pink Floyd już nigdy nie zobaczymy (Richard Wright RIP, no i Syd RIP), więc może to ostatnia okazja, żeby usłyszeć muzę Floydów na żywo, nawet jeśli wykonuje to ktoś inny.

Ja się wybieram.

 

Niby faktycznie cover band, ale trochę o nich poczytałem i myślę, że dadzą radę. Pink Floyd oficjalnie uznało ich działalność, do tego poprosili ich żeby zagrali na 50-tych urodzinach Gilmour'a, więc muszą być naprawdę dobrzy w tym co robią. Zobaczymy dzisiaj o 20.

 

Niestety urodziłem się zbyt późno i prawdziwych Floydów nigdy nie zobaczę, dlatego fajnie że jest taki "substytut" i będę mógł chociaż trochę poczuć się jak na koncercie PF (chociaż wiek w sumie nie ma tu nic do rzeczy, PF i tak nigdy w Polsce koncertu nie zagrało ;] ).

 

BTW - bałem się, że średnia wieku na koncercie wyniesie 55+ lat, ale skoro nawet na forum znalazł się ktoś kto idzie, to może nie będzie tak źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - bałem się, że średnia wieku na koncercie wyniesie 55+ lat, ale skoro nawet na forum znalazł się ktoś kto idzie, to może nie będzie tak źle

Hehe, nie no samych dziadków nie będzie. PF jest na tyle popularny i w ogóle uznawany za najważniejszy zespół w historii, że ceni go wielu, niezależnie od wieku. Zauważyłem za to ciekawe zjawisko łączenia pokoleń - mianowicie kilku moich kumpli wybiera się na ten koncert wraz ze swoimi rodzicami, także happy, rodzinnie, flower power będzie LOL :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - bałem się, że średnia wieku na koncercie wyniesie 55+ lat, ale skoro nawet na forum znalazł się ktoś kto idzie, to może nie będzie tak źle

Hehe, nie no samych dziadków nie będzie. PF jest na tyle popularny i w ogóle uznawany za najważniejszy zespół w historii, że ceni go wielu, niezależnie od wieku. Zauważyłem za to ciekawe zjawisko łączenia pokoleń - mianowicie kilku moich kumpli wybiera się na ten koncert wraz ze swoimi rodzicami, także happy, rodzinnie, flower power będzie LOL :lol:

O tym wieku to tak z przymróżeniem oka pisałem ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko wrażenia po koncercie:

 

Zdecydowanie dali radę! Muzycznie byli naprawdę świetni (w niektórych utworach - "Learning to fly" czy "High Hopes" - bardzo blisko oryginału), najbardziej odstawał wokal, ale czyjś głos bardzo trudno podrobić (aczkolwiek w "Post war dream" Waters prawie jak żywy ;) ). Warto było pójść i zobaczyć ich na własne oczy. Zdecydowanie zapracowali sobie na reputację i renomę. Wrażenia dzięki nagłośnieniu i grze świateł fenomenalne, to jednak zupelnie co innego niż słuchanie muzyki w domu (nawet na dobrym sprzęcie) czy w aucie.

 

Minusy naliczyłem dwa:

- nikczemne siedzenia, w których z ledwością się mieściłem

- grubas siedzący za mną i robiący zdjęcia swoją Nokią... oczywiście nie pomyślał żeby wyłączyć dźwięki

 

Playlista ciekawa i zróżnicowana, zagrali chyba wszystko co chciałem. Mogli sobie jedynie darować stare, dziwne klimaty ("Astronomy domine" i "Carefull With That Axe") i wrzucić chociażby Dogs.

Nie zabrakło również wielkiej świni 8)

Zdecydowanie polecam, jeżeli bedą w Warszawie za rok, to z pewnością się wybiorę.

 

PS. Pan wokalista / gitarzysta pomylił zwrotki w Comfortobly Numb ;) Dobrze, że się zorientował i zmienił kolejność zamiast 2x śpiewać tą samą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei mieszane uczucia. Owszem gra świateł, efekty, lasery fajne, świnia też :) natomiast słychać było od razu, że to nie Floyd, były fragmenty odegrane co do nuty, ale to raczej dobre rzemiosło niż polot.

 

Świetnie według mnie wyszło Shine on.., High Hopes (oprócz ostatniej solówki), Comfortably Numb (tu z kolei gitarzysta dał radę). Fajne było tez One of these Days, Careful with that Axe.. i kawałki z Dark Side (tu chyba najbliżej oryginału, m.in. dzięki wokalistkom i panu na saksofonie (podobno z Watersem gra). Nie ruszyły mnie za to kawałki Take it Back i Learning to Fly, których po prostu nie lubię. Nagłośnienie według mnie bardzo średnie (Torwar jest słaby akustycznie - wszystko się odbija), i to dziwne bo na początku wydawało mi się ok, a potem coś zepsuli (słaba słyszalność niektórych solówek, wokali, za to bas bardziej żywy, a nie buczący).

 

Podsumowując warto zobaczyć, ale nastawiać sie na Pink Floyd to duże nieporozumienie. To tylko sprawny ale jednak cover band.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.