Skocz do zawartości

Requests...


Karczuś

AI to cienias?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. AI to cienias?



Rekomendowane odpowiedzi

hmm a wszystkim Wam to działa? bo ja Qbie mówiłem na gg po kolei co i jak, a nie wiem czy ktoś robił dokładnie według tego co tam było napisane.. w każdym bądź razie droga nie jest prosta ( :) ), ale efekt jest w sumie dosyć wygodny :) lepszy niż poprzednie IMHO.

samego FAQ tu nie zamieszczę, bo nie chciałbym żeby to było ogólnie dostępne, bo się kapną na cbs, że tak robi masa ludzi i znowu coś pomieszają :)

jak ktoś chce przepis na duże fotki, to PM do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema nietypowa sprawa do znawców PSa.

Otóz potrzebuje LOGA (nie topa :)) z napisem PBT najlepiej w jakims fikusnym kółku. Chyba ze ktos ma jakis inny pomysł to też moze być, np. z cieniem jakiegos zawodnika ? Mile widziane jakies bajery/efekty photoshopowe.

Całość jak mozna prosić to niech bedzie na przezroczystym tle w pliku .psd, Wymiary nie grają roli (moze być 200x200). Numer gg macie ponizej jak co.

dzieki i peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innym, ale mnie ten pomysl sie nie podoba. Zalatuje mi tu troche chałturą (no bo co tu mozna zrobic? Zedytowac troche zdjecie, dac napis i miesiace). Zreszta cos takiego bez problemu mozna zrobic samemu, zapoznajac sie jedynie z podstawowymi funkcjami AP, czy innego programu graficznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz potrzebuje LOGA

Wiem, ze spodziewales sie kogos innego :wink: ale jak jeszcze nikt Ci nic nie proponowal, to ja cos niedlugo zrobie. Do konca tygodnia powinienem miec juz swojego PS'a, wiec w weekend powinienem cos sklecic. Z pomyslem mysle nie bedzie problemu, wiec cos tam Ci zaproponuje i moze cos sobie wybierzesz.

 

Skoro machacie takie fajne tapety to moze by zrobic cos nowego tego typu:

 

http://www.doda.portalik.pl/grafika/kal ... ndarz9.jpg

 

reakcja ludzi napewno bylaby pozytywna bo fajnie miec na pulpicie jednoczesnie fajna tapetke i przy okazji kalendarz

Ja, podobnie jak Karczus, uwazam, ze to raczej lipne jest. Nie wiem po co komu kalendarz na pulpicie. Mi sie czesto kalendarz przydaje to wisi obok biurka na scianie. A przeciez w windowsie tez od bidy jest. Pozatym to zadna robota, bo psuc tapetki, oszpecac je cyferkami nie ma po co, a robic specjalne puste (czyli brzydkie) to nie bedzie takiego efektu.

 

PS. Fajny sign Karczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1) najlepiej niech autor (czyli Szak) sie wypowie, on najlepiej wiec jak to zrobil ;) Jak dla mnie to jest albo kawalek jakiejs animacji, albo lens flare z gaussian blurem, ale pewnie Szak zrobil to jakos inaczej.

 

Ad.2) Trzeba zrobic gifa. Np. w Adobe Image Ready.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Tak. Na moje oko jest to zwiekszane biale kolo, z lekko zmniejszona widocznoscia i zanikaniem na brzegach :)

 

Ad 2. Byla juz o tym mowa tyle razy, ze topic loqsh'a trzeba by bylo przykleic :wink: Wrzucam ponizej tutorial do robienia gifow autorstwa loqsh1'a (wrzucam tu, bo ten temat nie zniknie, wiec i tut nie zniknie)

Adobe ImageReady Tutorial by loqsh1:

sposób przygotowania:

w photoshopie przygotowujemy obrazek z dowolnym tłem (wybór koloru w moim przypadku był bardzo trudny, ale chyba pasuje bordo), następnie tworzymy 4 grupy warstw (lub więcej, jeśli jest więcej obrazków).

w każdej grupie wklejamy jeden obrazek i wpisujemy jeden tekst (np. nazwisko gracza). grupy są po to, żeby nie trzeba było usuwać widoczności trzech warstw, wystarczy wtedy kliknąc tylko jedno oko, zamiast trzech. tak więc jedna grupa to będzie jedna klatka.

po zrobieniu tego wszystkiego i ustawieniu jak się patrzy klikamy przycisk "przejdź do image ready" czy coś w tym stylu. w image ready włączamy widok animacji i dodajemy 3 klatki (lub więcej), na każdej ustawiamy osobną widoczność, i ewentualnie ustawiamy czas wyświetlania każdej klatki - potem wystarczy tylko wszystko jeszcze raz dokładnie posprawdzać czy chodzi i zapisać jako gif (w image ready jest osobne, dosyć rozbudowane menu optymalizacji obrazków... w sumie skopmlikowane :) ) i jest.

może to trochę pobieżnie przedstawiłem, ale się spiesze, bo brat mnie pogania :)

jakby to nie wystarczyło to napiszę więcej o animowaniu, chociaż przyznam się, że z innym programem niż image ready w dziedzinie animowania ostatnio do czynienia nie miałem (wcześniej miałem jakieś gif animatory itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra - Fartman, Qba i Karczuś - czepi się którys wreszcie tego Iguodali, czy nie ?? :evil:

 

na samym NBA.com jest tyle zajebiscie pasujących na tapete fotek, ze grzech tego nei wykorzystac... :?

 

Np. Jak Andre ładuje nad Kobasem..... Zreszŧa co ja Wam będę gadac....

 

Jednego Wallsa zrobił Pitras, jednego Kami, ale ile mozna z 2 tapetami zyc ??

 

Fartman ma ostatnio wenę, moze stworzyłbys cos ciekawego ?? Qba często rzuca jakis ładne tapetki, a Karczuś robi w moim ulubionym stylu... Plizzz panowie, jak checie to zróbcie sobie konkurs.... Ja chce wallsa :cry: :lol:

 

Hehe, nei no powaznie - spłodziłby którys z Was cos ciekawego.... :roll:

 

p.s: tylko się nei pozabijajcie :twisted: w kolejeczce na GG, albo tu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.