Skocz do zawartości

Koszulki NBA - og czy fake? kupie/sprzedam, ciekawe aukcje


ghost41

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy Champion produkował kiedyś swoje repliki w Polsce? 

Poniżej zdjecie metki wewnętrznej z repliki, która wygląda na oryginał Championa. (link do zakonczonej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/champion-spurs-duncan-21-koszulka-nba-eur-l-8716030453?item=8716030453). 

 

Edytowane przez Pablo81
Dodanie linku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry wszystkim.

Przypadkiem natrafiłem na pewną stronę:

http://www.piestv.pl/

Ze względu na brak informacji o sprzedawcy i ogólnych szczegółów, śmierdzi mi fejkiem i przekrętem, dlatego wolę się nie bawić jakieś wysyłanie pieniędzy (choć te przeceny są wizualnie imponujące).

 

Co o tym myślicie? Według mnie niemożliwe jest, żeby ktoś fizycznie miał tak szeroki asortyment z Nike'a i Mitchell&Ness, a w dodatku przeceniał go tak bardzo. Chociaż ta ostatnia rzecz byłaby jak najbardziej na miejscu, bo ceny są często z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Liam Gallagher napisał:

Co o tym myślicie? Według mnie niemożliwe jest, żeby ktoś fizycznie miał tak szeroki asortyment z Nike'a i Mitchell&Ness, a w dodatku przeceniał go tak bardzo. Chociaż ta ostatnia rzecz byłaby jak najbardziej na miejscu, bo ceny są często z kosmosu.

I masz rację, bo strona jest lewa a towar to podróbki. Omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepis21 napisał:

I masz rację, bo strona jest lewa a towar to podróbki. Omijać szerokim łukiem.

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze bardziej się utwierdziłem w tym, gdy zobaczyłem możliwości "kontaktu" i zero danych np. odnośnie wysyłki zwrotnej. Wszystko grubymi nićmi szyte, choć nie wiem, czy dosłownie :) 

Jest teraz duża przecena na NBA Store. Orientujecie się, jak z kosztami wysyłki? Opłaca się to w ogóle? Bo na eBayu sporo taniego towaru, ale wysyłka dwa razy droższa niż sama koszulka czasem.

A propos - pisałem do sprzedającego na Allegro, który zaczął sprowadzać tego typu rzeczy - ma na razie raczej jerseye i swingmany, ale niedrogie (i samo Sacramento na razie :))  i mu zasugerowałem parę nazwisk, bo sam pytał, co by się mogło sprzedać, więc może pod koniec stycznia lub w lutym coś będzie ciekawego.

https://allegro.pl/uzytkownik/AndreGoods/koszykowka-odziez-13381?bmatch=baseline-dict43-spo-1-1-1127&order=dd

 

Z kolei innemu człowiekowi schodzą masowo swingmany adidasa Carmelo z Knicks sprzed pewnie już paru ładnych lat. Ja nie chcę raczej kupować swingmana, bo pranie chyba psuje napisy, zgadza się? Szycie to jednak szycie. A szyte są tylko podróbki albo autentyki, więc albo taniocha, abo drożyzna...

Jest też inny sprzedawca, który ma znośne ceny i sprzedaje nowe koszulki, typu LeBron, Kyrie, Curry itp. (chyba kolekcja sprzed roku, bo Irving jeszcze i Durant - Celtics i GSW). Ale ma też coś, co można określić jako całkowity biały kruk na polskim rynku:

https://allegro.pl/oferta/nike-elite-kentucky-ncaa-koszulka-m-usa-8527232662

Nie wiem, czy to najlepszy wariant tej koszulki, ale w każdym razie numery wyglądają na szyte, więc możliwe. Sporo jest na eBayu koszulek uniwersyteckich, a u nas zazwyczaj jakieś podróbki Duranta tylko, a to jednak fajny segment rynkowy, dość hipsterski :)

Edytowane przez Liam Gallagher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 16:46, cvbe napisał:

Wg mnie podróbki.

W dniu 21.01.2020 o 09:29, Liam Gallagher napisał:

A propos - pisałem do sprzedającego na Allegro, który zaczął sprowadzać tego typu rzeczy - ma na razie raczej jerseye i swingmany, ale niedrogie (i samo Sacramento na razie :))  i mu zasugerowałem parę nazwisk, bo sam pytał, co by się mogło sprzedać, więc może pod koniec stycznia lub w lutym coś będzie ciekawego.

https://allegro.pl/uzytkownik/AndreGoods/koszykowka-odziez-13381?bmatch=baseline-dict43-spo-1-1-1127&order=dd

Ja nie chcę raczej kupować swingmana, bo pranie chyba psuje napisy, zgadza się?

Jak rozmawiałeś z Andre to jeśli możesz spytaj się go czy będzie miał bluzy takie jak te:

4d05efc89ce3ae784e27ec030ed5b104.jpg

Bo widzę, że ma krótkie rękawy z tej serii w fajnej cenie.

Co do swingmanów to wszystko zależy od tego jak będziesz o nie dbał. Jak będziesz prał ręcznie w zwykłym płynie do prania oraz na lewej stronie to trochę posłuży. W innym przypadku to może zejść farba, może popękać itp.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć,

rzadko się udzielam, bo uważam, że zakupy oryginalnych koszulek NBA w PL to straszny proceder, kiedyś pomogliście mi z tym parki1 z allegro, jeszcze raz dzięki...

chciałem zrobić prezent koledze i znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/koszulka-nba-jersey-dallas-77-luca-doncic-l-new-8802066498

czy możecie napisać, czy to ostry fake? w takiej cenie nie spodziewam się oryginału...

 

przy okazji...

czy jest na forum lista sprawdzonych sprzedawców?

 ogólnie szukam Bryanta (away) #8 lub #24, wiem wiem obudziłem się szybko : I

widzę kilka ofert do 200zł i nie wiem czy to też nie fejki...

 

Pozdro

lakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lakow napisał:

chciałem zrobić prezent koledze i znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/koszulka-nba-jersey-dallas-77-luca-doncic-l-new-8802066498

czy możecie napisać, czy to ostry fake? w takiej cenie nie spodziewam się oryginału...

Fake. Gość ściąga z chin podróbki. W opisie ma jakby to był autentyk a jedno zdjęcie przedstawia Swingmana a drugie Dziecięcą koszulkę, obie foty oczywiście ściągnięte ze sklepu NBA.

37 minut temu, lakow napisał:

 ogólnie szukam Bryanta (away) #8 lub #24, wiem wiem obudziłem się szybko : I

widzę kilka ofert do 200zł i nie wiem czy to też nie fejki...

Ja bym się na razie wstrzymał, teraz jest masa Januszy, która chce się dorobić na śmierci Kobego i ceny są windowane do góry. Poczekaj trochę, rynek za jakiś czas powinien się uspokoić. Aczkolwiek wstaw te oferty do 200zł to się zobaczy co to to jest.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, mój mąż ma niedługo 30. urodziny i chciałabym mu kupić koszulkę jersey Kobe Bryanta. Wiem, że w obecnej sytuacji koszulka jest prawie nie do zdobycia, ale kilka rzeczy znalazłam na aukcjach. Zależy mi na koszulce swingman, ale niestety po zdjęciach nie umiem ich rozróżnić, a sprzedający nie zawsze wiedzą. Mam na oku 2 koszulki. Moglibyście mi doradzić czy to swingman czy replika? Będę bardzo wdzięczna:) 

PART_1583007009229.jpeg

PART_1583007022045.jpeg

20200229_221631.jpg

20200229_221705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza podróbka, druga również na taką wygląda.

W przypadku pierwszej niby swingman, ale wszystkie napisy ma w pełni wyszyte (z "bąblami" na dodatek) a powinna mieć je naszyto-namalowane (naszyta jest warstwa materiału na którym jest malunek).

Drugi przypadek wydaje się być podobny do pierwszego + wg mnie fioletowe wykończenia ramiączek i kołnierza są za grube. Aczkolwiek przydałyby się lepsze fotki.

Na Olx znalazłem koszulkę z dawnej nike'owej serii rewind: https://www.olx.pl/oferta/koszulka-nba-kobe-bryant-lakers-CID767-IDyRcBt.html#66d272ccca Lakersi co prawda w niej nie grali, ale rozważyłbym opcję zakupu jeżeli rozmiar pasuje. W niej jest wszystko wyszywane z racji tego, że ma tylko jeden kolor napisów, więc nie ma obaw, że się coś może sprać jak w przypadku typowego swingmana a do tego po prostu dobrze wygląda.

Swoją drogą nike mógłby wznowić tę serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.