Skocz do zawartości

Koszulki NBA - og czy fake? kupie/sprzedam, ciekawe aukcje


ghost41

Rekomendowane odpowiedzi

qu3ster, to zalezy co rozumiemy pod pojeciem oryginalne.

oryginalne sa wszystkie zarowno repliki, swingmany, aytenyki czy pro cuty (czyli autenyki w rozmiarze zawodnika przedluzane o te cale + cosam)

jerseye "authentic" sa ok, ale nie sa 100% odzwierciedleniem koszulki meczowej jezeli oryginalnosc przyjmujemy za wierne odzwierciedlenie koszulki meczowej.

 

szoszon zycie mnie nauczylo:)

duzo aukcji na ebayu przegladalem, zapisywalem fotki, analizowalem, kupowalem. sa tez fora zajmujace sie tylko takimi rzeczami i musze powiedziec, ze moja wiedza jest porownywalna z ta ktora maja amerykanscy zbieracze, choc wciaz wiele moge sie od tych najlepszych uczyc. ostatnio np sie dowiedzialem, ze nie mam mozliwosci zweryfikowania w 100% czy jersey byl uzywany przez danego zawodnika poniewaz do zawodnika na mecz trafia polowa jerseyow wyprodukowanych przez klub. polowa jest w przygotowaniu, sa rezerwowe jerseye przygotowane, gdyby np. krew sie pojawila i czesto te jerseye sa pozniej sprzedawane jako uzywane, choc nie byly. reasumujac, jezeli gosc ci nie dal koszulki, tak jak to robil rodman czy jr smith zrobil w chicago, to nie masz pewnosci, ze w niej gral. co wiecej firmy wydajace certyfikat i to te naj naj czesto robia przekrety. tak bylo z jerseyem rozgrzewkowym jordana z unc z 82 roku, ktory poszedl za dziesiatki ysiecy dolarow a okazalo sie, ze wypruto nazwisko innego zawodnika i wszyto jordan, choc firma dajaca certyfikat nic nie zauwazyla.

 

zatem te meczowki stricte meczowki dziela sie jeszcza na uzywane i nieuzywane, te uzywane mozna tez kupic z certyfikatami takich firm jak may gray, M5 czy lou/lue lampson.

 

reasumujac np. koszulki kobego przez niego uzywanej kupic sie praktycznie nie da bez certyfikatu, chyba ze ktos udowodni, ze ma dojscie np. poprzez allena iversona (tak kupilem meczowke z sezonu mvp 07/08:D). te z certyfikaem chodza za duuze pieniadze bo nie ida na ebayach tylko na oficjalnych aukcjach, gdzie przyjezdzaja jakies krawaty i dla nich to jak piernac. mozna za to kupic przeznaczona do gry koszulke kobego, ale kosztuje i tak wieksze pieniadze niz niejedna meczowka.

 

tak czy siak, wole wydac duza kase na jerseye nawet przeznaczone tylko do meczu, zrobione w 100% ak jak e w ktorych graja, niz wydawac bez sensu pieniadze na spierajace sie swingmany, czy prawie takie jak meczowe autentyki. choc tutaj czasami robie wyjatki bo czasami tanio mozna wyrwac fajne autentyki (niebieski lakers, blekitny lakers, rero niebieski pacers artesta, czy zolty pacers artesta) ale to jeszcze zalezy od jerseya. im jersey bardziej skomplikowany, tym autentyk bardziej sie od niego rozni. np jersey pacers autentyk z paskami niewiele rozni sie od tej samej meczowki poza metkami i przedluzeniem jerseya. ale juz jersey lakers rozni sie w kroju (serek), czy wyszyciu napisow co pokazalem na przykladzie. z tych jerseyow autentyki radzilbym kupowac np. celtics, spurs, bulls, czyli nie w serek i proste sroje, choc dobrze zrobione sa tez alternatywne mavericks i rockets. generalnie nie polecam autentykow, tych ktore nike wprowadzil w 2000 roku (lakers, heat, raptors,mavs)

 

fajne jerseye hujowych zawodnikow czesto mozna kupic za mniej niz 100$ co po przeanalizowaniu sobie calego tego gowna wydaje sie naprawde fajnym rozwiazaniem.

 

ja obiecalem sobie, ze jako die hard fan kobego kupie jeszcze rzeci jersey kobego bialy wyjazdowy, przeznaczony do meczu. jestem juz z gosciem nawet ugadany tylko czekam na to jak uzbieram hajs. wedy bede mial koszulke na kazdy mecz:D koszulki z lat 90 kobasa napewno nie kupie bo mnie na to poprosu nie stac, tymbardziej, ze z kazdym jego tytulem cena bedzie wzrastala. poprawilem sobie za o humor dwoma mitchell&nessami jego z tamtego okresu.

pozniej kupie jeszcze m&n kempa z sss, stocka z jazz i millera z pacers i koncze cala moja zabawa. fajnie byloby jeszcze kiedys dorwac meczowki odoma,artesta czy gasola ale generalnie jak juz bede mial te 3 jerseye kobego (home,away, alternative) to koncze zabawe. moze inaczej. sprobuje skonczyc zabawe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

tu sa te lakersow z m&n kobego retro

juro przy dziennym swietle sprobuje zrobic jakies fotki.

generalnie nie roznia sie te jerseye moje od tych

http://cgi.ebay.com/KOBE-BRYANT-2006-07 ... 414a7c8280

 

http://cgi.ebay.com/MICHAEL-JORDAN-23-B ... 4a9c279e27

 

po za tym te fotki, ktore mam a nie publikowalem nigdzie

metki z fisha

Dołączona grafika

ceballos

Dołączona grafika

Dołączona grafika

spodenki horace'a granta i shaqa

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

metka ze spodenek bulls

Dołączona grafika

bardzo zadko spotykany pro cut naklejany z serii 8403

Dołączona grafika

http://images28.fotosik.pl/271/13c3640abeb57d06.jpg

 

a ten jersey znacie?

http://images25.fotosik.pl/252/d7f1c1d8a666a10f.jpg

http://images23.fotosik.pl/252/ae2686d229a775f4.jpg

http://images26.fotosik.pl/253/d87e76c3f6690cec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyw roku polega na tym, ze ceballosa i tego jamesa wychaczylem na allegro.

i to za male pieniadze jedna i druga. nie bede zdradzal ile dokladnie zaplacilem, bo to tajemnica handlowa:) ale to byly naprawde bardzo male kwoty. na allegro nawet swingmany chodza po wyzszych cenach.

ale tak to jest, gdy sprzedawca nie wie co sprzedaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looknijcie na to

http://cgi.ebay.com/LEBRON-JAMES-SVSM-H ... 45ead07ebf

:D

kosi roznie. obecnie lbj, m&n lj'a z hornets, jakies tam jeszcze autentyki czy spodenki bulls mam na "wypozyczeniu".

kilku moich ziomkow na co dzien grajacych w klubach czasami pozycza ode mnie jerseye na jakis czas, oczywiscie z pewnymi zastrzezeniami, czego robic w nich nie moga:) meczowki kobego zakladam jak ogladam mecze lakersow:) np finaly. ostatnio podczas meczu z heat zalozylem jersey na 3.2 bo czulem ze kobas potrzebuje wsparcia:D

 

czasami gdziestam w tym chodze w wakacja, czy podczas me w polsce ale powiem szczerze, ze za duzo tego mam, zeby wiekszosc poprostu nie wisiala w szafie. no i ciezko chodzic w jerseyu, ktory jest ci do kolan (np. bynuma czy fioletowy kobego). meczowek na treningi czy streeballe nie zaloze, bo niektore maja autografy, a niektorych poprostu szkoda. od tego sa autentyki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogole nie wiem jakim cudem na allegro taki jersey sie pokazal:)

przegladam allegro dosc systemaycznie przez ostanie 3-4 lata.

w tym okresie trafilo sie moze 7 jerseyow wartych uwagi za bardzo mala kase.

w tym ten ceballos, james, jersey gortata dwukrotnie z okazji WOŚPu i costam jeszcze bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reebok - Jerry Stackhouse

Ta mam nadzieje ze jest prawdziwa, bo dostalem ja kiedys jako dodatek do zaplaty za robote. Wszystko jest wyszywane, numer podwojnie zewnetrzny i wewnetrzny.

 

Dołączona grafika

 

Adidas - All Star Game - Kevin Garnett

Ta mam prosto z adidasa wiec powinna raczej byc oryginalna, ale jak zwykle nic nie wiadomo. Tutaj rowniez wszystkie elementy wyszywane, nawet logo z gwiazdka. Tylko te takie dziwne romby na bokach sa gumowe.

 

Dołączona grafika

 

Adidas - Chris Paul

Ta koszulke kupilem z Ebaya z Angli mega tanio. Ale do dzisiaj mi sie wydaje ze to jednak podrobka jest. Numer z tylu jakos dziwnie sie poprul jak zadna inna koszulka wczesniej. Logo Hornets w rogu wyszywane w stylu "tam gdzie chcielismy wlozyc igle to wlozylismy" (i sie k**** w lapu capu znajde)... No i metka, to logo Adidasa jest jakies takie wydluzone wertykalnie jak dla mnie. Dodatkowo metka byla jakos malo "blyszczaca" w porownaniu do innych rzeczy Adidasa jakie kupowalem.

 

Dołączona grafika

 

Adidas - Chris Paul

Ta mi sie wydaje ze rowniez moze byc podrobiona, ale przy niej akurat nie bylo zadnych problemow, nic sie nie odrywa, nie pruje i nie ma z nia zadnych problemow, dobrze sie nosi wiec nawet jesli podrobiona to sie zbytnio nie przejme.

 

Dołączona grafika

 

Reebok - Jamaal Magloire

Ta kupilem kilka lat temu na Allegro chyba za 100zl, tez dobrze sie nosi i nie mam pojecia czy jest oryginalna czy nie.

 

Dołączona grafika

 

Reebok - Jamaal Magloire

Ta dostalem po zrobieniu tapet na strone Magloire'a raczej musi byc oryginalna treningowka dwu-stronna, no chyba ze mnie ktos zrobil w h*** ;-)

 

Dołączona grafika

 

Reebok - Baron Davis

Tez kiedys na allegro za jakies dosc niskie pieniadze poszla, zwykla koszulka gumowa i te wielkie barki, ale tutaj tak samo nie mam pojecia czy to oryginal czy nie.

 

Dołączona grafika

 

Champion - Larry Johnson

Stary Dobry Champion i Larry Johnson. Te co obecnie M&N sprzedaje biale z pinstripe'ami sa mega kozackie, szkoda ze nie mam tyle siana zeby wywalic na taka bo sa rewelacyjne.

 

Dołączona grafika

 

Ricky Rubio

Tą koszuleczke dzisiaj dostalem za robote dla Rubio. Co godne podkreslenia to tak jak bb2 ostatnio pisales chyba wzgledem Bulls, niektore elementy sa gomowe a niektore juz nadrukowane na koszulke, i z tylu za numerem jest cala jakas litania tytulow czy czegos tam innego, jeszcze sie nie przyjzalem w pelni ;-)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo

kolekcja konkretna, o lubie:)

jedziemy

1.og. tak jak pisalem wczesniej sroje mavs,lakers te w serek sa bardzo czesto podrabiane. ale tu jest wszystko ok. rozmiar ok, metki ok, nawet ciut krzywo serek jest:) jersey bardzo dobrze wykonany i jak najbardziej ok.

2.kg tez og. tez dobre metki i ciut krzywy serek (nie wiem o co chodzi, ale sam majac jerseye, ktore goscie kupowali w nba store w nyc czy sklepie w staples center, kore od nich odkupilem maja krzywe serki i sa oryginalne!) poczatkowo wydawalo mi sie, ze to fake. ale takie sa og. do tego dobrze wyszyte nazwisko, prosto, logo minnesoty rowniez wydaje sie dobrze zrobione na karku, nie wystaja nitki przy nazwisku. romby po bokach tez powinny byc gumowe. bardzo duzo podrobek tych koszulek widzialem, ale glownie paula i kobego.

3.cp3. nie podoba mi sie to, jak naszyte jest to alternatywne logo hornets, nie podobaja mi sie pasy po bokach, serek jes zbyt krzywy, nie podoba mi sie tez metka naszya bardzo wysoko. obawiam sie, ze to fake, choc nie jes ak fatalnie zrobiony jak juz mialem okazje widziec

4. swingman magloire'a ok. nic nie jest krzywo, wszystko solidnie wyszyte. metki tez ok

5. 2. swingman magloire'a tez ok. swingmany jezeli sa podrabiane to tych topowych zawodnikow, z reguly paula w przypadku hornets. zatem obstawiam, ze te 2 swingmany sa ok.

6.koszulka reningowa tez ok. chinczycy podrabiali treningowki, zreszta wciaz to robia, ale wypuscili na rynek koszulki nie w serek ylko kragle (najpierw reeboka, pozniej adidasa, byly zreszta na allegro). nie wiem czy to jest uzywany na treningu jersey przez jamala (jest tak duzy?) ale w najgorszym wypadku jes to zwykly dostepny w sklepie oryginalny jersey reningowy.

7.baron, ok. to replika, te dzisiejsze repliki maja wlasnie takie charakterystyczne szerokie barki. ale jest ok, choc nie podoba mi sie to jak naszyta jest metka. troche krzywo i nie widze zakonczen, ale to jest chyba bardzo maly jersey, co? nie jest to przypadkiem xl ale dzieciece (youth?)

8.replika champoiona larry'ego jak najbardziej ok. tego nie podrabiali:)

9.jersey rubio tez jak najbardziej ok.

http://tienda.feb.es/

podczas me, przed spokaniami w katowicach, rozmawialem z kilkoma fanami hiszpanii o tych jerseyach. od jednego chcialem nawet odkupic jersey gasola, jak wytlumaczylem mu kim jestem i jak bardzo przydalby mi sie jego jersey do kolekcji ale mial tylko xl:) straasznie ci zazdroszcze ci jerseya rubio. jaki to rozmiar?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzieki za taki dlugi post. No tak jak myslalem wlasnie ze ten Paul to niestety podrobka, widac po noszeniu a tymbardziej po tym jak raz zagralem w nim ze to nie jest koszulka jakosciowo dobra. Szkoda troche chociaz dobrze ze sie nie naciolem i nie wydalem na nia duzo za duzo.

 

Rubio to XL jest ale wiadomo nie do grania tylko w ramy, ale z checia bym sobie taki jeszcze ogarnal do chodzenia bo material wydaje sie konkretny. Zreszta bardzo mi sie te jerseye Hiszpanii podobaja pod katem uzycia logo sponsora bo doskonale wkompowali Li-Ning.

 

4. Tam napisales ze Magloire'a a 4 to CP, ale mi sie wydaje ze jest on dobrze zrobiony tylko ci sie nazwiska pomylily ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.