Skocz do zawartości

Koszulki NBA - og czy fake? kupie/sprzedam, ciekawe aukcje


ghost41

Rekomendowane odpowiedzi

ghost nie ma w polsce mozliwosci kupioenia w oficjalnym sklepie (adidasa) oficjalnych strojow. sa tam jakies pojedyncze buty z logiem nba czy klunow i tyle.

szukaj raczej na allegro. poza 2 sprzedawcami, ktorzy probuja wcisnac swingmany po 200zl sa sprzedawcy, gdzie mozna czasami znalezc cos tanio.

 

ale proponuje ebay. do 100-150zl mozesz sciagnac sobie autentyka wyszywanego. na allegro takich praktycznie nie ma.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

garsc historii:

w 1983 roku starter podpisal umowe z nba na wykonywanie shirtow, czapczek i innych pirdol. w 86 jako pierwszy wypuscil "linie mistrzowska" dla celtics i od tego czasu kazdy misrz po zdobyciu tytulu paradowal w mistrzowskich koszulkach, czapeczkach id.

 

do 1989 roku stroje w nba robil m.in. wilson, sand knit. w sprzedazy byly koszulki wyszywane badz wyklejane bez nazwisk zawodnikow

 

od 1989 umowe z nba podpisana miala firma champion, ktora wprowadzila wiele unowoczesnien do strojow (paski w srojach magic i hornets). champion produkowal repliki (naklejane) oraz wyszywane autentyki, choc ciezko okreslic kiedy zaczal produkowac wyszywane autntyki, prawdopodobnie jakos od 1994 roku. w europie sprzdawal reliki ale numery i napisy byly... farbowane.

 

w 97 roku niektore kluby zostaly przjete przez startera (m.in. cavs, knicks, hornets, timberwolves, rockets) i nike (lakers, bulls, spurs, pistons, celtics, raptors, blazers). kazda z tych firm produkowala w tym okresie autntyki i je sprzedawala w sklepach, takze pro cuty, repliki dla wszyskich robil jednak caly czas champion. mozna tez spotkac autentyki startera z tego sezonu, druzyn, ktorych nie mial starter, np. lakers.

 

w 99 starter mial klopoty finansowe, jego zespoly przjela puma, 4 lata puzniej sarter zostal wchloniey przez nike

 

w 2001 roku umowe z nba podpisuje reebok. przejmuje zespoly championa i pumy, zspoly nike'a przejmie dopiero w 2004 roku. wtedy to tez wprowadzone zostaja swingmany. umowa z reebokim miala trwac 10 lat, jednak adidas wchlonal reeboka i

 

w 2006 roku adidas podpisal nowa 11-letnia umowe z nba. dla nike to byl spory cios, gdy juz reebok przejmowal lige, w ostatnich latach nike wygralo kontrakt na nfl i mowi sie, ze zrobi wszystko by za 5 lat zdobyc nba.

 

 

to tyle, jezeli chodzi o historie. dlaczego jest ona tak wazna? ano dlatego, ze w zasadzie autentycznosc wiekszosc sprzedawanych jerseyow na ebayu/allegro jestesmy w stanie sprawdzic wlasnie na tej podstawie. np.

- nike nigdy w latach 90-tych nie robil swingmanow, czyli nike nigdy nie robil strojow orlando magic z paskami, ktore dzis mozna tak latwo kupic. takie swingmany magic z paskami sprzedaje adidas od 2-3 lat, natomiast w okolicach roku 2002-2004 mozna bylo kupic autentyki reeboka magic w paski. wszystko to w ramach HWC (harwood classic nights) czyli takich dni, w ktorych zespoly wystepuja w strojach retro.

 

aby wiedziec w jakich czasach dany zespol mial dane stroje, warto odwidzac http://www.sportslogos.net gdzie wikszosc zespolow solidnie ma opisane stroje.

 

pozniej sprobuje opisac metki koszulek i najczestrze bledy robione przez chinczykow.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sprawdzeni sprzdawcy:

fullmoonjerseys

http://www.ebay.com/sch/Basketball-NBA- ... 6.c0.m1538

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bb2 widze ze znasz sie na rzeczy :) siwngman w cenie 200zl to duzo ?? wejdz sobie na nbastore i zobacz jakie tam sa ceny..za 100-150zl to mozesz sobie kupic authentic`a ale domowej roboty ,wyszywanego przez jakies chinskie rączki..:) Prawdziwy authentic to cena 400zl w góre..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bb2 widze ze znasz sie na rzeczy :) siwngman w cenie 200zl to duzo ?? wejdz sobie na nbastore i zobacz jakie tam sa ceny..za 100-150zl to mozesz sobie kupic authentic`a ale domowej roboty ,wyszywanego przez jakies chinskie rączki..:) Prawdziwy authentic to cena 400zl w góre..Pozdrawiam

A Ty myślisz, że authentic'y to gdzie są szyte? Tak, tak... Też te chińskie małe rączki je wyszywają... ;-)

 

Poza tym cena z nbastore a cena za jaką można kupić w amerykańskich sklepach (gdzie jest masa promocji i wyprzedaży) to 2 różne światy (nie mówię już o cenie hurtowej, przy zakupie większej ilości)... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mowimy op tym jerseyu jamesa

http://allegro.pl/item818203942_lebron_ ... _2008.html

to tak jest to autentyk, wyszywany i oryginalny. choc o ile dobrze sie orientuje, to sa jeszcze jakies lepsze wersje z amerykanska rozmiarowka (40-60 zamiast s-4xl)

jersey jest orywinalny, dobrze wyszyty i pochodzi z dobrej fabryki zapewne w chinach.

ale cena jest smieszna, na ebayu moze by tyle wyciagnal ale w polsce malo kto da mu tyle za ten jersey.

 

kamil poruszyl kwestie szycia. i faktycznie tylko stroje meczowe sa szyte w usa.

reszta pochodzi glownie z chin. chinczycy podrabiaja w tej chwili zarowno autentyki jak i swingmany.

z reguly sa krzywo wyszyte, nieladnie wyszyte logo nba, niechlujnie naszyte numery i napisy. choc trzeba przyznac, ze czesc podrobek jest swietnie wyszyta a to dlatego, ze w chinach niektore fabryki podpisuja kontrakty z np. adidasem (nba) czy nike(jordan) przez jakis czas wytwarzaja im rzeczy po czym traca koncesje. niestety te same fabryki wypuszczaja wtedy na podstawie projektow swoje wersje. z tego co sie orientuje probowano to obejsc poprzez metki. chciano je naszywac w usa, zeby chonczycy nie mieli mozliwosci zrobienia takiej samej metki. czy to poszlo? nie wiem.

 

ceny faktycnie sa rozne. te z oficjalnego sklepu miazdza. za 180$ to mozna kupic np. koszulke, w ktorej gral maciek lampe w hornets a nie marnego authentica. na ebayu autentyki co ciekawsze mozna kupic juz od kilkunastu dolcow (np. odoma z clippers) a ceny tych wyjatkowych siega nawet 200-300$.

 

pozniej w hierarchii sa drozsze pro cuty, koszulki przeznaczone do meczow i koszulki uzywane przez zawodnikow...

 

generalnie polecam wydanie nawet tych 400-500 zl na jeden jersey w zyciu ale np. meczowy. jasne, ze to duzy wydatek i na 1 rzut oka wydaje sie gluupi. ale patrzac na jakosc wykonania swingmanow i to jak wygladaja autentyki(wciskane ludziom jako takie same, w ktorych graja zawodnicy!!) w porownaniu z meczowkami, to wole dorwac raz na rok porzadna meczowke niz 3-4 normalne jerseye.

 

i trzeba wziac tez pod uwage fakt, ze meczowki, jak i autentyki ciezko zajechac. wszystko jest wyszyte. nic ci sie nie spierze. wyjatkowosc jerseya a i za jakis czas jego wartosc wzrosnie.

 

zatem jezeli komus daje rade to inwestowac w oryginalne autentyki, mitchell&nessy badz meczowki.

 

jak patrze na repliki, swingmany i inne shity, ktore na rynku pierwotnym jak i wtornym cena duzo nie odbiegaja od autentykow, to mam ochote tego zakazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja szczerze się niestety nie dorobiłem meczówki, ale mam dwa autentyki i kilka innych koszulek. autentyki i choć są dobrej jakości, to odbiegają od meczówkę, akie widziałem u znajomych. a swingmany i repliki (replica) to festyn straszny, bo pierwsze są z siateczki i widać, że nie mają nic wspólnego z koszulką do grania, a drugie mają te koszmarne szerokie ramiączka. generalnie jeśli cena wynosi kilka dolców, to jest to najgorszy shit (jeszcze innego rodzaju niż autentyki, repliki i swingmany), gdzie nawet znaczek NBA nie jest wyszywany, ale tylko przyszyty na krawędziach, więc to najgorsza szmacianka

 

ktoś pytał o ceny dostawy do Polski - różnią się w zależności do sprzedawcy, z reguły od 10 do nawet 30 dolarów. do do cen samych koszulek, to tak jak mówili moi poprzednicy, ceny na nba.store nie powinny być żadnym odnośnikiem - oprócz wspomnianych wcześniej powodów niższej ceny (możliwość kupowania przez sprzedającego w promocjach (w lato koszulki Boozera były za pół ceny :wink: ) czy hurtowo), to często ktoś po prostu sprzedaje taniej, bo mu się znudziła a założył ją raz-dwa i jest w idealnym stanie)

 

aha i jedna taka rzecz, o której warto pamiętać przy koszulkach, to rozmiary - rozmiar L w Stanach, to najczęściej 48 obwodu w klatce (120 cm), czyli naprawdę duża (na polskie warunki myślę XXL) :wink: 52 czyli XL to już straszny worek. jeśli ktoś ma normalną budowę, powiedzmy 180cm/80kg to polecam 44 czyli M, które jednak i na mnie jest ok przy 192 cm/85kg więc nawet ta może być na kogoś za duża...

 

i tak jak mówi Badboys2 - ebay, ebay i jeszcze raz ebay - znajdziecie tam wszystko. rejestracja mega prosta, załóżcie konto w paypalu. ja już kupiłem z 15 rzeczy i nigdy nie było żadnych problemów, goście wysyłają stuff jak tylko zapłacicie. przy dużej wartości tylko powiedzcie, żeby sprzedawca nie naklejał na paczce ceny (wartość rzeczy+koszty wysyłki), bo potem na poczcie to widzą i może się zdarzyć, że naliczą cło - ja kiedyś coś kupiłem za jakieś 60 dolarów chyba i na poczcie przy odbiorze kazali mi zapłacić 90 zeta cła! szlag mnie wtedy trafił. ale potem już mądrzejszy doświadczeniem jak kupowałem jordany za 100 backsów, to gościu zgodnie z moją prośbą nie nakleił ceny (która w przeliczeniu na PLN wyszłaby z dostawą ponad 300 PLN) i mi nic nie naliczyli, pomimo że mogli się domyślać, że wartość butów jest wysoka

 

PS:

jezeli mowimy op tym jerseyu jamesa

http://allegro.pl/item818203942_lebron_ ... _2008.html

to tak jest to autentyk, wyszywany i oryginalny.

tak, ta koszulka jest autentykiem - mam analogicznego Malone'a z IO z 1992 r i jestem zadowolony (choć nie za 4 tylko za 2 stówy udało się znaleźć na ebay :wink: ), tak że myślę, że warto brać nawet za 400 PLN (ma fajnie wyszywane litery i cyfry)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jednak ktos jest tak zboczony jak ja na punkcie autentycznosci i odwzorowania z oryginalnymi meczowymi koszulkami, to te koszulki z io'92 nie byly wyszywane (tak jak ten twoj jersey ignazz:P) tylko naklejane. robil je champion i to byly jeszcze te czasy kiedy zawodnicy nosili nie rozmiar wiekszy tylko ten sam rozmiar co maja:D

 

swoja droga wlasnie w tamtych czasach (mniej wiecej 92-93 rok) zespoly przeszly z naklejanych strojow na wyszywane m.in. bulls, dodali tez wtedy na nazwisku 1 kolor:P

 

co do cla, o tu smieszna sprawa bo wszysko zalezy od widzi mi sie celnikow. czasami dostawalem paczki, gdzie nei bylo wartosci na zew, oni otwierali, byl wydruk z aukcji i dupa:P i tak doplacilem spore pieniadze za jersey meczowy sashy:P

 

w usa jednak dzialaja firmy wysylkowe zajmujace sie wysylka do polski (amepol? czy jakos tak), dzieki ktorym macie 100%, ze nei zaplacicie cla chocbyscie 10 ipodow wysylali. problem polega na tym, ze amerykanie korzystaja tylko z poczty amerykanckiej i nei wszedzie jest ten "amepol" czy jakos tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ezeli jednak ktos jest tak zboczony jak ja na punkcie autentycznosci i odwzorowania z oryginalnymi meczowymi koszulkami, to te koszulki z io'92 nie byly wyszywane (tak jak ten twoj jersey ignazz:P) tylko naklejane. robil je champion i to byly jeszcze te czasy kiedy zawodnicy nosili nie rozmiar wiekszy tylko ten sam rozmiar co maja:D

tak, wiem, że grali wtedy w koszulkach Championa (też czasami się pojawiają na ebayu) ale co ciekawe ja mam nike'a na 100% oryginalną (nie wiem, może kupili prawa jako nowy sponsor USA Basketball?), która właśnie ma wyszywane wszystkie litery i generalnie jest bardzo elegancko zrobiona (tu jest identyczna Jordana http://cgi.ebay.com/Nike-jordan-1992-olympics-team-usa-9-jersey-dream-sewn_W0QQitemZ390122977654QQcmdZViewItemQQptZUS_Men_s_Athletic_Apparel?var=&hash=item99ab1d32b2 i w alternatywnym kolorze Birda http://cgi.ebay.com/New-Larry-Bird-Nike-USA-Dream-Team-Jersey-Youth-Large_W0QQitemZ230405457435QQcmdZViewItemQQptZUS_SM_Fan_Shop?hash=item35a53c461b)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg, ja nie zamierzalem negowac auenycznosci wojej koszulki:) oczywiscie, ze jest og, bo z tej serii'92 mam rozgrzewkowy shooting shirt mj'a tez wyszywany:) cala seria jest naprawde fajna, ale wolalbym naklejane w tym wypadku.

chcialem ylko wskazac na niekonsekwencje firm:)

choc tu uklony dla michell&nessa, kory stara sie odwzorowywac jerseye w 100%. jak sonics'95 mieli naklejane, to takie sa tez ich koszulki. z innych jerseyow tylko raz firma szyjaca wowczas stroje danej druzynie nba, zdecydowala sie zrobic naklejane autentyki. tak bylo z jerseyem chicago bulls z serii 8423 tym retro. wiem bo sam mam ten jersey(pro cuta) i napis chicago jak i reszta sa... naklejane. wielu myslalo wowczas, ze to jakies podroby, bo jersey nei jest wyszywany:D choc posiadal oryginalne metki...

 

btw.wczoraj magic zagrali w strojach retro. caly napis orlando mieli wyszywany. w latach 90, napis orlando nie byl wyszywany:D byl tloczony w koszulce(tak jak w europejskich koszulkach ma o miejsce:D) a naszyta byla tylko gwiazda, nazwisko i numery:)

 

swoja droga ignazz rozejrzyj sie na ebayu, bo bardzo czeso widze meczowe rzeczy jazz. jest glownie jeden sprzedawca, ktory ma cieekawy asortymen. czasami wystawia spodenki malone'a(e z grorami po boku:D, swietne sa choc kiedys tych strojow nienawidzilem) za 40$ czy inne takie... w ogole apropos jazz to ten jersey

Dołączona grafika

jest na mojej liscie "must buy someday" za jerseyami kempa z sss'94, wilkinsa'92, reggiego millera'95 i magica wyjazdowego'88, i jeszcze kilku innych.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem bb2 ale spróbuję odpowiedzieć :] generalnie jest to dobre pytanie, bo właściwie każdy może przecież napisać przy aukcji "game worn" i wywalić cenę kilkaset baksów.

 

imho jedyną zauważalną różnicą będzie metka z przodu na dole koszulki, gdzie na meczówkach najczęściej jest napisane coś w rodzaju "Designed exlusively for [nazwa drużyny]" i obok zawsze jest podany sezon, w jakim była używana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wyjasniam

looknij na ten moj text

http://zawszepopierwsze.blox.pl/2009/02 ... IBUTE.html

zacznijmy od metek

w zaleznosci od firmy (champion(lata 90),puma(koniec lat 90),nike(koniec lat 90 do 04), reebok(lata2003-2006) czy adidas(2006-dzis) metki meczowek wygladaja inaczej do tego meczowki nigdy nie maja metek na karku.

meczowki championa mialy z reguly 2 metki

Dołączona grafika

w koszulkach sklepowych nie bylo tej metki po lewej. i sklepowe jerseye nie mialy mozliwosci przedluzenia. z reguly rozmiary sa np 48(xl) +3 nie wiem do konca co oznacza plus 3. czy to sa 3 dodatkowe cale, czy 3 dodatkowe jakies dlugosci. generalnie gracze jak shaq mieli +6 a goscie jak rozgrywajacy z reguly +2, choc 3 lata temu, rozgrywajacy bardzo czesto mieli dluuuuuuuzsze jerseye. baaardzo dlugie, te z lat 90 w porownaniu z terazniejszymi to przepasc.

 

tak czy inaczej niektore jerseye meczowe spotykalem bez tej metki klubowej po lewej.

jerseye pumy sa bardzo rzadko spoykane, mialy je w 99 roku po lokaucie takie kluby jak m.in knicks, bucks, twolves, pacers czy kilka innych. na metce mojawialy sie doadtkowe male metki z sezonem i przedluzeniem

 

metki nike skladaly sie z 1 duzej metki, po 1 sronie znajdowala sie maja metka z logo klubu, po drugiej stronie metka z logo nba authentics, a na dole doszyta byla metka z doliczona dlugoscia koszulki. po wew. stronie koszulki zas byla metka z sezonem.

mniej wiecej tak to wygladalo

Dołączona grafika

po roku 2000 nike troche unowoczesnil te metki, wprowadzajac jedna dluuga

Dołączona grafika

nike robil stroje dla lakers,bulls,spurs,celtics,pistons,heat,raptors, mavericks, wiecej klubow nie mieli

 

od roku 2003 czy 2004 umowe zbiorowa z nba podpisal reebok i zespoly nie majace kontraktu(glownie wszystkie poza wyzej wymienionymi zwiazanymi z nike) dosaly stroje reeboka.

metki reeboka byly roozne.

wiekszosc wygladala tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

choc niektore byly troche ubozsze i te doszywane metki nie byly takie same we wszystkich kubach, niektore wszywaly akie papierowe, biale

 

adidas 3 lata temu przejal wszystkie kluby nba i od tej pory metki meczowe wygladaja tak

http://www.gameuseduniverse.com/vb_forum/attachment.php?attachmentid=26589&d=1246108787

dodatkowo czasami na meczowkach mozna zobaczyc jeszcze dodatkowe metki doszyte, z reguly wtedy gdy koszulka jest okazyjna, czyli china games, xmas games, st.paricks day games itd, doszywana jest akze czasami metka firmy mel gray, ktora ma podpisany kontrakt na autoryzacje rzeczy meczowych kilku klubow nba i wszystkich tych odswietnych. pozniej na nba.com te rzeczy sa sprzedawane na oficjalnych aukcjach a kasa idzie chyba do pana sterna kieszeni:D

Dołączona grafika

 

poza tym meczowki roznia sie materialem. o ile w latach 90 byly to glownie siateczkowane koszulki o tyle ostatnio sa to dri fiy i inne podobne materialy. do tego wyszycie bardzo sie rozni.

dla przykladu wyszycie meczowki i autentyka jerseya lakersow

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

no i jerseye meczowe sa naprawde idealnie wyszyte. rzeba przyznac jednak, ze nie wszystkie jerseye, sa tak wyszywane. w latach 90 napisy byly wyszywane tradycyjna metoda czyli na wieksza czesc numeru byla naszywana mniejsza czesc numeru, jak chocby w stojach bulls, ta praktyke stosowal nawet nike.

 

no i na koszulki meczowe numery, nazwa zespolu i nazwisko sa wyszywane recznie. tzn jezeli naszywany jest numer to naszywany jes numer tylko po zew obramowce numeru. na autentykach naszywana jest najpierw 1 czesc numeru, pozniej na to naszywana jest druga czesc. po wywroceniu koszulki na lewa strone w meczowkach widac ylko zarys numeru, a w autentykach widac wyszywanie zew, jak i wyszycie poszczegolnych wartsw numeru, czasami numery skladaja sie z 3-4 kolorow choc z reguly z 2.

 

o tyle w sumie.

dla porownania tak wyglada obecnie metka swingmana

Dołączona grafika

autentyka bardzo podobnie tylko rmiazmiar jest w 40-44-48-52 itd i nie ma metki "+lenghts"

 

swoja droga najlawiejszym sposobem na rozroznienie podrobki auentyka od oryginalu jest rozmiaroka. czesto spotykany jest rozmiar 50 czyli odpowiednik xl/xxl ktory nie jes w sprzedazy w oficjalnych sklepach.

 

w sumie tyle trzeba wiedziec.

 

generalnei polecam wejsc na ebaya, wpisac game worn jersey

http://sports-cards.shop.ebay.com/Baske ... 86.c0.m282

i samemu poprzegladac. sa tez starsze jerseye rawlingsa, czy championa ktore sa naklejane (np. bulls czy pistons, czy sonics).

 

a i wielkosc jerseyow bardzo sie zmienila. te z lat 90 sa z reguly takie w sam raz na mnie (np jersey cebballosa czy mj'a ktore mam sa takie jakby byly na mnie uszyte:D ale juz jerseye z ostatnich lat np. kobego za duuze na mnie, o jerseyu bynuma nawet nie pisze bo ma ok 120 cm dlugosci. widac to dobrze na strojach bulls, gdy w 98 roku przeszli na nike, ich rozmiarowka sie bardzo zmienila. jersey mj'a czy rodmana, jes staystycznie 10 cm szerszy i 15cm dluzszy od tego championa z 97:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sklepowe jerseye nie mialy mozliwosci przedluzenia. z reguly rozmiary sa np 48(xl) +3 nie wiem do konca co oznacza plus 3. czy to sa 3 dodatkowe cale, czy 3 dodatkowe jakies dlugosci. generalnie gracze jak shaq mieli +6 a goscie jak rozgrywajacy z reguly +2

uzupełniając Twój profesjonalny wywód - to są cale i trzeba na to bardzo uważać, bo przez to niektóre koszulki w rozmiarze L (48) mogą sięgać prawie do kolan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.