Skocz do zawartości

Lista życzeń do komiszów


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

Limit salary+lux jest po to, żeby nie można było za bardzo szaleć z maxami i innymi zawyżonymi kontraktami. Moim zdaniem jeśli już coś zmieniać, to podwyższając poziom lux, obniżając jednocześnie salary, czyli łączna suma bez zmian.

a nie na odwrot?

zwiekszyc salary, zmniejszajac np lux do 21.5 by ktos w przebudowie mial wiecej kasy do wydania?

czy moze chodzi o to ze zmniejszajac salary mniejsze beda maxy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o wytłumaczenie modyfikacji w punkcie pierwszym na przykładzie? Dzięki.

Po prostu nie podobało nam się, że trejdowany gracz nie może być przedłużany przez *MLE. Czemu miałby nie być? W grze z tym nie ma problemu, więc zmieniliśmy.

 

Kiedy to zostalo zmienione? Ja nic o tym nie wiem i napewno nie zostalem o to pytany...

 

a nie na odwrot?

zwiekszyc salary, zmniejszajac np lux do 21.5 by ktos w przebudowie mial wiecej kasy do wydania?

czy moze chodzi o to ze zmniejszajac salary mniejsze beda maxy?

Niestety zwiekszenie Salary a nie luxu doprowadza do tego, ze umowy minimalny i maxowe rosna, co sprawia sporo klopotow. Dlatego jedyne solution to zmniejszenie Salary, co uwazam za nie glupie, bo maxy 16mln przy graczu o stazach 8-9 lat jest wg mnie o wiele za duzo. Ale jak dla mnie nie widze powodu aby w tej kwestii wogole cos zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje utrzymanie limitu SC, a zwiększenie Luxury o 1 mln, tak by te magiczne 75 mln było (na stałe).

 

A wielkość maksymalnych kontraktów nie jest problemem, skoro bez dłuższego zastanowienia nie baliśmy się przedłużać Forda i Wagnera, te ponad 20 mln daje jeszcze spore pole manewru. Szkoda tylko, że w grze występuje proporcjonalność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglibyśmy uznać ze każdy ostatni rok każdego kontraktu jest team option?

I można zrezygnować z tego ostatniego roku. (jako karę tracąc birdy może?)

zwiekszyloby to możliwości wymian (wiecej spadających kontraktów), przyspieszy przebudowę itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maslon, sprowadź mnie na właściwą drogę.

Przede wszystkim nie zgadzam się, że zwiększenie poziomu salary czy lux "uaktracyjnia FA". Jest wręcz przeciwnie moim zdaniem. Problemem naszego fa nie jest to, że drużyny mają mało kasy do wydania. Bardzo łatwo jest zrobić sobie miejsce na dwa maxy przed fa, zwłaszcza jak się planuje sezon, czy dwa do przodu. Problemem jest to, że za mało jest klasowych zawodników, którzy trafiają na fa. Najlepsi zawodnicy przeważnie są przedłużani podczas PO, a jak nie, to są maxowani przez aktualny team. I co z tego, że jakiś zespół ma 20 milionów pod salary - i tak nie przebije drużyny przedłużającej, która ma np. 15 baniek do luxa. Dodatkowy milion do luxa pomoże tej drugiej ekipie, nie pierwszej.

 

@Xamel: intrygujące na pierwszy rzut oka. Tylko nie wiem, czy nie zbyt radykalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglibyśmy uznać ze każdy ostatni rok każdego kontraktu jest team option?

I można zrezygnować z tego ostatniego roku. (jako karę tracąc birdy może?)

zwiekszyloby to możliwości wymian (wiecej spadających kontraktów), przyspieszy przebudowę itp

xam, walczymy na FA o tego samego zawodnika. ja mam prawa birdowskie do niego. skladamy takiej samej wysokosci kontrakt lecz Ty dajesz np. 5 lat i 10%. ja daje 6 lat i 10%. a po piecu latach gdy gracz ma zalozmy 33 na karku rezygnuje z jego ostatniego roku kontraktu. uczciwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak:

team options odnosi się tylko do zawodników do których mamy pełne birdy, a WYLACZENI z tej Grupy są Ci, którzy dostali W TRAKCIE FA maksymalny (co do długości) kontrakt birdowy. (przypadek geddo)

gra?

Xam, twoj pomysl jest ciekawy lecz w grze znow ciezko wykonaly. Nie widze powodu wylaczeniu graczy z tej zasady, bo max konczacy sie w wieku 33 lat, czy sytuacja np. artesta z zeszlego lata fa czy nawet wtedy specjalne dawanie symbolicznego 1$ mniej umowy, moga to wszystko rozpizdzic.

 

Prawda jest taka, ze musimy doprowadzic do mniejszej ilosci przedluzen przed FA - tak apropos w jednej z mojej radykalnej propozycji zmiany ligi byla taka propozycja, zeby z przedluzen przed FA poprostu calkowicie zrezygnowac i wszyscy trafiali na FA. Birdy kazdy by zachowal. RZA i Maslon uznali, ze to bedzie zbyt popeye`owskie ;]

 

Ale podtrzymuje temat. FA stanie sie mega ciekawe. Bawienie sie w team optionowanie itd mialo by sens, kiedy gra wogole by cos takiego pozwalala wprowadzic przy dawaniu proposa, bo jednak zawodnik mialby wtedy mozliwosc wyboru. 4 lata wiekszej kasy, ale 5 rok team option czy moze gwarantowane 5 lat troche mniejszej kasy. Probowanie ominac tego poprzez zasady i wykluczanie zawodnikow mija sie dla mnie z celem.

 

Chcemy bawic sie w FA - zrezygnujmy wogole z przedluzen w trakcie PO. To moja propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.