Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Czyli nie prawda historyczna, tylko fikcja literacka

Prawda hisotryczna dotyczyła statusów społecznych.  

Wg Ciebie fikcją literacką jest to ,ze księżniczka nie zmywała naczyń? 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, starYfaN napisał:

W których to "statusach", czarownice w średniowieczu posiadały pełny team

Widzę ,że u Ciebie nie nastąpiłty postępy w czytaniu ze zrozumieniem. Czarwonica w wiedźminie ma status doradcy króla. Który to doradca króla przebywający na dworze nie miał własnej służbyt?

Jeśli coś jest głupiego w tej scenie to jedynie to ,ze Wiedźmin jako zwykłyn najeminik zna wszystkich władców i wszystkich najważniejszych czardziejów. Tacy ludzie jako nie szalchetni urodzeni najwyżej to by sie mogli spotkać z wysłannikiem króla ale na sam dwór królewski nigdy by nie byli wpuszczeni. Nie ma takiej możliwości. Ba nawet szlachetni urodzeni dowódcy wojskowi czy dyplomaci znali tylko kilku władców

To jest ogólny problem fantasy ,że często gęsto są tworzone zwyczajne postacie które potem w cudowny sposób poznają wszystkich możnych tego świata

 

Podbnie wszelkie materie Prime Przechrzty gdzie kolo poznaje cara Rosji ot tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał:

Widzę ,że u Ciebie nie nastąpiłty postępy w czytaniu ze zrozumieniem. Czarwonica w wiedźminie ma status doradcy króla. Który to doradca króla przebywający na dworze nie miał własnej służbyt?

No.

21 godzin temu, ely3 napisał:

Ale wg Ciebie w średniowieczu kto sprzątał? sięzniczka z rodu królewskiego jaką jest Ciri albo czarodziejka która ze względu na swój status społeczny na bank miała służbę?

 

W tym serailu można się do wielu rzeczy przyczepić ale tu akurat pewnie przez przypadek zachowali prawde historyczną 

Najprawdziwszą historyczną prawdę

Dałbyś spokój, nie chce mi się wklejać, tam gdzie jest na to miejsce.

12 minut temu, ely3 napisał:

Podbnie wszelkie materie Prime Przechrzty gdzie kolo poznaje cara Rosji ot tak 

A caryca Katarzyna I 🤣 Tu masz prawdę historyczną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Najprawdziwszą historyczną prawdę

Dałbyś spokój, nie chce mi się wklejać, tam gdzie jest na to miejsce.

No a jaki wg Ciebie czarodzieje w Wiedźminie mają status społeczny? 

Bo rzucasz cytat 

i nawet nie potrafisz ogarnąć co cytujesz.... 

Czyli wg Ciebie w średniowieczu doradca króla zmywał naczynia? A nie służba czy ludzie z gminu?

 

Godzinę temu, starYfaN napisał:

A caryca Katarzyna I 🤣 Tu masz prawdę historyczną

Czyli jaką? 

Konkretnie co masz na myśli? Bo mam wrażenie ,że powielasz plotki z magla a nie prawdę historyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 23:11, rw30 napisał:

Kur*a Geralt zbiera gary po jedzeniu w S03x01, o ja cie nie pierdolę, słabo.  Brakowało,  żeby pozmywał jeszcze i pościerał ze stołu, a te dwie czarodziejki w międzyczasie walo fchooja 

Jeszcze druga część 3 sezonu. Także wszystko może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, vero1897 napisał(a):

To pewne? Sam jakoś nie mogę się zebrać by go wreszcie obejrzeć ale bazując na tutejszych wpisach to serial prezentuje dość nierówny poziom.

trudno mi oceniać serial ponieważ jako fan koszykówki nie jestem obiektywny ale patrząc na inne seriale, produkcje na Netflix czy Hbo max jestem troche zawiedziony że się nie utrzymał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał(a):

trudno mi oceniać serial ponieważ jako fan koszykówki nie jestem obiektywny ale patrząc na inne seriale, produkcje na Netflix czy Hbo max jestem troche zawiedziony że się nie utrzymał 

Poza koszykówką niewiele się tam dzieje więc fani będą zachwycenia a reszta się wynudzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście drugi sezon mocno rozczarował., Przede wszystkim po wymianie Norma nie wypełnili pustki i zabrakło ciekawych postaci jak Scott i Worthy, które mogły by tą stratę wyrównać .,Możliwe że do castingów nie zgłosił się nikt tak dobry jak młody Nixon, ale rzeczywiście poprzeczka była wysoko bo DeVaughn jest zawodowym aktorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś polecał ale The Bear na Disney+ to dla mnie sztos.Oglądam masę filmów i seriali ale na prawdę rzadko można spotkać tak emocjonalne, naturalnie napisane dialogi między bohaterami, ich systematyczny i nieśpieszny rozwój.Paradoksalnie może to być też jego największa wada bo wiadomo jak to jest w dzisiejszym kinie: więcej, szybciej, nie ma czasu na chwilę refleksji, ogólnie ludzie pędzą i wszystko szybko nudzi - nie jest to zarzut, po prostu tak jest i ten serial przez swoje tempo może niektórych znudzić ale dla mnie to mała perełka.Polecam! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.