Skocz do zawartości
n_i_m_h

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Artlan napisał:

Podobno Gra o Tron to numer 1 (nie oglądałem, ale chyba był większy hejt niż w przypadku Dextera).

Był większy hejt bo GoT to mimo wszystko bardziej popularny serial. Po 4 świetnych pierwszych sezonach i dobrym 5, serial był coraz gorzej prowadzony. Promocja ostatniego sezonu oprócz tego że wszędzie były banery reklamowe, wychodziły aplikacje, były zapowiadane premiery kinowe pierwszego odcinka to wszystko nakręciło widzów tego serialu na wzrost jakości względem ostatnich sezonów.

Zakończenie było takie jak cały sezon czyli nijakie bez specjalnych emocji ale fabularnie jakoś to połączyli i było spójne. Zakończenie w dexterze było wręcz idiotyczne i słabe ( z tego co pamiętam). Także według mnie GoT w tym wszystkim nie miało gorszego zakończenia niż Dexter.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, MA23 napisał:

Po 4 świetnych pierwszych sezonach i dobrym 5, serial był coraz gorzej prowadzony

ciekawe dlaczego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Artlan napisał:

(upewniłem się co do tego postanowienia po przeczytaniu, że część zagadek nie została w ogóle wyjaśniona - takie akcje uważam za brak szacunku dla widza)

Niestety wiele seriali tak zapierdala przez ostatnie kilka odcinków, że pomija wiele wątków byle tylko dobiec do zakończenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Cardi napisał:

Niestety wiele seriali tak zapierdala przez ostatnie kilka odcinków, że pomija wiele wątków byle tylko dobiec do zakończenia.

No nie wiem, zazwyczaj jest raczej tak, że wiele wątków jest rozciągniętych na siłę i tylko człowiek wyczekuje na koniec.

W Lost natomiast był ten problem, że twórcy dawali pierdyliard zagadek, z których tylko część potem wyjaśniali. Oczywiście nie wymagam jakiegoś łopatologicznego tłumaczenia, ale nie lubię podejścia scenarzystów na zasadzie ,,wymyśliłem tą zagadkę po pijaku i nie wiem jak ją sensownie rozwiązać więc zostawię niedopowiedzenia i niech widzowie sobie rozkminiają na forach, przez to serial będzie bardziej tajemniczy hehehe''. 

Takiego El Internado nie uważam za jakiś wybitny serial, ale tam widz w końcu się dowiadywał co to za dziwne odgłosy z lasu, co to za światło pojawiające w nocy, co to za tajemnicza postać, dokąd prowadzi tajemne przejście, co oznacza napis na zakurzonej fotografii, kto zabił danego bohatera i dlaczego, jakie cycki ma Ana de Armas itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to czasem widać że ktoś ma pomysł na jeden sezon a dobrze się sprzedaje i trzeba zrobić 5 (prosimy break, Dexter) Druga rzecz to pompowanie balonika i każde rozwiązanie potem się wydaje płaskie (true detective, archiwum x)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, blackmagic napisał:

Ogólnie to czasem widać że ktoś ma pomysł na jeden sezon a dobrze się sprzedaje i trzeba zrobić 5 (prosimy break, Dexter) Druga rzecz to pompowanie balonika i każde rozwiązanie potem się wydaje płaskie (true detective, archiwum x)

I trzeba ponownie wspomnieć o Homeland bo tam też był pomysł, który z czasem się wyczerpał i całkiem udanie dało się jeszcze serial pociągnąć kilka sezonów, lepszych lub gorszych, ale w oparciu o nową oś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, jack napisał:

I trzeba ponownie wspomnieć o Homeland bo tam też był pomysł, który z czasem się wyczerpał i całkiem udanie dało się jeszcze serial pociągnąć kilka sezonów, lepszych lub gorszych, ale w oparciu o nową oś. 

No i zakończenie było całkiem przyzwoite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, fluber napisał:

No i zakończenie było całkiem przyzwoite

było niesamowite :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, jack napisał:

Szczerze to ja po tych sezonach z rudym odpuściłem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swoją drogą niedawno odkryto, że Golden State Killer to były policjant. To tak apropo pojawiających się kiedyś zarzutów, że Dexter robiący w c***a kolegów z roboty to naciągany motyw. :) 

GSK namierzono dzięki portalowi społecznościowemu, natomiast w nowym Dexterze pojawi się motyw podcastu kryminalnego o sprawie Trinity Killera i to prawdopodobnie ten podcast w jakiś sposób się przyczyni do ujawnienia prawdziwej tożsamości Dextera. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, blackmagic napisał:

Szczerze to ja po tych sezonach z rudym odpuściłem 

dwa r\ożne seriale, chyba że nie trawisz Carrie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Me Myself and I napisał:

dwa r\ożne seriale, chyba że nie trawisz Carrie 

No właśnie chyba zrobię jeszcze jedno podejście bo widzę że same pozytywy piszecie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Artlan napisał:

Ja mam przed sobą całe The Wire, całe The Office, całe House of Cards i dokończenie Sopranos. :) 

House Of Cards całego nie warto oglądać. 2 pierwsze sezony top i najwyższy poziom(szczególnie pierwsza połowa drugiego), 3 i 4 też ciągle dobre, ale 5 i 6 to duży spadek poziomu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, the_secret napisał:

House Of Cards całego nie warto oglądać. 2 pierwsze sezony top i najwyższy poziom(szczególnie pierwsza połowa drugiego), 3 i 4 też ciągle dobre, ale 5 i 6 to duży spadek poziomu

W sumie to chyba każdy serial dociągnąłem do końca jak już przebrnąłem przez pierwszych parę odcinków. 

Żałuję jedynie, że nie przerwałem oglądania Twin Peaks po wyjaśnieniu wątku morderstwa (tym bardziej, że od początku ten serial mi kompletnie nie leżał).

No i nie widzę za bardzo sensu oglądania całości Miami Vice - tutaj wystarczą jedynie wybrane odcinki żeby poczuć klimat Miami lat 80-tych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ray Donovan

najlepszy  serial ever. Jak ktoś nie oglądał to polecam

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Ray Donovan

Pierwsze sezony świetne, później odpuściłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie jest temat o anime, ale napiszę tutaj.

Brat mnie namówił na Death note, zobaczyłem anime, chciałem spasować, ale powiedział żebym obejrzał 4-5 odcinków.

Obejrzałem, wciągnąłem resztę, kolejnych anime nie będę ruszał, bo się boję, że się rozczaruję i będę porównywał do Death note.

Jest na Netflix, polecam mocno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Cardi napisał:

Brat mnie namówił na Death note, zobaczyłem anime, chciałem spasować, ale powiedział żebym obejrzał 4-5 odcinków.

Obejrzałem, wciągnąłem resztę, kolejnych anime nie będę ruszał, bo się boję, że się rozczaruję i będę porównywał do Death note.

Fullmetal Alchemist

Parasite

One Punch Man

Tymi się nie rozczarujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

5 godzin temu, Cardi napisał:

Dodałbym jeszcze::

Claymore

Higurashi no Naku Koro ni + Higurashi no Naku Koro ni Kai

Haibane Renmei

Boku dake ga Inai Machi

+ całkiem spoko jest netflixowa Castlevania.

Edytowane przez P_M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, P_M napisał:

Dodałbym jeszcze::

Claymore

Higurashi no Naku Koro ni + Higurashi no Naku Koro ni Kai

Haibane Renmei

Boku dake ga Inai Machi

+ całkiem spoko jest netflixowa Castlevania.

To są anime, które nawet wśród fanów anime mają sporo kontrowersyjnych opinii, a co dopiero wśród ludzi, którzy anime nie lubią

Poza Boku Dake, którego nie znam, wszystkie są poza top500 na rankingu MALa, a nawet ten Boku Dake poza top200.

Porównaj z moimi ;)

Jak Ci ktoś mówi, że nie przepada za sitcomami, to mu nie polecasz The Great Indoors, który wprawdzie może się komuś podobać(nawet mi), ale jest dość średniawą komedią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi